homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Pacientele dr PECHI de la spitalul polizu


#1 2010-05-05 15:00:42

catybal
Full member
Inregistrat: 2009-03-10
Mesaje: 132

pacientele dr PECHI de la spitalul polizu

as vrea sa impartasesc cateva ganduri cu mamicile care au nascut la polizu asistate de dr. Pechi...Ce parere aveti de spital?dar de doctor?


Sunt mamica...mare realizare !
gravida 35

Offline

 



#2 2010-05-05 15:37:34

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: pacientele dr PECHI de la spitalul polizu

caty, eu nu sunt in masura sa-ti raspund, dar poti sa-mi spui, daca stii, daca dl Dr poate fi gasit si la vreo clinica particulara sau cabinet? multumesc.

Offline

 

#3 2010-05-05 16:22:03

aliy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-11-11
Mesaje: 4617

Re: pacientele dr PECHI de la spitalul polizu

caty, ti-am mai scris pe undeva raspuns (daca imi amintesc bine, ai mai intrebat acum cateva sapt). o sa caut link-ul.
oricum, e super dr dupa mine.

garga, e si la centrul medical unirea-sediu opera, dar e  macel la programari... gasesti greu loc.


Mamica de Eric Andrei hjarta

Offline

 

#4 2010-05-05 16:23:59

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: pacientele dr PECHI de la spitalul polizu

aliy, multumesc mult  puss

Offline

 

#5 2010-05-05 16:29:03

aliy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-11-11
Mesaje: 4617

Re: pacientele dr PECHI de la spitalul polizu

garga, cu placere.
daca ai intrebari, oricand... puss  puss

Ultima oara a fost editat de aliy (2010-07-23 12:53:18)


Mamica de Eric Andrei hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2010-05-05 22:51:32

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: pacientele dr PECHI de la spitalul polizu

Eu n-am nascut insa am facut un curetaj la dansul si s-a comportat super ok.Dat fiind faptul ca eram traumatizata ca ajunsesem de la speranta la asemenea trauma si ca nu facusem niciodata un curetaj tremuram efectiv la usa iar domnul dr m-a linistit si m-a asigurat ca o sa fie totul ok.
Este o persoana calda dar am impresia ca este din ce in ce mai ocupat si uneori mi s-a intamplat sa ma mai expedieze...dar macar a facut-o elegant  lol  De cate ori l-am sunat mi-a vorbit foarte frumos la tel .
Mie spitalul mi s-a parut ok insa am avut o prietena care a nascut acolo si nu a fost la fel de multumita ca mine.Se pare ca saloanele pentru gravidute nu sunt prea minunate.Daca iti permiti iti poti lua rezerva si nu ai nicio problema legata de conditii.Bebelusii stau cu mamele  smile


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

#7 2010-05-06 13:37:31

catybal
Full member
Inregistrat: 2009-03-10
Mesaje: 132

Re: pacientele dr PECHI de la spitalul polizu

multumesc fetelor pentru raspunsurile voastre ...dar legat de spitalul polizu cum se procedeaza pentru rezerva si cam cat costa nasterea? cum se procedeaza cu banii :se dau inainte sau dupa nastere?ce doctor pentru bebelus ar fi recomandabil de acolo?
eu sincer in urma situatiilor prezentate la tv (igiena precara din spitalele noastre), ca te internezi pentru 1 boala si iesi cu nenumarate nu prea mai am curaj.


Sunt mamica...mare realizare !
gravida 35

Offline

 

#8 2010-05-07 09:33:16

aliy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-11-11
Mesaje: 4617

Re: pacientele dr PECHI de la spitalul polizu

catybal, si eu as vrea sa stiu preturi, cat se da la cezariana, etc ... tu cat dai la dr cand te  duci la control?

mirik, parca si eu as zice ca e din ce in ce mai ocupat ... incerc sa nu ma ingrijorez, dar e cam greu...

Ultima oara a fost editat de aliy (2010-05-07 09:36:34)


Mamica de Eric Andrei hjarta

Offline

 

#9 2010-05-07 11:59:14

catybal
Full member
Inregistrat: 2009-03-10
Mesaje: 132

Re: pacientele dr PECHI de la spitalul polizu

Ally domnul doctor este un dragut si nu prea a vrut sa+mi primeasca banii insa eu am insistat...consultul la cmu este 100 ron iar la spital i+am dat cate 50ron ...nu stiu cum sa procedey la internare si la cezariana si as vrea sa vb dinainte cu doctorul care se va ocupa de bebe dar nu stiu de la poliyu la cine sa ma adresez...cunosti pe cineva???
cat despre reyerva se plateste???cum se procedeaya???


Sunt mamica...mare realizare !
gravida 35

Offline

 

#10 2010-05-07 13:57:57

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: pacientele dr PECHI de la spitalul polizu

catybal a scris:

Ally domnul doctor este un dragut si nu prea a vrut sa+mi primeasca banii insa eu am insistat...consultul la cmu este 100 ron iar la spital i+am dat cate 50ron ...nu stiu cum sa procedey la internare si la cezariana si as vrea sa vb dinainte cu doctorul care se va ocupa de bebe dar nu stiu de la poliyu la cine sa ma adresez...cunosti pe cineva???
cat despre reyerva se plateste???cum se procedeaya???

Trebuie sa vb cu domnul dr despre rezerva si te va indruma el.
Cost in jur de 60 euro daca nu ma insel.
Banii se da dupa cezariana.Nu stiu daca ai posibilitatea sa iti alegi tu pediatrul


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

#11 2010-08-13 19:33:11

gabrielaromt
Membru
Inregistrat: 2010-08-13
Mesaje: 2

Re: pacientele dr PECHI de la spitalul polizu

Buna,

eu sunt insarcinata in 16 saptamani si m-am hotarat sa-mi schimb doctorul. Astefel incat, ieri am fost la dr dr Pechi, de care am fost foarte incantata si m-am hotarat sa raman la dumnealui. Daca puteti sa-mi spuneti va rog cat costa o cezariana la dumnealui, eventual alte preturi din spital v-as fi recunascatoare. Medicii neunatologi cum sunt acolo? Dupa nastere, daca ai probleme cu laptele te ajuta cineva, iti arata ce sa faci ca sa rezolvi problema?
Sunt destul de stresata pt ca mi-am schimbat dr si sper sa fi luat o decizie buna, dar doctorul la care am mers pana acum, cu toate ca se spune ca este un dr foarte bun, nu ma facea sa ma simt linistita.

multumesc pentru raspunsuri

Offline

 

#12 2010-08-19 20:58:00

gabrielaromt
Membru
Inregistrat: 2010-08-13
Mesaje: 2

Re: pacientele dr PECHI de la spitalul polizu

chiar nimeni nu poate sa ne dea mai multe detalii despre domnul dr?

Offline

 

#13 2010-08-19 22:21:25

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: pacientele dr PECHI de la spitalul polizu

Nu pot sa iti spun decat ca d dr Pechi este ok insa alte detalii legate de preturi, alti dr si ajutor din partea personalului nu iti pot da dinpacate


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

#14 2010-08-20 09:36:58

aliy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-11-11
Mesaje: 4617

Re: pacientele dr PECHI de la spitalul polizu

Buna,

Sa ai sarcina usoara!
Dupa ce nasc, o sa-ti spun cat am dat ... momentan nici eu nu stiu preturi...
Si  da ... dl pech i e ok, eu sunt incantata de el.


Mamica de Eric Andrei hjarta

Offline

 

#15 2012-03-17 22:02:17

Musila
New member
Inregistrat: 2011-10-07
Mesaje: 15

Re: pacientele dr PECHI de la spitalul polizu

Buna, fetelor!
Eu sunt pacienta domnului Pechi si voi naste in aprilie la Polizu.

Are cineva ceva noutati?
Doctorul e la fel de binevoitor ca inainte? smile
Vine de acasa daca e sunat?
Cam cati bani se mai dau?

Orice informatie mi-ar fi de folos smile

Va multumesc anticipat!

Offline

 

#16 2012-04-17 13:35:14

Musila
New member
Inregistrat: 2011-10-07
Mesaje: 15

Re: pacientele dr PECHI de la spitalul polizu

Buna ziua!
eu am nascut de curand la polizu cu domnul Pechi (amazing person!) iar daca cineva are intrebari pe tema asta eu sunt dispusa sa raspund la ele.

sarcini si nasteri usoare tuturor!

Ultima oara a fost editat de Musila (2012-04-17 13:35:34)

Offline

 

#17 2012-05-10 21:12:17

dariutzi
Membru
Inregistrat: 2012-05-10
Mesaje: 2

Re: pacientele dr PECHI de la spitalul polizu

Buna Musila,

si eu sunt pacienta doctorului Pechi si voi naste la Polizu - undeva la sfarsitul lunii Mai inceputul lunii Iunie
poti sa-mi spui te rog sa-mi imapartasesti putin din experiena pe care ai avut-o la nastere cu acest medic ?

astept raspunsul tau

multumesc

P.S. - voi avea o fetita  si sincera sa fiu sunt putin cam speriata de nastere, voi naste normal cu epidurala.

Offline

 

#18 2012-05-11 12:13:34

Musila
New member
Inregistrat: 2011-10-07
Mesaje: 15

Re: pacientele dr PECHI de la spitalul polizu

Buna, Dariutzi.

Felicitari pentru sarcina smile

si eu tot normal cu epidurala am nascut (si tot fetita) smile
n-ai de ce sa fii speriata- din punct de vedere al durerii- dc nasti cu epidurala, si nici din alte puncte de vedere, dc nasti cu domnul pechi- e un doctor foarte bun si o sa fie totul bine.

nu stiu ce sa-ti impartasesc din experienta mea, mai simplu ar fi sa imi pui tu intrebari. ce pot eu sa-ti spun e ca ii sunt foarte recunoscatoare, ca e un om foarte amabil si simpatic si m-a facut pe durata sarcinii si apoi a nasterii sa stau mult mai bine cu moralul decat as fi stat fara el...
ca fetita mea avea cordonul strans in jurul gatului dar datorita doctorului a fost totul in regula...
ca am avut nevoie de epiziotomie si nu m-a durut nici coaserea, nici scoaterea firelor (gratie doctorului...) 

Daca ai tu intrebari, iti raspund!

Nastere usoara, si multa sanatate picei! smile

Offline

 

#19 2012-05-15 16:27:13

dariutzi
Membru
Inregistrat: 2012-05-10
Mesaje: 2

Re: pacientele dr PECHI de la spitalul polizu

Buna Musila,

Ma  bucur pt voi, amandoua sunteti bine? fetita cum se simte?
Vreau sa te intreb cateva lucruri despre nastere;
Cat ai stat in spital in conditiile in care ai nascut normal, 3-5 zile? care-i media?
Ai stat in camera cu cate mamici  2-3-4? sau ai stat intr-o rezerva?
Dl dr vine la spital daca este sunat? ai nascut ziua sau noaptea?
De bani nu stiu ce sa te intreb, am tot citit pe forum de anumite "tarife" care se practica in spitalul polizu
Dl dr 800-1000 pt nastere normala, asistenta (moasa si cate sunt 1-2?) 200-300, anestezist  - 300, neonatolog - 200, asitente 10, infirmiere 5 ron, au ramas cumva "tarifele" astea?
In legatura cu epiziotomia, cred ca o face tuturor mamicilor, este mai bine asa pt mamici decat sa apara complicatii dupa nastere.
Ce sa-ti mai spun, am emotii, joi merg la  control la clinica (hope medical) cred ca acolo ai fost si tu, sunt pe ultima suta de metri  - 37 sapt.
Mai vroiam sa te inteb daca daca ai avut nevoie de adeverinta  de salariat cand ti-ai facut internarea, ce documente ti-au mai cerut, daca ti-a facut clisma (este dureroasa) eu n-am facut niciodata si nu stiu cum este, cu ce te lasa sa intri in sala de travaliu / nastere, presupun ca dupa clisma si camasa de noapte pe care ti-o da din spital (sterilizata) primul loc de cazare este aceasta sala si apoi in salon nu? cu ce te lasa sa ai la tine in afara portmoneu? sau mai exact ce trebuie sa ai? apa? gentuta? telefon mobil?
I-ai pus cercelusii in urechi in spital? cine se ocupa de acest aspect? vaccin bebeilor se fac? dr neonatologi sunt amabili?

Nu mai stiu daca mai sunt si alte intrebari, dar in cazul in care tu iti mai amintesti ceva si crezi ca-mi poti impartasi te rog sa ma ajuti cu niste raspunsuri.
In cazul in care ti-e mai usor sa-mi spui la  telefon, lasa-mi nr tau pe mail si te sun.
In rest va urez multa multa sanatate si  sa ne auzim cu bine!

Pupici dulci!

Dariutzi

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.