homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 26-136


#2566 2010-05-17 13:41:15

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 26

o saptamana usoara fetele!!!
am plecat la munk pusspusspusspusspuss


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 



#2567 2010-05-17 13:43:07

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 26

puss Raluk_


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#2568 2010-05-17 13:43:21

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 26

mayya06 a scris:

georgi puss puss
mika puss puss sa dea DD sa fie asa..chiar mi-am luat o piatra de pe inima     partydance
tu cum esti?
ceva semne?

in afara de o secretie abundenta creamy ( nu am avut asa ceva pana acum) si un pic sanii tensionati nu am alte simptome, asa ca nu-mi fac iluzii  smile


.

Offline

 

#2569 2010-05-17 13:47:24

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 26

hello,  kram

AnaC, felicitari!!!!!!!!!   kram
Almi, felicitari si tie, daca zici ca vezi o liniuta acolo, e bebe.  kram
M-am uitat in album , eu sunt chioara si nu vad nic.  bang  -- dar atata timp cat nu sunt teste barza, si zici ca ai ceva umbre de linii pe acolo,  e bebe clar!!  tummenupp  puss
Sarcina usoara, fetelor!  par  kram

Chrys, imi pare rau pt negativul de azi. Sa nu mai iei Barza niciodata, eu am patit de 2 ori cu Barza Jet. Insa in luna in care am ramas, a doua linie la Barza a aparut in cateva secunde si era ff pronuntata. Cand e bebe, apare hotarata linia aia la Barza, nu asa lesinata.
Dar poate chiar ai bebe, pana la cm. ( daca mai vine big_smile ) trebuie sa ai speranta, luna nu e incheiata!  par  puss
Tin pumnii stransi! asa stiam si eu de surecheck, ca se pozitiveaza mai greu decat alte teste.  smile

Camelia, LA MULTI ANI!!!!   birthday

Ddunia, m-ai si speriat cu spottingul tau.  neutral  Noi suntem de aceeasi varsta cu sarcina, chiar nu credeam ca poate sa mai apara spotting la aproape 3 luni...  yikes

Blue, abia acum iti vad si tie pozele cu testele.... si tu ai avut 2 linii rosii hotarate in 11-12 DPO, ca mine.  applause Da' ce inseamna "pregnant 2-3" ?  adica esti aproape gravida, 3 sferturi? ce inseamna 2-3 ala? lol

Ultima oara a fost editat de passenger (2010-05-17 13:52:37)

Offline

 

#2570 2010-05-17 13:48:28

prigatel
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2009-09-06
Mesaje: 3945

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 26

secretie abundenta creamyyyy?? mikaaaa, este de foarte bine. nu e o garantie, dar e un indiciu foarte promitator mai ales ca nu ai mai avut pana acum. doame ajuta sa vii si tu cu test ++.
pass, inseamna "insarcina in 2-3 saptamani'.

Ultima oara a fost editat de prigatel (2010-05-17 13:52:52)


IOANA ALEXANDRA este in bratele noastre - 27.06.2011     http://lb2f.lilypie.com/HJICp2.png
VLAD ANDREI primul nostru pui - 20.10.2005     http://dhbf.daisypath.com/Nfqsp2.png

http://www.fertilityfriend.com/home/prigatel

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2571 2010-05-17 13:53:14

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 26

passenger a scris:

Blue, abia acum iti vad si tie pozele cu testele.... si tu ai avut 2 linii rosii hotarate in 11-12 DPO, ca mine.  applause Da' ce inseamna "pregnant 2-3" ?  adica esti aproape gravida, 3 sferturi? ce inseamna 2-3 ala? lol

Auzi, gravida 3 sferturi  rotfl2

2-3 inseamna ca am avut 2 sau 3 saptamani de la conceptie, conform concentratiei de hcg din urina  smile  Sambata asta am avut Pregnant 3+

Mika, secretia creamy e de bine!  goodluck


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#2572 2010-05-17 13:57:42

Chrys
Sr. member
Inregistrat: 2010-04-22
Mesaje: 1435

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 26

Pass puss...ramane de vazut ce este...daca este....
Daca nu....insistam wink


Nimic nu se termina pana in momentul in care te opresti sa mai incerci...

Offline

 

#2573 2010-05-17 13:58:24

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 26

blue, nu mai face teste, sau nu le mai trece in Ferty ca se sperie unele daca adaugi si graficul tau la cele de sarcina,  lol
eu una am ramas blocata cand am dat mai demult peste un grafic cu teste pozitive, vreo 20 la numar, facute unu dupa altu', ziua si testu'.  lol

cineva de aici a pus zilele astea un grafic cu +++++++++++++++++++++++++++++++ ....... frateeeeeeeeee  yikes  yikes  yikes   nustiu 

priga, tu ce mai faci?  kram  par 

ma duc in pat ca mi-e f rau, azi dimineata la 3 ma tragea al meu pe maini cu otet... si de atunci nu mai trece starea urata pe care o am. 

va pup, o zi frumoasa in ciuda vremii oribile de afara!  kram  par


LE  rain chiar nu mai intra pe la noi?   supa

chrys, te felicit pt atitudinea sanatoasa pe care o ai!  kram  eu cred ca ai mari sanse sa fie acum. daca nu, il prinzi la "ovulatiunea" urmatoare, clar!  kram

Ultima oara a fost editat de passenger (2010-05-17 13:59:35)

Offline

 

#2574 2010-05-17 14:02:43

Chrys
Sr. member
Inregistrat: 2010-04-22
Mesaje: 1435

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 26

ddunia a scris:

incerc sa ma linistesc ...bine k nu ma doare asta mi-ar mai trebui...pe langa starile de rau si voma care ma innebunesc.de 2 zile ma simt fierbinte ..mi-am luat si temperatura dar e intre 36.5 si 36.9 seara.si nu mai zic de dureri de cap si de starile de oboseala..o fi si de la vremea asta nebuna care a luat-o razna.
oooofff incerc sa ma linistesc..dr mi-a zis k ar fi posibil sa vad si pete maro na de la placenta si eu stiu? si atunci knd ma ia cu dureri si vad roz sau rosu sa il sun repede.de asta incerc sa ma linistesc si ma duc sa stau linistita in patuc,

ddunia...ce varsta gestationala ai? Placenta...din cate stiu eu incepe sa se formeze de la 2 luni,si nu ar trebui sa pierzi nimic de la placenta,pt ca asta ar insemna ca nu e inserata cum trebuie.Petele maro nu trebuie sa fie motiv de ingrijorare.Atata timp cat nu pierzi sange rosu,nu trebuie sa te panichezi.Totusi mergi la medic....fa-ti un echo sa nu fie vorba si de vreun hematom....sau pur si simplu sa nu fie nimic.Asigura-te puss. Bafta!


Nimic nu se termina pana in momentul in care te opresti sa mai incerci...

Offline

 

#2575 2010-05-17 14:07:28

camelia83
Sr. member
De la: cluj napoca
Inregistrat: 2010-04-02
Mesaje: 1858

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 26

Fetelor stiti cumva daca trebuie masati sanii cu ceva crema in timpul sarcinii?Si am inteles ca trebuie sa te dai si cu ceva crema pt a nu aparea vergeturi, imi recomandati o crema buna?


cea mai iubita mamaruta
Mara Irina  hjarta

Offline

 

#2576 2010-05-17 14:08:07

prigatel
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2009-09-06
Mesaje: 3945

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 26

pass, de la intoxicatia aia ai ramas cu stari de rau sau e de la bebe?
ma minunez cand va citesc. nu am stiut ce e aia rau. am vomat de 2 ori in saptamana a 7-a si atat. nici pofte, nici insomnii. atunci ziceam ca daca ar fi asa toate sarcinile....
camelia, obligatoriu trebuie sa te ungi pe sani, abdomen, coapse, fese. sunt multe creme acum pe piata. eu am fost multumita de uleiul de masline si migdale. oricum mie medicul mi-a zis ca poti sa dai si cu mama cremelor. depinde de materilaul clientului. adevarul e ca eu am facut cateva vergeturi prin ultimile luni, dar asta e. a meritat.

Ultima oara a fost editat de prigatel (2010-05-17 14:10:41)


IOANA ALEXANDRA este in bratele noastre - 27.06.2011     http://lb2f.lilypie.com/HJICp2.png
VLAD ANDREI primul nostru pui - 20.10.2005     http://dhbf.daisypath.com/Nfqsp2.png

http://www.fertilityfriend.com/home/prigatel

Offline

 

#2577 2010-05-17 14:11:04

Chrys
Sr. member
Inregistrat: 2010-04-22
Mesaje: 1435

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 26

Pass daca stau trista si stresata nu rezolv nimic...asa ca...cu tot optimismul si toate fortele  sexinpat inainte!!!!
Iti doresc odihna placuta si sa te faci bine repede pusspusspuss

Camelia...orice crema e buna.Sanii sa nu-i masezi ci doar sa te dai cu crema pe ei si nu numai.Te dai pe tot corpul,insistand pe zona burticii  a feselo si a coapselor,odata de doua ori pe zi.Eu iti recomand laptele Doina.Este foarte emolient,hidratant si intra repede in piele.

Ultima oara a fost editat de Chrys (2010-05-17 14:12:22)


Nimic nu se termina pana in momentul in care te opresti sa mai incerci...

Offline

 

#2578 2010-05-17 14:11:41

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 26

weeeei gargaritule, ma intorc din drum  (o luasem usurel spre pat) sa iti zic : aveam albumul nostru deschis sa vad testele lui almi, si m-am uitat iar la pozele tale... FRUMOASA ESTI!! cum vei arata oare cu burtica mare, si apoi cu un bebe,  daca tu pari de 16-17 ani..   applause

camelia, eu nu ma dau cu nimic pt ca uit mereu sau mi-e somn, sau rau, etc.. am o crema herbalife dar nu folosesc nimic si stiu ca voi face vergeturi, am pielea uscata rau....  supa
La multi ani din nou, si eu tot pe 27 merg..   storstark

chrys, ddunia are 11 saptamani, ca si mine. bebele are 9, iar sarcina e de 11.

am plecat, va pup dulce pe toate!!!!!!

LE priga, nu stiu, intoxicatia aia a fost acum  3 saptamani aproape.... teoretic e moarta si ingropata, nu am mai avut probl. cu ea.
de ieri imi este f rau si e ciudat, ca sunt aproape in trim. 2 si trebuia sa nu am asa ceva, adica nici la inceput nu mi-a fost asa de rau si greata, si senzatie de lesin. mai devreme nu puteam nici sa tin paharul de apa in mana.

pa pa, intru mai diseara sper.  par  kram

Ultima oara a fost editat de passenger (2010-05-17 14:14:48)

Offline

 

#2579 2010-05-17 14:15:00

Chrys
Sr. member
Inregistrat: 2010-04-22
Mesaje: 1435

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 26

pass...te pup cu un pup mare...ai grija de tine si de BB pusspusspuss


Nimic nu se termina pana in momentul in care te opresti sa mai incerci...

Offline

 

#2580 2010-05-17 14:15:01

cocof
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-09-22
Mesaje: 6513

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 26

Neataaaaa.  happy Gata m-am adunat si eu de pe mltele drumuri !!!!

Avem o saptamana ce incepe cu vesti buneeeee !!!!

Almiiiiiiiiiiiiiii, felicitari si o sarcina usoara si fara probeleme sa ai !!!!!!  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta Daca ai ovulat in Z28 atunci trebuie sa scazi  exact 14 zile din cat iti da calculat de la ultima menstra. (ca si cum ai fi ovulat in Z14 a CM) Atunci 14 zile (pana in ov- cat se considera de regula statistic) + 11 zile DPO = 25 de zile /7 = 3 saptamani si 4 zile
In alta ordine de idei, te-am visat azi noapte !!!! Eram la o masa, noi impreuna cu Garga (!!!!) si discutam despre ciclul tau si despre ovulatia ta  rotfl2 .
Ana Felicitari !!!!!!! O sarcian usoara si tie !!!!!!  majoreta  majoreta  majoreta  Ce-mi place sa incep saptamana in felul asta ....
Chrys, inca nu te poti pronunta. Hai sa mai asteptam si sa vedem ce se intampla !
Mika, sa-ti fie de bine concertul !!! Eu am avut bilete si le-am cedat sapt. asta pentru ca al meu sot s-a gasit sa plece din Buc. exact weekendul asta  bang si singura , luand in considerare ca sunt bortzo, am zis ca nu ma duc. Vezi, nu m-am gandit ca ma lipeam si eu de voi si mergeam impreuna  bang  Imi pare asa de rau ca nu am ajuns...
Blue, sa nu te prind ca te plangi ca nu iei tratament. Ideal este asa. Nici eu nu am luat pana nu am avut spoting, si atunci dr. mi-a prescris de-abia dupa al doilea telefon pe care i l-am dat si am exagerat putin lucrurile, si doza prescrisa a fost extrem de mica la mine. Asa ca bucura-te si roaga-te sa nu ai nevoie. Totusi , sunt niste hormoni, daca organismul functioneaza normal, ii produce in cantitate suficienta. Nici dr. mea , de obicei nu prescrie trat. de sustinere si medicamente in general, si nu face avorturi (bravo ei !).
Raluk, spor la BB !!!!
Priga, eu am ovilat in Z13 fata de Z14 - nu stiu daca asta poate fi considerata micsorare a per, foliculare.... Si sustin in contunuare ca tu in tzara o sa ajungi  gravida
Ddunia, eu spoting a, avut la inceputul sapt. 6 si dupa, doar o dimineata, o singura pata mica de tot in sapt. 8 . Dr. mi-a explicat ca astfel de pete pot aparea pana la formarea placentei. Si daca nu te doare, e foarte bine !!!! Stai cununtica, mai putin efort si totul va fi bine. Ati facut cumva prostioare aseara (si din cauza asta poate sa apara o usoara sangerare)?
Camelia LA MULTI ANI !!!!!!!  birthday  birthday  birthday  birthday  Sa fii sanatoasa si fericita !!!!!!!
Pass, tu stai linistita, nu ai avut si nu o sa ai spoting !!!!!

GAgici, va pup cu mult drag si spor. Nu mai stiu deloc ce am citit. Ami trag o fuga sa-mi amintesc si completez....

Aaaaa, si in leg. cu cremele. Eu la prima sarcina nu m-am dat cu nimic din acelasi mutiv care l-a enuntat Pass - ori mi-era lene, ori adormeam. La un moment dat am renuntat complet la idee. Nu am Avut nici urma de vregeturi sau alte alea. Eu cred ca tine de pielea fiecaruia. Daca esti setat sa faci , te poti da si cu mama cremelor (te vor ajuta intr-o oarecare masura, dar nu suficient). Asa ca, daca stii ca esti presispus la asa ceva, da-te , ar daca nu ,  nu are rost sa te mai stresezi si cu asta  big_smile

Ultima oara a fost editat de cocof (2010-05-17 14:29:15)


mami de cocosel din 12.11.10 hjarta
sjuk    ...O POVESTE... ...DOUA POVESTI...

Offline

 

#2581 2010-05-17 14:17:48

Chrys
Sr. member
Inregistrat: 2010-04-22
Mesaje: 1435

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 26

Cocof puss....o sa va dau de stire cum va fi pana la urma.

Ultima oara a fost editat de Chrys (2010-05-17 14:18:02)


Nimic nu se termina pana in momentul in care te opresti sa mai incerci...

Offline

 

#2582 2010-05-17 14:23:47

prigatel
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2009-09-06
Mesaje: 3945

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 26

cocule, sa te auda dumnezeu!(o fi vreun semn de la mama omida. nu stiu de ce dar eu zic ca in iunie o sa raman). nici nu sti cat ne dorim. zile trecute ne-am stans colegii lui vlad si parintii. doar el si inca un coleg nu au frati. si 3 mamici au anuntat ca sunt gravide. asa trista m-am simtit.

Ultima oara a fost editat de prigatel (2010-05-17 14:28:26)


IOANA ALEXANDRA este in bratele noastre - 27.06.2011     http://lb2f.lilypie.com/HJICp2.png
VLAD ANDREI primul nostru pui - 20.10.2005     http://dhbf.daisypath.com/Nfqsp2.png

http://www.fertilityfriend.com/home/prigatel

Offline

 

#2583 2010-05-17 14:26:16

Chrys
Sr. member
Inregistrat: 2010-04-22
Mesaje: 1435

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 26

Priga....nu mai fi trista.
Va veni si la tine puss


Nimic nu se termina pana in momentul in care te opresti sa mai incerci...

Offline

 

#2584 2010-05-17 14:26:17

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 26

passenger a scris:

Almi, felicitari si tie, daca zici ca vezi o liniuta acolo, e bebe.  kram
M-am uitat in album , eu sunt chioara si nu vad nic.  bang  -- dar atata timp cat nu sunt teste barza, si zici ca ai ceva umbre de linii pe acolo,  e bebe clar!!  tummenupp  puss
Sarcina usoara, fetelor!  par  kram

Chrys, imi pare rau pt negativul de azi. Sa nu mai iei Barza niciodata, eu am patit de 2 ori cu Barza Jet. Insa in luna in care am ramas, a doua linie la Barza a aparut in cateva secunde si era ff pronuntata. Cand e bebe, apare hotarata linia aia la Barza, nu asa lesinata.
Dar poate chiar ai bebe, pana la cm. ( daca mai vine big_smile ) trebuie sa ai speranta, luna nu e incheiata!  par  puss
Tin pumnii stransi! asa stiam si eu de surecheck, ca se pozitiveaza mai greu decat alte teste.  smile

multumesc frumos pentru felicitari... esti o draguta.. dar nu te supara ca te intreb... de ce esti asa inversunata pe testul barza cand tu ai zis k primul test a fost barza (acum cateva saptamani cand ai aflat ca esti insarcinata) ? k eu una nu inteleg ... sper sa nu te superi k am pus intrebarea asta smile

cocof a scris:

Neataaaaa.  happy Gata m-am adunat si eu de pe mltele drumuri !!!!

Avem o saptamana ce incepe cu vesti buneeeee !!!!

Almiiiiiiiiiiiiiii, felicitari si o sarcina usoara si fara probeleme sa ai !!!!!!  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta Daca ai ovulat in Z28 atunci trebuie sa scazi  exact 14 zile din cat iti da calculat de la ultima menstra. (ca si cum ai fi ovulat in Z14 a CM) Atunci 14 zile (pana in ov- cat se considera de regula statistic) + 11 zile DPO = 25 de zile /7 = 3 saptamani si 4 zile
In alta ordine de idei, te-am visat azi noapte !!!! Eram la o masa, noi impreuna cu Garga (!!!!) si discutam despre ciclul tau si despre ovulatia ta  rotfl2 .

buey mama omidaaaa rotfl2 puss puss puss puss puss puss ms mult pentru explicatii.. deci as avea 3 saptamni si 4 zile... e bine (era cosmin acasa rotfl2 )

in alta ordine de idei, chrys, daca fetele zic k surecheck se pozitiveaza mai greu, inseamna ca (parerea mea) testul barza de ieri are avea ceva relevanta... smile si eu am facut azi barza (dupa clear blue) si a iesit liniutza mai vizibila decat la celelalte smile puss kram nu-ti pierde speranta par


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.