homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 27-5


#77 2010-05-18 20:49:13

dirida
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-02
Mesaje: 5207

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 27

smart, ai sa faci si homocisteina? vad ca e recomandata daca iti gaseste una din mutatiile MTHFR.
eu am vb azi cu medicul la tel...si m-a chemat maine sa imi dea trimitere sa fac si eu analizele astea. O sa vedem ce mi-o da. Am inteles ca dureaza vreo 3 sapt, la tine cat a durat? Ai avut declarartia aia semnata de dr?

Blue, ma bbucur ca bebita de blue e ok. Sa creasca mare si sanatos  goodluck
Andreea, Maria e o luptatoare, ne-a demonstrat asta pana acum...ai sa vezi ca va fi totul bine pana la urma.

LE: se pare ca menstra mea si-a venit in fire  rotfl2  a inceput sa curga ca lumea...

Ultima oara a fost editat de printesica (2010-05-18 20:57:31)


Doamne, te rog, fa o minune si pentru noi!

Offline

 



#78 2010-05-18 20:49:32

mariposssa
Full member
Inregistrat: 2010-01-27
Mesaje: 643

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 27

am venit si eu in casuta noua. sa speram ca va fi plina de burtici.
blue felicitari pt fasolica ta, sa cresteti mari si sanatosi
andre nu te mai ingrijora , totul o sa fie bine. de acum incolo pun bebei cel mai mult pe ei
almi am vazut bine pe graficul tau, nu? vine barza. si eu am tot 12 dpo

bi


sjuk

Offline

 

#79 2010-05-18 20:54:10

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 27

Va multumesc la toate pentru incurajari  kram  puss

In mare parte defectul se inchide dar in 70 % dintre cazuri trebuie operat...


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#80 2010-05-18 20:54:11

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 27

puss fetele. Ma car sa spal macar vasele, ca nu prea se vede ce fac in casa asta lol


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#81 2010-05-18 20:56:32

deeab
Full member
Inregistrat: 2010-05-18
Mesaje: 951

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 27

Vreau si eu pe lista aspirantelor. Am 31 de ani, iubi meu are 29  chicot iar fetita noastra implineste 6 anisori. Il rugam pe DD sa ne mai dea o surioara sau un fratior pt pitica noastra. Ne-am apucat de treaba din octombrie 2009. Speram sa nu dureze prea mult...Nu de alta, dar micuta noastra nu mai are rabdare si intreaba in fiecare seara cand vine bebic


Sunt cea mai fericita mamica!
DAVID STEFAN 18.12.2012
DARIA TEODORA 19.03.2011
OANA ANDREEA 09.03 2005

Offline

 

 Publicitate


loading...

#82 2010-05-18 20:57:39

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 27

Andreed a scris:

Va multumesc la toate pentru incurajari  kram  puss

In mare parte defectul se inchide dar in 70 % dintre cazuri trebuie operat...

Adica in 30% din cazuri se retrage?

Ultima oara a fost editat de mirik (2010-05-18 20:57:56)


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

#83 2010-05-18 20:59:09

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 27

mirik a scris:

Andreed a scris:

Va multumesc la toate pentru incurajari  kram  puss

In mare parte defectul se inchide dar in 70 % dintre cazuri trebuie operat...

Adica in 30% din cazuri se retrage?

Da Mirik, se inchide gaurica aia...


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#84 2010-05-18 20:59:20

cocof
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-09-22
Mesaje: 6513

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 27

Blue, sa stii ca treaba asta cu oboseala si somnul o am si eu. Abia asteptam desteptarea din trimestrul 2, dar vad ca nu a venit inca... inseamna ca nu sant in trimestrul 2  nustiu
In 70 % trebuie operat sau doar in 30 % din cazuri, Andreea ?
Fluturas, da tu cand ne fluturi un test ???  big_smile Pozitiv, bineinteles !
***************************************
Rectific  - mesaj pentru ALMI

ana-maria a. eu am 31 ani,iubi meu drag 36 ,de 5 ani incercam sa avem bebe,dupa un an de incercari am ms la doc ..rezultat spermograma : oligoastenoteratozoospermie severa ..recomandare: FIV prin metoda ICSI,am tot mers la doc sa descperim motivul acestui rezultat dar toate testele au iesit bine,la un an de la prima spermograma dupa mai multe naturiste am avut o spermograma putin mai buna,bineneteles ca la un momentdat am obs ca doc ne tot lua banii cam aiurea cand spermograma spune clar fiv+icsi ..am renuntat la acel doc...dar nu am renuntat la increderea ca dd va fi singurul care ne va ajuta sa avem bebelusul pe care il asteptam cu atat drag..si nu o spun asa oricum ,ma uit cu drag la adina care are cam ce avem noi si uite ca a reusit
deeab Am 31 de ani, iubi meu are 29  chicot  iar fetita noastra implineste 6 anisori. Il rugam pe DD sa ne mai dea o surioara sau un fratior pt pitica noastra. Ne-am apucat de treaba din octombrie 2009. Speram sa nu dureze prea mult...Nu de alta, dar micuta noastra nu mai are rabdare si intreaba in fiecare seara cand vine bebic
Chrys Am 34 de ani,iubi are 37.Am o fetita de aproape 12 ani din prima casatorie.Am luat Ac cam 2 ani(adunati).Fara probleme medicale descoperite,analize ok si la mine si la el. Precizez ca el nu are copii dar spermograma e ok. Incercarile noastre au inceput in mai anul trecut iar din noiembrie am luat o pauza pana anul asta in martie.Din martie am reluat programul "bebe".In iunie anul trecut un avort menstrual.
La Mirik  in lista trebuie modificat : trebuie sters ureaplasma rezolvat

**********************************************************
Deeab, sa-ti traiasca fetita si sa vina repede si fratiorul !!!!
Madutu, nu s-a mai aratat deloc. Oare ce mai face ?

Ultima oara a fost editat de cocof (2010-05-18 21:11:45)


mami de cocosel din 12.11.10 hjarta
sjuk    ...O POVESTE... ...DOUA POVESTI...

Offline

 

#85 2010-05-18 21:00:32

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 27

bon soir fete wave

blue applause felicitari pt bebeloi, ce casuta clara si frumoasa are! sa creasca mare si voinic majoreta

andre puss eu te cred draga mea ca nu mai ai puitere, dar nu te da batuta acum cand mai ai asa putin! uite erai sceptica si in privinta luarii in greutate si totusi a luat f bine. eu sunt convinsa ca se ve retrage si asta la ventricul si vei avea un final fericit. si toata stima si respectul meu pt modul in care ai luptat pentru fetita voastra hjarta

miricu supa stai cumintica in pat da?

printe la mine au venit in 2 sapt. le faci la synevo? la mine au avutt acolo foi semnate de dr si a mers repede. nu cred ca-ti trebe trimitere de la medic ci o declaratie poate o gasesti la ei pe site. o sa fac si homocinsteina aia ce sa fac daca tot m-am apucat? multa bafta , sper la tine sa nu iasa nimic puss

talida, eu te cred ca-i brusc, dar daca tanti de zice, mai bine profita repede de situatie puss

deeab bine ai venit si mult noroc sa vina bebe goodluck

un mega puss pt toate

Ultima oara a fost editat de smart lady (2010-05-18 21:01:34)


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#86 2010-05-18 21:02:30

Chrys
Sr. member
Inregistrat: 2010-04-22
Mesaje: 1435

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 27

smile Va dau si eu descrierea pt introducerea in lista aspirantelor
Am 34 de ani,iubi are 37.Am o fetita de aproape 12 ani din prima casatorie.Am luat Ac cam 2 ani(adunati).Fara probleme medicale descoperite,analize ok si la mine si la el. Precizez ca el nu are copii dar spermograma e ok. Incercarile noastre au inceput in mai anul trecut iar din noiembrie am luat o pauza pana anul asta in martie.Din martie am reluat programul "bebe".In iunie anul trecut un avort menstrual.


Nimic nu se termina pana in momentul in care te opresti sa mai incerci...

Offline

 

#87 2010-05-18 21:05:04

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 27

Andreea puss  puss  nu mai plange , Maria sigur va mai lua in greutate pana la nastere , si problema la inimioara sigur se va rezolva , Maria are ingerul ei pazitor care are grija de ea drept dovada ca sunteti in saptamana 35+  , ai incredere , va fi bine:kiss:  puss

Talida referitor la stimulare, mie mi-a zis dr. mea ca dupa doua luni fac pauza...tocmai pentru ca de multe ori se ramane...ca asa e organismul reactioneaza uneori cand si cum vrea el...dar ce riscuri ti-a expus tie dr. acolo cred ca sunt valabile in cazul stimularii prelungite.....iar in prima luna se da cate o pastiluta/zi pt a vedea cum reactioneaza organismul...si nu cred ca asa dupa prima stimulare nu mai este nimic de facut si gata se trece repede la stimulare ... nu stiu ce sa zic, este o alegere greu de facut eu iti urez  goodluck  goodluck si  rugaciune  sa fie bine  puss

Cocof draga de ea  hjarta  hjarta ... puss  puss  si sa treaca usor peste , eu om mare si nu suport injectiile dar ea  sad

Mariposa, Bmihaela puss

mi-am pus castraveti la murat ca imi este pofta chicot  chicot


.

Offline

 

#88 2010-05-18 21:07:46

dirida
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-02
Mesaje: 5207

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 27

smart lady a scris:

bon soir fete wave

blue applause felicitari pt bebeloi, ce casuta clara si frumoasa are! sa creasca mare si voinic majoreta

andre puss eu te cred draga mea ca nu mai ai puitere, dar nu te da batuta acum cand mai ai asa putin! uite erai sceptica si in privinta luarii in greutate si totusi a luat f bine. eu sunt convinsa ca se ve retrage si asta la ventricul si vei avea un final fericit. si toata stima si respectul meu pt modul in care ai luptat pentru fetita voastra hjarta

miricu supa stai cumintica in pat da?

printe la mine au venit in 2 sapt. le faci la synevo? la mine au avutt acolo foi semnate de dr si a mers repede. nu cred ca-ti trebe trimitere de la medic ci o declaratie poate o gasesti la ei pe site. o sa fac si homocinsteina aia ce sa fac daca tot m-am apucat? multa bafta , sper la tine sa nu iasa nimic puss

talida, eu te cred ca-i brusc, dar daca tanti de zice, mai bine profita repede de situatie puss

deeab bine ai venit si mult noroc sa vina bebe goodluck

un mega puss pt toate

eu am sunat la synevo dupa ce am vb cu dr la tel, si mi-au trimis pe mail declaratia. Eu vreau sa merg la dr ca sa imi scrie personal analizele ce tb sa le fac, nu vreau sa le fac de capul meu, mai ales ca nu costa chiar putin, ba chiar o sa dau o suma frumusica pe ele. Dar am discutat cu sotul meu si am ajuns la concluzia ca prefer sa dau acum bani si sa fac analizele toate cate trebuie doar sa nu mai trec prin ce am trecut.


Doamne, te rog, fa o minune si pentru noi!

Offline

 

#89 2010-05-18 21:08:08

LaviG
Insomniac member
Inregistrat: 2009-08-13
Mesaje: 5631

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 27

buna seara fetelorrrr  happy

BLUE felicitari sa cresteti mari si sanatosi  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta

ANDREE felicitari, a luat bine in greutate, asa ca te rog frumos sa nu plangi pt ca ea simte, dragutica de ea, si ai incredere ca va fi bine si cu acea malformatie, trebuie sa fie bine  rugaciune Doamne ajuta-va in continuare ca prin multe ati trecut si meritati toata admiratia pusspuss

Miricu stai linistita , te pup pusspuss

Deeab bine ai venti, si sa vina bebe cat mai repede  rugaciune

Talida  goodluck

pupici

Ultima oara a fost editat de LaviG (2010-05-18 21:09:03)


Mamica fericita de bebe Raul Mihai din 8.11.2010 hjarta

Offline

 

#90 2010-05-18 21:09:33

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 27

Cocofano si la mine in lista trebuie modificat : trebuie sters ureaplasma rezolvat

Smart stau in pt dar nu prea am stare.
Intri pe mes 2 min?  big_smile

L. E: lavi  puss

Ultima oara a fost editat de mirik (2010-05-18 21:11:02)


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

#91 2010-05-18 21:09:35

cocof
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-09-22
Mesaje: 6513

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 27

Ce zici tu acolo, Mika, POFTEEEEE  big_smile  big_smile  big_smile Si pe deasuprea si de castraveti murati . laaaaa, laaaaa, laaaaaaa


mami de cocosel din 12.11.10 hjarta
sjuk    ...O POVESTE... ...DOUA POVESTI...

Offline

 

#92 2010-05-18 21:11:22

LaviG
Insomniac member
Inregistrat: 2009-08-13
Mesaje: 5631

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 27

Mika si eu am avut pofta de castraveti murati, acu-s cateva zile mancam goi  disperat


Mamica fericita de bebe Raul Mihai din 8.11.2010 hjarta

Offline

 

#93 2010-05-18 21:12:28

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 27

f bine printe, eu acum crede-ma ca as sfatui pe toata lumea sa le faca. nici eu n-as fi crezut in vecii vecilor ca posed asa ceva. cand am primit analizele am crezut ca nu poate sa fie vorba de mine, ca mie nu mi se poate intampla. ei uite ca asta e cel mai prost principiu in viata. eu acum cand am descoperit nici nu ma gandesc sa mai intampin probleme. dupa mine as fi dispusa sa incep sa fac clexane si de capul meu fie si de maine. chiar am intrebat azi la farmacie cand am fost sa-mi iau niste bombonele daca au si beneinteles ca nu, ca ce e vital la noi nu se gaseste sad

aoleu castraveti murati drool

Ultima oara a fost editat de smart lady (2010-05-18 21:13:49)


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#94 2010-05-18 21:13:14

Chrys
Sr. member
Inregistrat: 2010-04-22
Mesaje: 1435

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 27

Andre incarca sa privesti totul cu optimism,speranta si incredere.Eu sunt sigura ca va lua si in greutate iar problema care a aparut la inimioara se va rezolva si ea.D-zeu e mare rugaciune
Linisteste-te te rog,pt ca starea ta afecteaza si starea Mariei.
Va fi totul foarte bine puss


Nimic nu se termina pana in momentul in care te opresti sa mai incerci...

Offline

 

#95 2010-05-18 21:14:22

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 27

Smart eu zic sa te apuci sa faci doza dubla asa preventiv  yikes .


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.