homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Uitarea pilulelor un obicei


#1 2010-05-20 01:10:45

Teeena
Membru
Inregistrat: 2010-05-20
Mesaje: 2

uitarea pilulelor un obicei

rodnar  angel hallo,am si eu o intrebare,o dilema,luna trecuta am uitat sa iau o pilula si in saptamana in care am uitat nu am avut contact iar dupaia pana la ciclu am folosit protrctie suplimentara,dupa ciclu cand am inceput alta fasie de anticonceptionale in a 8-a zii sunt protejata?si daca uit un comprimat in prima zii ma protejez suplimentar 7 zile si dupaia nu mai trebuie protectia suplimentara?Va multumesc

Offline

 



#2 2010-05-20 07:38:49

persifona
Vizitator

Re: uitarea pilulelor un obicei

Esti protejata daca de la pastila uitata ai mai luat  cel putin 7 pastile.

"si daca uit un comprimat in prima zii ma protejez suplimentar 7 zile si dupaia nu mai trebuie protectia suplimentara?Va multumesc"
Da smile

 

#3 2010-09-16 10:23:36

rocsyi
New member
Inregistrat: 2009-03-04
Mesaje: 26

Re: uitarea pilulelor un obicei

salut. am uitat sa iau prima pilula din a 3-a saptamana. am luat-o a doua zi dim la 7:30 avand in vedere ca cele 12 ore nu treceau decat  la ora 8. ce sa fac? se ia in considerare ca au trecut sau nu cele 12 ore?
imi raspunde si mie cineva? ar trebui sa ma protejez suplimentar?

Ultima oara a fost editat de rocsyi (2010-09-17 10:22:57)

Offline

 

#4 2010-09-20 10:56:19

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: uitarea pilulelor un obicei

daca nu au trecut cele 12 ore nu e nevoie de protectie suplimentara....si cum inteleg ca nu au trecut nu ai de ce sa te agiti


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.