homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Ce inseamna "A fi barbat"?-3


#39 2010-06-04 21:08:36

Madalina85
Addicted member
Inregistrat: 2009-09-27
Mesaje: 13426

Re: Ce inseamna "A fi barbat"?

luisjota a scris:

Jeniffer a scris:

noi ne intelegem mai bine lol femeie cu femeie.....: ))

rotfl taci...ca ma faci sa ma gandesc la prostii...si nu  e momentul rotfl

ca sa revin la topic, intotdeauna am fost fascinat de femeile complicate...asta e farmecul....nu intotdeauna e placut sa ghicesti tot ce-i place "fetei"....ar fi prea simplu si monoton, nu credeti?

???necesito acci?n!!!

big_smile

pai cu barbati am tot incercat dar vad ca nu se prinde nimic de niciunul  lol  ...poate ma reorientez sau sunt eu prea complicata...i don't know nustiu

Offline

 



#40 2010-06-05 01:22:37

luisjota
Hero member
De la: ...madrid al cielo
Inregistrat: 2009-12-27
Mesaje: 2070

Re: Ce inseamna "A fi barbat"?

se spune ca femeile sau barbatii care trec "pe trotuarul celalalt" nu se mai intorc....o fi ceva, pana nu incerci n-o sa stii cum e.....wink)


fucking perfect...

Offline

 

#41 2010-06-05 11:21:46

Monica999
Hero member
Inregistrat: 2009-03-11
Mesaje: 3667
Site

Re: Ce inseamna "A fi barbat"?

Eu cred ca o femeie nu mi-ar putea oferi niciodata ce imi ofera iubitul meu. Cred ca cei care nu se mai intorc de la experience cu acelasi sex pur si simplu nu au avut ocazia sa cunoasca barbat/femeie adevarata cu care sa se potriveasca.

Nu zic asta in sens ca nu sunt de acord cu gay, ci doar cu cei care se transforma dupa o experienta.

Offline

 

#42 2010-06-05 12:10:23

dea_di
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-01-16
Mesaje: 18682

Re: Ce inseamna "A fi barbat"?

pentru mine un barbat adevarat e ala care stie sa actioneze in modul potrivit la momentul potrivit si care stie cum sa se comporte cu o femeie, indiferent ca e prietena, mama, fiica, amanta, curva de pe centura etc....

si f important e sa arate ca un barbat....stiu ca aici e discutabil, dar eu chiar nu dibuiesc masculinitatea dintr-o chestie imbracata intr-un tricou roz, cu 7 cercei, 5 tatuaje si cu parul in pozitie de drepti tongue lol


"Nu stii, ca numa-n lacuri cu noroi in fund cresc nuferi?"

Offline

 

#43 2015-08-09 11:20:37

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: Ce inseamna "A fi barbat"?

nu stiu cum am dat de topicul asta lol

april sunset a scris:

barbat este acela:
care, indiferent de imprejurare, este respectuos;
care are o personalitate puternica si reuseste sa se impuna cand are dreptate, dar sa se si retraga atunci cand greseste;
care are curajul sa spuna ce gandeste cand toti ceilalti au o cu totul alta parere;
care are grija de familia lui (nu numai de sotie si copii, ci si de parinti si alte rude mai indepartate);
care stie sa se impuna cu frumosul, sa se faca ascultat fara a apela la insulta sau violenta fizica;
caruia nu ii este teama sa-si arate sentimentele;
care este sincer, chiar daca stie ca adevarul s-ar putea sa fie putin dureros;
care are curajul sa-si asume responsabilitatea pt greselile facute;
care se gandeste bine inainte de a face un lucru ce stie ca i-ar putea deranja pe cei din jur.

frumos spus!
luand-o invers, cred ca si o femeie adevarata ar trebui sa ofere cam aceleasi lucruri unui barbat smile


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2015-08-09 23:52:34

Happylyka
Full member
Inregistrat: 2012-08-05
Mesaje: 517

Re: Ce inseamna "A fi barbat"?

A fi barbat inseamna sa iti tii mereu promisiunile, sa nu lasi sa treaca ziua stiind ca femeia e suparata mai ales cand e din vina ta, sa asculti, sa intelegi, sa respecti, sa fii fidel, sa oferi atentie, sa iubesti tandru, sa te impui diplomatic. Unde e barbatul asta? rotfl


,,Eu nu sunt un corp care are suflet, sunt un suflet care are o parte vizibila numita corp."- Paul Coelho

Offline

 

#45 2015-08-18 21:57:44

luisjota
Hero member
De la: ...madrid al cielo
Inregistrat: 2009-12-27
Mesaje: 2070

Re: Ce inseamna "A fi barbat"?

Happylyka a scris:

A fi barbat inseamna sa iti tii mereu promisiunile, sa nu lasi sa treaca ziua stiind ca femeia e suparata mai ales cand e din vina ta, sa asculti, sa intelegi, sa respecti, sa fii fidel, sa oferi atentie, sa iubesti tandru, sa te impui diplomatic. Unde e barbatul asta? rotfl

Nu exista asa ceva rotfl si daca prin absurd ar exista vreunul asa, te vei plctisi de el in 24h....
pffff...


fucking perfect...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.