homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29-110


#2072 2010-07-03 09:32:35

mariposssa
Full member
Inregistrat: 2010-01-27
Mesaje: 643

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

majoreta  majoreta  majoreta  majoreta neata fetele.  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta
smrtas asta da veste buna. felicitari. sa ai o sarcina usoara si un bebic sanatos
majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta

Ultima oara a fost editat de mariposssa (2010-07-03 09:38:08)


sjuk

Offline

 



#2073 2010-07-03 09:38:46

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

neata gagici wave

smrtas dance felicitari majoreta sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos si voios majoreta

Printe applause pt marire, ia sa vezi ce de vesti bune se abat pe capul vostru majoreta

Pe mine m-au trezit astia cu izolatu' ca ia apucat datul gaurilor cu bormasina la 8 dimineata sad . Ieri au incheiat activitatea laa 3 si azi venira cu noaptea in cap...

Lavi ai cam disparut din peisaj spranceana . Bine ai venit acasa.

Priga frumosi pantalonii, dar si manechinul merita toate complimentele . bravo arati f bine applause

Nu mai stiu ce am citit ca n-am baut decat juma de cafea cascat


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#2074 2010-07-03 09:56:34

Chrys
Sr. member
Inregistrat: 2010-04-22
Mesaje: 1435

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

Fetele,eu va pup.Pe diseara pusspusspuss


Nimic nu se termina pana in momentul in care te opresti sa mai incerci...

Offline

 

#2075 2010-07-03 09:57:35

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

Ies si eu puss


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#2076 2010-07-03 10:06:41

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

Neata ! puss  kram

yupiiii ce vesti bune  happy

Smrtas  majoreta  majoreta felicitari, sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos si voinic  goodluck

Myre, Smart  puss

Chrys puss  sa ai o zi usoara !

Mariposa puss  si bine ai revenit  par

Pass  puss mi-am adus aminte de botoseii cumparati pt bebe  hjarta   wink

Ultima oara a fost editat de mikado (2010-07-03 19:11:54)


.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2077 2010-07-03 10:17:08

ana-maria a.
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-05-22
Mesaje: 276

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

'neata fete dragi mornincoffee
eu nu prea am timp zilele astea sa intru ca am fost /suntem plecati ..in vizite ,la cumparaturi..azinoapte eram asa obosita ,am intrat pe la 1.00 noaptea sa va scriu k inca nu mi.a venit ,dar nu mai vede am de somn ..deci nu a venit monstrul ,ieri am mai avut un pic de creamy usor rozalie bejulie si un pic de durere de burtica ,am luat nospa ,sanii tot de ieri nu mai sunt asa durerosi si s.au mai inmuiat dar parca mai sunt tensionati si usor durerosi,la burtica parca am asa o tensiune cu cate f usoara durere mai mult localizata la ovarul drept in rest alte semne de cm nu am ooff doamne ajuta sa fie bebe  rugaciune ,aak o juma de ora nu am mai avut rabdare si am facut testul  de sarcina de la testele de ovulatie ''femina'' care a iesit negativ ,dar ma incurajez singura si imi spun k inca e devreme sa fie pozitiv cesafac
asa ca imi ramane speranta pana la proba contrarie
va pup mult si va strang tare tare in brate pe toate toate daar usor pe gravidute

pusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspuss
kram kram kram kram kram kram kram kram

Ultima oara a fost editat de ana-maria a. (2010-07-03 10:19:49)


..un copil este o binecuvantare de la Dumnezeu...  bebe
fac parte din alianta "  Pri gravida My gravida gravida gravida gravida Sm gravida gravida gravida gravida gravida TtAmAlPrinNe gravida gravida gravida ZaRaSa gravida gravida MoGeMiMad gravida "...si numai cu ajutorul lui doamne doamne voi iesi din alianta iar  bebe va veni anul acesta si la noi rugaciune

Offline

 

#2078 2010-07-03 10:23:37

cocof
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-09-22
Mesaje: 6513

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

Neataaaaa  happy
Avem un test pozitiv !!!!!!!!
Smrtas, felicitari !!!!!! Sa ai o sarcian usoara si un bbel sanatos!  majoreta  majoreta  majoreta
Haideti fetelor, s-a spart ghiata. Sa curga cu teste pozitive de acum !!!!!
Ana, tinem pumnii pentru zilele urmatoare. In a cata zi DPO esti ?
Mika puss  puss  puss ce mai mesteresti astazi ?
Fluturas, sa stapanesti sanatoasa laptopul !!!!
Smart, Chrys, Myre, Passuc un maaaaare pup  puss


mami de cocosel din 12.11.10 hjarta
sjuk    ...O POVESTE... ...DOUA POVESTI...

Offline

 

#2079 2010-07-03 10:31:47

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

Ana puss  si doamne ajuta sa fie cu ochisori  goodluck tinem pumnii  smile

Cocofan  puss  puss  par azi ma simt mai bine...dupa ,,aspirina saracului"  chicot  de aseara...si cred ca mesteresc o supa cu galuste, la fel 2 cred ca mazare cu piept de pui iar la ceva dulce inca nu am idei nustiu ...as vrea s abag aspiratorul, sa bag rufe la spalat si s afac ordine in dulapurile de haine...dar deja cred ca mi-am facut o lista mult prea mare  lol
tu ce mesteresti azi...ai terminat de sortat lucrurile?

ma uitam la graficul meu...mi-a trasat FF ovulatiunea...ce-i drept puncatata..dar nu e bine,,,ca opk pozitiv nu am avut...eu cred ca azi va fi +...sa vedem  nustiu

Ultima oara a fost editat de mikado (2010-07-03 10:37:20)


.

Offline

 

#2080 2010-07-03 10:32:15

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

neata fetele

smrtas, felicitari!!!!!  majoreta  majoreta
sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos!

eu sunt la scarbici.. sad dar fara chef de munca, si am o zi lungaaaa...
asa ca o sa mai intru din cand in cand sa vad ce mai faceti smile

va pup si va doresc o zi frumoasa puss


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#2081 2010-07-03 10:34:38

ana-maria a.
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-05-22
Mesaje: 276

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

azi e ziua 16 dpo  puss
ultimul cm a fost pe 4 iunie si ovulatia pe 17 iunie

cesafac

Ultima oara a fost editat de ana-maria a. (2010-07-03 10:38:26)


..un copil este o binecuvantare de la Dumnezeu...  bebe
fac parte din alianta "  Pri gravida My gravida gravida gravida gravida Sm gravida gravida gravida gravida gravida TtAmAlPrinNe gravida gravida gravida ZaRaSa gravida gravida MoGeMiMad gravida "...si numai cu ajutorul lui doamne doamne voi iesi din alianta iar  bebe va veni anul acesta si la noi rugaciune

Offline

 

#2082 2010-07-03 10:38:57

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

Smrtas felicitaaaaaaaarrrrrrrriiiiiiiiiiiiiii!!!!!!!!! majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta
Sa ai sarcina usoara si bebelus sanatos si frumos!!!!!!

Fetelor stiti ca la noi se ramane in grup da?  chicot  chicot  chicot  chicot Sa curga testele pozitive  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta


Printe ma bucur ca tu ai parte de soare nu te bronzezi ca mine la bec.Si nu te culca pe ureche ca poti sa ovulezi oricand asa ca munceste cu sarguinta  puss  puss  puss

Myre imi era tare dor de tine  par


Ana  goodluck  goodluck  goodluck


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

#2083 2010-07-03 10:39:03

cocof
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-09-22
Mesaje: 6513

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

Cris8, neataaaa  happy
Mikulica, de saptamana trecuta cand am reusit sa fac holul nu am mai miscat nimic. Azi ar trebuie sa intru in una din camere dar acum ma apuc si eu de mancare, ciorbita de vacuta si pui cu un sos muuult de rosii dovlecei si vinete, dupa trebuie sa ies putin cu gandacul meu ca i-am promis de dimineata.
Se pare ca ti-a priit aspirin aia  angel
Mirik  puss

Ultima oara a fost editat de cocof (2010-07-03 10:39:46)


mami de cocosel din 12.11.10 hjarta
sjuk    ...O POVESTE... ...DOUA POVESTI...

Offline

 

#2084 2010-07-03 10:44:19

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

ana maria, goodluck mie mi se pare ca e de bine la tine...ziua 16 dpo fara monstruleti... smile

cocof, mika, mirik, mariposa si cine mai e pe aici puss


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#2085 2010-07-03 10:56:29

smrtas
New member
De la: Constanta
Inregistrat: 2010-05-04
Mesaje: 36

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

Neata 2. Am mai luat o sacosa de teste acum, le-am facut pe toate, all positive. Tot nu-mi vine a crede...si incep sa fiu paranoiaaa, daca totul e in regula, etc.

Multumesc mult mult ca sunteti alaturi de mine, va citesc in fiecare zi, chiar daca nu scriu des. E cel mai minunat cadou, ca maine e ziua mea. Cred ca s-a intamplat pentru ca n-am mai fost deloc stresata. Stiam ca ne facem analizele, si uitasem sa fac testele de ovulatie (cate 100 as usual), am facut doua, pozitive, prestat si pe urma ne-am necajit, ca am facut spermograma, a iesit urata...am mers la Dr. Lutescu ,mi-a confirmat si el ca nu e de bine cu spermograma aia, dar sa o repetam. Eh si chiar ieri vorbeam cand sa repetam, sa ma apuc de monitorizari...bine ca nu mai e nevoie. Sa dea Dumnezeu sa fie tot bine!

Ihaaaa a venit bebe si la noi! Va pup si sa aveti un weekend placut.


goodluck  goodluck  goodluck  goodluck  goodluck  goodluck  for all!!!

Ultima oara a fost editat de smrtas (2010-07-03 10:57:13)

Offline

 

#2086 2010-07-03 11:02:51

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

smrtas, bravoooooo!!!!!!!!!!!!!! minunata veste!!!! majoreta majoreta majoreta majoreta majoreta
ia spune, ceva simptome ai avut??

si.. La multi ani!!!!!! ai primit cel mai minunat cadou!!!

Ultima oara a fost editat de cris8 (2010-07-03 11:03:38)


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#2087 2010-07-03 11:07:52

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

Smrtas dupa ce am pierdut prima sarcina s-a dus sotul la dr de fam sa isi ia trim la urolog sau endocrinolog si cand a vazut dr spermograma a intrebat "cu cine a ramas nevasta ta gravida ma?" spranceana si totusi am 2-a oara am ramas gravi din a 2-a luna de incercari deci ......

Important este ca esti bortzi  happy  happy  happy

La multi ani pt maine!!!!!!!! birthday  birthday  birthday  birthday  birthday  birthday


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

#2088 2010-07-03 11:09:34

r.myrela
Hero member
Inregistrat: 2009-07-26
Mesaje: 2768

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

Mirik   puss  puss  puss

mika  spor la  patfierbinte
ferty ti-a marcat gresit dar are timp sa-si revina la realitate  chicot

Ultima oara a fost editat de r.myrela (2010-07-03 11:11:50)

Offline

 

#2089 2010-07-03 11:19:36

smrtas
New member
De la: Constanta
Inregistrat: 2010-05-04
Mesaje: 36

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

cris8 a scris:

smrtas, bravoooooo!!!!!!!!!!!!!! minunata veste!!!! majoreta majoreta majoreta majoreta majoreta
ia spune, ceva simptome ai avut??

si.. La multi ani!!!!!! ai primit cel mai minunat cadou!!!

Azi dimineata, cand nu puteam dormi, ma tot gandeam la simptome...si mi-am adus aminte ca eram ca o scorpie cand punea mana al meu pe mine ko ...sanii super sensibili, dar nu as zice ca mai rau decat de obicei. M-a durut burta, mai rau in ultimele zile...si aseara am luat 3 no spa asa de grija...sa nu cumva sa fiu (in mintea mea, tot sanse 0%, dar am zis, eh las sa fie no spa). Si in ultimele 2 zile am avut episoade de greata, dar nu cred ca e greata aia pe care o are garga, sau blue...nush a fost asa ca o senzatie de jena... big_smile vad io mai incolo ce e aia greata.  lol

Haha Mirik, super tare, ma tot intreb cum din toti aia asa prost mobili, si malformati si ciudati:)) a ajuns unu'...cel mai smecher. Acum sunt paranoia ca a fost fecundat ovulul meu cool cool de un spermatozoid ciudat. Dar nu cred ca se implanta daca era vreo eroare...

Diseara planuiam de vreo 2-3 saptamani sa mergem in club de ziua mea, sa ne punem in cap bautura:)) asta da motiv sa nu beau nimic  hjarta

Offline

 

#2090 2010-07-03 11:23:13

mylacik
Hero member
De la: Slovacia
Inregistrat: 2010-06-30
Mesaje: 3883

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

neata dragutele ..pupici pentru toate pusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspuss
FELICITARI smartas !!! si La Multi Ani!! cred ca e cel mai frumos cadou care l`ar putea primii cineva..asta e cadoul de la DD !!! applauseapplause


http://www.fertilityfriend.com/home/Mylacik
21.05.2011 Mamica fericita de puiut Fabian !! hjarta hjarta Iti multumesc Doamne pentru minune !
bebe avem 3 anisori hjarta hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.