homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29-133


#2509 2010-07-06 12:19:06

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

Hello cocofan puss

Mika parca si Talida a avut ovulatie fara opk pozitiv...
Acum m-am uitat la ea si chiar in graficul cu luna cand a venit bebe okp erau negative, asa ca goodluck

Despre flori ce sa spun: ne-am dus la 6 ca tanti avea program pana la 7 si deja nu mai era acolo. Deci de gasit gasim sigur, ne-am dua mai mult sa vedem preturile sa stim la cate ar duce cheltuiala. Zic eu ca ar aduce-o la jumate din cat ar fi dat la florarie big_smile

Ultima oara a fost editat de smart lady (2010-07-06 12:24:14)


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 



#2510 2010-07-06 12:29:22

modruxi
Full member
Inregistrat: 2010-06-29
Mesaje: 575

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

tymoteea_18 a scris:

Hello fetele mele dragi,

Eu nu demult m-am trezit si am ocupat laptopul sa va spun ca nu ma simt prea bine. Am adormit cu mici dureri de burta si m-am trezit cu o senzatie naspa. Ma simt de parca m-ar jena ceva la burtica si is si balonata.

Ieri am umblat dupa seminte decojite si visam la aripioare crocante (si a trebuit sa imi si fac), iar azi am vazut o reclama cu Cola si deja imi ploua in gura de pofta. Sani nu mi-s umflati ...................... dar mai am o saptamana pana aflu ce se intampla  sjuk

Sper sa nu fie totul pe baza psihologica ...........

Almi iti doresc multa sanatate si tot ce iti doresti. Sper sa ne aduci vesti bune cat mai curand.  puss  puss
birthday  birthday  party  birthday  birthday

La multi ani si tie Cocof  puss  party  birthday

Modruxi, puss  bine ai venit si sper sa trecit repede la urmatoare etapa cu  bebic  si  gravida

Oare cine ii urmatoare pe lista care va veni cu un test ++++++++++++?

Ce bine de cele care incep sa aiba o perioada mai lejera la lucru, ca la mine abia acum incepem munca grea si ii si o caldura pe la noi ca imi vine sa imi iau  shopping (a se intelege bagajele) si sa plec un pic peste hotare, macar 2 zile la vecini.

Va pupacesc pe toate   puss  puss  puss

LE Printze  puss cum te distrezi pe meleagurile noastre? cat mai stai?

iti multumes ptr primire si cine stie poate tu vei fi ca cu testul cu doua liniute ca eu deabea dupa 4 zile ma apuc de traba!asa ca sa-ti ajute dumnezeu rugaciune  par


Speranta moare ultima smile                           http://www.fertilityfriend.com/home/2fe7bf

Offline

 

#2511 2010-07-06 12:29:35

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

cocof puss sa te auda Dumnezeu... asta e tare, sa nu te doara sanii chiar in luna in care ai ramas...deci e clar, ne putem astepta la orice.. smile
va dati seama ca v-as anunta imediat daca ar fi ceva test pozitiv.. smile


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#2512 2010-07-06 12:30:35

cocof
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-09-22
Mesaje: 6513

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

Smart , la voi nu este un loc de unde se aprovizioneaza si floraresele ? Aici exista o piata de flori de unde le iei la un pret mult mai mic, mai ales ca iei multe, sunt proaspete si ai de unde sa alegi. Eu fercventez piata de 1-8 martie si sf. da an cand trebuie sa duc cate 5-6 buchete de flori la gradi. Iau florile si toate cele necesare, folii colorate, verdeata, etc si fac eu buchetele. Ies la 1/2 din pret garantat.


mami de cocosel din 12.11.10 hjarta
sjuk    ...O POVESTE... ...DOUA POVESTI...

Offline

 

#2513 2010-07-06 12:30:40

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

Smart, ia ca ma duc sa inspectez graficul Talidei  chicot ...ei cred ca de la HSG se intampla chestiile astea  smile , cum vrea Dumnezeu dar luna viitoare sigur va fi norocoasa

....daca stiam veneam si eu la tine pentru sambata sa mi le faci  wink is nasa  smile


Cocofan  puss  par lasa ca va luati revansa in concediu  puss
sper sa ma fi ouat si eu ....am sa fac un OPK mai traziu un pic

Lili   goodluck  si  rugaciune sa fie bine

in rest am citit pe diagonala , nu am retinut prea multe dar va pup pe toate cu mult drag  puss  puss  puss  par

LE: Cocofanule si eu tot de la piata de flori (Cosbuc) iau floricele ...si ce frumi este cand vezi atatea flori  hjarta  hjarta

Ultima oara a fost editat de mikado (2010-07-06 12:34:08)


.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2514 2010-07-06 12:40:05

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

cris8 puss

cocofanu` nu stiu ce-o sa iasa dar am fost "amenintata" ca "atunci cand vin, rupem patu` 3-4 zile cel putin" rotfl2 rotfl2 rotfl2

puss mika
puss smart
puss liliana
puss ruxi si puss rruxxy chicot

pupici tuturor puss puss puss puss puss puss puss


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

#2515 2010-07-06 12:41:46

cocof
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-09-22
Mesaje: 6513

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

Ahaaaaa, deci nu te mai vedem pe forum in perioada aia Almi  rotfl2  Ai mai fost la plaja ?
Mika, e posibil sa ovulezi cu OPK - si sa nu ovulezi OPK+. Eu zic ca a fost outz ieri wink

Ultima oara a fost editat de cocof (2010-07-06 12:43:07)


mami de cocosel din 12.11.10 hjarta
sjuk    ...O POVESTE... ...DOUA POVESTI...

Offline

 

#2516 2010-07-06 12:42:14

modruxi
Full member
Inregistrat: 2010-06-29
Mesaje: 575

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

buna tuturor!!!si astept vesti cit mai repede cu +++++sa fie la toate chicot  par si celor ca mine care deabea incep sa presteze ,cit mai mult sexinpat  rotfl2


Speranta moare ultima smile                           http://www.fertilityfriend.com/home/2fe7bf

Offline

 

#2517 2010-07-06 12:43:34

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

Cocofan avem aici un fel de depozit de unde iau si astea din piata. Acolo ma duc si eu si sper sa fie 3-4 lei trandafirul mare.

Mika distractie placuta la nunta, chiar asa daca nu esti pretentioasa mergea sa vii aici sa le iei si cu tot cu drum tot ieseai mai ieftin. Pe mine tot nevoia m-a manat sa ma incumet sa fac asa ceva si cand am vazut ca am ajuns la 40% cu toate florile posibile din cat as fi dat pe ele la florarie am fost tare bucuroasa. Nu mi-a trebuit decat un pic de tupeu si le-am facut destul de frumos . Mi-au murit laudatorii, dar sincer cand le ziceam ca-s facute de mine in dimineata aia, ziceau invitatii ca aberez chicot . Am zis atunci ca nu mai fac a doua oara si totusi am facut lumanarea de botezi a celei de-a 2 finute. Si aia a iesit tare frum,os si intr-o parte i-am pus o gargarita si a avut un efect fenomenal...
Hai ca ma laudai destul lol


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#2518 2010-07-06 12:51:26

cocof
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-09-22
Mesaje: 6513

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

smart lady a scris:

Cocofan avem aici un fel de depozit de unde iau si astea din piata. Acolo ma duc si eu si sper sa fie 3-4 lei trandafirul mare.

Mika distractie placuta la nunta, chiar asa daca nu esti pretentioasa mergea sa vii aici sa le iei si cu tot cu drum tot ieseai mai ieftin. Pe mine tot nevoia m-a manat sa ma incumet sa fac asa ceva si cand am vazut ca am ajuns la 40% cu toate florile posibile din cat as fi dat pe ele la florarie am fost tare bucuroasa. Nu mi-a trebuit decat un pic de tupeu si le-am facut destul de frumos . Mi-au murit laudatorii, dar sincer cand le ziceam ca-s facute de mine in dimineata aia, ziceau invitatii ca aberez chicot . Am zis atunci ca nu mai fac a doua oara si totusi am facut lumanarea de botezi a celei de-a 2 finute. Si aia a iesit tare frum,os si intr-o parte i-am pus o gargarita si a avut un efect fenomenal...
Hai ca ma laudai destul lol

Asteptam poze.. ca nu te credem  lol


mami de cocosel din 12.11.10 hjarta
sjuk    ...O POVESTE... ...DOUA POVESTI...

Offline

 

#2519 2010-07-06 12:52:02

bucklucica
Hero member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 4683

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

Buna, gajici! Va puuuup. puss
Smart, sa stii ca am fost cam stresata, dar acum sunt ok.kram
Eu sunt la coifor, ma fac gigea mai mai.I-am zis coafezei sa ma faca buum...sa vad ca iese...va pun poze deseara indiferent ce iese...


Eric 3 ani si 7 luni
Nicholas, fratior de Eric, posesor de 3 dinti...

Offline

 

#2520 2010-07-06 12:53:48

madutumic
Sr. member
Inregistrat: 2009-12-21
Mesaje: 1824

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

salutare fetele wave
eu am clocit oul aseara acum sa vedem daca iese un pui chicot
vreau sa intreb si eu ceva ........am citit pe un sait ca dupa un test pozitiv de ovulatie in dimineata cand creste temp se termina perioada fertila  nu stiu daca a-ti inteles ce am zis dar ceva de genul graf meu ca de azi nu mai sunt in perioada fertila......voi ce stiti?
pup gagicile puss  puss


impreuna cu ingerasul TEODOR IOAN 
27.06.2011

Offline

 

#2521 2010-07-06 13:01:45

cocof
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-09-22
Mesaje: 6513

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

Madu goodluck , sa fie outul norocos. Eu zic ca de-abia maine iesi din perioada fertila. O distractie in plus si in seara asta, nu cred ca faca rau nimanui  lol
Buck, asteptam poze  happydance

Ultima oara a fost editat de cocof (2010-07-06 13:02:14)


mami de cocosel din 12.11.10 hjarta
sjuk    ...O POVESTE... ...DOUA POVESTI...

Offline

 

#2522 2010-07-06 13:03:04

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

Ete dovedesc cu ce am aci la serviciu in calc chicot dar nu le tin mult big_smile

***

Da Buck asteptam poze smile

Madutu goodluck

Ultima oara a fost editat de smart lady (2010-07-06 13:28:55)


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#2523 2010-07-06 13:10:22

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

Cocofan, poate este asa cum zici tu...oricum noi am prestat de placere  patfierbinte  iar bebe daca vrea sa vina il asteptam cu mare drag  puss

Smart chiar asa sa ne pui poze...eu le-am facut la Buzau, acolo va fi nunta, ca nu am timp ca m-as fi bagat sa le fac ...si nici nu aveam chef sa ma car cu lumanarile din Bucuresti...mai ales ca este o nunta micuta si pretentioasa...nu avema in plan , dar am zis sa-i ajutam ca si pe noi am avut noroc sa nu fim refuzati din prima de nasi  smile
folosesti burete din ala special...am vazut la Kaufland asa ceva ...eu inca mai am de la nuchetul de mireasa ,,microfonul" suportul pe care s-a facut buchetul, care avea burete special in interior, se umezea cu apa..se infigeau floricelele in el...si gata buchetul  puss

Almi  puss  si cand vine Cosmin sa nu te mai prind pe aici 3-4 zile  chicot doar daca aveti nevoie de ajutor...sa punem mana de la mana si va luam alt pat ...sigur acesta este compromis goodluck


.

Offline

 

#2524 2010-07-06 13:10:36

cocof
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-09-22
Mesaje: 6513

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

Suuuper frumi , rau de tot de frumi !!!!
Am vazut chiar duminica intr-o florarie un buchet si niste lumanari pe foarte gustul meu facute din cale grena si legate cu sfoara. Aratau putin mai altfel decat cele obisnuite si tocmai de aia mi-au placut.


mami de cocosel din 12.11.10 hjarta
sjuk    ...O POVESTE... ...DOUA POVESTI...

Offline

 

#2525 2010-07-06 13:11:14

camelia83
Sr. member
De la: cluj napoca
Inregistrat: 2010-04-02
Mesaje: 1858

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

lili bafta multa si sa vi cu vesti bune  goodluck
Cocof : camelia, cluj napoca, 27 ani, sarcina 15 sapt, am ramas dupa 3 luni fara tratament, si un   puss  pt tine


cea mai iubita mamaruta
Mara Irina  hjarta

Offline

 

#2526 2010-07-06 13:15:25

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

Multam puss

Pai decat la lumanari folosesc burete d-ala ca la buchet mi-a fost frica sa nu infig aiurea florile. Acum nu stiu ceum oi face, mai vedem. Oricum mie mi se pare un pret nesimtit de mare ceea ce cer comerciantii nostri fata de ce investesc, dar daca ma gandesc ca multe flori se ofilesc si le arunca ianinte de a le vinde, parca i-as intelege.

Cocofan si mie imi plac calele hjarta

Si eu as fi incercat sa fac altceva acum ,dar pretena asta a mea e mai de moda veche si daca am vazut ca ma vede dusa cu capu' cand ii propuneam am lasat-o balta


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#2527 2010-07-06 13:25:09

cocof
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-09-22
Mesaje: 6513

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

Camelia, multu, o sa te treaca Garga in listuta cand intra

Camelia83 DPN 23.12.2010 http://s14.rimg.info/d1b0960361ddeacadecc8585885bc673.gifcluj napoca, 27 ani, am ramas dupa 3 luni fara tratament

Un DPN nu ai si ......nu stiu daca gresesc sau nu dar parca aveai bebe boy ?

Ultima oara a fost editat de cocof (2010-07-06 13:59:45)


mami de cocosel din 12.11.10 hjarta
sjuk    ...O POVESTE... ...DOUA POVESTI...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.