homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29-8


#134 2010-06-21 12:53:39

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

Nu ne necajesti Bulica, doar de-aia sunte aici smile puss . Si te inteleg, si eu zic ca poate n-o sa fac niciodata. Sigur ca la tine situatia e mai complicata, dar nu imposibila. smile Editezi te rog frumos mesajul in care m-ai citat ca-i adresa mea de mess?

Aliy da , am vazut ca sunt fete cu trombo de patesc asa, dar nu te speria. Cu tratament o sa fie bine smile


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 



#135 2010-06-21 12:55:40

camyelenbebe
Hero member
De la: Bucurestiul minune
Inregistrat: 2009-01-11
Mesaje: 4931

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

pupici la gagici si multi bebei in noua casuta


Dumnezeu ne-a ajutat sa avem doi pui de om exact asa cum ni i-am dorit. hjarta .... Tudor  par....11/03/2010 si Matei 21/6/2012
http://fabricutahandmade.blogspot.ro/20 … orale.html

Offline

 

#136 2010-06-21 13:00:29

cocof
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-09-22
Mesaje: 6513

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

Neata   happy  happy  si o saptamana usoara asa aveti !!!!!
Bulica puss nu trebuie sa-ti pierzi increderea niciodata rugaciune Un bebe te asteapata si pe tine !!!!
Giorgi, nu pot crede ca a venit ciclonul  supa  supa  supa  Nu incerci un test de sarcina totusi...poate s-a prins un embrion macar si se elimina ceilalti.
Lavi, Camelia, bafta multa la ecoco si se veniti cu poze frumoase de bebei sanatosi  goodluck  goodluck  goodluck
Mikaaaaaaa, Z15, temperatura in crestere  spranceana, sa mai spun ceva ????  trombon  trombon  trombon
Passuc, off asta iti lipsea....si nu mai pune si tu tot le inima sin ce spun/fac barbatii. Ei sunt o specie aparte pe care as extermina-o cateodata  big_smile
Smart  rotfl2 , ce vise poti avea Eu zic sa te limitezi la sportul  sexinpat asta in a face copii, e placut, nu de alta, si la tine da roade repede  puss .
Time, chiar esti scumpa la vedere  puss
Almi, cum mai stai cu raceala de vara ?
Printe, puss  tu ce mai faci?
Tyomteea, spor la  sexinpat  si sa vina bebe cat mai repede.  goodluck  goodluck  goodluck  teste de ovulatie nu vrei sa incerci inca? Treaba cu calculul ovulatiei e pura loterie.
Raluk puss
Nera, te felicit pentru ceea ce ai hotarat in legatura cu bebe si pentru hotararea de care dai dovada . O sa vina bebe repede in felul asta  goodluck  goodluck  goodluck
Fetele, mele dragi, va multumesc mult de tot pentru aprecierile vis a vis de rochita/fetita. Ii fac rochitele de serbare cu foarte mult drag, e ca o poveste din care fac parte.....E mult mai ieftin sa le cumpar sau sa le inchiriez, dar dispare placerea mea atunci....
Madu, Raluk,, Buck, Ddunia, Chrys, Cris8, Ana MAria, Mirik, Garga si daca am uitat pe cineva sa ma trageti de urechi un urias pupic  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss


mami de cocosel din 12.11.10 hjarta
sjuk    ...O POVESTE... ...DOUA POVESTI...

Offline

 

#137 2010-06-21 13:07:10

bunea georgeta
Platinum member
De la: Prahova
Inregistrat: 2009-07-12
Mesaje: 22533
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

bmiha puss  puss da , este foarte mica valoarea...dar inainte de a face embriotransferul dr sta de vorba cu sotul si sotia...si printre altele iti da 30% sanse ca va fi un FIV reusit..greu supa dar trebuie sa merg mai departe...pe mine in aceste momente sotul m-a ajutat psihic enorm de mult...chiar daca la aflarea vestii si lui ii venea sa planga ...nu a facut-o, ci cu siguranta a plans in interiorul lui....


  Coco puss  , si astazi am facut un test de sarcina , tot negativ a iesi ...voi face beta iar in ziua a 15 ( miercuri) sa vedem cum va iesi....ciclonul mi-a venit chiar si cu progesteron cu tot...


Va rog nu ma citati!Ajutati-ma sa nu imi iau ban.Multumesc.

Offline

 

#138 2010-06-21 13:07:20

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

cocof, cu raceala... ma aflu intre batiste/servetele, muci si tuse rotfl2


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

 Publicitate


loading...

#139 2010-06-21 13:07:41

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

Cocofan puss de-as ramane iar asa repede si sa mai mearga si bine... ar fi ideal smile

camy chiulangioaia puss si tudor puss


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#140 2010-06-21 13:15:00

cocof
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-09-22
Mesaje: 6513

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

Camy & co puss  puss
Off Giorgi, eu nici nu-mi inchipuiam un astfel de deznodamant  supa  supa  supa
Talida  puss
Aliy, la cine ai facut a IIa motfo, la Iosup cumva (la el tot timpul ies fluxuri crescute)?


mami de cocosel din 12.11.10 hjarta
sjuk    ...O POVESTE... ...DOUA POVESTI...

Offline

 

#141 2010-06-21 13:17:03

bmihaela
Hero member
Inregistrat: 2009-04-07
Mesaje: 2140

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

bunea georgeta a scris:

bmiha puss  puss da , este foarte mica valoarea...dar inainte de a face embriotransferul dr sta de vorba cu sotul si sotia...si printre altele iti da 30% sanse ca va fi un FIV reusit..greu supa dar trebuie sa merg mai departe...pe mine in aceste momente sotul m-a ajutat psihic enorm de mult...chiar daca la aflarea vestii si lui ii venea sa planga ...nu a facut-o, ci cu siguranta a plans in interiorul lui....


  Coco puss  , si astazi am facut un test de sarcina , tot negativ a iesi ...voi face beta iar in ziua a 15 ( miercuri) sa vedem cum va iesi....ciclonul mi-a venit chiar si cu progesteron cu tot...

Geo, ziceai ca la urmatorul FIV poti sa beneficiezi de ceva reducere... cat e reducerea asta ?
Mie personal mi se pare asa o idiotenie practica asta a clinicilor... M-ar bucura daca din start ar fi un pret mai rezonabil si in felul asta poate ar avea mult mai multi pacienti... In fine... nu le fac eu lor politicile de marketing...

Offline

 

#142 2010-06-21 13:20:50

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

Cocof    kram


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#143 2010-06-21 13:21:08

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

Buna fetele puss

Georgi, imi pare tare rau....nu stiu ce sa mai spun sad

Offline

 

#144 2010-06-21 13:27:52

bunea georgeta
Platinum member
De la: Prahova
Inregistrat: 2009-07-12
Mesaje: 22533
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

ruxy puss

  Bmiha , cu certitudine  , nu stiu exact cat va fi reducerea...din ce am auzit 100-200 euro....voi afla  sigur cand voi merge la dr . ...ai dreptate , este o suma foarte mare...dar alta varianta eu si sotul nu avem...Fiv...


Va rog nu ma citati!Ajutati-ma sa nu imi iau ban.Multumesc.

Offline

 

#145 2010-06-21 13:29:05

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

Da cat a costat prima oara ?


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#146 2010-06-21 13:29:11

tymoteea_18
Sr. member
De la: Oradea
Inregistrat: 2010-06-08
Mesaje: 1131

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

Cocof, ar fi o ideea buna sa incerc si teste de ovulatie, dar sincer nu am mai folosit asa ceva si nici nu stiu care ii faza cu ele. ma docmentez un pic si am sa incerc. Abia am terminat cu uratii, pe la sfarsitul lunii iunie, inceputul lu' iulie va o perioada "fierbinte", rupem patul  sexinpat sau daca e vreme faina ma duce barbatu in varf de munte sa nu il rupem pe cel de acasa   happy  rotfl2  rotfl
Cum am spus nu vreau sa ma mai gandesc ca sigur va iesi luna asta ceva ca poate numai ma amagesc.   
Dar o intrebare am si eu: numai in perioada de fertilitate maxima pot ramane insarcinata? poate ca e o intrebare de copii mici, dar mai bine intreb decat sa simt ca nu stiu corect.


Avem o minune de  bebe Luca Alexandru (16.03.2011)

Bebe Daniel Fabian ne-a intregit familia (08.07.2013)

Offline

 

#147 2010-06-21 13:29:45

aliy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-11-11
Mesaje: 4617

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

cocof a scris:

Camy & co puss  puss
Off Giorgi, eu nici nu-mi inchipuiam un astfel de deznodamant  supa  supa  supa
Talida  puss
Aliy, la cine ai facut a IIa motfo, la Iosup cumva (la el tot timpul ies fluxuri crescute)?

La adela dinu, la cmu.
Oare ce investigatii mai pot face sa aflu exact? undeva si la privat...
n-am avut niciodata pb... n-ar fi trebuit sa apara la analizele de sange?

Ultima oara a fost editat de aliy (2010-06-21 13:31:14)


Mamica de Eric Andrei hjarta

Offline

 

#148 2010-06-21 13:31:59

bmihaela
Hero member
Inregistrat: 2009-04-07
Mesaje: 2140

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

bunea georgeta a scris:

ruxy puss

  Bmiha , cu certitudine  , nu stiu exact cat va fi reducerea...din ce am auzit 100-200 euro....voi afla  sigur cand voi merge la dr . ...ai dreptate , este o suma foarte mare...dar alta varianta eu si sotul nu avem...Fiv...

Stiu Geo, dar pe mine ma deranjeaza in general ideea ca la noi, de cate ori cineva are ocazia, vrea sa jupoaie cat mai mult de pe un om... Nu ma ma refer doar la FIV... Unii incearca sa exploateze inclusiv moartea unei persoane pentru a obtine un profit cat mai mare...

Offline

 

#149 2010-06-21 13:33:27

dirida
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-02
Mesaje: 5207

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

cocof a scris:

Printe, puss  tu ce mai faci?

ce sa fac coco, sunt la fel de suparata pt ca nu-mi mai vine menstra asta odata. Cu toate calculele mele de a fi in per fertila in concediu, acu cred ca o sa fiu cu tampoanele dupa mine  supa  Nu tu sex, nu tu prestat pt bebe si pe deasupra tb sa fol tampoane interne(cu toate ca am zis ca nu am sa le mai folosesc , mai ales acu cand am reusit in sf sa-mi aduc flora vaginala la normal sad ) Daca o sa mai doara si burtica, o sa am tot tacamul grater(. O sa fie un concediu "minunat"


Doamne, te rog, fa o minune si pentru noi!

Offline

 

#150 2010-06-21 13:39:40

cocof
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-09-22
Mesaje: 6513

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

Aliy, aha, am inteles...sa inteleg ca tinzi sa ai incredere in al IIlea eco.
Tymoteea, da, in general poti ramane insarcinata in perioada fertila maxima  = adica in preajma ovulatiei. Explicatia este simpla - spermatozoizi nu traiesc decat 3-5 zile (asta daca sunt sanatosi tun) iar ovulul eliberat la ovulatie are o viata de 12-24 de ore in medie. Daca sotul tau sta bine cu gigeii, poti face  sexinpat " fara  numar" dar ideal se zice ca este o zi da, una , nu. Contactele mult prea dese epuizeaza rezervele de gigei si le trebuie putin timp sa se refaca. De aceea, noi (fetele de aici ) am preferat sa stim cu  o mai mare precizie ziua ovulatiei , pentru a  ne creste sansele de reusita.
Printe chiar nu inteleg ce se intampla cu ciclul tau acum...  Am convingerea ca de la urmatorul isi va reveni la normal. Cand pleci in concediu ?

Ultima oara a fost editat de cocof (2010-06-21 13:42:34)


mami de cocosel din 12.11.10 hjarta
sjuk    ...O POVESTE... ...DOUA POVESTI...

Offline

 

#151 2010-06-21 13:39:57

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

hello

timoteea, sanse de a ramane insarcinata sunt incepand cu 3 zile inainte de ovulatie si pana cu o zi dupa ovulatie.  sansele cele mai mari sunt cu o zi inainte de ovulatie si in ziua ovulatiei. mai devreme de atat risti ca spermatozoizii sa nu reziste pana la momentul ovulatiei si mai tarziu de atat risti ca ovulul sa degenereze si spermatozoizii sa nu mai aiba ce fecunda. deci momentul chiar conteaza.

pup toate fetele  puss  par

Offline

 

#152 2010-06-21 13:42:52

aliy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-11-11
Mesaje: 4617

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 29

Coco, acum nu mai am incredere in nici un dr sad

Garga, zi si mie, n-ar trebui sa se vada la analizele de sange daca as avea trombofilie? apare asa dintr-o data? mersi


Mamica de Eric Andrei hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.