homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Supliform gel in sarcina


#1 2010-06-22 14:38:50

ionescuana1980
New member
Inregistrat: 2009-11-28
Mesaje: 53

Supliform gel in sarcina

Sunt insarcinata in 33 de saptamani si m-am capatat cu o multime de vergeturi pe burtica... Dupa o analiza atenta pe diverse forumuri, am aflat ca gelul SUPLIFORM de la Hofigal ar da rezultate bune in tratarea vergeturilor nou aparute. Nu stiu insa daca poate fi folosit si pe perioada sarcinii. Daca sunt mamici sau viitoare mamici care au folosit acest gel SUPLIFORM in perioada sarcinii, le-as ruga sa impartaseasca cu noi.
Ana.

gravida

Offline

 



#2 2010-06-22 20:22:29

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: Supliform gel in sarcina

am aruncat un ochi in prospect si la ce contine eu nu as risca. in 7 saptamani tot vergeturi proaspete vor fi asa ca te poti da dupa ce nasti, asta daca n-o fi nerecomandat si in alaptare...


mami de minuni hjarta

Offline

 

#3 2010-06-22 21:34:03

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Supliform gel in sarcina

exista la Mustela o crema pentru vergeturi deja aparute care este permisa in sarcina.

Offline

 

#4 2010-06-28 12:31:03

ionescuana1980
New member
Inregistrat: 2009-11-28
Mesaje: 53

Re: Supliform gel in sarcina

multumesc pentru raspunsuri. Problema este ca am folosit crema de la Mustela speciala pentru gravidute, insa de cand am inceput sa ma dau cu ea, parca mai multe au aparut. Si am incetat sa o folosesc (asta dupa ce am folosit vreo 2 tuburi). Cu supliform voi astepta pana dupa nastere.

De lotiunea antivergeturi de la Asla Vital stiti ceva? Oare merge sa o folosesc acum in ultima luna de sarcina?

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.