homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30-15


#267 2010-07-09 19:12:32

modruxi
Full member
Inregistrat: 2010-06-29
Mesaje: 575

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

fetelor aveti credinta si credeti in miracole !!!! happy  puss  hai sa va inveselesc un pic big_smilee miine ma apuc de sexinpat dar trebuie sa-mi trimit fata la mama ca sa o mai ajute la traba  rotfl2 ca eu am traba cu tasu nu? patfierbinte ca sa vedem vine  bebic  sau nu? vai deabea astept sa vad rezultatele daca nu iar ii zic sotului : tu esti de vina nu iai hranit calumea sa aiba energie sa fuga unde trebuie rotfl   rotfl2 asaca dati bataie partydance  happy  puss


Speranta moare ultima smile                           http://www.fertilityfriend.com/home/2fe7bf

Offline

 



#268 2010-07-09 19:12:44

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

am aparut si eu si in sfarsit am citit tot, sunt la zi  happy

asaaaa
multumesc fetele  puss  , eu sunt innebunita dupa bijuterii, as da toti banutii pe bijuterii si parfumuri, pe haine  sau altceva nu.  asa ca zic eu, daca am cerceii, eu zic ca ma pot marita  lol  , hainele nu mai conteaza.
ii zic Flocea pt ca am citit zilele trecute ca a inceput sa ii creasca parul..   lol 

smartucule, felicitari sotzoiului!  storstark  asta da motiv de beut, si iar revin la berea aia pe care cu prima ocazia o s-o dau pe gat   drool

mika, felicitari pt ou! sa fie cu ochisori!  puss   nu am stiut ca faceai si Oview, e ciudat cum nu se pozitivau la tine, eu stiu ca astea sunt cele mai recomandate de medici pt ca se pozitiveaza la un niv. al LH-ului destul de mic. la mine a doua linie era flacara si grasa rau de tot.  neutral

buck, ma simt f bine !  happydance  in afara ca parca ma loveste trenul la ora 9-10 seara, mi se inchid ochii ca la puii de gaina... burta nu ma mai doare, nu mai am contractii, nici arsuri nu am mai avut ( ba da, ieri sau alaltaieri un episod ) in rest totul merge bine.  happydance
pupici iepurasului dintos!  par  kram

fluturasule, paste carbonara  big_smile .... cred ca te-ar uri barbatu' meu daca ar sti ca ii pregatesc o lista, il trimit dupa ingrediente ca mi-ai facut pofta de numa  happy

cocofanel, la tine am tot citit ca fierbi porumb, ai facut de mai multe ori si mi-ai facut pofta. big_smile eu am fiert 3 si am mancat ... jumatate dintr-unul. big_smile si acum zac pe dulap fierti si nu ii mananca nimeni. atat mi-a trebuit sa imi treaca pofta, iar al meu e fitos si nu vrea decat pe jar, asa ii plac  roll
aaaaazzzziii pleci? yikes yikes yikes  aveam impresia ca undeva saptamana viitoare ai bilet. 

cristina, bafta la testare! 

ralu, asa se zice, ca iese pozitiv mai tarziu, dar la mine Barza a iesit pozitiv, iar SureCheck facut a doua zi a iesit muuuult mai pronuntat decat Barza.  asa stiam si eu inainte, asa tot citisem pe forumuri  nustiu 
acum vad ca ai facut deja test....... 

fetele, NU mai faceti teste cu a enspea urina daca sunteti la o sapt. si nitel de la Ovulatie!!!!!!  yikes  pai ce sa se vada in afara de o singura linie? e muuult prea devreme in 10-11-12 DPO ca un test sa iasa pozitiv seara dupa ce urina e atat de diluata si HCG-ul ala a fost eliminat toata ziua..  nu zic ca nu iese + in unele cazuri daca e facut prea devreme, si seara pe deasupra, dar riscati sa iasa fals negativ si e dezamagitor.
ralu, deci nu se pune testul de azi! smile

mirik, deja la varsta asta a sarcinii organogeneza s-a cam terminat, cel putin organele cele mai importante sunt formate si mai si functioneaza. de ce gandesti mereu asa negativist?  spranceana
eu am luat la 9 sapt de sarcina Claritine si Clorfeniramin, de ambele scrie ca NU sunt recomandate, nici macar nu scrie ca se iau sub supravegherea medicului... iar la dublu test mi s-a zis ca nu a fost afectat. nu mai gandi asa numai si numai de rau.  spranceana
ah, mai ai si explicatie plauzibila vizavi de medicament, si tot asa o tii yikes .... mie nu mi-a explicat nimeni ca e ok claritine in sarcina, si de aia am stat cu morcov in dos, daca mi-ar fi zis si mie dr. ca se da la multe gravide si totul e bine, chiar NU ma agitam!

Ultima oara a fost editat de passenger (2010-07-09 19:15:07)

Offline

 

#269 2010-07-09 19:17:42

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

Pass nu numai ca scrie pe prospet ca nu sunt recomandate dar mai precizeaza si ca au dat malformatii in studiile efectuate iti dai seama ca am in ochi numai cuvantul malformatii?
Nu ma gandesc la mine cta ma gandesc la el.Daca ii afecteaza vederea? Nu ma fac vinovata de asta? Tu daca aflai inainte ca sunt contraindicate le mai luai?


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

#270 2010-07-09 19:17:56

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

pass i trust you pusspusspusspusspuss
modruxi rotfl
mirik asa e...am vb cu o colega care face practica la gineco si a zis sa le iei lin daca ti le`a prescris dr... pusspusspuss


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#271 2010-07-09 19:21:44

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

da, le luam categoric daca un ginecolog BUN ( si nu producatorul!! ) mi-ar fi explicat ce ti-a explicat tie.   nu mai fi speriata! din trim. 2 f multe medicamente sunt ok, multe tipuri de antibiotice, injectii etc. smile offf, tu cred ca lasi teama si stresul abia in spital dupa ce nasti...

Ultima oara a fost editat de passenger (2010-07-09 19:23:42)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#272 2010-07-09 19:25:34

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

pass crek atunci o sa fie cronica....acum e deja acuta lol


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#273 2010-07-09 19:26:12

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

passenger a scris:

da, le luam categoric daca un ginecolog BUN ( si nu producatorul!! ) mi-ar fi explicat ce ti-a explicat tie.   nu mai fi speriata! din trim. 2 f multe medicamente sunt ok, multe tipuri de antibiotice, injectii etc. smile offf, tu cred ca lasi teama si stresul in spial dupa ce nasti...

Oare sa le las? Sau le voi lua cu mine?

Cand ma gandesc ca la prima sarcina nici nu aveam in vocabular cuv avort spontan, nastere prematura, malformatii....etc de ce nu a fost sa fie atunci si eram atat de linistita?!?!Sau macar sa fi fost totul ok acum  grater

Pass ce interes avea producatorul sa scrie asta? Sa isi diminueze vanzarile?
Ce inseamna dr BUN? In fata unei asemenea posibilitati imi este greu sa evaluez un dr daca este bun sau nu.

L.E:Nu este vorba doar de ce a scris in prospect.
Am vazut si rezultatele studiilor facute si reiese ca 65% nasc copii sanatosi dupa ce iau claritromicina...un risc destul de mare zic eu.

Ultima oara a fost editat de mirik (2010-07-09 19:27:59)


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

#274 2010-07-09 19:29:54

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

mirik a scris:

passenger a scris:

da, le luam categoric daca un ginecolog BUN ( si nu producatorul!! ) mi-ar fi explicat ce ti-a explicat tie.   nu mai fi speriata! din trim. 2 f multe medicamente sunt ok, multe tipuri de antibiotice, injectii etc. smile offf, tu cred ca lasi teama si stresul in spial dupa ce nasti...

Oare sa le las? Sau le voi lua cu mine?

Cand ma gandesc ca la prima sarcina nici nu aveam in vocabular cuv avort spontan, nastere prematura, malformatii....etc de ce nu a fost sa fie atunci si eram atat de linistita?!?!Sau macar sa fi fost totul ok acum  grater

Pass ce interes avea producatorul sa scrie asta? Sa isi diminueze vanzarile?
Ce inseamna dr BUN? In fata unei asemenea posibilitati imi este greu sa evaluez un dr daca este bun sau nu.

L.E:Nu este vorba doar de ce a scris in prospect.
Am vazut si rezultatele studiilor facute si reiese ca 65% nasc copii sanatosi dupa ce iau claritromicina...un risc destul de mare zic eu.

cu Dumnezeu inainte mirik...pune mana si i`ale....si oare daca va cadea drobul de sare in capul copilului???
fetele dar de tete nu stie nimeni nimic????am incercat sa o sun sapt trecuta si nu`mi raspunde grater


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#275 2010-07-09 19:36:37

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

la claritine scrie ca nu au fost efectuate studii care sa arate daca da sau nu malformatii, alt rahat si alt stres si cu ala, dar mie nu mi-au spus medicii ca va fi ok si nu m-a linistit nimeni.  sad  mi-a zis dr ca "beneficiile mamei depasesc riscurile in ceea ce priveste fatul", sau asa ceva. deci un rahat total, iti dai seama!   sad 
bine, eu aveam si crize de sufocare, febra mare, era nasol si daca luam, si daca nu luam.  neutral

medic bun, medic competent, medic cu renume, care stie ce vorbeste si a intalnit "n" situatii asemanatoare cu a ta! de ce nu ai incredere?  spranceana  e un antibiotic, se dau antibiotice pe banda rulanta in trim. 2 iar bebeii sunt destul de rezistenti si mai ales protejati de placenta, nu ajung la ei orice prostii pe care le inghitim noi.

apoi... gandeste-te ca ii faci rau copilului daca stai in stres si cu zeci de ganduri pe cap  sad  ....  sa nu regreti, eu am tot avut contractii din cauza stresului, nervilor. stii cat de usor apar contractiile si cat de greu scapi de ele, si mai ales cat de mult rau fac? sad e mai mare riscul unui avort spontan din cauza stresului decat daca iei pastilele astea, eu asa gandesc.

ralu, si eu am tot intrebat de teteutz pe aici..........  sad daca dai de ea, adu-o de perciuni inapoi!!!!!!!!

Ultima oara a fost editat de passenger (2010-07-09 19:37:37)

Offline

 

#276 2010-07-09 19:41:06

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

pass are dreptate mirik....lasa net`ul si ia pastilele alea....
da pass...


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#277 2010-07-09 19:47:33

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

apropo de cautat pe net   ........ 
cand pandeam eu miscarile lui bebe zilele trecute cand nu l-am simtit deloc, am dat cautare "miscari fetale" sa vad ce si cum. si printre primele subiecte mi-a sarit in ochi " moarte fetala la 24 saptamani"  wow   am inghetat!  supa  de atunci nu mai caut pe net NIMIC de sarcina si bebel, ma multumesc cu ce imi zic medicii mei.  buga
sfatuiesc pe toata lumea sa lase gugalitul pt retete si poze haioase, ca altfel o luam cu capul.

Offline

 

#278 2010-07-09 19:51:06

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

poti s-o mai zici de 1000000000000000000000000000000000000 de ori pusspusspuss


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#279 2010-07-09 19:56:26

modruxi
Full member
Inregistrat: 2010-06-29
Mesaje: 575

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

buck-eu nu te am in lista atunci mi sa luat curentu si ?? tu ma ai?? chicot  nustiu  puss


Speranta moare ultima smile                           http://www.fertilityfriend.com/home/2fe7bf

Offline

 

#280 2010-07-09 19:57:56

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

o zic, o zic, sa nu uit nici eu!  happy   desi m-am lecuit definitiv de cautatul pe net si de experientele altor femei gravide. chiar nu mai fac asa, nu ma intereseaza decat ce imi zice doc.

gata, eu fug, trebuie sa pregatim ceva pt maine ca avem multi musafiri asa ca w-endul asta nu prea o sa intru
trebuie sa imi pun si bigudiurile, manichiura, pedichiura.. treburi muieresti  happy 


cocofan, mai intru diseara si sper sa te prind online, in caz ca pleci maine sa ne luam la revedere cum se cuvine, cu berea virtuala intre ochi si intre taste  happy

pupici tuturor, fete frumoase!  puss  puss  puss  puss  puss

Offline

 

#281 2010-07-09 19:58:15

bucklucica
Hero member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 4683

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

Bravo, Pass! puss Sa nu mai cauti pe net ca o sa constati ca ai de toate...


Eric 3 ani si 7 luni
Nicholas, fratior de Eric, posesor de 3 dinti...

Offline

 

#282 2010-07-09 20:00:20

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

stiu, buck. sau constat ca am in minus, cum era cu pierderea de lichid amniotic, bineinteles ca pateam si eu asa ceva ....  roll

am fugit, o seara frumoasa!

Offline

 

#283 2010-07-09 20:02:01

bucklucica
Hero member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 4683

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

Si tie, Pas! puss lui bb...


Eric 3 ani si 7 luni
Nicholas, fratior de Eric, posesor de 3 dinti...

Offline

 

#284 2010-07-09 20:08:41

r.myrela
Hero member
Inregistrat: 2009-07-26
Mesaje: 2768

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

pass   kram  o seara frumoasa ; si un  puss  pt bebe

tummenupp  ai mare dreptate : nu se merita sa tot cautam pe net pt ca mai tare ne speriem,inutil



garga ,iubita  puss  ;multumesc pt raspunsul despre egg ;abia acum am observat

Ultima oara a fost editat de r.myrela (2010-07-09 20:12:36)

Offline

 

#285 2010-07-09 20:17:50

nerama
Insomniac member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-11-18
Mesaje: 8269

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

wave ceau gagici puss puss

pasuc puss  kram  am vazut ca ai scris ca dupa ce ai luat duphaston ai ovulat in z12 si ziceai ca ai ovulat "mult prea devreme"  cesafac si eu in mare parte ma ou in z12 cesafac e chiar nasol daca fac ou in z12? cesafac m-ai pus pe ganduri... neutral

pup toate fetele puss puss puss

si eu merg la mare in 18 si sper sa prind vreme buna disperat  disperat


din 10.10.2011 sunt cea mai fericita mamica hjarta bebe
un anisor si jumatate de fericire, implinire si bucurii

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.