homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30-80


#1502 2010-07-19 14:33:26

modruxi
Full member
Inregistrat: 2010-06-29
Mesaje: 575

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

gargarita a scris:

coco  puss
sa stii ca asa simteam, ca ar fi baiat, cu toate ca imi doream mai mult fata. si mereu cand imi imaginam copilul sau cand il visam, nu numai pe sarcina, dintotdeauna, era baiat  nustiu  dar eu inca mai sper ca la urmatoarea echo sa-mi spuna ca nu mai are putza  rotfl

tymo, sigur nu te alerga soricelul pe tine?  big_smile
myla lol

printe, poate ne vedem miercuri big_smile

da garga si eu toata sarcina cu fata am ziz:mincalar mama de baiat.si cind am nascut si am vazut ca e fata ,si cineva imi zicea :"nu ziceai ca e baiat?" eu le raspundeam:la scapat moasa si sa crapat intre piciore; rotfl2


Speranta moare ultima smile                           http://www.fertilityfriend.com/home/2fe7bf

Offline

 



#1503 2010-07-19 14:38:53

cocof
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-09-22
Mesaje: 6513

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

Garga, cuuummm, sa-i cada putza ?????  rotfl Stie DD de ce ti-a dat un baietel acum ... ca sa mai faci si o fetita dupa !!!!!
Printe ,da, in Egipt am fost . Am mai fostr acum doi ani, in iarna, in croaziera pe Nil si am vazut cam tot ce se putea vedea , traversand Egiptul de la nord la sud, dar acum am lenevit la Sharm el Sheikh
Modruxi, trece-ti un mail la profil ca sa-ti pot trimite adresa , userul si parola sitului cu albume, unde te invitam sa-ti creezi si tu unul , sa te vedem !!!
LE - Modruxi, ti-am trimis mail

Ultima oara a fost editat de cocof (2010-07-19 14:44:46)


mami de cocosel din 12.11.10 hjarta
sjuk    ...O POVESTE... ...DOUA POVESTI...

Offline

 

#1504 2010-07-19 14:48:48

dirida
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-02
Mesaje: 5207

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

super Coco. eu am fost in Hurghada dar am facut si excursii.
Ti-am vazut pozele, superbe..si micuta ta la fel  puss


Doamne, te rog, fa o minune si pentru noi!

Offline

 

#1505 2010-07-19 14:50:11

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

garga, glumesti cand zici ca inca speri sa fi fost o greseala si sa fie fata si nu baiat... asa-i?  va

Offline

 

#1506 2010-07-19 14:51:37

mylacik
Hero member
De la: Slovacia
Inregistrat: 2010-06-30
Mesaje: 3883

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

garga lol ..asa si eu..am visat mereu baietei.. e mai bine daca primul e baiat ca apoi poate sa aiba grija de surioara lui smile
nu prea cred eu in vise..in soricei ..etc


http://www.fertilityfriend.com/home/Mylacik
21.05.2011 Mamica fericita de puiut Fabian !! hjarta hjarta Iti multumesc Doamne pentru minune !
bebe avem 3 anisori hjarta hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1507 2010-07-19 14:52:39

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

da printe, miercuri merg si eu. poti sa intri putin pe mess? (ID-ul e cel de la mailul de pe forum?)

ruxi  rotfl

da coco, daca imi conving barbatul. ca i-am propus si a zis ca  NU, ca uite ce rau imi este si cum ma chinui. si i-am zis ca o sa uit cu siguranta pana atunci dar mi-a replicat ca nu o sa uite El  neutral

pass, nu glumesc. nu ma intelegeti gresit, imi iubesc si o sa-mi iubesc enorm copilul, fie el baiat sau fata. dar sufletul meu si-ar fi dorit mai mult fetita, nu pot sa neg asta.

Offline

 

#1508 2010-07-19 14:54:33

dirida
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-02
Mesaje: 5207

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

ti-am dat add, sper sa fie ok id-ul.


Doamne, te rog, fa o minune si pentru noi!

Offline

 

#1509 2010-07-19 14:54:39

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

garga, cred ca zici doar asa... sufletul tau in astia 5 ani cred ca isi dorea orice, sanatos sa fie si sa vina odata.  smile
eu cel putin cand am vazut ca nu raman in atatea luni, m-am panicat si nici ca mai aveam pretentii de sex/zodie, cum faceam in primele 2 luni de "prestari" ....  neutral

pai garga, in cazul vostru care ati luptat atata pana sa aveti bebe, eu zic ca dupa ce apare primul, la un an sa lasati protectia si fara stres si griji sa va iubiti, ca asa daca nu mai esti atat de focusata pe ideea de a ramane, ca o sa ii porti de grija lui bebe, sunt sigura ca va veni mult mai repede al 2-lea. si poate va fi fetita, daca tii neaparat.
eu nici la al 2-lea nu mai am pretentii de sex, sa fie fata ca sa am pereche cum se zice, la cat de tare ma bucur pt sebi nici ca imi pasa daca tot baietel voi avea, Doamne ajuta daca voi mai avea bebe. desi eu am sa incerc non stop pt inca un bebe cel putin.  big_smile

si parca inainte sa stiu ca-i baiat, tot fetita as fi vrut mai mult.  smile  dar s-a dus gandu', imi place prea mult ideea ca am baiat, poate baieti, Doamne ajuta-ne apoi la inca un bebic. big_smile

Ultima oara a fost editat de passenger (2010-07-19 14:59:31)

Offline

 

#1510 2010-07-19 15:10:18

mylacik
Hero member
De la: Slovacia
Inregistrat: 2010-06-30
Mesaje: 3883

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

garga,matusa mea si`a dorit intotdeauna fetita si cand a nascut si a vazut ca are baiat plangea de ciuda si nu putea sa o linisteasca nimeni..iar acum zice ca mai bine ca i`a dau Dumnezeu baiat si nu fata ! asa o sa zici si tu mai incolo  ..


http://www.fertilityfriend.com/home/Mylacik
21.05.2011 Mamica fericita de puiut Fabian !! hjarta hjarta Iti multumesc Doamne pentru minune !
bebe avem 3 anisori hjarta hjarta

Offline

 

#1511 2010-07-19 15:17:42

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

wave back from shopping! happy
Doamne ce caldura... sta sa ploua da` nu se hotaraste sa dea o ploaie ca lumea...

mirik a scris:

Chrys s tu pleci la mare?  smile Voi cred ati organizat o intalneala fara mine  spranceana

daaaaaa, cu noi astea de la mare lol tongue kiar ne-ai dat o idee chicot

camyelenbebe a scris:

stiti ca nu va pot suferi pe cele care stati sau plecati la mare, da?  chicot

my mom's fault! supa

cocof a scris:

Almi, ce faci , te pregatesti pentru intalnire ????

dap, cu drag si spor... big_smile
felicitari pentru excursie! se vede ca v-ati distrat! locul este superb... mi-am amintit de sapta-luna mea din hurghada smile

printesica a scris:

da coco ai inteles bine...in Caraibe.

3 luni in ... CARAIBE?? spune-mi ca pleci si cu sotzoiu` si ma impusc! neutral fataaaaaaaaaa lasa ca e bine! cu sau fara sotzoi sa te distrezi la maxim! ma bagi si pe mine in valiza ta? rodnar


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

#1512 2010-07-19 15:19:01

tymoteea_18
Sr. member
De la: Oradea
Inregistrat: 2010-06-08
Mesaje: 1131

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

Am revenit
Am un bebe de 5 saptamani (conform eco), si arata ca o fasole mica, nu mai e ca un varf de ac de mic (asa era data trecuta)
Acum tre sa ma apuc de analize, sper sa iasa si alea bine........

dance  dance  dance  partydance  dance  dance
puss   puss  puss
Mai vrb cand ajung acasa


Avem o minune de  bebe Luca Alexandru (16.03.2011)

Bebe Daniel Fabian ne-a intregit familia (08.07.2013)

Offline

 

#1513 2010-07-19 15:19:57

dirida
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-02
Mesaje: 5207

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

almi, fara sot sad
si nush cat o sa am eu timop sa ma distrez ca plec cu munca, iar la noi cand pleci la cllient muncesti nu gluma..pana si in weekend-uri sad. dar din 3 luni o sa prind si eu macar cateva weeken -uri de distractie sper

LE: bv tymo, sa-ti traisca fasolica  majoreta
ce analize faci?

Ultima oara a fost editat de printesica (2010-07-19 15:21:36)


Doamne, te rog, fa o minune si pentru noi!

Offline

 

#1514 2010-07-19 15:23:23

cocof
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-09-22
Mesaje: 6513

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

Tymoooo, sa creasca mare fasolica !!!! majoreta


mami de cocosel din 12.11.10 hjarta
sjuk    ...O POVESTE... ...DOUA POVESTI...

Offline

 

#1515 2010-07-19 15:23:33

tymoteea_18
Sr. member
De la: Oradea
Inregistrat: 2010-06-08
Mesaje: 1131

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

printesica a scris:

almi, fara sot sad
si nush cat o sa am eu timop sa ma distrez ca plec cu munca, iar la noi cand pleci la cllient muncesti nu gluma..pana si in weekend-uri sad. dar din 3 luni o sa prind si eu macar cateva weeken -uri de distractie sper

LE: bv tymo, sa-ti traisca fasolica  majoreta
ce analize faci?

cand ajung acasa voi incerca sa descos scrisul asta de matza al doctoritei si ti le transmit


Avem o minune de  bebe Luca Alexandru (16.03.2011)

Bebe Daniel Fabian ne-a intregit familia (08.07.2013)

Offline

 

#1516 2010-07-19 15:35:42

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

Coco, ce poze frumoase smile

Garga, exact asa simteam si eu, voiam ffff mult fetita dar stiam ca e baietel. Toata sarcina parca am fost putin dezamagita dar in momentul in care l-am vazut s-a dus tot. Parca nici nu am vrut fetita, o sa vezi cum este.
Si eu vreau ca al doilea bebe sa fie fata dar daca e tot baiat chiar nu am nicio problema acum ca il am pe Vlad smile

Offline

 

#1517 2010-07-19 15:37:12

modruxi
Full member
Inregistrat: 2010-06-29
Mesaje: 575

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

tymoteea_18 a scris:

Am revenit
Am un bebe de 5 saptamani (conform eco), si arata ca o fasole mica, nu mai e ca un varf de ac de mic (asa era data trecuta)
Acum tre sa ma apuc de analize, sper sa iasa si alea bine........

dance  dance  dance  partydance  dance  dance
puss   puss  puss
Mai vrb cand ajung acasa

sa-ti traiasca si sa se faca mare si sanatoasa puss


Speranta moare ultima smile                           http://www.fertilityfriend.com/home/2fe7bf

Offline

 

#1518 2010-07-19 15:39:43

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

tymo, bravooo! sa-ti traiasca si sa creasca mare!

printe,  unde lucrezi?  buga m-as duce o fuga sa imi bag CV-ul la tine la firma.  buga

Offline

 

#1519 2010-07-19 15:41:09

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

Tymo , bravo, sa se faca mare kram

Offline

 

#1520 2010-07-19 15:52:22

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica- 30

passenger a scris:

garga, cred ca zici doar asa... sufletul tau in astia 5 ani cred ca isi dorea orice, sanatos sa fie si sa vina odata.  smile
eu cel putin cand am vazut ca nu raman in atatea luni, m-am panicat si nici ca mai aveam pretentii de sex/zodie, cum faceam in primele 2 luni de "prestari" ....  neutral

pai garga, in cazul vostru care ati luptat atata pana sa aveti bebe, eu zic ca dupa ce apare primul, la un an sa lasati protectia si fara stres si griji sa va iubiti, ca asa daca nu mai esti atat de focusata pe ideea de a ramane, ca o sa ii porti de grija lui bebe, sunt sigura ca va veni mult mai repede al 2-lea. si poate va fi fetita, daca tii neaparat.
eu nici la al 2-lea nu mai am pretentii de sex, sa fie fata ca sa am pereche cum se zice, la cat de tare ma bucur pt sebi nici ca imi pasa daca tot baietel voi avea, Doamne ajuta daca voi mai avea bebe. desi eu am sa incerc non stop pt inca un bebe cel putin.  big_smile

si parca inainte sa stiu ca-i baiat, tot fetita as fi vrut mai mult.  smile  dar s-a dus gandu', imi place prea mult ideea ca am baiat, poate baieti, Doamne ajuta-ne apoi la inca un bebic. big_smile

da, dar e ca atunci cand iti plac prajiturile la nebunie dar parca mai mult tarta cu fructe decat amandina  tongue aiurea comparatia dar ma simt datoare sa recunosc ca mi-ar fi placut (putin) mai mult sa fie fata. as minti sa spun ca mi-ar fi fost egal.

exact asa intentionez dar trebuie sa-mi conving si barbatul  tongue
apropo de zodie, mie mi-a zis vineri echografistul ca o sa fie capricorn, ca mie nici nu mi-a trecut prin cap sa verific lol

myla, mie nu mi-e ciuda, ma bucur ca voi avea un COPIL smile

Tymo, ce bine imi pare ca te-ai linistit  puss sa creasca mare fasolica!

rruxxy  wink

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.