homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 2-135


#2547 2010-10-05 20:39:16

Alina Elena
Insomniac member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 5953

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 2

si a mea tine degetul in gura.

fetele de la cat se baga branzica? cum o afceti? cu lapte si lamaie? cat lapte, cata lamaie? de care lapte?

Ultima oara a fost editat de Alina Elena (2010-10-05 20:39:38)


Avem doua printese minunate - Alisia Georgiana - 25 aprilie 2010
                                            - Luiza Petronela - 22 iunie 2012
Dumnezeu sa le ocroteasca sa fie mereu sanatoase

Offline

 



#2548 2010-10-05 21:16:25

carra_verona
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-30
Mesaje: 6654

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 2

off rux. si nepotica mea de 1 an acuma a cazut din pat. tot asa, mama-sa a auzit un buff.
din fericire nu a avut nimic, decat buza sparta putintel, i-a curs sange dar ma-sa a murit atunci de frica.
speram sa fie totul bine cu Vladut, sa ne tii la curent.
puss


din 2010 fericita mamica de puiuta
fertility

Offline

 

#2549 2010-10-05 21:45:19

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 2

Vad ca e ok, nu pare sa fi patit ceva.

Eu stiu ca e normal sa stea cu manuta in gurita, toti fac asa. Eu il las pe Vlad pentru ca nu mi se pare nicio tragedie. Suzeta nu i-am dat pentru ca nu mi-ar placea mie sa molfaie la ea toata ziua.

In alta ordine de idei, mai devreme avea temperatura 37,6 si la o ora 37,3. Parca de la 38,5 se da antitermic?
Racit nu e asa ca ma gandesc la vreun dintuc.

Offline

 

#2550 2010-10-05 21:47:24

lucky777
Insomniac member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-11-22
Mesaje: 6420

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 2

Kata puss
Deci sa nu mai chinui sa-i extrag manuta din gura? Si nu mai inlocuiesc rapid cu suzeta?
Oricum suzeta mi se pare a fi o mare porcarie...dar atat de necesara uneori. sad

Am citit undeva ca manuta in gura poate sa insemne...lipsa de afectiune. Am murit! sad


17.08.2010 Tudor Andrei smile
Doamne, iti multumesc pentru minune!

Offline

 

#2551 2010-10-05 22:12:11

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 2

aoleo, luccky, pai si a mea e fana ,, manute in gura,,  cu zgomot  chiar....

nu cred faza cu afectiunea, pai eu o pupacesc toata ziua, si stau cu ea in bratica mai mereu, ca na acolo sus in brate ii place ei cel mai bine, m-as mira sa fie faza cu afectiunea.....

andreea revenind la vaccinuri,, ti-a zis si doctorul ca nu sunt ok?,,  noi l-am facut pe asta de 2 luni, infarix hexa parca, o sa le fac pe cele obligatorii ca sa zic asa, dar pe cele facultative nu cred ca ne bagam....


9 ani de copilarie ....

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2552 2010-10-05 22:19:55

camyelenbebe
Hero member
De la: Bucurestiul minune
Inregistrat: 2009-01-11
Mesaje: 4931

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 2

Alina Elena a scris:

si a mea tine degetul in gura.

fetele de la cat se baga branzica? cum o afceti? cu lapte si lamaie? cat lapte, cata lamaie? de care lapte?

eu fac branzica cu iaurt.....cand laptele fierbe pun iaurt si se prinde ....mesteci ff incet cu o lingura de lemn, o mai lasi putin pe foc pana se strange si apoi o pui la scurs in tifon......mie nu mi-a iesit branzica cu lamaie  sad

offf rrux   sad  .....saracul Vladut  kram

si Tudor sta cu manutele in gura  chicot .....molfaie la ele toata ziua  smile


Dumnezeu ne-a ajutat sa avem doi pui de om exact asa cum ni i-am dorit. hjarta .... Tudor  par....11/03/2010 si Matei 21/6/2012
http://fabricutahandmade.blogspot.ro/20 … orale.html

Offline

 

#2553 2010-10-05 22:24:53

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 2

Camy, cat lapte si cat iaurt pui pentru branzica?

Offline

 

#2554 2010-10-05 22:37:13

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 2

Adina, sunt copii la care aceste vaccinuri dau reactii neplacute, nu vreau sa le sperii pe fete asa ca nu zic nimic. Oricum fiecare deicde ce e mai bine pentru bebe.
Maria a reactionat foarte urat la primul infanrix, si daca la asta a reactionat asa, asa va reactiona la toate supa


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#2555 2010-10-05 22:37:32

camyelenbebe
Hero member
De la: Bucurestiul minune
Inregistrat: 2009-01-11
Mesaje: 4931

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 2

rruxxy a scris:

Camy, cat lapte si cat iaurt pui pentru branzica?

la 2 l de lapte de vaca pun un 1 si 1/2 iaurt mic


Dumnezeu ne-a ajutat sa avem doi pui de om exact asa cum ni i-am dorit. hjarta .... Tudor  par....11/03/2010 si Matei 21/6/2012
http://fabricutahandmade.blogspot.ro/20 … orale.html

Offline

 

#2556 2010-10-05 22:37:58

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 2

Ruxy, poate vine primul dinte happy  happy  happy


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#2557 2010-10-05 22:43:13

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 2

lucky, nici io nu cred faza cu lipsa de afectiune... cel mult vrea tzatzi mai des rotfl2 (glumeam, ca stiu ca si tu esti toata ziua cu tzatza in gura).

ruxx, aia NU e febra!!! 37,6 rectal egal 37,2... e aproape normal, lasa copilul in pace, o fi de la vant/agitatie etc


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#2558 2010-10-05 22:47:54

ally_na
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-06-25
Mesaje: 4232

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 2

ruxx andu are 37.6 dupa ce se agita prin patut sau pe jos
eu la 1 l de lapte pun 9 pastile de Ca , dupa ce da laptele in foc pun cele 9 pastile pisate....o dau in 2 zile///oricum andu nu o mananca pe toata


http://picasaweb.google.com/alinna.nita/

are mama o minunatie de baietel Andrei Claudiu ....  26 02 2010

Offline

 

#2559 2010-10-06 02:37:04

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 2

camyelenbebe a scris:

rruxxy a scris:

Camy, cat lapte si cat iaurt pui pentru branzica?

la 2 l de lapte de vaca pun un 1 si 1/2 iaurt mic

Ce cantitate are un pahar de iaurt, Camy? Ca eu aici am la 500g/pahar


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#2560 2010-10-06 06:55:00

daniele_co
Full member
Inregistrat: 2009-11-01
Mesaje: 477

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 2

Fetelor revin si eu dupa o lunga absenta cu o MARE problema.  Gab este din ce in ce mai nervos...parca pe zi ce trece are mai multi nervi...daca nu-i faci ce vrea el, urla cat il tin plamanii, si il tin........nu stiu ce sa ma fac cu el...sa fie oerioada dinilor de sus, ca are gingiile umflate sau chiar sa fie nervos...dar asa nervos la 8 luni.....parca mi-e greu sa cred....si pe langa asta mananca cam 2-3 biberoane de 120 ml de lapte pe noapte...nu credeti ca-i cam mult?...am incercat sa nu-i mai au si nu i-a mai tacut gura de urlat.....si nervi ,, ca de ce i-am dat apa si nu lapte.....si mananca destul de bine ziua, nu ineleg de ce nu poate renunta la masa de noapte...sau mesele de latic.....am programare la pediatru abia pe 29 oct....sunt cam stresata cu starea lui....

va multumesc


It's so much easier to be happy !
It's so much easier to choose to love the things that you have, instead of always yearning for what you're missing, or what it is that you're imagining you're missing !
It is so much more peaceful !

Offline

 

#2561 2010-10-06 09:04:08

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 2

daniele, n-o fi legat de intacare? sad

si nu ii scoate mesele de noapte, sunt normale si sanatoase (vezi ca am dat io la diversificare uniste linkuri ref la asta... nu mai stiu exact, undeva pe ultimele pag


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#2562 2010-10-06 09:24:39

daniele_co
Full member
Inregistrat: 2009-11-01
Mesaje: 477

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 2

Kata, inca nu l-am intarcat pe Gab....suge dimineata, cand are chef si vrea, si seara dupa baita...daca sunt acasa ziua ii mai dau tzatzi daca nu, sta pana vin eu...si in rest este pe lapte praf....dar mi se pare ca bea prea mult ...3 biberoane de lapte + suptul dupa baita +apa....

Iti multumesc pt liste, nu stiu cand voi avea timp sa le caut....sunt f occupata cu scl...sapt care vine incep exam, spre deosebiire de Rom. noi avem 2 sesiuni...asa ca sunt in mare alerta si acum mai e si Gab .....l-am adormit in brate la 1 am....cicia tine loc de raportul pe care trebuie sa-l dau joi si de tema de fizica-chimie de maine rotfl

oricum iti multumesc frumos


It's so much easier to be happy !
It's so much easier to choose to love the things that you have, instead of always yearning for what you're missing, or what it is that you're imagining you're missing !
It is so much more peaceful !

Offline

 

#2563 2010-10-06 09:36:45

aliy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-11-11
Mesaje: 4617

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 2

neata mamici

Ruxy, tu spuneai ca n-ai primit banii pe prenatal. de cand astepti?
nici mie nu mi-i da de la firma si la cum se misca statul, nici nu vreau sa ma gandesc cat o sa astept.


Mamica de Eric Andrei hjarta

Offline

 

#2564 2010-10-06 10:10:04

fleurette
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-09-29
Mesaje: 3111

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 2

rux nu te speria de cazaturile lui Vlad, la noi deja e ceva normal...si eu am plans pr oara...si nu-i mai dadeam drumul din brate  chicot ... treb doar sa ai mare grija si sa nu-l mai lasi nesupravegheat, daca te duci in alta camera, chiar si pt 1 min pune-l pe jos sau in pat, e mult mai sigur...ieri statea clarisa in fund si se juca, eu eram cu darius in camera ne plimbam si cand o vad ca se dezechilibreaza si vine pe spate, cu capul de parchet...a plans putin, dar i-a trecut...asa ca de lovituri nu vor scapa, numai sa avem grija sa nu fie periculoase  par

eu le-am facut pana acum toate vaccinurile din grafic si o sa le fac in continuare, consider ca e un ajutor pt copii sa se imunizeze, dar daca dr ti-a zis andreea ca nu e bine, atunci tu stii mai bine  puss

daniele manaca cam mult ce-i adev, mai ales noaptea, daca ii dai lapte cu cereale la culcare,nu-i tine pana dim? incearca sa vb cu dr pana pe 29 oct, daca tie nu ti se pare in regula...poate sa fie ceva trecator  smile

aseara s-a trezit darius din cauza mucilor, l-am luat la noi in cam si i-am pus picaturi, i-am curatat nasul si incearca sa-l adormi ca sa nu o trezeasca e clarisa daca il duc asa...1 ora am incercat...mangaiat, leganat, cu suzeta, cantat, pupat...nimic...avea ochii miiiici si cand ziceam ca adoarme de-ao data deschidea ochii mari si incepea sa vb...acum ma bufneste rasul, dar aseara aveam spume ...nu avea stare o sec, ma mangaia, imi baga mana in gura, in nas, in ochi...o vedea pe fleur si incepea sa vb cu ea...pana la urma l-am dus asa in pat pt ca nu aveam succes..a adormit in 5 min  chicot ... asa ca va apreciez scumpelor mamici care puteti sa va adormiti copii, eu nu am acest "dar"  big_smile


mamica de gemeni: Darius si Clarisa al9leacer

Offline

 

#2565 2010-10-06 12:12:18

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici- 2

Kata, stiu ca aia nu e febra.....el pana acum nu a sarit de 37,3 rectal si de aceea intrebam. Am vrut sa stiu de la cat se da antitermic daca urca dar nu s-a intamplat nimic, e ok.

Fleur, stiu ca va tot cadea dar m-am speriat cand l-am vazut pe jos. La cat de stapana sunt eu pe mine, aseara aveam in cap numai ca nu sunt in stare sa am grija de el tongue

Ali, eu nici acum nu i-am primit pentru ca inca nu i-a virat casa de asigurari catre firma si am intrat in prenatal la 1 aprilie.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.