homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Pozele copiilor nostri - cine le mai priveste din umbra?


#1 2010-07-22 15:08:47

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Pozele copiilor nostri - cine le mai priveste din umbra?

Fetele, am primit pe mess de la o mamica f grijulie (saru-mana) urmatorul link: http://forum.desprecopii.com/forum/topi … hichpage=1

Nu stiu voi ce credeti, paranoia sau nu.... pe mine m-a convins sa termin forever cu pozele lui cris pe forumuri. Se pare ca e vorba in special de picassa (aviz ally sau andreea...)... dar, pana la urma, accesul la ele e liber in momentul in care le-am postat oriunde pe net...

M-am gandit ca e bine sa stiti si voi... si sa luati ce decizie credeti ca e mai buna pt voi si copilasii vostri puss


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 



#2 2010-07-22 15:15:23

sleeping_beauty
Addicted member
Inregistrat: 2006-11-23
Mesaje: 13453

Re: Pozele copiilor nostri - cine le mai priveste din umbra?

katami, desi imi place si mie sa urmaresc pozele anumitor useri ca nu ma uit la toate pozele de pe forum adesea m-am gandit la siguranta personala in momentul in care postezi poze...si eu am postat poze dar le-am lasat maxim 24 de ore si sincer nimeni pe forum nu stie date personale despre mine, insa anumiti membrii ai forumului au foarte multe detalii...inclusiv tu

eu zic ca problema nu se pune neaparat de pozele incarcate pe ac.ro , deci fara picassa si alte site-uri intermediare ci de detaliile care te localizeaza pe harta..parerea mea. Acest forum nu mai este cum era acum vreo 3 ani cand mi-am facut cont si activau vreo 5-10 persoane...este mult mai nesigur astazi

Offline

 

#3 2010-07-22 15:20:14

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Pozele copiilor nostri - cine le mai priveste din umbra?

si alea, da... da' e pb si de site in sine... bine zicea mamica de la care am linku'.... e un site in principal DESPRE SEX smile asa ca....

si mie imi place sa ma uit la pozele voastre... dar nu m-as simti prea bine sa-mi vad copilu pe site-ul nush carui dubios. ca la asta se refera chestiunea... nu neaparat ca te cauta si te pandeste careva dupa colt


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#4 2010-07-22 15:25:08

sleeping_beauty
Addicted member
Inregistrat: 2006-11-23
Mesaje: 13453

Re: Pozele copiilor nostri - cine le mai priveste din umbra?

eu am cont p hi5 si pe facebook insa au acces doar prietenii...si cand zic prieteni intradevar doar persoane pe care le cunosc la modul personal.

insa problema se pune la modul ca dati detalii despre spitalele de langa voi despre doctorii copiilor, despre cartierul/orasul in care stati...pt ca pe net nu are ce sa iti faca un obsedat sincer acuma...asta e ca faza spua de wildchild: "nu mai faci sex ca faci cancer de col, nu mai fumezi ca faci cancer la plamani"

voi ati cam rupt anonimatul dand detalii personale, eu de exemplu daca as trece pe la tine prin oras probabil as trece si prin parc poate te vad si schimbam cateva vorbe(desi probabil te-as anunta pe ac.ro despre intentia mea ca sa nu te sperii), insa un pedofil poate veni cu alte ganduri...aia e toata treaba



later edit:

e spooky ceea ce voi scrie dar ..au fost filme americane in care aratau cazuri in care furau unii/unele pe bebe direct din burta femeii...doamne fereste de asa ceva

si eu voi impartasi poze cu voi dar ma voi abtine de la anumite detalii si nu din egoism

Ultima oara a fost editat de sleeping_beauty (2010-09-21 22:13:42)

Offline

 

#5 2010-07-22 15:35:22

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Pozele copiilor nostri - cine le mai priveste din umbra?

eu repet, mie nu mi-e ca mi-l fura careva, ci, mai mult, de SITE-URILE DUBIOASE pe care NU vreau sa-i vad pozele.

si mai cred ca nici energetic nu e sanatos sa se uite unii la copilu' tau cu alte ganduri decat... cele bune si frumoase tongue si nu stii cine vede ce postam noi aici....


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2010-07-22 15:39:49

sleeping_beauty
Addicted member
Inregistrat: 2006-11-23
Mesaje: 13453

Re: Pozele copiilor nostri - cine le mai priveste din umbra?

nuj ce sa zic, nuj daca picassa are optiune sa pui albumul pe privat si sa treb sa fii logat pt a vedea pozele( eu spre exemplu nu am cont dar pot vedea pozele) si sa aiba acces doar prietenii...in acest caz as fi obligata sa imi fac si eu cont...dar daca verificati cu atentie mare inainte sa adaugati pe cineva in lista eu zic ca se poate face treaba buna

Offline

 

#7 2010-07-22 17:16:51

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: Pozele copiilor nostri - cine le mai priveste din umbra?

Eu le-am sters pe ale mele si nu mai pun nici macar 1 poza de azi inainte.


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

#8 2010-07-22 18:10:18

anabella_n
Hero member
Inregistrat: 2009-04-17
Mesaje: 4555

Re: Pozele copiilor nostri - cine le mai priveste din umbra?

doamne ferește, nici cu mine gravidă nu mai pun poze aici!!!

Offline

 

#9 2010-07-22 18:25:02

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Pozele copiilor nostri - cine le mai priveste din umbra?

Ce aiurea, nici nu stiu daca sa le sterg sau nu...

Offline

 

#10 2010-07-22 18:30:51

x_ynna
Addicted member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 11945

Re: Pozele copiilor nostri - cine le mai priveste din umbra?

E foarte trist ca se intampla astfel de chestii si ca exista astfel de oameni dar, daca isi aminteste Kata de o discutie de-a noastra pe mess, chiar ii spuneam ca e destul de riscant, daca nu foarte riscant sa postam poze cu noi/prieteni/rude si in principal bebelusi pentru ca nu stii cine e online si cine se casca pe aici din userii de care nici nu am auzit. Tocmai de aceea am pus poze atat de putine.

Pe de alta parte imi pare rau si chiar ma intristeaza pentru ca sunt useri pe care ii urmaresc cu drag si care ma inveselesc si imi fac ziua mai buna atunci cand dau de o poza de-a lor. O sa fie trist cred si pentru ceilalti. Atunci cand o sa doreasca cineva sa imparta vreo bucurie cu noi: nastere, botez, nunta, excursie, etc. si nu o sa faca asta de teama. Ma gandesc daca nu se poate sa existe unele topicuri la care sa nu aiba acces decat moderatorii si userii care se stiu intre ei si care au obiective comune etc etc?


O sa te pastrez mereu in sufletul meu mamicutza mea scumpa!! grater

Offline

 

#11 2010-07-22 18:38:39

Kleo
Insomniac member
Inregistrat: 2007-12-26
Mesaje: 6597

Re: Pozele copiilor nostri - cine le mai priveste din umbra?

supa Ce tampenie....mie imi facea deosebita placere sa vad bebeii de pe forum...Dar poate e mai bine sa nu mai puenti pozici,adevarule ca nu se stie ce tampiti pot fi in spatele comp-ului.
Adevarul e Kata ca despre tine stiu cam multe lucruri...de pe forum...din diferite topic uri...fara un interes anume....Si despre Love la fel(bien ca ea nu e in rom).....
Pacat....da cerem poze pe mail nu i bai.....acolo se poate vedea cine cere si vrea sa va vada mogaldetele...


Keep trying! Maybe you'll succeed!

Offline

 

#12 2010-07-22 18:44:37

sleeping_beauty
Addicted member
Inregistrat: 2006-11-23
Mesaje: 13453

Re: Pozele copiilor nostri - cine le mai priveste din umbra?

x_ynna a scris:

E foarte trist ca se intampla astfel de chestii si ca exista astfel de oameni dar, daca isi aminteste Kata de o discutie de-a noastra pe mess, chiar ii spuneam ca e destul de riscant, daca nu foarte riscant sa postam poze cu noi/prieteni/rude si in principal bebelusi pentru ca nu stii cine e online si cine se casca pe aici din userii de care nici nu am auzit. Tocmai de aceea am pus poze atat de putine.

Pe de alta parte imi pare rau si chiar ma intristeaza pentru ca sunt useri pe care ii urmaresc cu drag si care ma inveselesc si imi fac ziua mai buna atunci cand dau de o poza de-a lor. O sa fie trist cred si pentru ceilalti. Atunci cand o sa doreasca cineva sa imparta vreo bucurie cu noi: nastere, botez, nunta, excursie, etc. si nu o sa faca asta de teama. Ma gandesc daca nu se poate sa existe unele topicuri la care sa nu aiba acces decat moderatorii si userii care se stiu intre ei si care au obiective comune etc etc?

se poate face, cel care a deschis topicul poate accepta intr-o lista cine poate vizualiza si cine nu evident pe baza de logare obligatoriu....cu siguranta se poate face ceva in acest sens

Offline

 

#13 2010-07-22 18:49:04

Jacqui
Platinum member
Inregistrat: 2008-09-18
Mesaje: 18826

Re: Pozele copiilor nostri - cine le mai priveste din umbra?

ce trist grater

Offline

 

#14 2010-07-22 19:13:11

cinderela
Hero member
De la: Oradea
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 2627

Re: Pozele copiilor nostri - cine le mai priveste din umbra?

e trist ce oameni exista pe pamantu asta...
va inteleg ca nu mai vreti sa postati poze cu voi...pt siguranta voastra...dar cum zicea x_ynna si mie imi va parea rau sa nu mai dau de poze cu bebeii vostrii frumosi pe forum...sincer eu nu sunt o membra foarte activa deorece eu nu am atatea posturi...cred ca mi-e oarecum ciudat sa ma tot bag in seama pe aici
dar indiferent de asta ma inveseleau si pe mine pozele cu Anastasia lui love_t la care ii transmit acum la multi ani si multa sanatate si fericire pt ea si parintii ei(scuze pentru intarziere love_t) sau cu minunea de fetita a lui andreed a carei poveste am urmarit-o de la inceput si o urmaresc si acum
ceea ce incerc eu sa spun e ca nu toti care se uita cu drag la pozele cu bebeii vostrii frumosi sau cu voi gravidutzelor(femeile sunt cele mai frumoase cand sunt gravide sau indragostite) are si implicit ganduri ascunse...


'Cause I've got you to make me feel stronger /When the days are rough and an hour feels much longer /Yeah when I got you to make me feel better /When the nights are long they'll be easier together...hjartahjartahjarta...

Offline

 

#15 2010-07-22 19:40:33

daenarys
Vizitator

Re: Pozele copiilor nostri - cine le mai priveste din umbra?

cred ca in primul rand fetele se gandesc la binele bebeilor si la siguranta lor.le inteleg perfect,probabil si eu as face la fel.imi pare si rau pt.ca si eu ma uit la poze cu bebeii lor si ma inveselesc , imi aduc o raza de soare de care am nevoie.adevarat multe dintre noi nu se uita la acele poze cu intentii ascunse dar nu se stie niciodata. acesta este totusi un mediu virtual in care poti sa te dai oricine.sa nu uitam cate povesti au fost pe forum cu fete care sustineau ceva si realitatea era cu totul alta neutral.in concluzie inteleg perfect decizia dar imi si pare rau daca nu or sa se mai puna poze pe forum.

 

#16 2010-07-22 22:48:24

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Pozele copiilor nostri - cine le mai priveste din umbra?

fetelor, dar masturbei au umblat dintotdeauna liberi pe net... pe forumul asta chiar nu cred ca sunt, sau daca da, cred ca vaneaza categoria "Totul despre sex", nicidecum "poze cu bebe la purtator".  neutral  cine ce treaba sa aiba cu vreo poza de-a mea in care se vede strict burta si buricul?  neutral

Offline

 

#17 2010-07-23 10:00:06

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Pozele copiilor nostri - cine le mai priveste din umbra?

Pass, cu burta si buricul cred ca nu aveti de ce sa nu mai puneti poze. Este vorba despre bebei si despre noi (ca stiti ca mai punem si poze in care suntem noi cu bebeii). Eu la inceput chiar nu am vrut sa pun poze dar cu timpul nu am mai avut nicio treaba si am pus si cu Vlad si cu mine fara sa le sterg apoi. Sincer nu mi-ar placea sa-mi vad copilul pe cine stie unde sau pe mine, asa ca eu cred ca le voi sterge pe cele de la topicul meu dar voi mai pune si va voi anunta ca dupa un timp sa le sterg. Fac asta pentru ca si mie imi place mult sa vad bebeii de aici pe care ii stiu de cand erau in burtici.

Offline

 

#18 2010-07-23 12:26:39

dana82
Hero member
Inregistrat: 2009-12-11
Mesaje: 4313

Re: Pozele copiilor nostri - cine le mai priveste din umbra?

eu am sters de la poze cu burtici pt ca din greseala era si putin mai sus rodnar dar chiar cu buricul si burtoiu nu cred ca au masturbeii nimic

Offline

 

#19 2010-07-23 20:40:30

anabella_n
Hero member
Inregistrat: 2009-04-17
Mesaje: 4555

Re: Pozele copiilor nostri - cine le mai priveste din umbra?

apropo de pozele de pe picasa, la albumul meu s-a abonat cineva cu nickname-ul mami, care n-avea nici o poză și nici o dată personală. după ce am citit pe forumul al cărui link ni l-a dat katami, m-am speriat f rău, pt că mi-am dat seama că putea fi f simplu un obsedat, mai ales că pe forumul ăla s-a discutat intens și despre fetișurile lor pt femei gravide, nu numai de obsesia pt copii  acklad

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.