homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 7-157


#2965 2010-08-20 22:20:14

guguluta
Full member
De la: Castelul lui Dracula!
Inregistrat: 2010-04-14
Mesaje: 730

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 7

Buna fetelor si de la mine!Eu sunt tare suparata  bang ca nu putem sa ne cununam din cauza unei litere in plus la numele de familie al viitorului sot!El sa nascut in romania dar cand familia lui a plecat in germania le-au germanizart numele si acum are diferenta de nume in certificatul de nastere si pasaport!Are o litera in plus si pentru asta nimeni nu vrea sa ne casatoreasca grater si acum nu stiu daca poate trece copilul pe numele lui doar cu pasaportul nustiu sau  bebic Leonardo o sa ramana pe numele meu?Nu mai stiu ce sa fac de trei zile  grater mult si imi este frica sa nu ii fac rau si la puiul meu mic!Am inceput sa am niste contractii dar nu foarte dureroase si pentru asta iau no spa si stau mai mult in pat!!!Acum va las ca sa nu va deranjez cu problemele mele !Va pup pe toate fetele de pe forum si va transmit sanatate puss


Din 17 septembrie 2010 mamica de Leonardo Cristian!hjarta  hjarta  hjarta
Multumim doamne pentru minunea trimisa!puss  puss

Offline

 



#2966 2010-08-20 22:22:49

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 7

Pass  happy  happy  happy  happy  happy

Lasa paranoia  punish  punish.Nu exista sablon pt bebelusi nu te mai speria si al meu are cu 60 g mai mult decat un alt bebe la aceiasi varsta de sarcina si nu m-am speriat deloc.Ia mana de pe morcovul meu  punish  punish


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

#2967 2010-08-20 22:23:26

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 7

off gugu, ce rau imi pare... dar nu te necaji tu, lasa-l pe al tau sa umble pt formalitatile astea, tu menajeaza-te cat poti!  kram

ma duc la somn ca ma ustura ochii deja

Pupici, ne citim maine!  par  par

Ultima oara a fost editat de passenger (2010-08-20 22:36:05)

Offline

 

#2968 2010-08-20 22:35:39

stefany
Sr. member
Inregistrat: 2007-07-22
Mesaje: 1922

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 7

mirik a scris:

Salutare!!

Eu sunt plina de nervi  skitarg toat ziua am avut parte numai de nebuni si nesimtiti  skitarg  skitarg
Ma doare capul de mor  bang  bang  bang

Mirik stiu cum e, iar sarcina ne face sa-i vedem si mai nebuni si mai nesimtiti  chicot Calmeaza-te, fa-ti un ceai de tei si uita-te la o comedie ceva. O sa treaca  puss  Dar cum de te-ai enervat in halul asta?

Pass welcome back! Sieu stiu ca scad sansele  de nastere naturala daca bebe e mai mare de 4kg, dar acum depinde si de  cat de ingusta esti in bazin si de decizia medicului etc. Dar pana la 40 de sapt mai e timp si cum bebe are aprox 900 g acum ,mai are pana la 4kg wink
Cat despre vomat ,am avut un episod de asta ieri, de la nuca de cocos  acklad  Ma gandeam ca am incheiat...da de unde  bang

Fetelor NB ,pe maine  puss  Ma duc in patiuc sa ma uit la House.


Din 9.12.2010 viata mea s-a schimbat

Offline

 

#2969 2010-08-20 22:36:49

guguluta
Full member
De la: Castelul lui Dracula!
Inregistrat: 2010-04-14
Mesaje: 730

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 7

Pass as vrea eu sa umble el dar cum nu vorbeste bine romaneste si este si mai comod mai ajung sa ne casatorim peste douazeci de ani o data cu fiumeu chicot !Si sti cum e pe aici o spaga ici una colo el nu intelege fazele astea !Azi am hotarit ca daca nu putem nici copilul sa il punem direct pe numele lui atunci  bang  bang ma asteapta o lunga calatorie cu masina pana in germania!Pass iti multumesc de sustinere! puss  puss


Din 17 septembrie 2010 mamica de Leonardo Cristian!hjarta  hjarta  hjarta
Multumim doamne pentru minunea trimisa!puss  puss

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2970 2010-08-20 22:59:13

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 7

guguluta, da de ce sa nu puteti trece copilul pe numele lui? eu stiam ca in cazul in care parintii nu au acelasi nume, copilul il poate lua fie pe unul, fie pe celalalt... nu e asa?

pass, asculta la mirik big_smile si jos mana de pe morcov rotfl2


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#2971 2010-08-20 23:01:16

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 7

Gugu, tare rau imi pare pentru ce vi se intampla  puss

Pass, asa zic si eu - intervalele de lungime si greutate sunt doar orientative - si al nostru pui e lungan, deoarece atat eu cat si sotul suntem destui de inalti, daca ar fi sa ma iau dupa statistici m-as speria un pic, dar sincer, sanatos sa fie, ca in rest nimic nu conteaza  forgetit

Am fost la spital la tatal meu - omul ala se plimba si se misca mai bine decat mine, si a fost operat ieri de dimineata  dumbom  M-am mai linistit un pic  smile 

Si mi-am adus aminte, ca azi noapte puiul meu a miscat bine de tot, mi-a dat 2 suturi de numa numa - acuma nu stiu daca a fost pe bune, sau am visat, dar ca l-am simtit bine de tot, e sigur  chicot


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#2972 2010-08-20 23:05:46

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 7

blue, da c are tatal tau? sad

lasati ca mie mi-a zis dr, f serioasa, pe la ultimele eco: "si va fi inaltut, are un FEMUR DE 30 CM" rotfl2 si eu, bleaga, n-am bagat de seama si am defilat mandra cu asta... pana la ingineru de taica-meu, care, f sobru, mi-a zis ca femurul lui are vreo 50... si ca sa nu cred in doctori cand e vorba de cifre rotfl2


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#2973 2010-08-20 23:12:00

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 7

katami, s-a trezit (acum vreo 2 luni) intr-o dimineata ca are dureri mari de coloana si nu poate sa stea in picioare  neutral  I-a trecut cu anti-inflamator, insa saptamana trecuta a revenit durerea... S-a dus la neurochirurg si se pare ca avea un disc fisurat, intre 2 vertebre si discul asta ai facea punctie in maduva  hmm  Si ar fi bine sa se opereze cat de curand, dat fiind ca in stadiul in care a fost, se rezolva repede si usor - asa ca, s-a operat ieri de dimineata, si slava Domnului, se simte bine dupa operatie  signof10

Eu din ultimul eco al puiului nu tin minte decat ca are 200 de g - cat 2 table de ciocolata (se pare ca cioco e vesnicul etalon la mine)  chicot

Ultima oara a fost editat de blueeyes (2010-08-20 23:13:01)


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#2974 2010-08-21 08:32:04

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 7

Neata!

Blue ma bucur pentru tati tau  par .Refecere rapida in continuare!

Stef m-am enervat la serviciu.Sincer nu stiu ce se intampla dar o explicatie trebuie sa existe pentru ca in ultimele 2 luni clientii au luat-o razna  bang .In ultima luna am avut 5 reclamatii la opc si toate nefondate, iar unii dintre acestia nici macar nu au trecut inainte pe la noi sa ne spuna nemultumirea  nustiu . Ultima reclamatie a fost de-a dreptul bizara.Am sunat clientul sa ma lauresc si mi-a insirat 1000 de nemultumiri reeritoare la service dar nu vroia totusi ca opc-ul sa vina acum, trebuia sa mai astepte  va si cand il sun pe tipul de la service i-a picat fata: rezolvase problema din iulie si reclamantul este foarte bun prieten cu el tocmai se ducea la o bere la el acasa  va  nustiu .
Ieri am avut un client foarte certaret care desi i-am acordat toate variantele posibile sa-l multumesc nu-i convenea niciuna si facea mutre continuu vorbind in acelasi timp destul de urat desi era vorba de 10 lei  bang  bang  bang , imi venea sa scot din portofel 10 lei sa scuip pe ei si sa-i lipesc in frunte  bang  bang
In timpul asta a venit alt client care a inceput sa tipe de la usa ca ne suna de 10 zile si nu ajungem la el sa-i reparam produsul  va in conditiile in care noi nu ne ocupam de service - alta distractie  bang .Dupa ce am termi nat cu acesti 2 minunati domni mi-a comunicat o colega ca a facut o boacana la facturare de mi-a luat 30 min sa descopar rezolvarea si dupa aceea 2 ore sa o dreg pentru ca am mai facut si eu una incercand sa o rezolv pe a ei  bang  bang .
Cand incercam sa ma linistesc a venit o alta clienta care si-a uitat un produs in magazin dupa ce l-am facturat si a inceput sa ne acuze ca noi i l-am luat din cos  yikes  yikes  yikes

Nu stiu ce se intampla dar trebuie sa existe o explicatie logica  nustiu ori de la crizaq, ori din cauza radiatiilor ori nesimtirea si rautatea romanilor este in crestere  bang  bang


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

#2975 2010-08-21 08:33:38

r.myrela
Hero member
Inregistrat: 2009-07-26
Mesaje: 2768

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 7

neata  wave

mirik   puss   tu cum iei aspenterul acum ? in fiecare zi ?

Ultima oara a fost editat de r.myrela (2010-08-21 08:33:58)

Offline

 

#2976 2010-08-21 08:35:14

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 7

Da myre in fiecare zi si cred ca la 23 de sapt ma asteapta dr Uscatescu cu o surpriza   cesafac
Myre tu ce mai faci?  puss


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

#2977 2010-08-21 08:53:27

r.myrela
Hero member
Inregistrat: 2009-07-26
Mesaje: 2768

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 7

miri   kram  inainte sa fii insarcinata tot in fiecare zi ti l-a dat dr.U ?
eu sunt  happydance

Ultima oara a fost editat de r.myrela (2010-08-21 08:54:10)

Offline

 

#2978 2010-08-21 08:58:06

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 7

Fetelor se ingrosa randurileeeee  trombon  trombon  trombon  trombon  trombon  trombon  trombon

Avem o naoua graviduta!!!!!!!!!! Myrelus o sa fie mamica  happy  happy  happy  happy  happy
Ma duc sa caut covorul rosu  chicot
Bine ai venit Myrelus!  par

L.E:Si inainte tot 1 pe zi luam

Ultima oara a fost editat de mirik (2010-08-21 08:58:32)


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

#2979 2010-08-21 09:11:23

stefany
Sr. member
Inregistrat: 2007-07-22
Mesaje: 1922

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 7

Neata  mornincoffee
Mirik...eu tot de nesimtiti am avut parte la munca si norocul meu e ca sunt in prenatal de risc(vorba vine noroc). Altfel i-as fi altoit pe toti sau as fi ajuns la spitalul de niebuni, ca nervi ptr toti nu mai aveam  box  Dar tu fi diplomata si pe-o ureche-ti intra pe alta-ti iese  puss
Mirik ti-ai schimbat semnatura  cool  Frumos nume Sasha  hjarta

Myrela felicitari ptr sarcina si sarcina usoara in continuare!  majoreta  majoreta  majoreta

Ultima oara a fost editat de stefany (2010-08-21 09:26:41)


Din 9.12.2010 viata mea s-a schimbat

Offline

 

#2980 2010-08-21 09:17:20

aliy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-11-11
Mesaje: 4617

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 7

neata

off Miriku  puss  ... a innebunit lumea, asta e clar... ce ciudati  bang  bang

Myrela, felicitari multe si sa dea dumnezeu sa ai o sarcina usoara si sanatoasa!

Pass, nu e obligatoriu ca bebe sa ia in greutate in ritmul asta ... asa ca nu neaparat o sa aiba 4 kg ... wink relax , fii bucuroasa ca e grasun si sanatos  par

nu mai stiu ce-am citit smile

LE: gugu, imi pare rau ca nu s-a rezolvat  puss incearca sa nu te agiti prea tare ...

Kata, cred ca Gugu nu poate trece copilul pe numele tatalui fiindca acesta are numele gresit  puss

Ultima oara a fost editat de aliy (2010-08-21 09:21:18)


Mamica de Eric Andrei hjarta

Offline

 

#2981 2010-08-21 09:19:04

r.myrela
Hero member
Inregistrat: 2009-07-26
Mesaje: 2768

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 7

mirik  iubita,  kram    kram  kram
fetili va multumesc de primire
asa de mult imi doresc sa duc sarcina asta la termen si sa fie bebe sanatos  rugaciune

Ultima oara a fost editat de r.myrela (2010-08-21 09:21:06)

Offline

 

#2982 2010-08-21 09:20:31

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 7

neata!

ok, deci nu ma mai iau dupa masuratorile lor, ma multumesc sa aud de la dr. ca e bine, smile . altfel v-am zis, fur morcovu' si nu vreau, ala a fost doar pt trimestrul 1 !  big_smile

blue, multa sanatate tatalui tau!  smile 

mirik,  puss

aly,  puss  mie mi se intampla tot timpul sa citesc si cand sa scriu mesajul, nu mai stiu ce  lol

myre, ai bebe??????  applause  applause  ma duc dincolo sa citesc repede!

Ultima oara a fost editat de passenger (2010-08-21 09:21:09)

Offline

 

#2983 2010-08-21 09:23:03

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 7

myrela, felicitaaari!! puss

vai, mirik, ce idioti sad

blue, multa sanatate pt tatal tau!!


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.