homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Am nevoie de ajutor urgent:((va rog eo muuult-3


#39 2006-11-22 23:00:04

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: am nevoie de ajutor urgent:((va rog eo muuult

postinorul pe langa faptul ca nu trebuie luat mai mult de 2 ori pe an, dak il iei de 2 ori in acc ciclu menstrual nu si face efectul...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 



#40 2006-11-22 23:00:32

tzontzonik
Full member
Inregistrat: 2006-03-16
Mesaje: 191

Re: am nevoie de ajutor urgent:((va rog eo muuult

wink) funny:D..si naspa-n acelasi timp:D nu..nu am patit;))..app cum l-ati salvat:))..pe prezervativ:)))):Pglumesc!big_smile


doua puncte ics:D

Offline

 

#41 2006-11-22 23:02:04

NeBuNiKa
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-11-22
Mesaje: 148
Site

Re: am nevoie de ajutor urgent:((va rog eo muuult

deci sa inteleg k dak doamne fereshte s'a format o sarcina..nu mai pot dekt sa fac testu de sarcina k sa fiu sigura k aja este..ji sa ma duk sa fac avort......ufff...e cel mai aiurea lucru asta:((sunt pur si simplu..in cea mai najpa ipostaza din toata viata mea:((....dupa spusele voastre anterioare...dak nu am avut sperma in vagin...dar am avut doar  pe deasupra gaurii anale..nu exista sanse sa raman gravida..ji mai ales k nu eram in perioada fertila..in fine..nu jtiu pur ji simplu ce sa fac..nu vreau sa aud de avort ji alte chestii..k nu am bani..nu pot....e cv k ji imposibil pentru mn sa fac avort...ji anticonceptionale sa iau mereu...nu vreau..mai bne nu mai fac sex...dekt sa stau cu grija k uit sa iau pastilele...ufffff....


"Just Breathe"

Offline

 

#42 2006-11-22 23:03:07

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: am nevoie de ajutor urgent:((va rog eo muuult

iubi a facut pe pescarul tongue


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#43 2006-11-22 23:05:47

tzontzonik
Full member
Inregistrat: 2006-03-16
Mesaje: 191

Re: am nevoie de ajutor urgent:((va rog eo muuult

nu cred ca e vb de uitatu pastilelor neaparat..ci de partener...! si nu te gandi la avort!fa-ti testu..repede!!!!si fii pozitiva..uh oare iti folosesc vorbele astea.hmm..incerc si eu sa ajut:(


doua puncte ics:D

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2006-11-22 23:11:22

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: am nevoie de ajutor urgent:((va rog eo muuult

sansele sa fi gravida sunt f mici...styu ca degeaba zicem noi sa nu ti faci griji ca nu prea te ajuta...data viitoare vb cu partenerul tau...alegeti prez imp astfel incat sa nu mai aveti probleme de genul asta si dak o sa doresti vreodata poti sa mg linishtyta la un cabinet de planning sa ti prescrie antibebe care ori ti le pot da de acolo pe gratis ori iti pot prescrie unele accesibile ca pret ( si in plus nu e chiar asa de greu sa le iei...iti pui telu sa sune la acc ora si ca backup poatesa ti  mai aminteasca eventual o persoana)

Ultima oara a fost editat de crys_ty_na (2006-11-22 23:15:11)


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#45 2006-11-22 23:25:22

NeBuNiKa
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-11-22
Mesaje: 148
Site

Re: am nevoie de ajutor urgent:((va rog eo muuult

nu jtiu ce sa zic..vreau doar sa iasa bne testu ala...sa imi vina perioada..ji sa stau linistita..ji sex...pauza..nu mai fac..ptr un timp lung..ji knd o s'o fac...voi fi mai mult concentrata pe prezervativu ala sa nu se rupa dekt pe senatzie...va mutzumesc pentru raspunsuri..va poop..o sa mai revin..cu vesti:*


"Just Breathe"

Offline

 

#46 2006-11-22 23:26:45

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: am nevoie de ajutor urgent:((va rog eo muuult

nu trebe sa gandeshty asa...o sa treaca si experienta asta si o sa vezi ca dracul nu e chiar asa de negru


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#47 2006-11-22 23:27:00

NeBuNiKa
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-11-22
Mesaje: 148
Site

Re: am nevoie de ajutor urgent:((va rog eo muuult

senzatzie pardon:P...va poopik...poate mai avetzi idei cv...le lasatzi aicea...ma mai inspir ji eo din experientele voastre


"Just Breathe"

Offline

 

#48 2006-11-22 23:28:29

NeBuNiKa
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-11-22
Mesaje: 148
Site

Re: am nevoie de ajutor urgent:((va rog eo muuult

nu ca o sa treaca..vreau sa treaca cu bine...ca ea orikum trece...da cu rau nu vreau sa treaca...


"Just Breathe"

Offline

 

#49 2006-11-23 12:29:12

cocoleta
Hero member
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 3208

Re: am nevoie de ajutor urgent:((va rog eo muuult

daca spui ca ai luat postinor luna acesta s-ar putea asta sa fie motivul pentru care iti intarzie eu zic sa te linistesti gandeste pozitiv pana vei face testul

Offline

 

#50 2006-11-23 12:30:47

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: am nevoie de ajutor urgent:((va rog eo muuult

NeBuNiKa, in primul rind lasa disperarile inutile si tardive....nu te ajuta cu nimik....
Mai departe, daca tot ti-ai inceput viata sexuala, apuca-te si invata si ce presupune asta....ca sa stii sa te feresti de sarcina si de boli.
Mai departe, eu nu am inteles de unde stii tu cind trebuie sa iti vina menstruatia, insa daca ai avut contact sexual cu o zi doua inainte de data la care astepti menstruatia NU AI CUM SA RAMII INSARCINATA.
In ceea ce priveste "contraceptiile"....termen la care te-as ruga sa renunti, e vorba de fapt de pastila de urgenta, pe care o poti lua atunci cind ai o urgenta....fireste, daca ai urgente de citeva ori pe luna, atunci asta trebuie sa iti dea de gindit si sa te indemne sa schimbi metoda de contraceptie folosita de obicei cu alta care sa fie mai sigura.
Pina una alta, contactul sexual pentru care iti faci griji nu are risc de sarcina....intrucit insa nu stim cind ai luat tu "contraceptiile" nu stim nici daca nu cumva atunci ai fi putut ramine insarcinata(si asta sa faca sa nu apara menstruatia acum)
Asadar aduna-te si colaboreaza cu noi, ca sa te putem ajuta


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#51 2006-11-23 13:14:51

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: am nevoie de ajutor urgent:((va rog eo muuult

nebunika, mesajele tale sunt foarte greu de citit pt aia care nu cunosc limbajul nou. asta cu j, k, "cv" si ce mai folosesti tu acolo. hai sa folosim limbajul clasic, stravechi, folosit cu succes de parintii si bunicii nostri.


Nobody home

Offline

 

#52 2006-11-23 13:40:11

Duke
Sr. member
Inregistrat: 2006-11-15
Mesaje: 1319

Re: am nevoie de ajutor urgent:((va rog eo muuult

Sa nu mai deschid un topic am decis sa imi pun intrebarea aici....din ce cauza este cauzat spottingul nu stiu daca va mai amintiti problema mea sex neprotejat in perioada nefertila cu coit intrerupt si am administrat postinor si la 7 zile a avut loc o sangerare (nu a fost menstruatie) care a tinut 3 zile stiu ca nu exclude sarcina dar asta inseamna ca postinorul a fost absorbit si isi face efectul nu?

Si in legatura cu ciclul peste sarcina acel ciclu poate sa dureze 5 zile?

Ultima oara a fost editat de Duke (2006-11-23 13:41:40)

Offline

 

#53 2006-11-23 13:41:51

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: am nevoie de ajutor urgent:((va rog eo muuult

sopttingul apare sau nu. nu e un semn ca si-ar fi facut postinorul efectul.


Nobody home

Offline

 

#54 2006-11-23 13:43:13

Duke
Sr. member
Inregistrat: 2006-11-15
Mesaje: 1319

Re: am nevoie de ajutor urgent:((va rog eo muuult

am inteles.....soptting sau spotting?

Si in legatura cu ciclul peste sarcina acel ciclu poate sa dureze 5 zile?

Mie acuma mi umpic frica de contactul sexual inainte de ciclul anterior eram sigur ca daca ii vine ciclul sarcina este exclusa dar cand am auzit de ciclul peste sarcina am inghetzat.

whatever.......

Ultima oara a fost editat de Duke (2006-11-23 13:54:07)

Offline

 

#55 2006-11-23 14:10:47

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: am nevoie de ajutor urgent:((va rog eo muuult

e spotting. mai gresesc si yo...
ciclul peste sarcina e diferit de ala normal.


Nobody home

Offline

 

#56 2006-11-23 14:30:06

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: am nevoie de ajutor urgent:((va rog eo muuult

Duke, spotting-ul apare ca semn ca progestativul introdus in organism(Postinorul adica) s-a eliminat....este deci o singerare de privatie la acest Postinor.
Menstruatia aia la care faci tu referire sigur nu a fost peste sarcina, asa ca relax


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#57 2006-11-23 14:32:46

Diana
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-03-23
Mesaje: 1049

Re: am nevoie de ajutor urgent:((va rog eo muuult

doctoressa a scris:

daca tot ti-ai inceput viata sexuala, apuca-te si invata si ce presupune asta....ca sa stii sa te feresti de sarcina si de boli.

De acord cu doctoressa. Nu-mi vine sa cred cat de neinformata esti...viata sexuala presupune multe si trebuie sa stii din toate cate putin. Asa ca atunci cand mai intri, te rog, citeste informatiile de pe site si "rasfoieste" forumul! Ti-ai asumat o responsabilitate foarte mare cand ai facut pasul asta asa ca trebuie sa te informezi.
Offtopic: Fetele, cum ramane cu fluturasii? Ca nu-mi vine sa cred cata lipsa de informare exista...sad
In alta ordine de idei, acea responsabilitate inseamna in primul rand sa te protejezi. Sfatul nostru este sa te duci la planning (consultatie e gratuita) si sa iei anticonceptionale, iar daca nu esti sigura ca nu exista boli sa folosesti in continuare SI prezervativul. Iar daca vei face asta, cred ca prietenul, caruia ii place sa beneficieze de sexul cu tine, iti poate da o suma de bani pe luna sa te ajute sa-ti iei pastilele...iar de uitat, n-ai cum sa le uiti pt ca iti poti pune ceasul sa sune...


Razboiul sexelor este singura conflagratie mondiala in care combatantii celor doua tabere dorm noapte de noapte in acelasi pat - Quentin Crisp

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.