homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-31-4


#58 2010-08-02 19:43:57

madutumic
Sr. member
Inregistrat: 2009-12-21
Mesaje: 1824

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-31

ok fetele multumesc mult de raspunsuri
ce e cu gardnerella asta se trateaza greu e naspa habar nu am sa ma documentez diseara pe net dar poate ma ajutati cu ceva lamuriri
stie cineva daca am asa ceva pot sa mai fac verificare de trompe ??
cred ca am sa o iau razna ca vad ca nu reusesc deloc sa fac aceasta verificare mereu piedici peste piedici
am citit ceva discutii pintere randuri.............fetele e posti iertati si nu fiti suparate si eu poate m-am necajit uneori dar am trecut si am sters cu buretele si pe cuvant am revenit mereu cu zambetul pe buze puss  puss  puss


impreuna cu ingerasul TEODOR IOAN 
27.06.2011

Offline

 



#59 2010-08-02 19:46:06

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-31

Pass cine a vrut sa inteleaga a inteles  puss

un pupicios  pentru toate  puss  par

eu ma duc sa pun ceva ciocolata pe al meu  rotfl2  ca ochii verzi deja ii am chicot ...aici nu mai prind nimic...dar nu cred ca sat sa-l pozez  rotfl

Madu, eu stiu ca trebuie sa nu ai nici-o infectie nimic, daca vrei sa faci HSG...legat strict de gardnerella nu stiu sa-ti spun, dar o tratezi si faci luna urmatoare HSG...nu poti sa intrebi medicul?  si din ce am citit eu, se scapa usor de ea  goodluck

Ultima oara a fost editat de mikado (2010-08-02 19:57:22)


.

Offline

 

#60 2010-08-02 19:56:30

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-31

da? eu stiam ca nu e voie peste in conserva, acum nu stiu ce fel de familie, natie..  neutral

madutule, cu ceva antibiotice scapi repede, zic eu. si poate asta e motivul pt care nu a aparut bb pana acum
s-ar putea sa trebuiasca tratam. si pt hombre.

mika, torni cioco, il legi de pat si ii faci poze. nu are cum sa scape.  lol

a venit al meu, fug sa pap

pupici!!!!! par  puss  par

Offline

 

#61 2010-08-02 19:57:17

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-31

madu, este o dereglare de flora. nu poti face HSG pana nu o tratezi.

mika, buna idee. si al meu e "bronzat" si are ochii verzi. musai sa pun niste ciocolata pe el  partydance

LE pass, nu e bine sa mancam nimic la conserva. cel putin nu in cantitati mari. iar ca peste, nu e recomandat cel oceanic pentru ca contine mercur
pofta mare!

Offline

 

#62 2010-08-02 20:00:10

modruxi
Full member
Inregistrat: 2010-06-29
Mesaje: 575

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-31

mikado a scris:

Pass cine a vrut sa inteleaga a inteles  puss

un pupicios  pentru toate  puss  par

eu ma duc sa pun ceva ciocolata pe al meu  rotfl2  ca ochii verzi deja ii am chicot ...aici nu mai prind nimic...dar nu cred ca sat sa-l pozez  rotfl

Madu, eu stiu ca trebuie sa nu ai nici-o infectie nimic, daca vrei sa faci HSG...legat strict de gardnerella nu stiu sa-ti spun, dar o tratezi si faci luna urmatoare HSG...nu poti sa intrebi medicul?  si din ce am citit eu, se scapa usor de ea  goodluck

dute repede si pune ciocolata ca e de bine am vazut graficu e de bine acum trebuie sa il ti ridicat rotfl2 de grafic vb sa stea ridicat rotfl

Ultima oara a fost editat de modruxi (2010-08-02 20:02:52)


Speranta moare ultima smile                           http://www.fertilityfriend.com/home/2fe7bf

Offline

 

 Publicitate


loading...

#63 2010-08-02 20:08:35

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-31

Pass deci tu asa faci, il legi de pat  chicot 

Garga, bebe tau sa semene cu tati la ochi smile

fetele poate iese copilul negru , de la ciocolata  rotfl2  rotfl2  rotfl2

Modruxy rusinica ca te-ai gandit la ce m-am gandit eu  rotfl  rotfl  il ridic mai incolo...sa fim siguri ca nu mai suna nimeni la usa  chicot  ca azi dimi ne-a deranjat curierul  rodnar


.

Offline

 

#64 2010-08-02 20:11:27

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-31

si eu as vrea sa mosteneasca ochii lui tati  hjarta

Offline

 

#65 2010-08-02 20:12:49

rain
New member
Inregistrat: 2009-11-25
Mesaje: 95

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-31

kram  par  puss  par  kram  puss  Bine v-am regăsit fetele!  par  kram  puss  kram  par  puss Ştiu că eu apar şi dispar aşa ca o fantomă dar pentru că am dispărut acum vreo 2 luni ?n mijlocul unor discuţii aprinse, revin şi vă spun că deşi nu am mai intrat, am fost alături de voi, oricum ar suna...Nu am plecat pt că m-a supărat cineva şi nici că nu mi-am mai găsit locul. Nu ştiu dacă are importanţă pentru cineva, poate pentru drăguţa de Pass care a mai ?ntrebat de mine din c?nd ?n c?nd, sau Mikado sau Almi...
Problema mea e sincer lipsa timpului şi nu mă aştept să mă credeţi, dar am realizat că pur şi simplu nu am timp să intru zilnic sau măcar la două zile ( să scriu că de citit nu renunţ) şi uneori c?nd o făceam ?mi neglijam treburile...2 copii, serviciu, soţ...nu mai aveam energie, iar acum simt la fel, burtica creşte, sunt şi mai obosită, mi-ar trebui ca ziua să aibă 40 de ore... nu mai am 2o şi un pic de ani , am mai multe responsabilităţi şi griji, dar vreau să vă spun că ?mi sunteţi dragi toate şi uite că m-aţi făcut să intru iar...Eu cred că fetele care nu mai intră, sub nicio formă nu merg pe alte forumuri, au alte obligaţii sau simt nevoia de o pauză...ţineţi minte: mai devreme sau mai t?rziu toate intră iar...uitaţi-vă la Dănuţa, ?mi este aşa dragă de c?nd am văzut că a trecut peste tot şi intră iar... par
Dacă mă acceptaţi aşa din c?nd ?n c?nd  chicot ,mai intru dar am reţinut că trebuie să-mi fac simţită prezenţa dincolo, la viitoare mămici...
Vă pup pe toate şi nu uitaţi: ?mi sunteţi tare dragi şi voi mai intra măcar pentru un pupic...
AAAA! La mine tot băieţel...am r?s ?n sinea mea pentru că eram convinsă că după atăţia băieţi pe forum, eu şi Garga vom avea fete...nu-i nimic...caut nurori! Trei la număr!  disperat Vă pupic, am plecat cu ai mei băieţi la plimbare.... puss


gravida 38+

Offline

 

#66 2010-08-02 20:21:21

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-31

Aha Pass deci ai asteptat sa ies eu sa nu-mi dai ciocolata aaa?? chicot

La mine daca iasa copilu' negru ma scot : al meu e negru din nascare, deci.... numai paru' cret sa n-aiba lol

hello rain puss Te cred ca si eu ca nu ai timp cu 2 copii si al treilea pe drum


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#67 2010-08-02 20:27:42

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-31

Rain  puss  par  si sarcina usoara in continuare  goodluck  deci esti in cautare de nurori  wink tu vei fi soacra buna cu trei nurori  smile


.

Offline

 

#68 2010-08-02 20:30:44

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-31

rain, bine ai revenit!  puss  kram  intra cand poti tu iubita, te intelegem smile
si tu tot baiat  rotfl  ma duc sa trec in listuta smile

Offline

 

#69 2010-08-02 20:36:24

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-31

rain a scris:

kram  par  puss  par  kram  puss  Bine v-am regăsit fetele!  par  kram  puss  kram  par  puss Ştiu că eu apar şi dispar aşa ca o fantomă dar pentru că am dispărut acum vreo 2 luni ?n mijlocul unor discuţii aprinse, revin şi vă spun că deşi nu am mai intrat, am fost alături de voi, oricum ar suna...Nu am plecat pt că m-a supărat cineva şi nici că nu mi-am mai găsit locul. Nu ştiu dacă are importanţă pentru cineva, poate pentru drăguţa de Pass care a mai ?ntrebat de mine din c?nd ?n c?nd, sau Mikado sau Almi...
Problema mea e sincer lipsa timpului şi nu mă aştept să mă credeţi, dar am realizat că pur şi simplu nu am timp să intru zilnic sau măcar la două zile ( să scriu că de citit nu renunţ) şi uneori c?nd o făceam ?mi neglijam treburile...2 copii, serviciu, soţ...nu mai aveam energie, iar acum simt la fel, burtica creşte, sunt şi mai obosită, mi-ar trebui ca ziua să aibă 40 de ore... nu mai am 2o şi un pic de ani , am mai multe responsabilităţi şi griji, dar vreau să vă spun că ?mi sunteţi dragi toate şi uite că m-aţi făcut să intru iar...Eu cred că fetele care nu mai intră, sub nicio formă nu merg pe alte forumuri, au alte obligaţii sau simt nevoia de o pauză...ţineţi minte: mai devreme sau mai t?rziu toate intră iar...uitaţi-vă la Dănuţa, ?mi este aşa dragă de c?nd am văzut că a trecut peste tot şi intră iar... par
Dacă mă acceptaţi aşa din c?nd ?n c?nd  chicot ,mai intru dar am reţinut că trebuie să-mi fac simţită prezenţa dincolo, la viitoare mămici...
Vă pup pe toate şi nu uitaţi: ?mi sunteţi tare dragi şi voi mai intra măcar pentru un pupic...
AAAA! La mine tot băieţel...am r?s ?n sinea mea pentru că eram convinsă că după atăţia băieţi pe forum, eu şi Garga vom avea fete...nu-i nimic...caut nurori! Trei la număr!  disperat Vă pupic, am plecat cu ai mei băieţi la plimbare.... puss

pup dulce draga mea si te primim oricand printre noi

fetele mele dragi eu sunt fleasca! adica m-am imbatat.. 2 pahare mi-au ajuns... m-am ametit de abia imi mai tin capu`  drink  drink  drink doua pahare de vin negru de prahova si aia sunt rotfl2 rotfl2 rotfl2

pass aia cu fundantul... ce sa zic.. poate n-am vazut bine cand am citit wow rotfl2

zau asa... ma simt prea bine happy

ia haida la o dantzuiala mica diablo

Ultima oara a fost editat de Almi Ingerash (2010-08-02 20:37:34)


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

#70 2010-08-02 20:38:39

bunea georgeta
Platinum member
De la: Prahova
Inregistrat: 2009-07-12
Mesaje: 22533
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-31

Bine v-am gasit in casuta noua goodluck Casuta aceasta sa ne aduca cat mai multe+++ rugaciune

   Almi  puss te-ai bronzat si tu ?

    Coco puss  , esti fenomenala lol

    Myre , cum te mai simti? puss  puss

    Pass   puss  , cata ciocolata!!!!!! wow  cum arata!! big_smile

   Smart  puss

   Mika  puss de ce sa te retragi, scumpo? sad Tu ai fost PUTIN mai curajoasa si ai spus adevarul ..Si pe mine uneori , discutiile pe care le aveau BURTICILE aici la aspirante intre ele  , ma deranjeau ...Discutii amanuntite referitoare la evolutia sarcinii ...Aspirantele , burticile , mamicile ...nici una dintre ele , nu trebuie sa se simta lezata neutral ...Ma opresc aici puss

   Fetelor , imi sunte-ti foarte dragi TOATE , burtici , aspirante si mamici.M-am bucurat si ma voi bucura in continuare cand una dintre noi  va ramane insarcinata. Nu trebuie sa avem dispute intre noi aspirantele si burticile......Dar , unele dintre noi , avem cate o varsta ( nu scriem aici de papusi ...ce jucarii are fiecare dintre noi!!!!)  ne zbatem si facem eforturi pentru a ne tine si noi , bebelusii in brate..Si poate suntem mai sensibile.Mi se pare ok . si normal ca burticile sa intre aici ( aici au ramas insarcinate , aici ne-am cunoscut , aici poate am legat prietenii) sa discutam  ....VOI PE MINE NU VA SUPARATI , dar de multe ori  se discutau numai  referitor la : SIMPTOME....  si etc...Gata , ma opresc aici ....ca voi avea scapari si nu vreau  sa se inceapa iar discutia.....Sunt si eu un sufletel pe acest forum big_smile si , cu intarziere v-am spus si eu umila mea parere buga
   Va pupacesc pe TOATE ...aspirante puss , burtici puss , mamici puss


Va rog nu ma citati!Ajutati-ma sa nu imi iau ban.Multumesc.

Offline

 

#71 2010-08-02 20:39:58

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-31

giorgi  puss

Offline

 

#72 2010-08-02 20:44:39

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-31

georgi` pupacesc "sufletelul de pe acest forum" puss (beata beata da` tin minte rotfl2 )


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

#73 2010-08-02 20:47:14

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-31

Georgi  puss  par  sufletel

Almi, sa-ti fie de bine vinul...deci in seara asta dezmat va fi , nici nu stie sotoiul tau ce-l asteapta  chicot


.

Offline

 

#74 2010-08-02 20:51:50

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-31

mika, sotzoiul sau eu spranceana rotfl2

spuneti acu` fetelor ce offuri aveti la adresa mea k va iert cap-coada big_smile bagati diablo


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

#75 2010-08-02 20:53:48

madutumic
Sr. member
Inregistrat: 2009-12-21
Mesaje: 1824

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-31

rain bine ai revenit si sarcina usoara sa ia in continuare
fetele am inteles ce e cu asta deja simt cum corabiile se scufunda iar de unde mai am si porcaria asta?m-am saturat
se poate ca din cauza florei si a acestei porcarii sa nu fi ramas sau e ceva care nu pune pidici in implantatea unei sarcini ci doar in mentinerea ei ca si E coli............fetele multe boli mai avem eu m-am acrit de 8 luni de tratamente ,boli si alte porcarii spar macar maine urocultura sa vina bine si PAP miercuri dupa masa si dr asta nou la care merg sa imi dea ceva vesti mai bune
daca poate cineva sa ma ajute cu mai multe relatii de porcaria asta care mi-a iesit raman datoare cu o cafea am net slab si dureaza 10 ani sa deschid o pagina aici ca sunt inca la parintii mei si am internet mobil si nu merge 3G ci un amarat de E+
aaaaaa si mai am o intrebare daca ne protejam luna asta si nu facem bebe as putea sa fac verificarea de trompe dupa ovulatie ca presupun ca voi primi alt tratament desi eu acum fac tratament si mai am 6 zile din el cu ovule cu antibiotic in ele si alte ovule care refac flora si alte chestii din astea am nimerit si rau ca medici multi sunt in concediu acum dar cu putina rabdare poate reusesc si eu pana nu o sa fac depresie
va pup si va multumesc de informatiile date


impreuna cu ingerasul TEODOR IOAN 
27.06.2011

Offline

 

#76 2010-08-02 21:04:51

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-31

madutu puss calmo calmo draga mea. Scarbosenia asta am avut-o si eu si am scapat de ea cu metronidazol si nu stiu ce ovule . este o dereglare a florei vaginale daca am inteles corest, dar nu cred ca pune pb de infertilitate. Eu cred ca daca faci frumusel un tratament vei scapa. si Printe a avut si a facut si a mai si scapat din prima . Din tot ce se putea gasi pe-acolo eu zic ca asta-i floare la ureche chicot

Cafeaua o beau ultrastrong si cu mult zahar big_smile


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.