homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Unde v-ar placea sa calatoriti?


#1 2010-08-12 14:39:21

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

unde v-ar placea sa calatoriti?

1-new york,2-paris,3-londra wave


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 



#2 2010-08-12 15:11:14

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: unde v-ar placea sa calatoriti?

am fost doar in olanda si-n germania pana acum.am vazut amsterdamul.superb.si eu sper sa dea dumnezeu sa pot vedea cat mai multe.sa fim sanatosi!


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#3 2010-08-12 15:24:45

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: unde v-ar placea sa calatoriti?

kathrynn a scris:

Mi-e mai usor sa-ti spun unde NU as vrea sa calatoresc: in nicio tara araba/musulmana (Tunisia, Egipt, etc - cu o exceptie, m-as mai duce odata in Istanbul), nicio tara asiatica (cu exceptia destinatiilor exotice gen Thailanda).

In rest, peste tot: Europa de la Nord la Sud, nu m-as putea hotari unde vreau sa merg mai intai, America de Nord, multe tari din Am de Sud, Africa (Kenya, Af.de Sud, Tanzania, insule), Polinezia. 

Sper sa pot sa vad cat mai multe.
Daca chiar ar trebui sa spun care ar fi prima pe lista ... Portugalia, la mare.

de ce in nicio tara araba sau asiatica? nustiu


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#4 2010-08-12 15:36:21

anndreiutzaca
Sr. member
De la: far..far away
Inregistrat: 2009-08-13
Mesaje: 1043

Re: unde v-ar placea sa calatoriti?

pai..anu asta plec italia + franta..
iar la anu visez : bracelona,grecia,londra..


Mami de Iustinel puss
Toti copiii sunt minunati atunci când sunt iubiti !

"Părinții nu sunt altceva decât nişte copii mari până când copii lor îi târăsc în maturitate (de obicei cu multă agitație şi cu multe țipete)." Stephen Covey

Offline

 

#5 2010-08-12 15:43:06

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: unde v-ar placea sa calatoriti?

bravo tie!anu asta ma sare.si sufar,ca iubesc sa calatoresc.as pleca incontinuu.


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2010-08-12 15:44:14

_Summer_
Platinum member
Castigatoare a concursului de MissParticipant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2010-01-27
Mesaje: 20919

Re: unde v-ar placea sa calatoriti?

New York- Manhattan
Munchen
Barcelona
Milano
Londra
Bora Bora hjarta

Offline

 

#7 2010-08-12 15:49:47

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: unde v-ar placea sa calatoriti?

vad,sum,ca si tu ai new york-ul pe primul plan.


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#8 2010-08-12 16:00:30

Melany1
Banat
Inregistrat: 2008-02-07
Mesaje: 8186

Re: unde v-ar placea sa calatoriti?

Katrynn eu am fost in Egipt si mi-a placut

Offline

 

#9 2010-08-12 16:01:21

_Summer_
Platinum member
Castigatoare a concursului de MissParticipant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2010-01-27
Mesaje: 20919

Re: unde v-ar placea sa calatoriti?

Eh, nu le-am pus chiar in ordinea preferintelor dar cred ca oricine isi doreste sa vada New York-ul hjarta mai ales dupa ce ai vazut seriale gen Sex and the city, Gossip Girl lol

Offline

 

#10 2010-08-12 16:08:17

taisha
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2008-01-17
Mesaje: 2199

Re: unde v-ar placea sa calatoriti?

eu as vizita fiecare tara din lume, pentru ca fiecare are ceva aparte, ce te poate impresiona. Sunt atatea locuri superbe, unele de care probabil nici nu am auzit.
Oricum, pe mine ma atrage mai mult sa merg undeva intr-un loc linistit la munte, sau pe o plaja pustie, unde sa stau linistita, departe de civilizatie, decat sa merg in cine stie ce metropole. Bine, asta nu inseamna ca nu as vrea sa vad new york-ul sau tokyo

Offline

 

#11 2010-08-12 16:08:45

carmen_21
Insomniac member
De la: ei
Inregistrat: 2008-03-19
Mesaje: 7980

Re: unde v-ar placea sa calatoriti?

In primul rand mi-ar placea sa merg in renumitele capitale... Paris, Roma, Atena big_smile
Dar am o lista lunga care inculde Olanda, Egipt, India, Brazilia, Panama hjarta ... si cred ca m-am intins prea mult lol
Eh, ma fac eu mare big_smile


Everything will be ok in the end.
If it's not ok, it's not the end.

Offline

 

#12 2010-08-12 16:22:47

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: unde v-ar placea sa calatoriti?

kathrynn a scris:

sonia30 a scris:

kathrynn a scris:

Mi-e mai usor sa-ti spun unde NU as vrea sa calatoresc: in nicio tara araba/musulmana (Tunisia, Egipt, etc - cu o exceptie, m-as mai duce odata in Istanbul), nicio tara asiatica (cu exceptia destinatiilor exotice gen Thailanda).

In rest, peste tot: Europa de la Nord la Sud, nu m-as putea hotari unde vreau sa merg mai intai, America de Nord, multe tari din Am de Sud, Africa (Kenya, Af.de Sud, Tanzania, insule), Polinezia. 

Sper sa pot sa vad cat mai multe.
Daca chiar ar trebui sa spun care ar fi prima pe lista ... Portugalia, la mare.

de ce in nicio tara araba sau asiatica? nustiu

Pentru ca atunci cand ma gandesc la Tunisia, Egipt, India, China, etc primul lucru care imi vine in minte e MIZERIE si KITSCH. Stiu ca sunt si locuri foarte frumoase care ar merita vizitate dar pe mine nu ma tenteaza. Japonia nu intra aici dar tot nu ma tenteaza. Dintre locurile arabe, m-as duce in Dubai si sper sa ma si duc ca am ceva rude pe acolo si poate ne cheama intr-o zi. big_smile

esti norocoasa,kath,cu rudele-n dubai.cred ca nici eu n-as alege china,japonia,da,mi-ar placea sa vizitez orase di japonia,mi se pare interesanta,o cultura  aparte,da nu e printre primele.


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#13 2010-08-12 16:48:43

daenarys
Vizitator

Re: unde v-ar placea sa calatoriti?

Irlanda
Scotia
Grecia
Japonia
Tibet
Finlanda

 

#14 2010-08-12 18:16:53

Violete.Purpurii
Diamond member
De la: Honolulu
Inregistrat: 2010-07-29
Mesaje: 32583

Re: unde v-ar placea sa calatoriti?

Tunisia -Tunis
Maroc -Fes
S.U.A - New York, Los Angeles
Brazilia - Rio de Janeiro
Franta - Paris
Anglia - Londra (mergd e Craciun hjarta )
Am. Centrala la insule
in Arh. Indonezian si Filipinez

Offline

 

#15 2010-08-12 20:20:26

You_and_Me
Diamond member
Inregistrat: 2008-03-13
Mesaje: 26341

Re: unde v-ar placea sa calatoriti?

le-ai enumerat pe toate Kathrinn unde as merge eu  lol ..vorba ta ..juma' de glob  big_smile


..be the best ...fuck the rest smile))

Offline

 

#16 2012-04-17 18:03:23

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: unde v-ar placea sa calatoriti?

eh scriu si eu aici big_smile eu ma duc in india in iunie big_smile

ma voi duce la taj mahal, sa fac drafting pe rau, sa calaresc o camila si un elefant, sa vad templele big_smile din pacate stau doar 2 saptamani sad si muncesc.... si neinsotita nu pot sta, norocul meu ca am insotitori acolo.
si abia astept shoppingul hjarta sa iau haine largi de vara indiene hjarta poate si un sari ca amintire big_smile perlele cica sunt ieftine...
imi spun si eu fericirea pe aici tongue

a fost cineva pe acolo, are vreun sfat, ceva? big_smile


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#17 2012-04-17 18:12:29

rosebunny
Insomniac member
Inregistrat: 2010-09-28
Mesaje: 7248

Re: unde v-ar placea sa calatoriti?

super cora big_smile ce norocoasa esti


Tot raul e spre bine smile
Zambim si noi azi? smile

Offline

 

#18 2012-04-17 18:28:29

Toriana
Sr. member
Inregistrat: 2010-10-18
Mesaje: 1804

Re: unde v-ar placea sa calatoriti?

hjarta Super
Eu astept sa vad pozele pe fb  big_smile  lol ca nu cred ca o sa ajung pe acolo.

Ultima oara a fost editat de Toriana (2012-04-17 18:29:15)


Prostia este infinit mai fascinanta decat inteligenta, inteligenta are limitele ei, prostia nu. lol

Mi-ai spus ca ma iubesti, iar prin fapte mi-ai dovedit cat de putin.

Offline

 

#19 2012-04-17 19:03:30

dea_di
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-01-16
Mesaje: 18682

Re: unde v-ar placea sa calatoriti?

bai fato da' chiar in halu' asta vrei sa ma termini rotfl

Eu dintre locurile unde nu am fost pana acum cel mai mult mi-ar placea sa merg in Stockholm, Londra si Barcelona, din Europa. Bine asta nu inseamna ca n-ar merge si un Amsterdam, o Copenhaga sau o Florenta. big_smile Sau un Zagreb lol aaaaa, a 3-a oara cand editez rotfl vreau in Moscova!!!! Mi-ar mai placea sa merg in Tokyo, dar asta dupa ce le vad pe astea din Europa si pe Moscovaaaaa tongue

Dintre locurile in care am mai fost, mi-ar placea sa revad Parisul unde era sa raman fara picioare de la atata umblat intr-un timp prea scurt. Vreau neaparat sa mai ajung si in Budapesta ca nu am reusit sa merg peste tot pe unde mi-am propus si mi-ar placea sa vizitez si Istanbulul, ca doar am trecut prin el si n-am apucat sa vad mare lucru. Aaaa si Venetia, preferabil noaptea, ca ziua am vazut cum e hjarta Si si si....mai vreau si-n Viena, dar vara, ca iarna am inghetat tongue

Ultima oara a fost editat de dea_di (2012-04-17 19:07:09)


"Nu stii, ca numa-n lacuri cu noroi in fund cresc nuferi?"

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.