homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-32-45


#837 2010-08-26 11:03:52

vrabiutza
Sr. member
Inregistrat: 2010-07-20
Mesaje: 1387

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-32

http://www.sport.ro/show/o-halterofila- … tului.html
sa vedeti aiti stire, dc nu stiati... rotfl2


rugaciune Doamne, ai grijă de ingerașii nostri și dă-ne nouă forță să mergem mai departe...
" Dumnezeu permite cu adevărat să se întâmple lucruri rele, dar numai pentru a scoate din acestea un bine și mai mare."

Offline

 



#838 2010-08-26 11:05:34

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-32

par  par  par

Offline

 

#839 2010-08-26 11:12:40

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-32

Ruxi par  un vot pentru Vladutz  smile


.

Offline

 

#840 2010-08-26 11:14:21

dirida
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-02
Mesaje: 5207

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-32

mikado, la ce solutie te referi?  nustiu

cam mare bebele ala  rotfl2  rotfl2

smart, ce sa fac iti respect dorinta, dar ar fi fost fain sa dai startul la teste ++

dea, si eu am laut duphaston in sa pt ca nu mai venea menstra si vroiam sa o induc. Avusesem un ciclu f luna (66 zile) si anovulator, asa ca am luat nevoita sa fiu. Urmatorul ciclu s-a dereglat de mi-a venit in z16 (si mai era o fata pe forum care patise la fel cu putin inainte mea, garga mi-a povestit de ea). Este destul de clar ca nu regleaza ci mai mult deregleaza. Pt a induce menstra este bun, dar pt a regla ciclurile nu prea cred. Si cum zice si smart, nu e bine sa bagam in noi atatia hormoni. Sunt multe fete aici care au incercat duphastonul si toate s-au convins ca nu e bun: inhiba ovulatia si deregleaza ciclurile de multe ori.

vrabiuta, doamne ce inconstienta, facea antrenament insarcinata fiind? Ohh, my god!

ruxxy un pup pt tine si vlad. Votat si eu!

Ultima oara a fost editat de printesica (2010-08-26 11:19:33)


Doamne, te rog, fa o minune si pentru noi!

Offline

 

#841 2010-08-26 11:17:23

vrabiutza
Sr. member
Inregistrat: 2010-07-20
Mesaje: 1387

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-32

mikado a scris:

Ruxi par  un vot pentru Vladutz  smile

Multumesc, Mika puss
dar pt ce vot?k am invatat sa trimit link? chicot
sau e tare stir rotfl2 ea?


rugaciune Doamne, ai grijă de ingerașii nostri și dă-ne nouă forță să mergem mai departe...
" Dumnezeu permite cu adevărat să se întâmple lucruri rele, dar numai pentru a scoate din acestea un bine și mai mare."

Offline

 

 Publicitate


loading...

#842 2010-08-26 11:19:39

dea_dea
Sr. member
Inregistrat: 2010-08-20
Mesaje: 1757

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-32

Atunci mai mult ca sigur nu il mai i-au!Daca s-a intamplat o data fara "interventii",inseamna ca se poate intampla si a doua oara,nu?
Foarte tare stirea!


http://www.fertilityfriend.com/home/30bc6a
O minune creste in burtica la mami!Sunt cea mai fericita!
bebe 38+

Offline

 

#843 2010-08-26 11:22:00

vrabiutza
Sr. member
Inregistrat: 2010-07-20
Mesaje: 1387

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-32

Dea  puss
la tine e ca si la mine, s-a intamplat, am pierdut,nu a fost voit, vine altul.
Dar tu din ce cz ai pierdut?
Printe, pai nu stia k e insarcinata
deci dc nu sti la 6 luni e pos sa ajungi si la 8 ,cum a pov myla,nu? chicot


rugaciune Doamne, ai grijă de ingerașii nostri și dă-ne nouă forță să mergem mai departe...
" Dumnezeu permite cu adevărat să se întâmple lucruri rele, dar numai pentru a scoate din acestea un bine și mai mare."

Offline

 

#844 2010-08-26 11:23:42

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-32

Mika, Printe puss

Offline

 

#845 2010-08-26 11:23:51

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-32

Printe, ma refeream la IA-  smile

pentru al meu s-ar potrivi tricoul asta de minune rotfl2

legat de mama halterofila ...chiar sa nu stii ca esti  gravida  ..eu tot nu inteleg asta OMG


.

Offline

 

#846 2010-08-26 11:24:47

modruxi
Full member
Inregistrat: 2010-06-29
Mesaje: 575

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-32

apropo de album eu tot nu pot vedea albumele imi spune ca pagina e blocata apar albumele cind ma loghez si dispar intro clipita sa fie oare ca mi-am schimbat parola???sau nustiu


Speranta moare ultima smile                           http://www.fertilityfriend.com/home/2fe7bf

Offline

 

#847 2010-08-26 11:26:14

dirida
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-02
Mesaje: 5207

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-32

aaa, am inteles mika tongue

chiar asa, cat de inconstiente pot fi unele si naive. Menstruatie n-a avut, contact a avut, macar un semn de intrebare nu si-a pus? Plus ca la 6 luni da din picioare nu gluma. Unele zici ca is de pe alta planeta....sau era beata cand o facut-o si nu-si aduce aminte  rotfl2  rotfl2

dea eu zic sa vedem luan asta fara duphaston daca ovulezi si cand wink
luna trecuta iti faceai sperante degeaba pt ca n-ai ovulat mai mult ca sigur

Ultima oara a fost editat de printesica (2010-08-26 11:28:08)


Doamne, te rog, fa o minune si pentru noi!

Offline

 

#848 2010-08-26 11:28:17

mylacik
Hero member
De la: Slovacia
Inregistrat: 2010-06-30
Mesaje: 3883

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-32

Mika lol
Vrabiutza wow wow
Smart,nu stiu ce sa mai zic..dar poate mai scade temp in urmatoarele zile,si la ovulatie sa creasca la 37.30.. sa vedem cesafac
Modruxi,tu cam tragi chiulul pe aici chicot


http://www.fertilityfriend.com/home/Mylacik
21.05.2011 Mamica fericita de puiut Fabian !! hjarta hjarta Iti multumesc Doamne pentru minune !
bebe avem 3 anisori hjarta hjarta

Offline

 

#849 2010-08-26 11:28:41

dea_dea
Sr. member
Inregistrat: 2010-08-20
Mesaje: 1757

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-32

Vrabiutza>Nu stiu din ce cauza am pierdut,medicul mi-a enumerat n cauze>anticonceptionale cu estogeni 5 ani,ovulatie tarzie,cica ovulul nu e asa de bun, a mai zis si ceva de cromozomi,cica si astia s-ar putea sa fie de vina.....nu stiu exact,pentru ca sunt perfect sanatoasa!
Cel mai probabil ar fi o insuficienta de progesteron,dar din pacare nu am unde sa fac dozari,ca la noi nu fac si tre sa merg in alt oras,ceea ce nu se prea poate ca sunt la munca in fiecare zi!
Cam asta e!


http://www.fertilityfriend.com/home/30bc6a
O minune creste in burtica la mami!Sunt cea mai fericita!
bebe 38+

Offline

 

#850 2010-08-26 11:30:06

modruxi
Full member
Inregistrat: 2010-06-29
Mesaje: 575

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-32

mylacik a scris:

Mika lol
Vrabiutza wow wow
Smart,nu stiu ce sa mai zic..dar poate mai scade temp in urmatoarele zile,si la ovulatie sa creasca la 37.30.. sa vedem cesafac
Modruxi,tu cam tragi chiulul pe aici chicot

puss ma sint la munca si vb cind pot si sint mai libera dar o sa-mi revin eu chicot  kram


Speranta moare ultima smile                           http://www.fertilityfriend.com/home/2fe7bf

Offline

 

#851 2010-08-26 11:30:44

vrabiutza
Sr. member
Inregistrat: 2010-07-20
Mesaje: 1387

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-32

fetelor,eu ies putin,k am de lucru pe afara... food  rufe  shopping  bucatar  box soacra soacrelor  rotfl2
mai multe
Revin mai tarziu... puss


rugaciune Doamne, ai grijă de ingerașii nostri și dă-ne nouă forță să mergem mai departe...
" Dumnezeu permite cu adevărat să se întâmple lucruri rele, dar numai pentru a scoate din acestea un bine și mai mare."

Offline

 

#852 2010-08-26 11:32:25

dirida
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-02
Mesaje: 5207

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-32

spor vrabiuta


Doamne, te rog, fa o minune si pentru noi!

Offline

 

#853 2010-08-26 11:36:05

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-32

modruxi a scris:

apropo de album eu tot nu pot vedea albumele imi spune ca pagina e blocata apar albumele cind ma loghez si dispar intro clipita sa fie oare ca mi-am schimbat parola???sau nustiu

ce parola ai schimbat? parola la album? sau ce ..ca nu inteleg...

Vrabi, spor la treburi !.

Ultima oara a fost editat de mikado (2010-08-26 11:36:48)


.

Offline

 

#854 2010-08-26 11:36:20

modruxi
Full member
Inregistrat: 2010-06-29
Mesaje: 575

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-32

am gasit ceva interesant: chicot SFATURI
 
 
Dr. Paulo Ubiratan, Porto Alegre, Rio Grande do Sul, ?ntr-un interviu la TV locală, a fost ?ntrebat despre mai multe sfaturi pe care ?ntotdeauna le-a dat ...
 
*?ntrebare:* Exercitiile cardiovasculare prelungesc viata, nu?
*Rpuss Inima ta a fost facuta pentru a bate un numr de ori... Nu-ti irosi bataile cu exercitii. Totul ?n cele din urmă se uzează. Accelerarea inimii tale nu va va face sa trăiti mai mult: Asta e ca si cum ai spune ca se poate extinde durata vietii masinii dvs. daca o faceti sa mearga mai repede. Vrei sa traiesti mai mult? Ia un pui de somn!
*?puss Ar trebui să mă opresc cu consumul de carne rosie si sa măn?nc mai multe fructe si legume?
*Rpuss Tu trebuie să ?ntelegi logica eficientei...  Vaca ce man?nca? Iarbă si porumb. Ce sunt alea? Plante. Deci, o friptura nu este nimic mai mult, este un mecanism eficient de a pune legume ?n sistemul dumneavoastră. Vrei sa man?nci boabe? Măn?ncă pui.
*?puss Ar trebui să reduc consumul de alcool?
*Rpuss Categoric nu. Vinul se face pe bază de fructe. Brandy este distilat din vin, ceea ce ?nseamnă că acesta trage apa din fructe, astfel ?nc?t să profite din plin din ea. Berea este, de asemenea, din cereale. Le puteți lua!
*?puss Care sunt avantajele unui program regulat de exercitii fizice?
*Rpuss Filosofia mea este: Dac nu aveti nicio durere... sunteti bine!
*?puss Fripturile sunt daunatoare?
*Rpuss Nu m-ai ascultat!... Astăzi alimentele sunt prajite in ulei vegetal. Adevărul este că acestea raman impregnate cu ulei vegetal. Cum ar putea uleiul de plante sa fie dăuntor pentru tine?
*Ipuss Flexiunile ajuta la reducerea grasimii?
*Rpuss Categoric nu! Exercitarea unui muschi doar il face s creasca ?n dimensiune.
*?puss Ciocolata face rau?
*Rpuss Esti nebun? ! E cacao! O alta leguma! Este o m?ncare bună pentru a fi fericit!  Si tine minte: Viata, nu ar trebui să fie o călătorie p?nă la morm?nt, cu intentia de a ajunge sanatos, cu un corp atractiv si un organism bine conservat. Mai bine ia pe celalat drum - Bere ?ntr-o m?nă - chips de cartofi ?n cealalta - mult sex si un organism complet uzat, pe deplin folosit, strig?nd ca A MERITAT SA FACI CALATORIA!
*REMEMBER:
Daca a umbla ar fi sanatos, postasul ar fi nemuritor .....!
Balena inoata toată ziua, mananca doar peste si apa si totusi e TARE GRASA.....!
Un iepure alearga, sare toata viata si traieste 15 ani!
Broasca testoasă nu alearga NICIODATA si trăieste 450 de ani!

chiar asa rotfl2


Speranta moare ultima smile                           http://www.fertilityfriend.com/home/2fe7bf

Offline

 

#855 2010-08-26 11:37:17

dea_dea
Sr. member
Inregistrat: 2010-08-20
Mesaje: 1757

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-32

Dar eu tot nu inteleg un lucru,astia care fac medicamentele nu pot oare sa scrie adevarul pe prospectele alea!
Si am mai aflat o chestie,si vreau sa imi spune-ti si voi parerea>dupa graficul de temperatura nu iti dai seama cand ovulezi decat dupa ce ai ovulat,e adevarat?

Modruxi,sunt foarte tari aceste sfaturi!

Ultima oara a fost editat de dea_dea (2010-08-26 11:39:07)


http://www.fertilityfriend.com/home/30bc6a
O minune creste in burtica la mami!Sunt cea mai fericita!
bebe 38+

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.