homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8-111


#2091 2010-09-08 14:01:30

guguluta
Full member
De la: Castelul lui Dracula!
Inregistrat: 2010-04-14
Mesaje: 730

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

Ana cu pisu de portocala rotfl2  ma imbi tu azi?Drept sa iti spun ca eu de cand am ramas insarcinata mi sa deschis apetitul la bauturi si mai ales la bere   drool si vin,ceea ce eu nu beam niciodata;tin minte acum vreo trei ani am baut jumatate de pahar de vin rosu si a trebuit mami sa cheme ambulanta ca am crezut ca mor angel  popa .Cei de pe ambulanta au crezut ca am baut un litru singura si cand au auzit cat am baut au zis ca sunt anormala rotfl iar acum as bea daca s-ar putea cu sticla direct alcool
Aliy mersi mult! puss
Fetele  puss  puss  puss  puss


Din 17 septembrie 2010 mamica de Leonardo Cristian!hjarta  hjarta  hjarta
Multumim doamne pentru minunea trimisa!puss  puss

Offline

 



#2092 2010-09-08 14:06:34

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

Mi-a venit coletul de la misena!  happydance

Salopetele sunt foarte misto, groase, de iarna, body-urile din nou sunt de calitate foarte buna, misto ca si material si culori, si de sacul de dormit cu vacuta, sa nici nu mai zic ca e... perfect  hjarta   hjarta   hjarta


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#2093 2010-09-08 14:14:45

fany
Sr. member
Inregistrat: 2009-02-13
Mesaje: 1993

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

kata mersi mult pt raspunsuri ,stai linistita in privinta vaccinului ,eu mai mult vroiam sa vb cu tine de prob. care apar in cazul in care nu il faci ,mie dr meu mia zis ca sunt mamici care lau facut si mamici care nu lau facut ,si ca de curnd a avut o graviduta care nu dezvoltase anti in timpul primei sarcini si nici la nastere iar in timpul celei de a 2 sarcini a dezvoltat si nu a avut ce sa faca ,a trebuit sa recurga la chiuretaj
eu una credeam ca daca dez. anti in timpul sarcini se face un trat sau vaccin ceva dar el a zis ca nu ca daca apare in timpul sarcini nu e nimic de facut

gugu ai grija cu bauturica ,chiar azi citeam pe net ca poate cauza in dezvoltarea sis nervos si a creierului

blue sa le poarte bebe cu placere

Ultima oara a fost editat de fany (2010-09-08 14:15:40)


minunea din pantec acum e in brate la mami ,galusca mica si iubita
http://www.fertilityfriend.com/home/269b55

Offline

 

#2094 2010-09-08 14:20:14

tasha2007
Full member
De la: iasi
Inregistrat: 2009-04-07
Mesaje: 348

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

La multi ani tuturor mariilor si in primul rand,celei mai mici si mai luptatoare marii,Sofia Maria,fetita Andreei!Sa fiti toate sanatoase si sa va aduceti cu bine pe lume copilasii!O zi frumoasa sa aveti
Merg sa mai citesc.

Offline

 

#2095 2010-09-08 14:21:11

guguluta
Full member
De la: Castelul lui Dracula!
Inregistrat: 2010-04-14
Mesaje: 730

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

Fany am spus ca mi sa deschis apetitul nu si ca beau!!!Am eu pofte de astea dar nu beau ca  o sparta!Mai iau o gurita de la iubi din pahar din ani in pasti!Sa nu crezi ca sunt vre-o alcoolica!!!


Din 17 septembrie 2010 mamica de Leonardo Cristian!hjarta  hjarta  hjarta
Multumim doamne pentru minunea trimisa!puss  puss

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2096 2010-09-08 14:21:24

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

eu una nu as risca asa ceva neutral


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#2097 2010-09-08 14:28:15

fany
Sr. member
Inregistrat: 2009-02-13
Mesaje: 1993

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

kata  o sa mai vad ce si cum si o sa vad ce pot face ,multumesc inca o data pt lamuriri

gugu mai linistit puss  (nici nu m-am gandit la alcolism )

fug pana la piata si revin

Ultima oara a fost editat de fany (2010-09-08 14:28:38)


minunea din pantec acum e in brate la mami ,galusca mica si iubita
http://www.fertilityfriend.com/home/269b55

Offline

 

#2098 2010-09-08 14:52:11

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

Salutare! Am ajuns si eu acasa , obosita iar..


Ana, LA MULTI ANI!  birthday   drink 

urez LA MULTI ANI tuturor Mariilor! sa ne traiti, fetele!   birthday 

si eu poftesc la bere si vin, alcool in general. smile pofteam prin Carrefour la o sticla de Martini, am crezut ca lesin langa ea , parca si simteam gustul ala.  drool  si nici eu nu sunt alcoolica. smile
dupa ce nasc o sa beau un Martini rece.


fany, si eu am rh-. o sa cumpar vaccinul, am inteles ca-i vreo 10 milioane..?!?! nu-i nimic, ce sa facem, pt asta gasim bani.

am umblat sa iau si scaunul de masa, un sac cu lucruri iar ... ,ooofffff si mai am de adus scoica de masina si carutul, astea cred ca le primesc pe 18 la cununie.
si in rest... sunt gata cu chestiile pt bebe, pana si lenjerie de pat cu aparatori primim.
eu va trebui sa ii cumpar doar uleiurile de baie si cremele

asta nu e de folos pana peste un an, il demontez si il bag pe in dulap pana atunci


http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/16527_dscf3509.jpg


si vreo cateva hainute pozate

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/16527_dscf3501.jpg  http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/16527_dscf3499.jpg  http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/16527_dscf3504.jpg http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/16527_dscf3503.jpg http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/16527_dscf3502.jpg


aly, ce ai mai rezolvat? ai discutat cu medicul?

Offline

 

#2099 2010-09-08 14:53:31

anabella_n
Hero member
Inregistrat: 2009-04-17
Mesaje: 4555

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

săru'm?na coco puss

gugu, eu aș bea non-stop de c?nd sunt gravidă. visez numai cuba libre, mojito, bere la greu și tot așa. c?nd oi scăpa, cred că scap ca vaca-n lucernă și mă fac praf la prima ieșire stropită cu alcool lol

Offline

 

#2100 2010-09-08 14:55:59

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

ana. uite un Blue Moon , e CU alcool si... cred ca e bun in draci dupa cum arata,.............  drool

http://3.bp.blogspot.com/_LaayJVYtK58/R-z34IIQMZI/AAAAAAAAAMo/ilDtZXS8pZ4/s1600/BlueMoonCocktail.jpg


drink


ddunia, o sa pun link catre un site unde am gasit lenjerii superbe de pat cu tot cu aparatori la 45 RON . IEFTIN !!

Ultima oara a fost editat de passenger (2010-09-08 14:56:51)

Offline

 

#2101 2010-09-08 15:01:37

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

camelia83 a scris:

rruxxy a scris:

blueeyes a scris:

Burtici, cate seturi de lenjerie sunt suficiente? nustiu

Azi imi vine si mie comanda de pe misenashop happydance

Blue, eu am doua si sunt chiar suficiente. Pana sa nasc ma gandisem sa mai iau una dar bine ca nu am mai apucat smile

ruxy ce ti-ai comandat?

Nu am comandat nimic....eu ziceam de lenjerii. Blue a comandat dupa misena wink

Pasule, ce coltisor frumos applause Tu deja ai scaunel de masa? Eu nici acum nu am smile
Super hainutele...sa nu-mi spui ca sunt secondoase ca mor. Am vrut sa merg si eu la secondul ala de la Ofelia saptamana trecuta si era inchis ca baga marfa de toamna  sad

Offline

 

#2102 2010-09-08 15:03:22

anabella_n
Hero member
Inregistrat: 2009-04-17
Mesaje: 4555

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

pass, m-ai ?mbolnăvit cu hăinuțele alea hjarta hjarta hjarta
mulțumesc de urări puss n-am băut blue moon, dar ?l trec pe lista de ?ncercat pt c?nd scap și de alăptat

Offline

 

#2103 2010-09-08 15:11:10

Chrys
Sr. member
Inregistrat: 2010-04-22
Mesaje: 1435

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

Buna fetele wave
Am intrat sa va mai citesc putin.....si mi-ati adus aminte ca azi e Sf.Maria.

Ana...vreau sa-ti urez La multi ani,sanatosi si fericiti si un bebe sanatos si cuminte.Te pupacesc dulce:*

La multi ani si tuturor Mariilor,cu mult drag!!!! birthday  birthday  birthday


Nimic nu se termina pana in momentul in care te opresti sa mai incerci...

Offline

 

#2104 2010-09-08 15:15:20

anabella_n
Hero member
Inregistrat: 2009-04-17
Mesaje: 4555

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

merci Chrys puss

aoleu, la mulți ani și lu' aia mică a ta, parcă știu că o cheamă și maria birthday

Offline

 

#2105 2010-09-08 15:21:15

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

s-a inchis laptopul si chargerul nu e de gasit. sad   rux, am 2 bb-i de un an in familie iar scaunul si hainele sunt de la unul din ei. Unele salopete sunt cu etichete ca bb nu a apucat sa le imbrace, altele sunt purtate, dar tot in stare buna. Mersic, coltisorul e provizoriu, suntem in renovare si mai avem mult pana sa fie gata. smile

Offline

 

#2106 2010-09-08 15:26:50

carmensita 82
New member
De la: timisoara
Inregistrat: 2010-03-17
Mesaje: 90

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

buna fetelor...In primul rind vreau sa urez La multi ani tuturor care au acest nume frumos party De mine ce va pot spune? arsurile inca ma deranjeaja..in mod special noaptea,insa le calmez cu morcovul.Miine mergem la control,sper ca iubita mea sa fie bine si sanatoasa...singurul lucru care ma nelinisteste este asta mai ales ca am si niste junghiuri in partea dreapta si culmea cind sunt junghiurile mi se intareste partea de desupt de buric...si ma tine vreo 1min 2.Doamne sper sa fie bine  si sa ajung sa nasc la timp..Va pup si aveti grija de voi si de bebeiii


36:gravida:Doamne te rugam sa ne-o aduci pe Alesia sanatoasa

Offline

 

#2107 2010-09-08 15:33:22

stefany
Sr. member
Inregistrat: 2007-07-22
Mesaje: 1922

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

Am ajuns si noi din oras  puss  Ce active ati fost de dimineata...

Pass ce frumoase sunt lucrusoarele lui Sebi  hjarta  Se tot inmultesc,tot strangi la ele si nu te mai opresti  big_smile

Apropos de alcohoale, nici macar de bere,vin nu mi-a fost pofta in sarcina dar mai e timp...In schimb mirosul de cafea proaspat facuta ma da pe spate  drool

LE Aliy mc mult ca l-ai intrebat pe medicul tau de vaccin  puss O sa-l intreb si eu pe al meu, dar eram curioasa sa aud si o alta parere.


Din 9.12.2010 viata mea s-a schimbat

Offline

 

#2108 2010-09-08 15:38:38

rain
New member
Inregistrat: 2009-11-25
Mesaje: 95

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

Bună fetele! Am intrat să spun La mulţi ani tuturor Mariilor!
Pass, superbe lucruşoarele...am văzut at?tea la tine că ai putea creşte 2 copii dintr-o dată cu ele.  chicot Problema e că răm?n mici ff repede. Eu am multe de la ceilalţi doi copii, dar nu pot să nu-i iau nou şi lui bebe 3, am zis că fiecare trebuie să aibă totul nou pentru ?nceput, după primele luni merg şi lucruşoarele rămase de la ceilalţi.

?n legătură cu vaccinul anti RH ( am văzut că Fany ?ntreba), daţi-mi voie să vă spun şi eu...am făcut 3 p?nă acum. disperat De două ori după ce am născut (ambii copii s-au născut cu RH pozitiv), cu menţiunea că trebuie administrat p?nă la max. 72 ore după ce naşti, iar a treia oară după sarcina oprită ?n ev acum c?teva luni, practic după fiecare avort sau naştere şi chiar amniocenteză trebuie făcut. Desigur dacă nu-ţi mai doreşti alţi copii, poţi să nu-l faceţi...ştiu că nu e cazul lui Pass, nu?
Dacă faci vaccinul poţi face c?ţi copii vrei, eu sper să nu dezvolt anticorpi nici de data asta, dar trebuie spus că merg la Hematologie pentru depistare regulat, ultima dată am fost ieri pt. că m-a chemat la 7 luni...A! Şi nu e chiar aşa scump, ultima dată am dat pe el (?n ianuarie a.c.) 480 lei. L-am luat de la Helpnet. Din păcate ?n niciun spital din Bucureşti nu o să-ţi spună că ?l au, e prea scump şi mizează pe interesul mămicilor de a-l cumpăra.

LE: Blue, eu am luat ultima dată o lenjerie de pat pentru bebe din Ikea, sunt multe modele şi chiar drăguţe...cred că o să merg să mai iau una nouă şi de data asta. Nu sunt scumpe deloc.
Scuze, am uitat că nu eşti din Bucureşti...  puss poate pentru celelalte fete...
De fapt, cred că sunt distrată rău azi  disperat disperat Ddunia ?ntreba... buga  buga  puss

Ultima oara a fost editat de rain (2010-09-08 15:48:50)


gravida 38+

Offline

 

#2109 2010-09-08 15:52:18

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

rain, tu nu pui macar putiiin niste poze cu tine si copiii tai la members'? mi-ar placea mult sa vad asa gasca mare hjarta


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.