homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8-30


#552 2010-08-26 12:19:14

camelia83
Sr. member
De la: cluj napoca
Inregistrat: 2010-04-02
Mesaje: 1858

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

stefany a scris:

Pass  puss si de la noi. Incearca sa fii mai egoista...tu si Sebicu pe primul plan, macar in perioada asta.

Camelia ai DPN fix in preajma Craciunului , o sa-ti aduca mosul cel mai pretios dar din lume  bebic

da stefany, eu sper sa fie inainte de craciun sa vin amosul si la noi, dar acum cand o vrea ea, sanatoasa sa fie.La voi sigur vine mosu anul asta


cea mai iubita mamaruta
Mara Irina  hjarta

Offline

 



#553 2010-08-26 12:20:52

sanca
Hero member
Inregistrat: 2005-09-13
Mesaje: 3053

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

neatza si de la noi fetele  chicot
cata activitate pe aici! incepe sa imi fie dor si sa imi para rau ca nu mai particip atat la discutiile intre burtici.

naf hai ca scutur si eu enervantele  wink  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta doamne ajuta sa fie bine rugaciune

ana mi-am dat seama ca e ceva cu tine.. si am cautat in urma sa vad ce s-a intamplat.. off doamne prin cate tre sa treci si tu.. ai incredere si linisteste-te ca o sa fie bine. cati o sa mai stea in burtica!  par

aliy cum esti cu raceala?! sper sa treaca repede si usor  puss

pass fi tare pt sebi!


Daria Ioana - 06.08.2010

Offline

 

#554 2010-08-26 12:22:28

NafNaf
Sr. member
De la: Iasi
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 1781

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

Nici eu nu sant fan camasa dar sant absolut necesare in spital

Multumesc pt enervante burticilor puss  smile

Ana , ia si odihneste-te bb are nevoie si tu la fel, camasile sant super si eu tot din sh mi-am luat 2 iar de calcat stai linistita ,... eu abia ieri m-am sinchisit si le-am tras un fier big_smile important este sa le ai curate spalate ca in rest cine se uita in spital dupa cutele tale? lol zic si eu,....

Cami e adevarat e cam enervanta asteptarea asta,... cand a zis Ana de ridicatul pampoanelor pe maine ,... am realizat si eu ca maine e vineri wow ,..si apoi vine sambata lol nici nu mi-am dat seama ca sant asa de aproape

Pasucu lasa problemele ,..iar nervi! neutral


hjarta M&M=S

Offline

 

#555 2010-08-26 12:22:32

LaviG
Insomniac member
Inregistrat: 2009-08-13
Mesaje: 5631

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

neata fetelorrrr  happy

Ana ma bucur ca esti bine acuma si ms ca mi-ai aratat camasile, sunt dragute smile o sa caut si eu  visslar

Blue e nevoie de camasi, imi explica si mie coco ieri  disperat

Nafff spor la genoflexiuni  big_smile  majoreta  majoreta  majoreta si pompoanele pt incalzire  chicot

PAss relax mama , sa-ti intre bine in cap, voi doi sunteti mai importanti  dumbom

Aliy bea si ceai si lamaie, kiwi, au vitamina c multa si te va ajuta pusspuss

pupici la toateeeee


Mamica fericita de bebe Raul Mihai din 8.11.2010 hjarta

Offline

 

#556 2010-08-26 12:34:22

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

fetele, stiu, in teorie e simplu, dar nu ma enervez ca adolescentele in certuri cu iubitii, am motive serioase , destule probleme care s-au adunat in capul nostru acum. nu e vorba ca ma supar din nimicuri ca n-am ce face
supa
tot incerc sa stau eu departe dar ma afecteaza in mod direct si pe mine
am mai zis pe aici, pb cu niste descreierati, plangeri penale, politie, IML, amenintari, e cel mai urat episod din viata mea si a familiei mele.
supa
ma straduiesc sa nu ma implic eu, dar ma implica altii.

va pup pe toate, ma duc sa ma intind.

apropo, Sebi misca de alaltaieri fara pauza, adica face pauze de 10-15 min si incepe iar . mai nou, de vreo ora, simt miscare jos de tot in vagin  neutral  , adica el misca in burta, dar se propaga mult mai jos, practic face valuri fiecare miscare a lui jos in col, vagin -nu stiu cum sa explic. ati mai patit asa? neutral

Ultima oara a fost editat de passenger (2010-08-26 12:35:25)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#557 2010-08-26 12:41:07

LaviG
Insomniac member
Inregistrat: 2009-08-13
Mesaje: 5631

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

PAss sa stii ce al meu Raul mai tot timpu il simt jos, si ma apasa si ma doare, sarcina mea e joasa, doc. a zis ca are loc si e ok, sunt lata in bazin, akm mi-e greu iti dai seama, cateodata e asa jos ca ma furnica , nush cum sa zic ca niste fulgere smile oricum sa stai linistita si intinsa, asta fac si eu cand simt ca ma apasa ffff tare  disperat


Mamica fericita de bebe Raul Mihai din 8.11.2010 hjarta

Offline

 

#558 2010-08-26 12:44:50

aliy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-11-11
Mesaje: 4617

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

Multumesc fetele pt sfaturi  par  par

Am fost si mi-am luat lamaie ... sper sa treaca!

Pass ... off.. de la suparari se misca bebe asa, cred ... si eu am patit vreo 2 zile la rand ...
sau poate a devenit activ bine, asa cum a patit si Ana... si de aici incolo, numai asa o sa faca smile nu-ti fa griji, linisteste-te, el e bine.
Daca as stii ca te detasezi, te-as lua la mine  puss si-asa sunt singura mai mereu. (dupa ce trece raceala, nu acum)

Stefany
, mi-am notat ... mersi  par  mai stau un pic si daca nu vad semne de imbunatatire trec la produsele recomandate de voi.

Sanca,  puss sper sa fiu bine ... pupici si pt Daria

Ana, f frumoase camasile ... eu mai astept un pic, am un feeling c-o sa primesc de ziua mea

Ana, Pass odihniti-va! o sa fie bine!

Eu revin mai tarziu, merg sa-mi fac si o supa si poate dorm un pic.


Mamica de Eric Andrei hjarta

Offline

 

#559 2010-08-26 12:48:30

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

anabella_n a scris:

poke, masoud hashemi ?l cheamă, a fost mult timp doctor ?n craiova, dar acum și-a păstrat doar postul de la noi de la spital și cabinetul particular din caracal. verișoara ta la cine merge ?n craiova?
prima mea doctoră de acolo era, dar am renunțat la ea ?n momentul ?n care era să pierd copilul

abia acum vazut anna. ea a fost la goga, dar a renuntat si a trecut la vasile


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#560 2010-08-26 13:06:17

camelia83
Sr. member
De la: cluj napoca
Inregistrat: 2010-04-02
Mesaje: 1858

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

passenger a scris:

fetele, stiu, in teorie e simplu, dar nu ma enervez ca adolescentele in certuri cu iubitii, am motive serioase , destule probleme care s-au adunat in capul nostru acum. nu e vorba ca ma supar din nimicuri ca n-am ce face
supa
tot incerc sa stau eu departe dar ma afecteaza in mod direct si pe mine
am mai zis pe aici, pb cu niste descreierati, plangeri penale, politie, IML, amenintari, e cel mai urat episod din viata mea si a familiei mele.
supa
ma straduiesc sa nu ma implic eu, dar ma implica altii.

va pup pe toate, ma duc sa ma intind.

apropo, Sebi misca de alaltaieri fara pauza, adica face pauze de 10-15 min si incepe iar . mai nou, de vreo ora, simt miscare jos de tot in vagin  neutral  , adica el misca in burta, dar se propaga mult mai jos, practic face valuri fiecare miscare a lui jos in col, vagin -nu stiu cum sa explic. ati mai patit asa? neutral

Vai Pass eu zic sa te calmezi si sa te intereseze de tine si de Sbi in primul rand, pt ca dupa cum vezi il agiti si pe el saracutu.Dale incolo de probleme ca toate au rezolvare puss de la Mara pt Sebi


cea mai iubita mamaruta
Mara Irina  hjarta

Offline

 

#561 2010-08-26 13:06:43

cocof
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-09-22
Mesaje: 6513

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

neataaaaa burtici  puss  puss  puss
Ana, bine ca esti bine . Cati mai trebuie sa stea in burtica si va mai sta. Foarte frumi camasile !!!!!
Naffffffff  wow  si eu de-abia acum am realizat ca 28 este peste doar...2 zile . Haaaaiiiiiii Sebiiiiiiii spre luminita de la capatul tunelului !!!!  majoreta  majoreta  majoreta
Pasagerule, te rog sa te potolesti cu nervi si certuri !!!! Fii mai nesimtita , e absolut obligatoriu !!!!
Aliy, suuces la inghitit lamaie !  lol
GArga, hai cu pozele !!!!
Pupacesc burtici si mamici !!!!  puss  puss  puss  puss


mami de cocosel din 12.11.10 hjarta
sjuk    ...O POVESTE... ...DOUA POVESTI...

Offline

 

#562 2010-08-26 13:10:48

NafNaf
Sr. member
De la: Iasi
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 1781

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

Woau Pasule fii-tu a primit deja primul lui pupic de la o fetiza, e tare Sebicu tau, un adevarat cuceritor  bis  big_smile  chicot

Mara si cu Sebi a lu' Pasu s-au pupacit smile

Cocofanel  puss

Ultima oara a fost editat de NafNaf (2010-08-26 13:12:55)


hjarta M&M=S

Offline

 

#563 2010-08-26 13:12:47

anabella_n
Hero member
Inregistrat: 2009-04-17
Mesaje: 4555

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

fetele, am venit să mai arunc un ochi pe la ce ați mai scris, că mi se face dor de voi  puss
mă bucur că vă plac "ur?tele" mele, nici eu nu suport ideea de cămașă de noapte (sau budigăi de babă), dar n-am ce face sad
o să-mi mai iau una cu m?necă scurtă, de fapt aștept p?nă c?nd nasc și trimit pe cineva să-mi ia una cu m?necă scurtă dacă va fi nevoie, ?ncă nu știu, că vremea e tare capricioasă ?n septembrie

azi vă citesc mai rar, că prefer să-mi petrec ziua ?n pat, ceea ce te sfătuiesc și pe tine, pass, căci aceleași senzații le-am ?ncercat și eu azi-noapte, pe l?ngă s?ngerare. ?ncă mai am contracții și simt o presiune enormă pe col, așa că azi mă odihnesc și nici nu mai ies din casă

stefany
, aseară am pus primul ovul, să vedem cum se comportă după primele zile, am tot citit și pe net și se pare că nu dăunează ?n sarcină, iar medicii chiar le recomandă pt prevenirea diferitelor infecții, ?n vederea nașterii normale (de unde și teama mea că o vrea să nasc normal și mă duce cu zăhărelul, ca pe ăia mici lol )

pass, și m?ine să nasc, fetița mea e mare, e sănătoasă, cred că nici la incubator n-ar sta prea mult. dar vreau să trecem de călduri și să intru ?n septembrie, că sunt cu indemnizația la limită (11 luni + o zi ?ncep?nd cu 1.09). mi-e teamă că dacă nasc acum voi avea probleme cu acordarea ei, că legea spune că poți primi banii dacă aduci dovada cu DPN-ul, dar practica e de fapt alta, la latitudinea și amabilitatea funcționarilor.
tu ai mare grijă de tine, du-l pe sebicu p?nă după 30+, odihnește-te mult și ia no-spa de c?te ori e cazul. și mai ușor cu plimbările și stresul  punish

sanca
  puss , trebuie să mai stea măcar puțin ?n burtică, p?nă atunci am grijă maximă de mine, am ajuns așa departe și nu vreau să stric totul tocmai acum

Naf, așa zic și eu, nu se mai uită nimeni la cum arată cămașa aia pe mine, bag un fier rapid cu o zi ?nainte de spitalizare și gata

aliy, ce puțin mai e p?nă la ziua ta. ești cu aproape o lună mai mare ca mine smile

poke, am văzut că de vasile se spun mai multe lucruri bune dec?t de goga

Offline

 

#564 2010-08-26 13:13:01

stefany
Sr. member
Inregistrat: 2007-07-22
Mesaje: 1922

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

NafNaf a scris:

Woau Pasule fii-tu a primit deja primul lui pupic de la o fetiza, e tare Sebicu tau, un adevarat cuceritor  bis  big_smile  chicot

rotfl  rotfl  rotfl


Din 9.12.2010 viata mea s-a schimbat

Offline

 

#565 2010-08-26 13:15:31

anabella_n
Hero member
Inregistrat: 2009-04-17
Mesaje: 4555

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

NafNaf a scris:

Mara si cu Sebi a lu' Pasu s-au pupacit smile

cum, c?nd, unde, ce-am ratat?  wow

bună coco  puss
săru'm?na de ?ncurajări

LE: am văzut acum big_smile
păi dacă e așa, hai un pupic și de la cati pentru sebi, să ?ncurajăm băiatul și să n-o mai sperie pe mami  puss

Ultima oara a fost editat de anabella_n (2010-08-26 13:17:37)

Offline

 

#566 2010-08-26 13:16:03

camelia83
Sr. member
De la: cluj napoca
Inregistrat: 2010-04-02
Mesaje: 1858

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

stefany a scris:

NafNaf a scris:

Woau Pasule fii-tu a primit deja primul lui pupic de la o fetiza, e tare Sebicu tau, un adevarat cuceritor  bis  big_smile  chicot

rotfl  rotfl  rotfl

Desii suntem noi fete suntem mai curoajoase chicot .Si poate se mai linistete si Sebica puss


cea mai iubita mamaruta
Mara Irina  hjarta

Offline

 

#567 2010-08-26 13:18:47

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

anna, la ea asa a si fost. a avut inainte 3 sarcini pierdute, dar pe asta a reusit.
si ea e la fel ca tine...bebica e mare deja, dar se roaga sa stea cat mai mult la dospit!
sanatate si pupici!


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#568 2010-08-26 13:27:35

anabella_n
Hero member
Inregistrat: 2009-04-17
Mesaje: 4555

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

pokemon a scris:

anna, la ea asa a si fost. a avut inainte 3 sarcini pierdute, dar pe asta a reusit.
si ea e la fel ca tine...bebica e mare deja, dar se roaga sa stea cat mai mult la dospit!
sanatate si pupici!

mulțumesc frumos  puss
sănătate multă și verișoarei tale și să ducă sarcina la termen, să iasă bebele sănătos și grăsun  goodluck

Offline

 

#569 2010-08-26 13:41:46

carmensita 82
New member
De la: timisoara
Inregistrat: 2010-03-17
Mesaje: 90

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

Doamne ajuta ca ingerasul tau este bine,aveti grija de voi.Garga incearca sa te linistesti ca totul va fi bine.


36:gravida:Doamne te rugam sa ne-o aduci pe Alesia sanatoasa

Offline

 

#570 2010-08-26 14:20:43

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

am revenit. doarmeeeee!!!   partydance  si dupa pupicii de aici, cred ca si viseaza frumos! lol
a si sughitat inainte sa adoarma, dragul meu mic  hjarta

abia astept sa trec si eu pragul celor 28-30 saptamani ...

fetele, credeti-ma, nu are nicio legatura nesimtirea mea, eu sunt nesimtita in sensul ca nu vreau sa ma implic nicicum. eu vreau doar sa fiu lasata in pace eu si ai mei, dar inca o data am exemplu ca tiganii nu sunt oameni! si din pacate nu locuiesc in desert izolati, la mama d&%%^%^%$ , sunt raspanditi printre oamenii cu bun simt, in civilizatie, doar sa faca probleme si necazuri.  supa
eh, o sa treaca toate astea, stiu, dar sunt necajita ca au aparut acum, cand nu aveam nevoie de asa ceva! si parca nu se mai termina!!!!

multumesc pt pupici!  rodnar

Ultima oara a fost editat de passenger (2010-08-26 14:21:12)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.