homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8-50


#932 2010-08-30 13:56:43

aliy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-11-11
Mesaje: 4617

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

cocof a scris:

Aliy, tu l-ai facut la 28 de sapt. parca. Ce ti-au masurat atunci, doar inimioara sau s-a mai uitat si la bebe ?
hjarta

Coco, a masurat tot si s-a uitat si la bebe, cum se uita la orice eco normala  puss

Fany, mersi  puss


Mamica de Eric Andrei hjarta

Offline

 



#933 2010-08-30 13:58:23

camelia83
Sr. member
De la: cluj napoca
Inregistrat: 2010-04-02
Mesaje: 1858

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

stefany a scris:

Si pe mine m-a trezit piticu in miez de noapte ....taicasu era calare pe perna mea de gravide si eu dormeam pe spate de se zguduia patul   rotfl2 Inca nu-i cunosc programul complet dar e clar ca a reusit sa ma trezeasca noaptea inca de pe acum.Cel mai mult ma distreaza miscarile lui de alien cand isi schimba pozitia prin burta, e criminal  lol

LE Garga, cum stam cu cremuitul burticii azi???  angel Nu mai accept nici o scuza!
Am pus si pozici cu burtoiul .

A mea nu se prea misca noaptea.Mai mult seara pe la 9 si ziua, in rest e cumintica.Apropo de cremuit, oare are ceva daca folosec crema normala.Mi s-a terminat cea de gravide si nu mai am drum in oras


cea mai iubita mamaruta
Mara Irina  hjarta

Offline

 

#934 2010-08-30 14:11:16

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

stef, aseara mi-am dat. ca ma gandeam ca ma intrebi si mi-ar fi fost rusine sa-zi zic ca nu mi-am dat   tongue si imi dau si azi. da' a ajunge o data pe zi sper...

Offline

 

#935 2010-08-30 14:12:53

camelia83
Sr. member
De la: cluj napoca
Inregistrat: 2010-04-02
Mesaje: 1858

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

gargarita a scris:

stef, aseara mi-am dat. ca ma gandeam ca ma intrebi si mi-ar fi fost rusine sa-zi zic ca nu mi-am dat   tongue si imi dau si azi. da' a ajunge o data pe zi sper...

Garga are ceva daca ma dau cu crema normala de corp?


cea mai iubita mamaruta
Mara Irina  hjarta

Offline

 

#936 2010-08-30 14:15:06

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

pe termen scurt nu cred ca e problema. dar e mai bine sa-ti iei una speciala

Offline

 

 Publicitate


loading...

#937 2010-08-30 14:20:17

stefany
Sr. member
Inregistrat: 2007-07-22
Mesaje: 1922

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

gargarita a scris:

stef, aseara mi-am dat. ca ma gandeam ca ma intrebi si mi-ar fi fost rusine sa-zi zic ca nu mi-am dat   tongue si imi dau si azi. da' a ajunge o data pe zi sper...

Hahahaha, ajunge o data pe zi Garga  rotfl Daca te dai de 2 ,3 ori nu se supara nimeni  tongue Vezi sa nu uiti sa te dai si azi  big_smile , ca maine oricum iti reamintesc big_smile Chiar ma bucur ca te dai dat fiind faptul ca esti predispusa la vergeturi  par  Si eu am unele fine pe coapse care dateaza din adolescenta, asa ca fac tot ce pot ca sa nu apara altele.

Camelia eu cred ca e ok si crema normala gen Dove, Nivea folosita pe o perioada mai scurta...Poate ai in casa cr de galbenele , eu am o cutie mare de cr. de galbenele adusa din Austria si o mai folosesc si pe aia . Stiu ca e buna la de toate inclusiv ptr vergeturi.


Din 9.12.2010 viata mea s-a schimbat

Offline

 

#938 2010-08-30 14:22:08

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

pai o sa-mi dau stef, ce sa fac  rodnar  multumesc mult pentru grija  par

Offline

 

#939 2010-08-30 14:39:34

camelia83
Sr. member
De la: cluj napoca
Inregistrat: 2010-04-02
Mesaje: 1858

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

stefany a scris:

gargarita a scris:

stef, aseara mi-am dat. ca ma gandeam ca ma intrebi si mi-ar fi fost rusine sa-zi zic ca nu mi-am dat   tongue si imi dau si azi. da' a ajunge o data pe zi sper...

Hahahaha, ajunge o data pe zi Garga  rotfl Daca te dai de 2 ,3 ori nu se supara nimeni  tongue Vezi sa nu uiti sa te dai si azi  big_smile , ca maine oricum iti reamintesc big_smile Chiar ma bucur ca te dai dat fiind faptul ca esti predispusa la vergeturi  par  Si eu am unele fine pe coapse care dateaza din adolescenta, asa ca fac tot ce pot ca sa nu apara altele.

Camelia eu cred ca e ok si crema normala gen Dove, Nivea folosita pe o perioada mai scurta...Poate ai in casa cr de galbenele , eu am o cutie mare de cr. de galbenele adusa din Austria si o mai folosesc si pe aia . Stiu ca e buna la de toate inclusiv ptr vergeturi.

Stefy am ceva de la oriflame.Milk&hony, sper sa fie buna pana apuc sa merg in oras sa imi iau ceva.Voi ce folositi?


cea mai iubita mamaruta
Mara Irina  hjarta

Offline

 

#940 2010-08-30 15:01:16

stefany
Sr. member
Inregistrat: 2007-07-22
Mesaje: 1922

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

Camelia e cu lapte si miere crema, ar trebui sa fie buna pana iti iei una speciala. Poti sa-ti iei chiar un ulei Jhonson's baby, e ff bun mai ales aplicat pe pielea uda ca hidrateaza si mai bine.
Eu initial am folosit Eucerin ulei special ptr gravide, dar de bun ce a fost s-a si terminat repede supa  si n-am mai dat bani pe inca unul ca e destul de scump desi isi merita banii. Acum am Palmers tot pt gravide,stiiu ca are parabeni, dar mie imi face tare bine la piele.Il alternez cu Jhonson's baby ulei sau cu cr de galbenele. Ptr sani am o cr speciala Perfecta mama dar nu prea ma dau cu ea ca nu suport mirosul si ma face sa transpir.
Sper ca ti-am fost de ajutor  puss


Din 9.12.2010 viata mea s-a schimbat

Offline

 

#941 2010-08-30 15:03:10

camelia83
Sr. member
De la: cluj napoca
Inregistrat: 2010-04-02
Mesaje: 1858

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

stefany a scris:

Camelia e cu lapte si miere crema, ar trebui sa fie buna pana iti iei una speciala. Poti sa-ti iei chiar un ulei Jhonson's baby, e ff bun mai ales aplicat pe pielea uda ca hidrateaza si mai bine.
Eu initial am folosit Eucerin ulei special ptr gravide, dar de bun ce a fost s-a si terminat repede supa  si n-am mai dat bani pe inca unul ca e destul de scump desi isi merita banii. Acum am Palmers tot pt gravide,stiiu ca are parabeni, dar mie imi face tare bine la piele.Il alternez cu Jhonson's baby ulei sau cu cr de galbenele. Ptr sani am o cr speciala Perfecta mama dar nu prea ma dau cu ea ca nu suport mirosul si ma face sa transpir.
Sper ca ti-am fost de ajutor  puss

am o prietena care s-a dat numi cu ulei de masline


cea mai iubita mamaruta
Mara Irina  hjarta

Offline

 

#942 2010-08-30 15:10:21

stefany
Sr. member
Inregistrat: 2007-07-22
Mesaje: 1922

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

camelia83 a scris:

stefany a scris:

Camelia e cu lapte si miere crema, ar trebui sa fie buna pana iti iei una speciala. Poti sa-ti iei chiar un ulei Jhonson's baby, e ff bun mai ales aplicat pe pielea uda ca hidrateaza si mai bine.
Eu initial am folosit Eucerin ulei special ptr gravide, dar de bun ce a fost s-a si terminat repede supa  si n-am mai dat bani pe inca unul ca e destul de scump desi isi merita banii. Acum am Palmers tot pt gravide,stiiu ca are parabeni, dar mie imi face tare bine la piele.Il alternez cu Jhonson's baby ulei sau cu cr de galbenele. Ptr sani am o cr speciala Perfecta mama dar nu prea ma dau cu ea ca nu suport mirosul si ma face sa transpir.
Sper ca ti-am fost de ajutor  puss

am o prietena care s-a dat numi cu ulei de masline

E fff ok si uleiul de masline  tummenupp  Hidrateaza si hraneste f bine. Si eu il folosesc dar in masca de par  rodnar  Pt corp il foloseam vara la mare sa ma bronzez mai rpd  chicot Acum nu l-am incercat, dar chiar am auzit ca e bun .


Din 9.12.2010 viata mea s-a schimbat

Offline

 

#943 2010-08-30 15:15:13

camelia83
Sr. member
De la: cluj napoca
Inregistrat: 2010-04-02
Mesaje: 1858

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

stefany a scris:

camelia83 a scris:

stefany a scris:

Camelia e cu lapte si miere crema, ar trebui sa fie buna pana iti iei una speciala. Poti sa-ti iei chiar un ulei Jhonson's baby, e ff bun mai ales aplicat pe pielea uda ca hidrateaza si mai bine.
Eu initial am folosit Eucerin ulei special ptr gravide, dar de bun ce a fost s-a si terminat repede supa  si n-am mai dat bani pe inca unul ca e destul de scump desi isi merita banii. Acum am Palmers tot pt gravide,stiiu ca are parabeni, dar mie imi face tare bine la piele.Il alternez cu Jhonson's baby ulei sau cu cr de galbenele. Ptr sani am o cr speciala Perfecta mama dar nu prea ma dau cu ea ca nu suport mirosul si ma face sa transpir.
Sper ca ti-am fost de ajutor  puss

am o prietena care s-a dat numi cu ulei de masline

E fff ok si uleiul de masline  tummenupp  Hidrateaza si hraneste f bine. Si eu il folosesc dar in masca de par  rodnar  Pt corp il foloseam vara la mare sa ma bronzez mai rpd  chicot Acum nu l-am incercat, dar chiar am auzit ca e bun .

Prietena asta a mea e din moldova si numai cu ulei s-a dat si pe fetita la fund tot asa
Fara nici o crema si nu i s-a iritat deloc


cea mai iubita mamaruta
Mara Irina  hjarta

Offline

 

#944 2010-08-30 15:26:32

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

Vad ca vorbiti de cremuit - credeti ca o data la 2 saptamani e suficient?  lol  Cam asa imi aduc eu aminte sa ma dau  chicot

Si piciul meu a miscat toata noaptea, de nu m-a lasat sa dorm  hjarta


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#945 2010-08-30 15:27:05

ddunia
Hero member
Inregistrat: 2009-04-07
Mesaje: 2270

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

cred k am mai zis k si eu tot palmers folosesc.e ok acum sa vedem ce piele avem dupa
am fost azi intr-un SH si mi-am luat 2 geci:una raiat mai eleganta k sa merg cu ea la serviciu si una sport pt mai incolo knd va fi frig si am calculat eu sa-mi incapa si burta in ea chicot
sunt noi cu eticheta si am dat pe ele 15 lei.am zis sa nu iau din magazin noi cu 100 lei una ..asa k m-am reorientat


In 30.11.2011, pui mic a implinit 1 an de IUBIRE hjarta hjarta hjarta
Multumesc, Doamne, pentru aceasta minune!!!

Offline

 

#946 2010-08-30 15:29:46

fany
Sr. member
Inregistrat: 2009-02-13
Mesaje: 1993

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

salutare dinou
am terminat i noi mancarica si acum ne pregatim sa plecam la dr

eu una am folosit o crema de galbenele la inceput si ulei de masline acum


minunea din pantec acum e in brate la mami ,galusca mica si iubita
http://www.fertilityfriend.com/home/269b55

Offline

 

#947 2010-08-30 15:37:24

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

blueeyes a scris:

Vad ca vorbiti de cremuit - credeti ca o data la 2 saptamani e suficient?  lol  Cam asa imi aduc eu aminte sa ma dau  chicot

Si piciul meu a miscat toata noaptea, de nu m-a lasat sa dorm  hjarta

eu imi dadeam si mai rar  rotfl  dar de-acum gata. am doua motivatii puternice: burtica a inceput sa creasca si stef sta cu bicul pregatit  chicot

Offline

 

#948 2010-08-30 15:38:43

camelia83
Sr. member
De la: cluj napoca
Inregistrat: 2010-04-02
Mesaje: 1858

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

gargarita a scris:

blueeyes a scris:

Vad ca vorbiti de cremuit - credeti ca o data la 2 saptamani e suficient?  lol  Cam asa imi aduc eu aminte sa ma dau  chicot

Si piciul meu a miscat toata noaptea, de nu m-a lasat sa dorm  hjarta

eu imi dadeam si mai rar  rotfl  dar de-acum gata. am doua motivatii puternice: burtica a inceput sa creasca si stef sta cu bicul pregatit  chicot

Garga nici eu nu prea ma dadeam, dar mi-au aparut vergeturi pe sanul drept


cea mai iubita mamaruta
Mara Irina  hjarta

Offline

 

#949 2010-08-30 15:41:00

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

Eu am folosit numai dove si garnier si nu am nicio vergetura pe burta, doar 3 pe sanul stang. Cred ca depinde si de material smile

Offline

 

#950 2010-08-30 15:41:51

camelia83
Sr. member
De la: cluj napoca
Inregistrat: 2010-04-02
Mesaje: 1858

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

rruxxy a scris:

Eu am folosit numai dove si garnier si nu am nicio vergetura pe burta, doar 3 pe sanul stang. Cred ca depinde si de material smile

Ruxy special pt gravide?Sau lotiune de corp?


cea mai iubita mamaruta
Mara Irina  hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.