homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8-57


#1065 2010-08-31 10:03:45

camelia83
Sr. member
De la: cluj napoca
Inregistrat: 2010-04-02
Mesaje: 1858

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

passenger a scris:

si eu am perna de gravida de vreo 2 sapt deja, de cand a zis cocofan de ea. dorm f bine cu ea in brate, si dimineata cand ma trezesc i-o las alui meu cat ii fac cafeaua. ce ii mai place si lui lol

bebe e bine, azi noapte a dormit tun, nu prea s-a foit
big_smile

si azi, abia a miscat. mai face si el nani dupa atatea zile de antrenamente

myre, stai cat mai mult la orizontala pana vine dr sau pana ajungi la dr. numai in pat!!!!
dar de ce nu mergi la spital ? eu as merge in locul tau, sa fac eco si sa aflu ce se intampla de este spotting iar, si asa as afla si ce doza de progesteron sa iau. eu zic la tine 6 pe zi, dat fiind sarcinile trecute. asa as insista eu pe langa doc sa imi dea doza maxima, sa stau linistita.
eu am avut un avort menstrual in prima luna de incercari pt bebe, mi-a venit cm la cateva zile dupa testul +.
apoi, la cateva luni, am mai avut test slab pozitiv si a venit cm, la vremea aia credeam ca e iar avort, dar era de fapt test fals pozitiv de la o firma renumita  dumbom
insa am sunat doc si i-am spus.. si m-a certat ca stau asa sa pierd sarcini intr-o veselie si e treaba mea daca imi place... apoi cand am ramas acum pe bune, i-am zis ca iau 4 Utro. ( ea nu imi daduse inca ) si s-a bucurat, m-a felicitat ca iau. de asta zic, ia si ii spui apoi medicului. in niciun caz nu face rau. desi tu daca ai deja sangerare cred ca trebuie sa iei oral.

Pass, tu de unde ti-ai luat perina aia, mi-as lua si eu, cum arata?


cea mai iubita mamaruta
Mara Irina  hjarta

Offline

 



#1066 2010-08-31 10:05:11

r.myrela
Hero member
Inregistrat: 2009-07-26
Mesaje: 2768

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

dragele mele, kram  va multumesc din tot sufletul  kram  pentru ca datorita voua m-am mai linistit

mi-am facut programare azi la o clinica care cica are doctori buni
exact cum ati zis si voi ,important este sa-mi faca o eco si sa-mi zica cat utro sa iau
pana la ora 15.30 cand merg la dr stau in pat

Ultima oara a fost editat de r.myrela (2010-08-31 10:05:41)

Offline

 

#1067 2010-08-31 10:13:56

aliy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-11-11
Mesaje: 4617

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

camelia, asa arata: http://pernegravide.weebly.com/

Myre, tinem pumnii, trebuie sa ai incredere, o sa fie bine!


Mamica de Eric Andrei hjarta

Offline

 

#1068 2010-08-31 10:16:55

camelia83
Sr. member
De la: cluj napoca
Inregistrat: 2010-04-02
Mesaje: 1858

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

aliy a scris:

camelia, asa arata: http://pernegravide.weebly.com/

Myre, tinem pumnii, trebuie sa ai incredere, o sa fie bine!

Mersi aly.Acum imi aduc aminte ca am vazut si eu prin magazine


cea mai iubita mamaruta
Mara Irina  hjarta

Offline

 

#1069 2010-08-31 10:26:05

czuky
Hero member
De la: timisoara, mosnita noua
Inregistrat: 2010-03-11
Mesaje: 2363
Site

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

fetelvroiam sa va intreb..saptamana trecuta se misca bebe meu asa de atare ca se vedea calumea cu ochiu liber simt ca acuma are alta poziti dar imi fac griji ca abia il simt..o fi motiv de ingrijorare..e aproape ca pe la 20 de sapt vi sa intamplat sa nu simtit bebe tot timpul la fel de intens??? am 28 de sapt


Mamica de Natalia Stefania..multumim Doamne 29.11.2010
Nimic nu doare mai tare,decat lucrul pe care l-ai inteles prea tarziu.

bebe    26+ <3

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1070 2010-08-31 10:48:06

camelia83
Sr. member
De la: cluj napoca
Inregistrat: 2010-04-02
Mesaje: 1858

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

czuky a scris:

fetelvroiam sa va intreb..saptamana trecuta se misca bebe meu asa de atare ca se vedea calumea cu ochiu liber simt ca acuma are alta poziti dar imi fac griji ca abia il simt..o fi motiv de ingrijorare..e aproape ca pe la 20 de sapt vi sa intamplat sa nu simtit bebe tot timpul la fel de intens??? am 28 de sapt

Si la mine sunt zile in care misca mai tare in care mai incet.Probabil deja e stramat locusorul si sa mai cumintica.Fetita sunteti, la fel ca noi? applause


cea mai iubita mamaruta
Mara Irina  hjarta

Offline

 

#1071 2010-08-31 11:45:18

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

Buna  wave

Came  birthday

Myre, bafta...o sa fie bine  par

Offline

 

#1072 2010-08-31 11:49:04

anabella_n
Hero member
Inregistrat: 2009-04-17
Mesaje: 4555

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

neața fetele  cascat
?ncă o noapte de somn cu ?ntreruperi, contracții non-stop și sufocat. nu mai pot dormi pe nici o parte, mai cu greu reușesc pe dreapta, dar m-am trezit sufocată, din 2 ?n 2 ore.șimai nou arsuri de azi-noapte, bănuiesc că sunt de la chiftele de aseară

am văzut că ?ntrebați de C&A. mai e unul ?n Militari Shopping Center, spre ieșirea către A1

pucca, bine ai venit printre noi. sarcină ușoară

Lavi, ce cărucior frumos!!!  hjarta  hjarta  hjarta

kata, bine ați revenit din concediu, cum a fost?

tymo, myre, baftă, sper să nu fie probleme prea serioase  goodluck . mire, baftă multă azi la control, sper să fie totul ok  puss

came, la mulți ani fericiți alături de soț :birthday

mirik, eu ziceam că sunt pe moarte zilele trecute, azi ar trebui să mă simt la fel, că merg cu altă problemă ?n fiecare zi. greutățile vin și trec, curaj și otimism. sănătate multă mamei!

czuky, bebele nu mișcă mereu la fel. și fie-mea e f agitată de fel, dar are zile c?nd efectiv o cuprinde lenea toată ziua

bună rux puss

Offline

 

#1073 2010-08-31 12:08:39

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

czuky, bebele meu azi si azi noapte abia a miscat, iar zilele trecute imi facea griji ca nu prea doarme, nu statea decat cate 15 minute si incepea iar sa se foiasca tare.  spranceana
de ex. mai devreme un pic eu l-am trezit ca ma ingrijoram un pic, am masat un pic burta si am vb cu el si s-a trezit. mi-e asa drag ca putem comunica bine de pe acum, il ador  hjarta  hjarta
nu ma gandeam ca la 26-27 saptamani sa raspunda asa la stimuli din exterior,vocea mea, mangaieri pe burta, zgomote puternice, muzica..

ana, esti pe ultima suta de m.
toate gravidutele se plang acum la sfarsit de diverse, dar lasa ca trece, mai ai 3 saptamani, e asa putin... iti dai seama, nu?  goodluck

came, eu am perna in forma de banana din Real, a costat 35 RON si e bleu. nu stiu cum sa ti-o arat, poate e pe net vreuna care sa semene.  neutral

myre, bafta! sa dai de un doc bun care sa te ajute!  rugaciune

Ultima oara a fost editat de passenger (2010-08-31 12:10:05)

Offline

 

#1074 2010-08-31 12:21:10

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

passenger a scris:

nu ma gandeam ca la 26-27 saptamani sa raspunda asa la stimuli din exterior,vocea mea, mangaieri pe burta, zgomote puternice, muzica..

Asta micu' al meu misca si e tare haios cand imi apas burtica exact unde am vazut eu ca a miscat si mai trece putin si raspunde si el... Ne jucam deja... lol si nici 20 de sapt nu avem facute... hjarta

Are si el zile si zile, azi mi s-a parut mai adormit asa, ieri a fost jucaus tare...sa vedem maine ce mai face...
Cand am fost la masa azi a miscat de 2 ori dupa ce am terminat eu de mancat... o fi papat si el cu mine... tongue

Ultima oara a fost editat de Papucica (2010-08-31 12:23:46)

Offline

 

#1075 2010-08-31 12:31:06

tymoteea_18
Sr. member
De la: Oradea
Inregistrat: 2010-06-08
Mesaje: 1131

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

Helo burtici,
Toata noaptea m-am foit in pat cu durerile astea de burta, dar am reusit sa ma odihnesc cat de cat. Desi m-am simtit mai bine de dimineata, am zis ca 3 zile in plus sau minus nu e mare lucru asa ca am snat-o pe dr sa ma ia la eco azi. Si ca norocu a avut loc si pt mine, asa ca merg sa imi vad bebicu care sper sa fie cuminte, sa ii bata inimioara in continuare si sa fie totul bine.
Nu stiu daca nu durerile astea de burta sunt defapt la stomac (simteam ca daca eliberez  chicot niste gaze  chicot ma simteam mai bine)
Mi-a facut o solega de la lucru pofta cu pepsi am baut si eu o cana, iar acum m-am balonat. Nici nu stiu ce sa mananc ca nu am nici o pofta de mancare.

Si eu am perna de gravida, dar la cum o calaresc sotzul nu beneficiaza nici macar de un coltz  rotfl

Ana sper sa revina totul la normal cu tine si cu bebe si sa stea cati inca putintel acolo in burtica la caldurica  puss

Myre eu am invatat ca ori de cate ori simt ca ceva nu ii in regula dau un telefon la dr sau fug la un control (daca nu la dr mea mai am o alternativa de urgenta). Bafta si tie la dr  goodluck  puss

Pupici la toate


Avem o minune de  bebe Luca Alexandru (16.03.2011)

Bebe Daniel Fabian ne-a intregit familia (08.07.2013)

Offline

 

#1076 2010-08-31 12:32:50

liliana83
Hero member
Inregistrat: 2008-04-17
Mesaje: 2785

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

pupici burtici dragute!


Serban,"cel mai iubit dintre pamanteni",16.08.2010
Mara,a doua minune,23.07.2012
Iti multumim,Doamne!

Offline

 

#1077 2010-08-31 12:37:06

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

hello! pup burticile!  puss  par

came, sa aveti multi ani fericiti impreuna  hjarta   birthday

miri, sanate mamei tale si bafta la examene. sa se termine cu bine ziua asta  puss  kram 

vreau si eu perna! dimineata abia astept sa plece al meu sot la serv ca sa-i iau perna (perna normala) ca in plus nu am decat puiuti si nu-mi mai ajung  disperat

myre, sa vii cu vesti cu bune!  rugaciune

Ana  puss  kram

tymo, bafta multa si tie la doc!  puss

coco, azi mergi la echo?  goodluck

Offline

 

#1078 2010-08-31 12:37:08

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

Pupici si tie, Lili!

Offline

 

#1079 2010-08-31 12:37:58

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

ana, am scris la mamici, nu mai repet smile a fost f bine, cris s-a adaptat minunat... sa vede ca e de-al ma-sii, ii prieste muntele big_smile


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1080 2010-08-31 12:50:32

LaviG
Insomniac member
Inregistrat: 2009-08-13
Mesaje: 5631

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

happy neata fetelorrr

Mirik multa sanatate mamei tale si bafta la examene  goodluck

Mire bafta la doc., si eu am avut spotting si am luat tot oral tongue


Camelia  birthday si sa fiti sanatosi hjarta

Tymo bafta la doc.

Ana ms frumos  pusspuss

LiLi pusspuss


fetelor eu ma topesc cand il aud cum sughite hjarta da ce fotbal mai joaca in burtica  al9leacer
pass ai dreptate se leaga o legatura intre noi si ei  de neimaginat hjarta

pupici

LE Coco bafta la eco, sa vii cu vesti  goodluck

Ultima oara a fost editat de LaviG (2010-08-31 12:53:26)


Mamica fericita de bebe Raul Mihai din 8.11.2010 hjarta

Offline

 

#1081 2010-08-31 13:04:54

cocof
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-09-22
Mesaje: 6513

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

helloooo din nou  happy
Si eu ma inscriu printre cele carora le fura sotul perna. Pana si fii-mea se cuibareste in ea.  lol
trebuie sa fiu foarte vigilenta toata noaptea  lol
Pe la 3 am ecoco, asa ca mai stau la birou pana atunci si incerc ca mai crosetez ceva... pc


mami de cocosel din 12.11.10 hjarta
sjuk    ...O POVESTE... ...DOUA POVESTI...

Offline

 

#1082 2010-08-31 13:20:02

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

cocofan, si ce fel de eco faci? de ce se pune la tine accent pe inimioara acum la 28 sapt? si eu am eco tot la varsta aia a sacinii, da e morfologie de trim 3, nu e doppler, e tot 4D cum am facut in fiecare trim,
mie nu mi-a zis nimeni ca tre ascultata inima

bafta!!

Ultima oara a fost editat de passenger (2010-08-31 13:20:17)

Offline

 

#1083 2010-08-31 16:23:33

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

Fetelor multumesc din suflet pentru sustinere  par  sunteti niste dragute  par .
La examene nu a mers asa minunat dar la ce tufa de venetia sunt  tongue nu am pe cine sa ma supar.Partea buna este ca mami meu se simte mai bine.
Ana  par  puss off cate dreptate cu greutatile astea.Tu mai ai un picut si scapi  par si te va face Cati sa uiti de grutatile prin care ai trecut  puss .Cat iti mai trebuie ca sa implinesti si perioada necesara pentru a nu avea probleme cu indemnizatia?

Eu sunt la scarbici si nu am chef de nimic  butter tare ciufuta sunt.ii compatimesc pe cei care se perinda pe langa mine astazi pentru ca sunt o scorpie  diablo  rodnar

Coco bafta azi la eco  goodluck

Ultima oara a fost editat de mirik (2010-08-31 19:05:57)


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.