homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8-8


#134 2010-08-23 10:09:50

camelia83
Sr. member
De la: cluj napoca
Inregistrat: 2010-04-02
Mesaje: 1858

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

Papucica a scris:

Neata, gagici! wave Avem casuta noua!!! majoreta
Ieri am facut si noi 18 saptamani si aseara ma uitam la tv si stateam pe spate, cu trunchiul mai sus si cred ca mi-a ciocanit bebe de cateva ori, dar asa finut se simte... hjarta
Daca chiar a fost dumnealui,dragul mami big_smile eu l-am simtit undeva la vreo 2-3 degete sub buric si cred ca acolo are piciorusele, ca la ultima eco era cu capul in jos...De abia astept sa mute burtica din loc...
Va pupam si va uram o zi buna!!! Ma duc sa pun si poze cu burtica big_smile

Papu tu inca nu sti ce e?


cea mai iubita mamaruta
Mara Irina  hjarta

Offline

 



#135 2010-08-23 10:13:21

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

camelia83 a scris:

Papucica a scris:

Neata, gagici! wave Avem casuta noua!!! majoreta
Ieri am facut si noi 18 saptamani si aseara ma uitam la tv si stateam pe spate, cu trunchiul mai sus si cred ca mi-a ciocanit bebe de cateva ori, dar asa finut se simte... hjarta
Daca chiar a fost dumnealui,dragul mami big_smile eu l-am simtit undeva la vreo 2-3 degete sub buric si cred ca acolo are piciorusele, ca la ultima eco era cu capul in jos...De abia astept sa mute burtica din loc...
Va pupam si va uram o zi buna!!! Ma duc sa pun si poze cu burtica big_smile

Papu tu inca nu sti ce e?

Ba da, stiu... Baiat hjarta... puss

Offline

 

#136 2010-08-23 10:16:35

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

hello, gagicutze!
vad ca si voi ati fost agitate noaptea trecuta. se apropie luna plina si cam influenteaza.
la fina mea au aparut contractii dureroase si are cam 32 de sapt. ne-a cam speriat, ea avand inca cerclaj sad


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#137 2010-08-23 10:21:31

NafNaf
Sr. member
De la: Iasi
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 1781

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

Neata cascat  wave

Noi santem tare somnorosi,....

Geasiemi se apropie momentul applause asa ca incepe galeria for u  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta

Eu inca nu am nici un semn visslar

Ultima oara a fost editat de NafNaf (2010-08-23 10:22:48)


hjarta M&M=S

Offline

 

#138 2010-08-23 10:21:54

camelia83
Sr. member
De la: cluj napoca
Inregistrat: 2010-04-02
Mesaje: 1858

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

Papucica a scris:

camelia83 a scris:

Papucica a scris:

Neata, gagici! wave Avem casuta noua!!! majoreta
Ieri am facut si noi 18 saptamani si aseara ma uitam la tv si stateam pe spate, cu trunchiul mai sus si cred ca mi-a ciocanit bebe de cateva ori, dar asa finut se simte... hjarta
Daca chiar a fost dumnealui,dragul mami big_smile eu l-am simtit undeva la vreo 2-3 degete sub buric si cred ca acolo are piciorusele, ca la ultima eco era cu capul in jos...De abia astept sa mute burtica din loc...
Va pupam si va uram o zi buna!!! Ma duc sa pun si poze cu burtica big_smile

Papu tu inca nu sti ce e?

Ba da, stiu... Baiat hjarta... puss

O papu felicitari, am fost in delegatie si nu am reusit sa citesc in urma.Cam rare fetitele pe aici


cea mai iubita mamaruta
Mara Irina  hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#139 2010-08-23 10:23:11

sanca
Hero member
Inregistrat: 2005-09-13
Mesaje: 3053

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

neatza  puss


Daria Ioana - 06.08.2010

Offline

 

#140 2010-08-23 10:28:41

ddunia
Hero member
Inregistrat: 2009-04-07
Mesaje: 2270

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

neataaaaaaaaa!!! wave  wave  wave
m-am trezit devreme azi  cascat  cascat  cascat ca a trebuit sa merg si eu la analizele date pt trimestrul II si acum mor de somn
dar ce am citit?myre a noastra e gravi
myreeeeeeeee majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta doamne ajuta sa fie bine si sa te bucuri de minune si te asteptam la noi aici
sap asta am si eu ecosa-l vad pe albert ce mai face in burtica.de cateva nopti are program stabilit de la 24-2 are activitate si eu as dormi in timpul ala..aaaa si cand ii pun muzica sa te tii...piticu lu mama  hjarta  hjarta  hjarta
pass,aduci deja patucelu acasa?ce faiiiinnnn...eu tot mai achizitionez cate o hainuta,2 ba noi ba de la Sh..am o fata la un second care imi tine salopetici pt bebe
cred k o sa tin cont de sfatul fetelor care deja se confrunta cu problema hainute deja mici si o sa ii iau mai maricele chiar daca la inceput ii vor fi lalai


In 30.11.2011, pui mic a implinit 1 an de IUBIRE hjarta hjarta hjarta
Multumesc, Doamne, pentru aceasta minune!!!

Offline

 

#141 2010-08-23 10:43:57

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

Camelia, multumim! puss

Offline

 

#142 2010-08-23 10:52:28

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

scuzati,  rodnar  intre timp am fost sa iau paine si tigari pt al meu barbat.  se uita vanzatoarea la mine cand am cerut marlboro , apoi se uita la burta.. lol mai avea un pic si ma lua de urechi ca fumez gravida fiind.  lol

stefany, mersi de invitatie !!  kram

soricut, dar daca tot nu nasti, doc nu iti provoaca nasterea? vad ca deja ai 40 sapt.  va

ddunia, deci si tu ai pile la SH lol azi merg sa iau rochie pt cununie, patul si saci de haine ca sunt puse deoparte pt mine, dar as da o fuga si la sh lol sa vedem unde inghesui atatea haine ca deja am luat cam mult.

Offline

 

#143 2010-08-23 11:00:44

aliy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-11-11
Mesaje: 4617

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

neata

multumesc fetele  puss  ... ieri am stat nemiscata... in cele din urma mi-am revenit, azi sunt ok... a fost cam agitat piciul, dar e bine ca da semne smile

acum am venit de la primarie ... macel, f aglomerat... am depus dosarul, avem cununia vineri pe 3 sept (pt sambata trebuia sa merg de aseara sad ), dar e bine si asa...

v-am citit in mare, asa ca nu stiu cine ce si cum  chicot mananc un pic si inspectez ce-ati mai facut  puss  par


Mamica de Eric Andrei hjarta

Offline

 

#144 2010-08-23 11:01:34

camelia83
Sr. member
De la: cluj napoca
Inregistrat: 2010-04-02
Mesaje: 1858

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

Fetele voi a-ti patit asa ceva?Mi se pun noapte niste carcei in picioare in partea de jos de imi vine sa plang.Oare ce o fi?


cea mai iubita mamaruta
Mara Irina  hjarta

Offline

 

#145 2010-08-23 11:06:08

NafNaf
Sr. member
De la: Iasi
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 1781

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

Pasuc mai am 2 zile pana la 40 s. big_smile si un bb poate sta bine-mersi si pana la 41 daca totul este ok

Noi am fost la medic si inca bb mai poate sta in burtika iar daca nu se declanseaza natural avem termen limita pe 28 dimi sa ne prezentam la spital si sa facem cunostinta cu Sebicu smile

Cred ca ma ajunge blestemul lui Cocofanel lol

Came e lispa de calciu,.... asta e

Ca sa iti traca pe moment intinde calcaiul in afara si intinde piciorul,..face bine

Ultima oara a fost editat de NafNaf (2010-08-23 11:07:27)


hjarta M&M=S

Offline

 

#146 2010-08-23 11:08:58

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

camelia83 a scris:

Fetele voi a-ti patit asa ceva?Mi se pun noapte niste carcei in picioare in partea de jos de imi vine sa plang.Oare ce o fi?

Si eu, si eu am. Iubitul meu zice ca sunt crampe musculare din cauza lipsei de magneziu parca... Nu ii am mereu, dar dor rau de tot...Ma mai intind noaptea cand imi schumb pozitia si tare dor, iti fuge si somnul...

Offline

 

#147 2010-08-23 11:18:39

camelia83
Sr. member
De la: cluj napoca
Inregistrat: 2010-04-02
Mesaje: 1858

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

Papucica a scris:

camelia83 a scris:

Fetele voi a-ti patit asa ceva?Mi se pun noapte niste carcei in picioare in partea de jos de imi vine sa plang.Oare ce o fi?

Si eu, si eu am. Iubitul meu zice ca sunt crampe musculare din cauza lipsei de magneziu parca... Nu ii am mereu, dar dor rau de tot...Ma mai intind noaptea cand imi schumb pozitia si tare dor, iti fuge si somnul...

Vai papu ca imi sa sar din pat cand mi se pune .Sa iau oare ceva supliment dee calciu si magneziu?sau sa las asa ca nu are nimic.Oricum elevitul le contine pe amandoua


cea mai iubita mamaruta
Mara Irina  hjarta

Offline

 

#148 2010-08-23 11:19:17

aliy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-11-11
Mesaje: 4617

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

passenger a scris:

aly, fii cumintica acolo in pat ca nu se intampla nimic. si eu am avut un episod cam uratel ziele trecute. am avut niste junghiuri ciudate jos de tot, ajungeau inspre vagin si se repetau la cateva minute, gen contractii  va ... apoi am avut iar o serie de Braxton Hicks ( le urasc!!! ) , am luat no spa...  a trecut in final, dar dupa o ora jumate-doua s-a repetat episodul. de atunci nu am mai avut problema asta..
cred ca e normal sa mai avem si d-astea, totusi caram cateva kile de bebe dupa caz si nu toate avem acelasi col, uter..

Pass  puss  exact asa simteam si eu .... sper sa nu se mai repete ca am avut emotii...

mirik a scris:

Aliy ar trebuii sa o suni pe dr respectiva.Sunt convinsa ca atunci cand ea este in concediu dr \pechi se ocupa exemplar de pacientele ei.Si daca nu avea incredere in ea nu te lasa pe mana ei.
Pana cand este Polizu inchis? Oricum nu te gandi la asta pentru ca tu o sa nasti la 39 sapt 6 zile si 11 ore!!!! Ai inteles?????  diablo

hei, hei, nu exagera... 38 s si 4 zile sunt suficiente wink
Polizu e inchis pana pe 30 aug

Ana, nu nu, tu nasti inaintea mea, asta e clar  rugaciune

Stefany, multam mult de incurajari  par

Ultima oara a fost editat de aliy (2010-08-23 11:20:18)


Mamica de Eric Andrei hjarta

Offline

 

#149 2010-08-23 11:20:54

liliana83
Hero member
Inregistrat: 2008-04-17
Mesaje: 2785

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

neatza!


Serban,"cel mai iubit dintre pamanteni",16.08.2010
Mara,a doua minune,23.07.2012
Iti multumim,Doamne!

Offline

 

#150 2010-08-23 11:37:58

anabella_n
Hero member
Inregistrat: 2009-04-17
Mesaje: 4555

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

neața  wave

se apropie data și la geasiemi și Naf big_smile. hai cu bebeii, fetelor, să vă luăm și noi locul pe lista de așteptare  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta

eu nu am c?rcei, dar am niște dureri de șolduri cumplite, care mi se lasă pe tot piciorul, ?n jos. nu știu de la ce ar putea fi (calciu?), pt că mă dor de fiecare dată c?nd mă ?ntorc pe partea respectivă. dacă schimb poziția, mă doare celălalt picior și tot așa. iau și suplimente, centrum materna, dar pt durerile astea sunt apă de ploaie, că n-au nici un efect. cum n-au nici pt zona pubiană sad

ddunia
, baftă la eco  goodluck

pass, pe tine c?nd te caută omul, ești după haine pt bebe lol

Papu, sigur a fost bebe hjarta

aliy, felicitări pt apropiatul eveniment, nu mai aveți mult hjarta

came, bine ai revenit  puss

Ultima oara a fost editat de anabella_n (2010-08-23 11:38:38)

Offline

 

#151 2010-08-23 11:51:28

ddunia
Hero member
Inregistrat: 2009-04-07
Mesaje: 2270

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

camelia,se numesc carcei si apar des in sarcina si mai ales noaptea cand esti relaxata
si eu am si sunt tare pacatosi,pur si simplu ma trezesc din somn dar intind degetele piciorului tare inspre mine si imi trec disperat  disperat  disperat


In 30.11.2011, pui mic a implinit 1 an de IUBIRE hjarta hjarta hjarta
Multumesc, Doamne, pentru aceasta minune!!!

Offline

 

#152 2010-08-23 11:55:07

cocof
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-09-22
Mesaje: 6513

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

neata burtoaselor !!!! si pupici  puss  puss  puss  puss  puss
Papu, felicitari pentru bebe miscator !!!!
Nafulica, ce blestem ??????  visslar  visslar  visslar hai ca ultima oara am zis 40 fix . Sa stii ca scot majoretele la incalzire  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta
Aliy, Passuc, sunteti in pregatiri de cununie  bis  bis  bis Sa mearga totul ca pe roate si ne rasfatati cu poze frumoase de acolo. trombon  trombon
aaa si Pass, mai cumperi multe haine ?????????  lol  lol
Pup inca o data toate burticile si mamicile  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss


mami de cocosel din 12.11.10 hjarta
sjuk    ...O POVESTE... ...DOUA POVESTI...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.