homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8-98


#1844 2010-09-07 09:12:57

aliy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-11-11
Mesaje: 4617

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

simona.elisa a scris:

Mie nu mi-a zis sa stau in pat doar sa nu fac efort, si sa iau medicamentele. si eu  sper sa fie totul bine

si mai  bine wink ... atunci fa cum ti s-a zis!  goodluck
cate sapt de sarcina ai?


Mamica de Eric Andrei hjarta

Offline

 



#1845 2010-09-07 09:12:58

dana82
Hero member
Inregistrat: 2009-12-11
Mesaje: 4313

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

Neatza aliy, blue, tymo, came si bine ai venit simona.elisa sa ai o sarcina usoara  majoreta  eu zic ca dc asculti de dr. si stai linistita totul va fi bine goodluck
Aliy dar tu de ce nu poti dormi? ce te supara? numai 3-4 ore pe noapte? wow  cred ca esti obo.... neutral  puss
Tymo bis  storstark dai de beut?  rodnar  chicot  sarcina usoara si in continuare majoreta
LE neatza Papu puss

Ultima oara a fost editat de dana82 (2010-09-07 09:14:30)

Offline

 

#1846 2010-09-07 09:16:59

aliy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-11-11
Mesaje: 4617

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

Neatza Dana puss  puss
pe orice parte as sta, simt ca ma doare burta ... asa ca stau mai mult treaza. asta de vreo 2-3 sapt ... mai atipesc ziua o ora-doua, dar tot nu e suficient.
aaa, nu sunt decat obosita, sunt zombi  supa

o sa-i spun dr azi... in sfarsit s-a intors din concediu  dance
pacat ca nu-mi face si eco ... azi merg pt recoltare secretie.


Mamica de Eric Andrei hjarta

Offline

 

#1847 2010-09-07 09:20:15

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

Offf aliy, nu suna bine ce zici tu acolo...  supa

Ai incercat sa pui perne sub genunchi si burtica? Eu de cand am perna de gravide ma trezesc numai cat s-o recuperez de la sotul  lol


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#1848 2010-09-07 09:22:47

aliy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-11-11
Mesaje: 4617

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

Blue  par si inca cate perne, vreo 4 tot foiesc toata noaptea, poate poate gasesc pozitia cesafac
probabil ca s-au adunat; e si durerea de spate care nu trece sub nici o forma ...
dar mai avem un pic wink

chicot sa inteleg ca esti continuu in lupta cu sotul pt perna?! wink

Ultima oara a fost editat de aliy (2010-09-07 09:23:44)


Mamica de Eric Andrei hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1849 2010-09-07 09:26:14

simona.elisa
Full member
Inregistrat: 2010-09-07
Mesaje: 342

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

am cam 1 luna de sarcina, si vreau sa va zic ca mai am dureri de sppate dar suportabile si ceva greturi, si ceva scurgeri albicioase, dar nu ma plang, vreau ca totul sa fie ok. Nici macar nu mi-am anuntat parintii si socrii si prietenii, de frica,abia astept sa vina data de 13.09. va pup si multumesc de primire.
Minunea mea are 6.3 mm. Si doctorul mi -a is ca mai bine nu imi zicea, dar nu si-a dat seama cat sunt de stresata.
Voi ati trecut prin asa ceva?
va imbratisesz

Ultima oara a fost editat de simona.elisa (2010-09-07 09:32:56)


mamica super fericita ..........bebelusa vanessa 2.05.2011

Offline

 

#1850 2010-09-07 09:32:49

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

Apropo de perna, am fost aseara prin Cora si am vazut perna de alaptat cu 160 lei si era umpluta cu material din ala de face cocoloase...Nu mi-a placut deloc, pana la urma o sa comand de pe net una...ca deja creste burtica si nu se mai poate...

Offline

 

#1851 2010-09-07 09:34:47

dana82
Hero member
Inregistrat: 2009-12-11
Mesaje: 4313

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

Offf Aliy  puss  nasol....poate iti recomanda dr. ceva ca sa poti sa te odihnesti si tu puss

Offline

 

#1852 2010-09-07 09:36:35

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

aliy a scris:

chicot sa inteleg ca esti continuu in lupta cu sotul pt perna?! wink

Nuuuu, doamne fereste  lol  Am eu ora mea de trezit si mers la baie - pe la 4 jumate dimineata, si atunci imi recuperez si perna. Numai ca azi-noapte nu prea vroia sa mi-o dea  punish

papu, mi se pare scump 160 de ron, si sa nici nu fie de calitate...


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#1853 2010-09-07 09:38:40

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

Aseara m-am asezat pe o partea dreapta si bebe lovea binisor de tot in stanga si m-am dus repede langa tati, i-am zis sa puna mana pe burtica acolo si sa astepte, l-a simtit pe bebe si i-am zis "pai si nu il pupi si tu sa se simta si el iubit?" si el cica "las' ca o sa il pup cand o fi pe langa mine pe aici"...
Imi venea sa il rup pe genunchi diablo ... Mi s-a parut asa rece si neatent, nici macar de gura nu a pupat si el acolo... M-a ofticat teribil ca eu de abia asteptam sa simta si el la mana, nu numai eu...

Ultima oara a fost editat de Papucica (2010-09-07 09:39:36)

Offline

 

#1854 2010-09-07 09:38:43

n_loredana2008
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-07-20
Mesaje: 2953

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

neata fetelor...pe voi cat v-au costat analizele? M-a km speriat ieri doctora cand mi-a zis ca ma duce la 1200 de lei.


Iannis-04.05.2011
Dominic- dpn 31.12.2017
Daca vreodata ma vei intreba ce am simtit in momentul in care ai venit pe lume, nu am sa iti pot spune, pentru ca sentimentul e unic si nu se poate descrie in cuvinte! Pentru ca tu, copilul meu, esti cel mai mare dintre toti si toate!!

Offline

 

#1855 2010-09-07 09:38:48

guguluta
Full member
De la: Castelul lui Dracula!
Inregistrat: 2010-04-14
Mesaje: 730

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

Buna dimineata si de la noi! cascat Aliy, Bluee, Dana,Camelia,Papu,Tymo si Simona.elisaazi si eu beau o cafeluta mica mornincoffee normala cu toate ca nu am mai baut demult cu cofeina dar azi ma luat pofta si sunt si obosita cascat ca nu mai pot dormi noaptea,asta cred ca e semn de  majoreta
Simona bine ai venit printre noi si sarcina usoara incontinuare si asculta sfatul medicului ca sigur o sa fie bine!
Si la noi azi e asa frig ca a trebuit sa ies afara asa fac focul cold ca ai mei toti sunt la munca ca sa ma scuteasca!!!
puss  puss  puss  puss  puss  puss
Papu stai linistita nu te oftica ca nu esti singura in situatie,si eu am patit cu al meu tot asa zilele trecute ca ma lasat masca!!!Eu ii zic "ma tu il nu vrei sa mai pui mana pe burta sa il simti" ?la care el imi raspunde "pai nu prea simt nimic pentru el ca e acolo la tine in burta poate ca o sa il iubesc cand o sa iasa" bang  bang am crezut ca imi fuge pamantul de sub picioare nu alta!!!!

Ultima oara a fost editat de guguluta (2010-09-07 09:45:17)


Din 17 septembrie 2010 mamica de Leonardo Cristian!hjarta  hjarta  hjarta
Multumim doamne pentru minunea trimisa!puss  puss

Offline

 

#1856 2010-09-07 09:43:17

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

Papucica a scris:

Aseara m-am asezat pe o partea dreapta si bebe lovea binisor de tot in stanga si m-am dus repede langa tati, i-am zis sa puna mana pe burtica acolo si sa astepte, l-a simtit pe bebe si i-am zis "pai si nu il pupi si tu sa se simta si el iubit?" si el cica "las' ca o sa il pup cand o fi pe langa mine pe aici"...
Imi venea sa il rup pe genunchi diablo ... Mi s-a parut asa rece si neatent, nici macar de gura nu a pupat si el acolo... M-a ofticat teribil ca eu de abia asteptam sa simta si el la mana, nu numai eu...

Papucica, nu te supara pe el, e barbat  chicot  Ei nu prea realizeaza ca o sa fie tatici, pana nu vine bebe - si al meu se uita ciudat la mine, cand ma vedea cu mana pe burtica, insa l-a ros curiozitatea si cand intr-un final a pus si el mana si a simtit ce suturi imi trage fi-su, s-a cam inmuiat... Insa in rest e mai retinut, ma cearta intr-una ca m-am apucat de cumparat hainute, ca am cautat model de carut si de patut, el nu vede necesare aceste lucruri, pana nu se naste bebe  hmm

Neata guguluta!


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#1857 2010-09-07 09:43:56

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

n_loredana2008 a scris:

neata fetelor...pe voi cat v-au costat analizele? M-a km speriat ieri doctora cand mi-a zis ca ma duce la 1200 de lei.

Pai pe mine cele de secretie vaginala, culturi din col (parca asa le zicea, sa ma corecteze fetele daca zic prostii)plus Torch (asta e analiza de sange parca) vreo 500 lei. Cele din secretie si culturi din col sunt cele mai scumpe...

Blue, si noi, adica io m-am uitat la mai toate cele prin Cora: set manichiura,perie de par, biberoane, saltele, huse impermeabile de saltele, lenjerii, haine nou nascut, paturici, etc... Eu ma uitam la toate si peste tot sa stiu de unde sa le iau cand o veni vremea si el nimic, nici o vorba, nimic...Daramite sa ma bazez pe el ca o lua ceva cand eu is in spital, tre sa ma ocup eu de dinainte de toate...M gandesc ca o sa fie prea mult pt el si copilul si cumparaturile...

Ultima oara a fost editat de Papucica (2010-09-07 09:48:00)

Offline

 

#1858 2010-09-07 09:45:28

dana82
Hero member
Inregistrat: 2009-12-11
Mesaje: 4313

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

Neatza Loredana wave
Neatza  wave  Gugulutza coffestudiu  storstark  maiiiiiiiiii deci le scoatem pe enervante? chicot  majoreta asa cate una pe rand
LE Papu asa e ei barbatii  dumbom  ce sa faci cu ei...nici cu ei nu+i bine da nici fara nu poti lol  hjarta  Oricum...lasa sa mai treaca vremea si poate se destepteaza  visslar  cel putin cu al meu asa a fost....imi parea si mie rece si ca nu isi doreste copilul, verbal mi+a zis ca il vrea ca de aia l=am facut da no....Dar pe cum crestea burtica am obs cum se schimba si el...nu i-am zis niciodata hai pune mana sa vezi....dar eu mereu eram cu mana pe burtica, si ziceam iubita lu mama si ce faci scumpa mica cu burtica lu mami-muti mobila acolo? Si a devenit interesat si gelos  rotfl2  Sa vezi cum zicea si a lu tati ii iubita mica  rotfl2  sau dc vedea ca misca venea langa burta si tot o intreba si el ce face rotfl2  rotfl2  hjarta  Acuma cand vine acasa direct la burta e  visslar (acuma is eu geloasa  rotfl2 ) "alessia ce faci tati? ai un pusi la tati?" maiiiiiiiiiii si asta mica mereu daaaaa cand ii zice el ceva smile  asa ceva nu am vazut  hjarta Deci eu zic ca pe cum creste bebe o sa devina mai interesati ...ca atunci cand ii burta mai mica si bebe nu o muta din loc nu realizeaza ei ca ceva chiar e inauntru dumbom

Ultima oara a fost editat de dana82 (2010-09-07 09:53:01)

Offline

 

#1859 2010-09-07 09:45:41

n_loredana2008
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-07-20
Mesaje: 2953

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

mie mi-a dat sa fac numai la sange. si am intrebat-o cat ma costa si mi-a zis ca in jur de 1200 de lei. Ma ia capul.


Iannis-04.05.2011
Dominic- dpn 31.12.2017
Daca vreodata ma vei intreba ce am simtit in momentul in care ai venit pe lume, nu am sa iti pot spune, pentru ca sentimentul e unic si nu se poate descrie in cuvinte! Pentru ca tu, copilul meu, esti cel mai mare dintre toti si toate!!

Offline

 

#1860 2010-09-07 09:48:24

simona.elisa
Full member
Inregistrat: 2010-09-07
Mesaje: 342

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

stiu  ca trebuie sa fiu optimista. In fiecare seara imi fac rugaciuni, si incerc sa ma feresc de rautatile celor din jur. Dar as vrea sa strig in gura mare ca o sa am un copil .
ssi apropo sunteti super tari


mamica super fericita ..........bebelusa vanessa 2.05.2011

Offline

 

#1861 2010-09-07 09:48:40

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

Neata  mornincoffee

Ana, sunt asa frumoase hainutele hjarta Eu cred ca am sters din greseala mail-ul de la tine cu adresa de unde iei hainute sad Vrei sa mi-l trimiti din nou? big_smile

Simona bine ai venit, felicitari pentru bebe  majoreta

Fany, bravo pentru bebe, important este ca e el bine. Cred ca esti dezamagita de raspunsul doctorului sad cum o fi sa ai o nastere usoara de tot puss

Offline

 

#1862 2010-09-07 09:50:33

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici- 8

Loredana, eu tot nu cred ca fie atat de mult doar cele de sange, oricum vezi ca unele din ele daca nu ma insel le poti face prin medicul de familie si iesi mai ieftin sau chiar gratuit...
Eu nu am facut prin medicul de familie nici o analiza si tot nu m-au dus atat primele analize de sarcina cu tot cu sange si secretii...

Simona, cand o sa te linistesti tu o sa poti sa spui, eu pana nu am trecut de 12 saptamani, nu am zis nici rudelor mele si nici la servici, cand am fost sigura ca bebe e bine m-am simtit in stare sa spun si altora, tu stii cum e cel mai bine si cand vrei sa spui...

Ultima oara a fost editat de Papucica (2010-09-07 09:54:00)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.