homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Compatibilitate sexuala intre zodii-2


#20 2010-09-25 09:15:57

Melody
Full member
De la: mine din camara...
Inregistrat: 2006-12-15
Mesaje: 594

Re: Compatibilitate sexuala intre zodii

Eu sunt taur iar el e rac si pot sa zic k avem parte de sexul pe care il descriu astrele :absolut minunat!!
pe de alta parte , am incercat cu zodii de foc (leu, sagetator) si adevarul e ca astrele au avut din nou dreptate - nu prea merge.


Cocorosie!

Offline

 

#21 2010-09-26 20:28:34

Miss_B
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-07
Mesaje: 5252

Re: Compatibilitate sexuala intre zodii

eu nu prea cred in prostii de genul,insa la mine chiar se potriveste rotfl
eu sunt capr(a)icorn si el taur lol
"Sexual, sunteti pe aceeasi frecventa: cerebrali si rabdatori, lucru adeasea apreciat ?n tratatele de specialitate! Taurul este plin de farmec (si nu numai!) p?na la v?rste ?naintate, pentru ca planeta care-l guverneaza este Venus, astrul frumusetii si al senzualitatii.Taurul calca gresit rareori; fidelitatea este pentru el un mod de a-l respecta pe celalalt, dar si pe sine ?nsusi. Asta nu ?nseamna ca va asteapta o viata monotona. Taurul stie sa pastreze armonia conjugala.
Ce poate suna mai bine ?n urechile dvs.? Bucurati-va! Este partida vietii dvs.! "
lol

Offline

 

#22 2010-09-30 10:34:22

Livia2010
Full member
Inregistrat: 2010-08-12
Mesaje: 206

Re: Compatibilitate sexuala intre zodii

Si eu tot tauroaica si recunosc ca eu cred in zodii...dar compatibiliatea dintre doi indivizi se mai bazeaza si pe ascendent care se zice ca este mult mai puternic decat zodia in sine. Eu sunt taur cu ascendent in rac si cel mai misto sex si relatie am avut o cu un geaman cu ascendent in taur.
La fel ca si melody am avut experiente cu un sagetator si cu un leu. NAAA, nu merge!
Oricum sa stiti ca tauroaicele au un apetit sexual de speriat, dar iarasi depinde si de ascendent. Barbatii sagetatori iarasi sunt !!, femeile rac si scorpion...


When marimba rhythms start to play, dance with me, make me sway, like a lazy ocean hugs the shore, hold me close, sway me more...

Offline

 

#23 2010-09-30 19:00:17

tresselle
Full member
Inregistrat: 2010-08-17
Mesaje: 213

Re: Compatibilitate sexuala intre zodii

nu stiti cat de compatibili sunt 2 raci?? big_smile  ...desi nu prea gred in zodii..dar recunosc k as fi curioasa sa aflu raspunsul...deci..daca stie cineva....puneti-ma si pe mine in tema:D

Offline

 

#24 2010-09-30 19:20:26

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: Compatibilitate sexuala intre zodii

racul prin excelenta este sensibil. al meu este rac, mai atipic din fire, dar este extraordinar la pisat nervii marunt si cu grija. am avut prietene raci, la fel de talentate. daca ar fi sa o iau strict astral, pentru ca am ajuns o experta in domeniul "crustaceilor", consider ca nu s-ar intelege. amandoi sunt introvertiti, speriati parca de ceva, ultra mega sensibili si paranoici. au nevoie de o zodie foarte tare langa ei ca sa ii tina pe linia de plutire.
dar desigur, astea sunt zodiile tongue nu va bazati pe asta la compatibilitati!!! eu sunt cu un rac de aproape 7 ani si m-am adaptat pe forma lui, zodiile spun ca ne intelegem de minune, dar suntyem doi incapatati si cand ne putem sa  ne batem in ambitii cred ca ar castiga doar cel care ar muri primul lol


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2010-09-30 20:12:20

Livia2010
Full member
Inregistrat: 2010-08-12
Mesaje: 206

Re: Compatibilitate sexuala intre zodii

aoleu racii sunt paranoici mai ales cand vine vorba de boli/sanatate, se cauta in detaliu...sau cel putin asa stiam. racii sunt guvernati de luna, de asta sunt sensibili, sunt LUNATICI. Din cate mai stiam barbatii raci fac preludii lungi si intr-adevar sunt cam inchisi in ei, nu prea vorbareti, dar sunt o companie tare placuta, cel putin din punctul meu de vedere.


When marimba rhythms start to play, dance with me, make me sway, like a lazy ocean hugs the shore, hold me close, sway me more...

Offline

 

#26 2010-09-30 20:19:26

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: Compatibilitate sexuala intre zodii

daaa paranoia e la ea acasa!! al meu a patit-o o data sa doarma si sa ii amorteasca mana, s-a trezit speriat a inceput sa urle prin casa ca o sa i se amputeze mana ca nu o mai simte rotfl2 rotfl2) desi sunt incorigibili!!
sunt foarte buni ascultatori, foarte inchisi nu ii descoperi decat tare greu, conservatori, nu suporta schimbarile de nici un fel, incapatanati, dar tare de treaba ca oameni smile ca sex, sunt cam conservatori tongue un stil unic si bun lol dar accepta si alte pareri tongue
femeile, sunt paranoice, geloase, posesive, doresc sa controleze absolut tot, daca afla ca sunt inselate de exemplu sunt distruse psihic, dar tot la ei se vor intoarce cu mai multa inversunare (am avut 5 prietene racoaice, parca erau trase la indigo rotfl )

parerea mea: rac cu racoaica se vor bate cap in cap tongue


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#27 2010-10-01 14:43:07

Orange
Full member
Inregistrat: 2009-12-04
Mesaje: 723

Re: Compatibilitate sexuala intre zodii

tresselle a scris:

nu stiti cat de compatibili sunt 2 raci?? big_smile  ...desi nu prea gred in zodii..dar recunosc k as fi curioasa sa aflu raspunsul...deci..daca stie cineva....puneti-ma si pe mine in tema:D

uitete..am dat eu mai sus un site ca sa caculezi compatibilitatea


Am invatat ca nu merita sa irosesti nici macar o clipa din viata pentru a te gandi la oamenii care nu iti plac sau nu te plac hjarta Va pup si aveti grija de vOi hjarta

Offline

 

#28 2010-10-04 11:37:50

Livia2010
Full member
Inregistrat: 2010-08-12
Mesaje: 206

Re: Compatibilitate sexuala intre zodii

mama,coraline cata dreptate ai  cu inselatul si revenirea...cunosc,cunosc smile de fapt, cu tot ce ai scris acolo :)bravo, esti super atenta la detalii.


When marimba rhythms start to play, dance with me, make me sway, like a lazy ocean hugs the shore, hold me close, sway me more...

Offline

 

#29 2010-10-04 12:32:21

B_B
New member
De la: ...undeva in lumea larga...
Inregistrat: 2010-03-31
Mesaje: 22

Re: Compatibilitate sexuala intre zodii

eu sunt scorpion si el e pesti...si dupa cum se zice e numai lapte si miere...asa si e...si sper k asa va si ramane...suntem d imd 2 ani impreuna si ne intzelegem de minune...big_smile


~....traiesc intro lume inconjurata de iubire....~

Offline

 

#30 2010-10-22 00:43:59

Sânzyana23
New member
Inregistrat: 2010-10-20
Mesaje: 17

Re: Compatibilitate sexuala intre zodii

Ha! Si io-s Rac si ?ntr-adevar suntem un pic ciudatele,dar in ansamblu fete foarte de treaba! Am avut un prieten in Rac, dar vai! Dezastru!!! Fiecare vroia sa conducă,sa aibe ultimul cuv?nt,iar c?nd era vb de perioadele alea de mutenie...nuuu, după mine nu merge. Cea mai frumoasa relație in schimb am avut-o cu un scorpion,era exact cum zice la carte:perfect.

Offline

 

#31 2010-10-22 09:36:37

Livia2010
Full member
Inregistrat: 2010-08-12
Mesaje: 206

Re: Compatibilitate sexuala intre zodii

Emm a scris:

eu sunt gemeni, el e taur big_smile si din ce zice horoscopul si anume: "Au destul de putine lucruri care sa-i uneasca si drept urmare nu este o relatie care sa reziste.", ar trebui sa fim despartiti demult rotfl. avem 4 ani jumate ne intelegem foarte bine (o singura despartire am avut de 2 luni si nu am rezistat unul fara celalalt si ne-am impacat big_smile), ba chiar la anul vrem sa ne casatorim smile.

Ce tare!Eu sunt taur si el e gemeni si tot asa ne intelegem extrem de bine.


When marimba rhythms start to play, dance with me, make me sway, like a lazy ocean hugs the shore, hold me close, sway me more...

Offline

 

#32 2010-10-22 21:53:33

Orange
Full member
Inregistrat: 2009-12-04
Mesaje: 723

Re: Compatibilitate sexuala intre zodii

E vre-o pereche aici : FATA - varsator; BAIATUL - capricorn...?? cum merge/ a mers relatia ?


Am invatat ca nu merita sa irosesti nici macar o clipa din viata pentru a te gandi la oamenii care nu iti plac sau nu te plac hjarta Va pup si aveti grija de vOi hjarta

Offline

 

#33 2018-05-15 16:33:52

alina_13
Membru
Inregistrat: 2018-05-15
Mesaje: 1

Re: Compatibilitate sexuala intre zodii

Cred ca cel mai bine e sa fii compatibil cu partenerul din multe puncte de vedere... Dar totusi se spune si ca opusii se atrag... Desi din experienta mea, opusii au idei si planuri de viata cam diferite si pot aparea multe certuri. Site-ul acesta https://www.steahoroscop.ro/ este destul de bun in ceea ce priveste zodiile. Aici se pot gasi caracteristicile fiecarei zodii, si asa iti poti da seama ce zodie se potriveste cu tine.

Offline

 

#34 2019-06-27 09:00:17

wangzha
New member
Inregistrat: 2019-06-27
Mesaje: 31

Re: Compatibilitate sexuala intre zodii

You are sure to find something of your liking when shopping from either a Coach Factory Outlet Onine Login or outlet for a Coach Handbags Clearance or whatever you choose. To save big bucks on your Coach Factory Store or Michael Kors Outlet Sale anything, try shopping online. The best place to shop for gorgeous Michael Kors Outlet Online Store ,shoes, and accessories is online. There are many types of Michael Kors Handags On Sale Outlet that a lady can carry, but the classic elegance and timeless style of the classic Coach Handbags Outlet is simply impossible to beat.

In addition to the Michael Kors Bags On Sale, the Michael Kors Clearance Bags also makes a number of excellent leather accessories including many fine belts and wallets. Pairing a classic handbag or purse from Coach Outlet Store Online Free Shipping with a number of other great MK Outlet Sale is a great way to show off your personal taste and style and make a true fashion statement. When considering a high priced purchase like a classic Coach Handbags Outlet it is of course important to shop carefully.

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.