homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Jeanine si Omega3


#1 2010-09-05 13:14:15

Ale_M_ka
New member
Inregistrat: 2010-07-27
Mesaje: 7

Jeanine si Omega3

Salutare tuturor! De luna aceasta am inceput sa iau Jeanine. Pana acum nimic deosebit (dar o sa dau de veste big_smile). Dar vreau sa iau si Omega3 (1 cps/zi). Interactioneaza in vreun fel? Multumesc!

Offline

 



#2 2010-09-05 13:18:38

x_ynna
Addicted member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 11945

Re: Jeanine si Omega3

Nu Ale! ia linistita. mult succes!


O sa te pastrez mereu in sufletul meu mamicutza mea scumpa!! grater

Offline

 

#3 2010-09-05 13:21:22

april sunset
Insomniac member
De la: Paradisul femeilor
Inregistrat: 2008-12-28
Mesaje: 9632

Re: Jeanine si Omega3

ale, nu cred sa fie vreo problema smile
eu iau de o sapt 2 capsule pe zi...chiar nu m-am gandit la acest aspect al interactionarii nustiu dar nu cred ca e cazul.
offtopic cat timp le iei? mie mi le-a dat o cunostinta si mi-a spus cat trebuie luate, dar am uitat big_smile


bebe V., soarele si luna

Offline

 

#4 2010-09-06 19:58:35

Ale_M_ka
New member
Inregistrat: 2010-07-27
Mesaje: 7

Re: Jeanine si Omega3

Buna!
Multumesc x_ynna pentru raspunsul tau! Cumva banuiam dar sa te asiguri nu strica niciodata!   smile

april sunset - eu iau 1 cps/zi timp de 20 zile in fiecare luna. Iau mai mult pentru aportul de oxigen adus in tesuturi, atat pentru muschiul cardiac cat si pentru creier, care - in unele zile - poate ajunge cam asa:  kapitulation 

Numai bine!

Offline

 

#5 2010-09-25 10:49:19

Ale_M_ka
New member
Inregistrat: 2010-07-27
Mesaje: 7

Re: Jeanine si Omega3

Buna din nou!

Am luat timp de 21 de zile corect jeanine (m-am simtit okay - nu varsaturi sau diaree), sunt deja in a 8a zi (adica exact ziua cand trebuie sa incep cea de-a 2a folie) si inca nu mi-a venit. Am citit in forum ca au mai fost cazuri asemanatoare si la alte fete si totusi nu pot sta linistita. In pauza aceasta simptome cunoscute mie inainte de menstruatie am avut si totusi nimic. Contact neprotejat am avut numai in aceste zile de pauza (pana atunci am folosit prezervativ si am luat pastila in fiecare seara corect). Mi-am sunat medicul de familie care mi-a spus sa nu incep folia pana ce nu am menstruatie. Daca si voi ati fost in aceeasi situatie cand v-a venit in a 2-a luna? Imediat ce-ati terminat blisterul sau mai tarziu? Pentru ca ma gandesc serios sa incep cel de-al 2-lea blister.
Sper sa primesc un raspuns pana diseara big_smile

Multumesc!

Offline

 

 Publicitate


loading...

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.