homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Anticonceptionale si menstruatia


#1 2010-09-15 15:27:32

loveme
Membru
Inregistrat: 2010-08-29
Mesaje: 3

Anticonceptionale si menstruatia

In data de 27 august mi-a venit menstruatia,am inceput sa iau anticonceptionale Mercilon din 27 iar azi in data de 15 sept mi-a venit menstruatia din nou,azi fiind penultima pastila din blister.
De ieri am avut niste scurgeri maro dar foarte putine si fara miros.Am luat anticonceptionale din ianuarie 2010 pana in iunie,iar in luna iulie am facut pauza.Am luat in cele 6 luni Yasmin le-am tolerat nu am avut probleme.Dar cand a trebuit sa cumpar yasmine in 27august nu am gasit la farmacie si am luat mercilon.Cu un an in urma am folosit si yasmine si mercilon fara sa am probleme.Am luat mercilon vreo 9 luni si apoi cand am fost la ginecolog mi a zis ca sa iau yasmine chiar daca nu am avut nicio dereglare.
Este vreo dereglare a organismului pt ca am facut pauze aiurea?
Pt ca mi-a venit menstruatia inainte de a termina blisterul...Ce pot sa fac?
Multumesc!

Offline

 



#2 2010-09-15 15:30:59

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Anticonceptionale si menstruatia

fiindca ai facut pauze, organismul tau se comporta de parca le-ai lua prima oara, de asta poti avea spotting si alte efecte secundare
ia-le normal in continuare, dupa 3 luni in mod normal se obisnuieste organismul cu ele si n-ar trebui sa mai ai probleme

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.