homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Menstruatie slaba


#1 2010-09-27 15:26:50

Anyta_A
New member
Inregistrat: 2010-09-22
Mesaje: 7

Menstruatie slaba

Buna, In urma cu 2 luni am avut o menstruatie "puternica" initial am crezut ca este vorba despre o hemoragie.
Ginecologul meu nu mi-a explicat care a fost cauza acelei menstruatii (mentionez ca schimbam absorbantul din 5 in 5 minte in decursul a 2 ore). Mi-a prescris un tratament de 3 luni cu Diane 35, au trecut cele 21 de zile iar menstruatia a fost foarte slaba, nici nu a fost nevoie sa folosesc absorbante normale au fost de ajuns cele pt protectia lenjeriei. E ceva normal sa fie menstruatia asa dupa anticonceptionale? Am uitat sa mentionez ca ovarul stang e putin marit si e pt prima data cand folosesc contraceptive.

Offline

 



#2 2010-09-30 10:02:00

andreea_andy2
Moderator
Participant la intalnirea nationala
De la: Gurile Deltei
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 10430

Re: Menstruatie slaba

E normal sa se diminueaza cantitatea menstrei in timpul administrarii de contraceptive. Asa cum menstra poate lipsi in aceasta perioada. In locul tau eu nu mi-as face probleme.


Fericita mamica de Aida Maria!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.