homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Prima data cand iau anticonceptionale si mi s-a intrerupt menstruatia


  • Index
  •  » Vreau sa aflu
  •  » Prima data cand iau anticonceptionale si mi s-a intrerupt menstruatia

#1 2010-10-05 23:44:50

diane25
Membru
Inregistrat: 2010-04-25
Mesaje: 4

Prima data cand iau anticonceptionale si mi s-a intrerupt menstruatia

Buna seara,  wave

Doctorul mi-a prescris anticonceptionale Mycrogynon, ar fi trebuit sa le iau din prima zi de menstruatie, stiu. Dar nu am asteptat pana am sangerat, ci imediat cum secretia zilnica a devenit maronie (pana acum semn ca in cateva ore apare si sangerarea din timpul menstruatiei) am luat prima pastila.

Ziua urmatoare tot nu incepusem sa sangerez, iar asta s-a intamplat acum 4 zile, timp in care am luat pastila la aceeasi ora zilnic. Azi deja secretia zilnica revenise la culoarea si aspectul normal, e ca si cum nu ar mai trebui sa ma astept la menstruatie. Este posibil sa fie din cauza anticonceptionalelor?

Mentionez ca insarcinata nu sunt sanse sa fiu, deoarece ne-am protejat cu prezervativ de fiecare data si il verificam dupa si totul a fost ok pana acum.

Offline

 



#2 2010-10-06 11:00:47

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Prima data cand iau anticonceptionale si mi s-a intrerupt menstruatia

menstrutia s-a oprit datorita anticonceptionalelor. ele au acest efect, de a reduce menstruatia, iar pt ca le-ai luat din prima zi de menstruatie, au oprit-o de tot.

Offline

 

 Acum


  • Index
  •  » Vreau sa aflu
  •  » Prima data cand iau anticonceptionale si mi s-a intrerupt menstruatia

   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.