homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-35-147


#2775 2010-11-22 18:44:55

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-35

mai sunt si eu pe aici fetelor... tongue


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 



#2776 2010-11-22 18:53:15

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-35

hello again wave
am ajuns de la școală, și pentru că nu mergea internetul, ne-am băgat la film  rodnar

mikado a scris:

Almipuss  succes la scoala ! ce te rasfata sotoiul  applause  applause

puss mika
da, mă răsfață, doar că p?nă la urmă i-am spus să nu le facă singur ca să le facem ?mpreună :chicot iese cu distracție ?n 2 lol

mylacik a scris:

Almishor ai ovulat applause goodluckgoodluck

myla, din păcate nu cred că am ovulat... ?n ciuda graficului tongue

merg să fac clătite big_smile


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

#2777 2010-11-22 18:57:14

vrabiutza
Sr. member
Inregistrat: 2010-07-20
Mesaje: 1387

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-35

mikado a scris:

vrabi, hei unde iti este optimismul ? hai capul sus , mai zabovim un pic pe aici , va veni si timpul nostru  ...toate la timpul lor par  puss

pai nu e vb de optimism,dar tot vin aspirante, placa ,iar noi....ce pisici facem?
Trebuie sa ne concentram mai mult. nustiu
Eu i-am zis aseara lui al meu:
- Tu iti doresti cu adevarat copil?
- Da, cum sa nu!
- Pai atunci fa-mi unul. Noi ori ne  sexinpat  ori ne dam pe gheta!Concentraza-te!Nu are cum sa nu iasa!"
I-am dat tema de casa sa gaseasca o solutie,numai sa proiecteze ceva ,k dc nu s-au gasit voluntari sa ajute rotfl2


rugaciune Doamne, ai grijă de ingerașii nostri și dă-ne nouă forță să mergem mai departe...
" Dumnezeu permite cu adevărat să se întâmple lucruri rele, dar numai pentru a scoate din acestea un bine și mai mare."

Offline

 

#2778 2010-11-22 19:00:21

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-35

cris8 a scris:

mai sunt si eu pe aici fetelor... tongue

si eu pe aici cu un ochi, am treaba dar fac pauza sa pazesc butoiul  wink

fetele sa nu va apropiati de butoi ca nu aveti nici-o sansa sa ajungeti la el, eu sunt aici si il pazesc bine http://s5.rimg.info/b399896c2c6758e770f33ec98fa0decd.gif


.

Offline

 

#2779 2010-11-22 19:05:04

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-35

mika parca ai fi Xena - printesa razboinica... lol
eu una nu am curaj sa ma apropii de butoi in conditiile astea... lol

vrabiutza draga, hai ca reusim noi...puss
eu am adunat analizele la un loc...si primele facute, cand am zis ca ne apucam de bebe, sunt din aprilie 2007....deci am mai mult de 3 ani jumate... sad
dar nu am curaj sa ma apropii de butoi ca il pazeste mika smile

almi puss ai ramas cu pofta de clatite de ieri... smile

Ultima oara a fost editat de cris8 (2010-11-22 19:05:48)


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2780 2010-11-22 19:11:48

vrabiutza
Sr. member
Inregistrat: 2010-07-20
Mesaje: 1387

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-35

cris8 a scris:

mika parca ai fi Xena - printesa razboinica... lol
eu una nu am curaj sa ma apropii de butoi in conditiile astea... lol

vrabiutza draga, hai ca reusim noi...puss
eu am adunat analizele la un loc...si primele facute, cand am zis ca ne apucam de bebe, sunt din aprilie 2007....deci am mai mult de 3 ani jumate... sad
dar nu am curaj sa ma apropii de butoi ca il pazeste mika smile

almi puss ai ramas cu pofta de clatite de ieri... smile

Ai destul de cand astepti! puss
Sa iti ajute D-zeu sa se prinda la tine un sufletel! rugaciune
Eu am 1 an si jumatate,iar acum ma tot gandesc k bebele meu ar fi putut avea aproape 4 luni supa


rugaciune Doamne, ai grijă de ingerașii nostri și dă-ne nouă forță să mergem mai departe...
" Dumnezeu permite cu adevărat să se întâmple lucruri rele, dar numai pentru a scoate din acestea un bine și mai mare."

Offline

 

#2781 2010-11-22 19:20:14

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-35

stati asa ca mi-am schimbat monitorul  happy

Vrabi, eu zic sa nu te mai stresezi, sa vezi cum vine bebe  puss  si nu fi trista ca vin si pleaca aspirante la burtici , e cineva acolo sus care decide pentru noi smile

Cris,  chicot  asa, foarte bine stai departe

Almipuss  si la ce film v-ati bagat voi ?  rodnar
faci clatite  rotfl2  rotfl2

desi e mai bun monitorul asta , pana ma obisnuiesc  parca vad dublu  disperat

Ultima oara a fost editat de mikado (2010-11-22 19:22:53)


.

Offline

 

#2782 2010-11-22 19:24:00

vrabiutza
Sr. member
Inregistrat: 2010-07-20
Mesaje: 1387

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-35

Sper sa vina si la mine barza,desi acum poate vine uliul chicot
E bine k ti-ai schimbat monitorul.Acum poti sa stai mai mult pe net! pc
Eu duminica il sarbatoresc pe al meu si vreau sa impresionez invitatii... bucatar
Ce-mi propuneti pt aperitive? nustiu Ceva sa fac de sambata!Sa incante gustul si privirea spranceana


rugaciune Doamne, ai grijă de ingerașii nostri și dă-ne nouă forță să mergem mai departe...
" Dumnezeu permite cu adevărat să se întâmple lucruri rele, dar numai pentru a scoate din acestea un bine și mai mare."

Offline

 

#2783 2010-11-22 19:37:17

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-35

vrabiutza eu nu prea le am...poate mika sa iti dea ceva sfaturi, ca e experta... smile
aa...uite am si eu o idee: oua umplute, mereu au succes...si ceva chiftelute...cam aici se opreste imaginatia mea.. chicot

iar apropos de asteptare...eu nu am ramas niciodata insarcinata pana acum...imi e asa de greu sa raman optimista...dar poate Doamne Doamne imi va trimite luna asta un ingeras, asa ca de Craciun... smile  rugaciune


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#2784 2010-11-22 19:40:17

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-35

Offline

 

#2785 2010-11-22 19:41:43

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-35

mikado a scris:

Sonia , gata pe ziua de azi?  puss

Vrabi, ce avatar ti-ai tras  chicot

de-abia acum gata,mika puss


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#2786 2010-11-22 19:44:30

vrabiutza
Sr. member
Inregistrat: 2010-07-20
Mesaje: 1387

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-35

cris8 a scris:

vrabiutza eu nu prea le am...poate mika sa iti dea ceva sfaturi, ca e experta... smile
aa...uite am si eu o idee: oua umplute, mereu au succes...si ceva chiftelute...cam aici se opreste imaginatia mea.. chicot

iar apropos de asteptare...eu nu am ramas niciodata insarcinata pana acum...imi e asa de greu sa raman optimista...dar poate Doamne Doamne imi va trimite luna asta un ingeras, asa ca de Craciun... smile  rugaciune

Esti cea mai tare!
ai o imaginatie f bogata.
Cand faci chisfetutze,sa presezi cateva seminte de susan sa dea mai bine!
pai eu ma gandeam la rulou cu peste si ciuperci,la ceva salata cu creveti,sau clesti de crab,la crochete de cascaval...
k la felul 2 am ciorba de burta cu os de manzat,iar la felul 3 gratar,k pe acela il fac baietzii,k stam la curte! chicot
Eu zic sa nu te gandesti la lucruri neg,pt k nici nu ai facut IA pana acum.
Eu am ramas o data si destl de usor,de asta nu imi pierd speranta si nu vreau sa ma gandesc inca la IA sau FIV


rugaciune Doamne, ai grijă de ingerașii nostri și dă-ne nouă forță să mergem mai departe...
" Dumnezeu permite cu adevărat să se întâmple lucruri rele, dar numai pentru a scoate din acestea un bine și mai mare."

Offline

 

#2787 2010-11-22 19:55:46

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-35

vrabiutza cu mine mor invitatii de foame... rotfl2
pai ce spui tu acolo.... disperat uite de aia prefer sa ii scot in oras la aniversari... lol

pai tu nici nu trebuie sa te gandesti la IA, ca nu ai de ce...sigur vei ramane natural, mai ales ca s-a mai intamplat...
eu luna asta astept, nu imi pot da cu parerea nicicum... e prima IA facuta si sincer chiar sper sa se lase cu +...dar au trecut abia 5 zile...e asa grea asteptarea...


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#2788 2010-11-22 20:03:47

vrabiutza
Sr. member
Inregistrat: 2010-07-20
Mesaje: 1387

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-35

Stiu k asteptarea e grea,dar mai bine  gandesti pozitiv si te rogi la D-zeu,k tu ai facut tot ce s-a putut,acum e cum vrea DD. rugaciune  Maine merg la o manastire sa duc mancare la copii.Ma voi gandi si la tine cand ma voi ruga!
Eu va las,k merg la dus apoi la film.
Va pup!Noapte buna! puss  puss


rugaciune Doamne, ai grijă de ingerașii nostri și dă-ne nouă forță să mergem mai departe...
" Dumnezeu permite cu adevărat să se întâmple lucruri rele, dar numai pentru a scoate din acestea un bine și mai mare."

Offline

 

#2789 2010-11-22 20:09:21

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-35

Vrabi, vad ca ti-au raspuns fetele ...tu stii cel mai bine ce invitati ai, ce mancaruri prefera ...e bine ca ai luat in calcul pestele, mai ales ca e post  smile

eu tot cu treaba  disperat


.

Offline

 

#2790 2010-11-22 20:20:18

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-35

vrabiutza noapte buna puss

mika iar esti harnicutza... puss

ies si eu
noapte buna tuturor puss


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#2791 2010-11-22 20:23:42

vrabiutza
Sr. member
Inregistrat: 2010-07-20
Mesaje: 1387

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-35

mikado a scris:

Vrabi, vad ca ti-au raspuns fetele ...tu stii cel mai bine ce invitati ai, ce mancaruri prefera ...e bine ca ai luat in calcul pestele, mai ales ca e post  smile

eu tot cu treaba  disperat

multu! puss
Pai imi si place pestele! drool Eu am niste invitati care ne sunt f buni prieteni,dar mereu asteapta de la mine sa-i surprind placut si nu as vrea sa ratez tocmai de data asta.
Am o prietena careia ii plac salatele,dar nu mai am idei.
As vrea ceva cu creveti sau clesti ,dar nu am nicio reteta nustiu


rugaciune Doamne, ai grijă de ingerașii nostri și dă-ne nouă forță să mergem mai departe...
" Dumnezeu permite cu adevărat să se întâmple lucruri rele, dar numai pentru a scoate din acestea un bine și mai mare."

Offline

 

#2792 2010-11-22 20:33:18

AnaArc
Hero member
De la: Ardeal
Inregistrat: 2010-08-31
Mesaje: 3640

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-35

vrabiutza mii de scuze, am inteles eu gresit din cauza ca am prea putine cunostinte despre aceste lucruri, credeam ca e vorba de medicamente in gen bu, o sa fiu mai atenta, nu te supara te rog.
dirida bebelasul meu avea 9 saptamani  supa .
mikado merci
puss  pe toata lumea

Ultima oara a fost editat de AnaArc (2010-11-22 20:35:41)


Cea mai fericita fiinta de pe pamant din 30.10.2011! Sunt mama! Antonia Gabriela e sufletelul nostru scump si drag! hjarta hjarta hjarta  Doamne iti multumesc pentru minune!

http://www.fertilityfriend.com/home/325a76

Offline

 

#2793 2010-11-22 20:38:10

vrabiutza
Sr. member
Inregistrat: 2010-07-20
Mesaje: 1387

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-35

AnaArc a scris:

vrabiutza mii de scuze, am inteles eu gresit din cauza ca am prea putine cunostinte despre aceste lucruri, credeam ca e vorba de medicamente in gen bu, o sa fiu mai atenta, nu te supara te rog.
dirida bebelasul meu avea 9 saptamani  supa .
mikado merci
puss  pe toata lumea

Nu e nicio problema, draga mea!Dar Numai sa tii cont k nu se iau asa medicamente de capul  nostru! puss
Si al meu avea numai 6 sapt,dar oricat ar fi de mic,cand ti-l doresti oricum suferi! puss
Garga, multu pt retete si mai ales pt aranjament! puss
De data asta char va las!Pup!


rugaciune Doamne, ai grijă de ingerașii nostri și dă-ne nouă forță să mergem mai departe...
" Dumnezeu permite cu adevărat să se întâmple lucruri rele, dar numai pentru a scoate din acestea un bine și mai mare."

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.