homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Amo mare problema pls help :((


#1 2010-11-08 15:01:51

ralucka1610
New member
Inregistrat: 2010-11-08
Mesaje: 11

amo mare problema pls help :((

buna , iau anticonceptionale yaz de 3 luni . asta este al treilea blister . ciclul mi-a venit pe 1 noiembrie si m-a tinut pana pe 4 - 5 . ieri dupa amiaza  am avut un contact sexual neprotejat , nu si-a dat drumul in mine, iar aseara am uitat sa iau pastila . am luat-o acum , iar diseara o iau pe cea normala la ora care o luam d obicei . vreau sa stiu daca sunt sanse sa fiu insarcinata avand in vedere ca nu si-a dat drumul in mine iar eu eram a doua zi dupa ciclu . astept pareri , multumesc .
aaaa inca ceva .. 7 zile trebuie sa folosesc prezervativ nu?

Ultima oara a fost editat de ralucka1610 (2010-11-08 15:02:52)

Offline

 



#2 2010-11-08 15:34:03

fluturascrys
Hero member
De la: Stuttgart
Inregistrat: 2010-09-24
Mesaje: 3486

Re: amo mare problema pls help :((

Dragutza eu am luat pastile timp de 5 ani, dar si s-a mai intamplat sa uit sa iau o pastila si nu s-a intamplat nimic, oricum esti protejata, atata timp cat esti protejata in perioada de 7 zile de pauza nu trebuie sa iti faci probleme acum. Nu trebuie sa folosesti prezervativ pentru ca esti protejata de la prima pastila luata din blister. Acum nimic nu poate fi imposibil...dar dupa parerea mea 99% nu trebuie sa iti faci griji. goodluck


Iarta-ti dusmanii, dar niciodata nu uita numele lor !

Offline

 

#3 2010-11-08 15:55:26

kdeea
Platinum member
Inregistrat: 2008-06-13
Mesaje: 20306

Re: amo mare problema pls help :((

Pai e protejata de la prima pastila CU CONDITIA ca toate pastilele sa le ia corect smile Ea a omis una, a depasit 12 ore din cate inteleg, deci da, 7 zile protectie suplimentara. Insarcinata insa nu  esti ( dar n-are nicio treaba asta cu faptul ca ai fost sau nu a 2-a zi dupa menstra, pentru ca atata timp cat iei pastile, ovulatia NU se produce ), pentru ca acel contact a fost protejat de pastila de dinainte.


Just a puppet on a lonely string, oh who would ever wanna be king ?

Offline

 

#4 2010-11-08 16:10:32

fluturascrys
Hero member
De la: Stuttgart
Inregistrat: 2010-09-24
Mesaje: 3486

Re: amo mare problema pls help :((

kdeea a scris:

Pai e protejata de la prima pastila CU CONDITIA ca toate pastilele sa le ia corect smile Ea a omis una, a depasit 12 ore din cate inteleg, deci da, 7 zile protectie suplimentara. Insarcinata insa nu  esti ( dar n-are nicio treaba asta cu faptul ca ai fost sau nu a 2-a zi dupa menstra, pentru ca atata timp cat iei pastile, ovulatia NU se produce ), pentru ca acel contact a fost protejat de pastila de dinainte.

Scuze, nu ma gandisem ca a depasit 12 ore  goodluck


Iarta-ti dusmanii, dar niciodata nu uita numele lor !

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.