homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

SARCINA SAU NU


#1 2010-11-12 23:26:05

ily2y
New member
Inregistrat: 2006-09-12
Mesaje: 47

SARCINA SAU NU

Buna Seara. Am O Intrebare Si Poate Ma Poate Lamurii Cineva. De 3 Luni Incercam Cu Sotul Pt Un Bebe Si Trebuia Sa Am Menstrutie Pe 11 Noiembrie Dar Nu Am Avut Si Nici Azi. Am Facut Un Test De Sarcina Si A Iesit Negativ,oare Pot Sa Ma Bucur Sau E Alarma Falsa. Am Zis Sa Mai Astept Pana Luni Dar As Dori O Parere Si Din Partea Voastra,tare Mi-as Dorii Sa Fiu Insarcinata. Va Multumesc Tare Mult.

Offline

 



#2 2010-11-12 23:30:49

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: SARCINA SAU NU

mai fa un test peste cateva zile daca nu apare menstra. poate fi sarcina sau poate fi o mica intarziere, nu putem sti inca. multa bafta!

am sa te rog sa scrii cu litere mici.

Offline

 

#3 2010-11-12 23:32:36

ily2y
New member
Inregistrat: 2006-09-12
Mesaje: 47

Re: SARCINA SAU NU

multumesc.

Offline

 

#4 2010-11-24 12:07:29

ionela8210
New member
Inregistrat: 2010-11-18
Mesaje: 8

Re: SARCINA SAU NU

Buna fetelor...eu sunt noua pe aici......vad ca va spuneti toate gandurile si toate problemele....asa ca am prins curaj si va scriu si eu. De aproape 5 luni incerc sa fac un bebe si nu prea-mi iese...........maine 25 noiembrie ar trebui sa-mi vina menstruatia......si eu nu o astept defel.............am dureri de burta, de spate, ca de obicei in aceasta perioada.......asa ca nu-mi fac prea multe sperante. Voi dupa cate incercari ati reusit?

Offline

 

#5 2010-11-24 12:19:41

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: SARCINA SAU NU

buna... multa bafta! depinde, sunt fete carora le-a iesit din prima, altele care au asteptat ani uni. mergi al "intrebari despre fertilitate", acolo discuta fetele care asteapta sa devina gravidute smile


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2010-11-24 12:57:02

ionela8210
New member
Inregistrat: 2010-11-18
Mesaje: 8

Re: SARCINA SAU NU

multumesc mult

Offline

 

#7 2010-11-24 19:14:43

ionela8210
New member
Inregistrat: 2010-11-18
Mesaje: 8

Re: SARCINA SAU NU

mi-am facut un test pentru ca nu mai aveam rabdare, dar a iesit negativ........astazi am avut ceva greturi si am crezut ca poate poate. Cred ca l-am facut prea devreme. Maine voi sti cu siguranta....Chiar daca maine ar trebuie sa-mi vina..........tot e devreme pentru test de sarcina nu?

Offline

 

#8 2010-11-24 21:02:03

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: SARCINA SAU NU

dap, se face test la 7 zile de intarziere a menstrei

Offline

 

#9 2010-11-26 19:27:16

ionela8210
New member
Inregistrat: 2010-11-18
Mesaje: 8

Re: SARCINA SAU NU

Buna......am revenit. Trebuia sa-mi vina menstruatia pe 25....si.........nu a venit. Stiu ca nu e mult, dar e ceva nu? daca nu vine nici maine imi fac un test........Doamne ajuta

Offline

 

#10 2010-11-26 19:35:10

diana_24
Sr. member
Inregistrat: 2010-09-23
Mesaje: 1714

Re: SARCINA SAU NU

Ionela, rezultatul testului e concludent la o saptamana de intarziere a menstruatiei sau la 3 saptamani de la contactul cu pricina. Acum faci cum crezi, dar nu stiu daca are vreun rost sa-l faci maine.

Offline

 

#11 2010-11-27 16:08:10

ionela8210
New member
Inregistrat: 2010-11-18
Mesaje: 8

Re: SARCINA SAU NU

Inca nu a venit menstruatia...nu am facut test.......mai astept putin, sa nu-mi fac sperante desarte.

Offline

 

#12 2010-11-27 16:56:58

diana_24
Sr. member
Inregistrat: 2010-09-23
Mesaje: 1714

Re: SARCINA SAU NU

Mai asteapta cateva zile. Multa bafta si sa fie cum iti doresti tu  puss

Offline

 

#13 2010-12-02 13:48:25

ionela8210
New member
Inregistrat: 2010-11-18
Mesaje: 8

Re: SARCINA SAU NU

a venit menstruatia ....din pacate n-a fost cum am vrut eu. Dupa post o luam de la capat. sad
V-am pupat.....sa ne auzit cu vesti bune

Offline

 

#14 2010-12-12 13:37:24

ras_cristalin
New member
Inregistrat: 2009-01-28
Mesaje: 26

Re: SARCINA SAU NU

ionela8210 a scris:

a venit menstruatia ....din pacate n-a fost cum am vrut eu. Dupa post o luam de la capat. sad
V-am pupat.....sa ne auzit cu vesti bune

Mult succes data viitoare !  majoreta   patfierbinte  majoreta


Gandeste-te de doua ori si fa o data, ca sa poti sover linistit noaptea.

Offline

 

#15 2010-12-28 09:33:36

ionela8210
New member
Inregistrat: 2010-11-18
Mesaje: 8

Re: SARCINA SAU NU

multumesc mult

Offline

 

#16 2011-01-05 14:01:10

glaciarkittz
Membru
De la: braila
Inregistrat: 2011-01-05
Mesaje: 2

Re: SARCINA SAU NU

Am o dilema.Sper sa ma ajute cineva.Am 10 zile de la ultimul contact sexual neprotejat.M-am lasat dusa de val desi aveam prezervative.De,e vorba de fostul iubit din timpul Facultatii,ne-am iubit mult in aceasta perioada(sufleteste,fara contact sexual,tp.de 2 ani) si ne-am pierdut iar dupa 7 ani ne-am regasit .El nu isi doreste un copil,dar eu da.
Cum ziceam am 10 zile si am urmatoarele simptome : sani durerosi la atingere si plini(asa ii simt),durere suportabila de spate,oboseala si am niste picaturi de sange deschise la culoare,durere in regiunea ce corespunde ovarului stang.Pe acest ovar am avut un chist care cica nu mai era la ultima ecografie. Am avut mai multe incercari de a voma.Am vomat la cateva zile dupa contact;nici nu aveam pofta de mancare.Azi,pe la ora 10.00am vomat doar apa;pt.ca nu mancasem mai nimic.De obicei ,micul dejun pt.mine e foarte consistent.Cateodata imi e foarte somn  si daca incerc sa raman treaza nu pot deloc;dorm cate 4 ore.Alteori am energie incat sa rezis o noapte intreaga si nu beau cafea.
Dupa contactul sexual nu am luat pastila de dupa si nici acum nu vreau sa o iau.


Este posibil ca aceste simptome sa fie sindrom premenstrual,o intaziere sau o dereglare a ciclului sau poate o infectie urinara poate duce la aceste sangerari?
        AJUTOR.NU STIU CE SA FAC
E prea devreme daca fac un test de sarcina?Sa mai astept dupa aceste 10 zile si daca da,cat?

Mentionez ca dupa contactul sexual am avut si am si in prezent picioarele si degetele reci.

Vreau sa spun ca daca e sarcina,eu vreau sa pastrez copilul,dar imi e teama sa nu fie o sarcina extrauterina.Sau poate m-am speriat eu si mi-am indus pshihologic starile specifice sarcinii.

Offline

 

#17 2011-01-05 14:10:06

czuky
Hero member
De la: timisoara, mosnita noua
Inregistrat: 2010-03-11
Mesaje: 2363
Site

Re: SARCINA SAU NU

glaciarkittz a scris:

Am o dilema.Sper sa ma ajute cineva.Am 10 zile de la ultimul contact sexual neprotejat.M-am lasat dusa de val desi aveam prezervative.De,e vorba de fostul iubit din timpul Facultatii,ne-am iubit mult in aceasta perioada(sufleteste,fara contact sexual,tp.de 2 ani) si ne-am pierdut iar dupa 7 ani ne-am regasit .El nu isi doreste un copil,dar eu da.
Cum ziceam am 10 zile si am urmatoarele simptome : sani durerosi la atingere si plini(asa ii simt),durere suportabila de spate,oboseala si am niste picaturi de sange deschise la culoare,durere in regiunea ce corespunde ovarului stang.Pe acest ovar am avut un chist care cica nu mai era la ultima ecografie. Am avut mai multe incercari de a voma.Am vomat la cateva zile dupa contact;nici nu aveam pofta de mancare.Azi,pe la ora 10.00am vomat doar apa;pt.ca nu mancasem mai nimic.De obicei ,micul dejun pt.mine e foarte consistent.Cateodata imi e foarte somn  si daca incerc sa raman treaza nu pot deloc;dorm cate 4 ore.Alteori am energie incat sa rezis o noapte intreaga si nu beau cafea.
Dupa contactul sexual nu am luat pastila de dupa si nici acum nu vreau sa o iau.


Este posibil ca aceste simptome sa fie sindrom premenstrual,o intaziere sau o dereglare a ciclului sau poate o infectie urinara poate duce la aceste sangerari?
        AJUTOR.NU STIU CE SA FAC
E prea devreme daca fac un test de sarcina?Sa mai astept dupa aceste 10 zile si daca da,cat?

Mentionez ca dupa contactul sexual am avut si am si in prezent picioarele si degetele reci.

Vreau sa spun ca daca e sarcina,eu vreau sa pastrez copilul,dar imi e teama sa nu fie o sarcina extrauterina.Sau poate m-am speriat eu si mi-am indus pshihologic starile specifice sarcinii.




nu de alta dar in zece zile hm...aproape o saptamana ii ia embrionului sa inceapa sa se planteze..deci la 3 sau 4 zile de la implantare nu cred sa ai inca astfel de simptome...iar daca e sarcina inseamna ce e mai demult acolo...nu de 10 zile..fa totusi un test..desi cred ca e prea devreme dar nu se stie

Ultima oara a fost editat de czuky (2011-01-05 14:10:33)


Mamica de Natalia Stefania..multumim Doamne 29.11.2010
Nimic nu doare mai tare,decat lucrul pe care l-ai inteles prea tarziu.

bebe    26+ <3

Offline

 

#18 2011-01-05 14:26:43

glaciarkittz
Membru
De la: braila
Inregistrat: 2011-01-05
Mesaje: 2

Re: SARCINA SAU NU

czuky a scris:

glaciarkittz a scris:

Am o dilema.Sper sa ma ajute cineva.Am 10 zile de la ultimul contact sexual neprotejat.M-am lasat dusa de val desi aveam prezervative.De,e vorba de fostul iubit din timpul Facultatii,ne-am iubit mult in aceasta perioada(sufleteste,fara contact sexual,tp.de 2 ani) si ne-am pierdut iar dupa 7 ani ne-am regasit .El nu isi doreste un copil,dar eu da.
Cum ziceam am 10 zile si am urmatoarele simptome : sani durerosi la atingere si plini(asa ii simt),durere suportabila de spate,oboseala si am niste picaturi de sange deschise la culoare,durere in regiunea ce corespunde ovarului stang.Pe acest ovar am avut un chist care cica nu mai era la ultima ecografie. Am avut mai multe incercari de a voma.Am vomat la cateva zile dupa contact;nici nu aveam pofta de mancare.Azi,pe la ora 10.00am vomat doar apa;pt.ca nu mancasem mai nimic.De obicei ,micul dejun pt.mine e foarte consistent.Cateodata imi e foarte somn  si daca incerc sa raman treaza nu pot deloc;dorm cate 4 ore.Alteori am energie incat sa rezis o noapte intreaga si nu beau cafea.
Dupa contactul sexual nu am luat pastila de dupa si nici acum nu vreau sa o iau.


Este posibil ca aceste simptome sa fie sindrom premenstrual,o intaziere sau o dereglare a ciclului sau poate o infectie urinara poate duce la aceste sangerari?
        AJUTOR.NU STIU CE SA FAC
E prea devreme daca fac un test de sarcina?Sa mai astept dupa aceste 10 zile si daca da,cat?

Mentionez ca dupa contactul sexual am avut si am si in prezent picioarele si degetele reci.

Vreau sa spun ca daca e sarcina,eu vreau sa pastrez copilul,dar imi e teama sa nu fie o sarcina extrauterina.Sau poate m-am speriat eu si mi-am indus pshihologic starile specifice sarcinii.




nu de alta dar in zece zile hm...aproape o saptamana ii ia embrionului sa inceapa sa se planteze..deci la 3 sau 4 zile de la implantare nu cred sa ai inca astfel de simptome...iar daca e sarcina inseamna ce e mai demult acolo...nu de 10 zile..fa totusi un test..desi cred ca e prea devreme dar nu se stie

MUTUMESC PT.SFAT.CRED CA VOI FACE UN TEST SI APOI IL VOI REPETA PESTE O SAPT.SI APOI LA SF.LUNII.
E SUPERB BEBELE. angel VpVC94Ok

Offline

 

#19 2011-01-05 18:14:14

Ioana Raluca
Membru
Inregistrat: 2011-01-05
Mesaje: 4

Re: SARCINA SAU NU

buna...am si eu intrebare poate ma puteti ajuta,De 6 zile ma simt ingrozitor umblu foartea des la toaleta,nu pot sa mananc,ametesc...ma gandesc ca poate sunt insarcinata!! ma ajuta si pe mine cineva .Va multumesc!!!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.