homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Urinarea, dupa contact sexual


#1 2010-11-17 13:12:32

fluturascrys
Hero member
De la: Stuttgart
Inregistrat: 2010-09-24
Mesaje: 3486

Urinarea, dupa contact sexual

Fetelor ma gandeam daca urinarea imediata dupa un contact sexual micsoreaza sansese de a ramane insarcinata?  Am o prietena care desi prietenul ei ejaculeaza la fiecare contact in ea, nu a ramas niciodata si singura ei metoda de contraceptie este ca urineaza imediat si se spala intravaginal.

Astept parerile voastre inainte sa ma riscu cu metoda asta. sexinpat

Ultima oara a fost editat de fluturascrys (2010-11-17 13:14:53)


Iarta-ti dusmanii, dar niciodata nu uita numele lor !

Offline

 



#2 2010-11-17 13:26:20

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Urinarea, dupa contact sexual

urinarea nu micsoreaza deloc sansele de a ramane insarcinata...
e vorba de doua canale diferite totusi.....

deci nu te risca.

Offline

 

#3 2010-11-17 13:26:39

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Urinarea, dupa contact sexual

prietena ta se joaca cu focul. daca nu a ramas pana acum inseamna ca a fost norocoasa, atata tot.
urinarea dupa contact chiar nu are legatura ( ejacularea are loc in vagin nu in uretra...)
iar spalarea vaginala dupa contact nu poate fi prea eficienta deoarece o parte din sperma ajunge direct in col in timpul ejacularii.
orientati-va spre o masura de contraceptie sigura.

Offline

 

#4 2010-11-17 13:28:45

fluturascrys
Hero member
De la: Stuttgart
Inregistrat: 2010-09-24
Mesaje: 3486

Re: Urinarea, dupa contact sexual

va multumesc pentru raspunsuri, ma gandeam eu ca nu are legatura, dar totusi am zis ca daca ea foloseste....cine stie


Iarta-ti dusmanii, dar niciodata nu uita numele lor !

Offline

 

#5 2010-11-18 10:20:56

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Urinarea, dupa contact sexual

fluturascrys a scris:

va multumesc pentru raspunsuri, ma gandeam eu ca nu are legatura, dar totusi am zis ca daca ea foloseste....cine stie

poate ca si contactele alea sexuale sunt in afara perioadei fertile...oricum, e vorba doar de noroc, desi, dusurile intravaginale au un mic efect contraceptiv....dar mic


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2010-11-19 09:21:38

fluturascrys
Hero member
De la: Stuttgart
Inregistrat: 2010-09-24
Mesaje: 3486

Re: Urinarea, dupa contact sexual

am vorbit cu prietena mea despre gradul mic de protectie pe care il ofera aceasta metoda de contraceptie si ea zice k de fiecare data cand urineaza ii curge toata sperma..de multe ori nici nu se spala intravaginal, mie mi se pare ciudat totusi da ok inteleg ca este normal ca spema sa curga in pozitia aia..dar totusi m-am decis sa folosesc metoda cu ejaculare afara+metoda calendarului. Prietenul meu zice ca nu ma simte cu prezervativ si se face mic in cateva minute. Acum problema este ca eu nu stiu sa imi calculez perioada fertila  grater daca ma puteti ajuta cu un sfat.

Va multumesc  sexinpat


Iarta-ti dusmanii, dar niciodata nu uita numele lor !

Offline

 

#7 2010-11-19 09:36:40

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Urinarea, dupa contact sexual

normal ca ii curge sperma daca sta in pozitia aia. dar de unde stie ea cata curge, asta nu inteleg.

nici metoda calendarului + ejaculare afara nu e una sigura, ca sa nu mai zic de faptul ca e total nesanatos pt partener sa ejaculeze in exterior. poate ajunge la disfunctii erectile mai incolo....

Offline

 

#8 2010-11-19 09:44:59

fluturascrys
Hero member
De la: Stuttgart
Inregistrat: 2010-09-24
Mesaje: 3486

Re: Urinarea, dupa contact sexual

da camysh multumesc de raspuns...atunci as incerca cu pelicule contraceptive as incerca cu orice pana la urma in afara de ac pe care le-am laut 5 ani si acum sunt in luna a3-a de pauza (am intrerupt ca am avut probleme cu ficatul) si ma simt foate bine acum ca in sfarsit am si eu chef de sex...si in afara de prezervativ ca nu il simt pe iubitul meu si nici el pe mine... nu stiu ce sa mai zic.


Iarta-ti dusmanii, dar niciodata nu uita numele lor !

Offline

 

#9 2010-12-09 13:37:29

fluturascrys
Hero member
De la: Stuttgart
Inregistrat: 2010-09-24
Mesaje: 3486

Re: Urinarea, dupa contact sexual

fluturascrys a scris:

da camysh multumesc de raspuns...atunci as incerca cu pelicule contraceptive as incerca cu orice pana la urma in afara de ac pe care le-am laut 5 ani si acum sunt in luna a3-a de pauza (am intrerupt ca am avut probleme cu ficatul) si ma simt foate bine acum ca in sfarsit am si eu chef de sex...si in afara de prezervativ ca nu il simt pe iubitul meu si nici el pe mine... nu stiu ce sa mai zic.

am ramas tot la prezervativ...mai sigur ,iar din ianuarie as vrea sa incep pastilele.

si referitor la prietena mea..m-am tot gandit nustiu  poate are alte probleme si ei nu ii dau de gandit cesafac ca orice femeie normala (ca si ea) care intretine relatii sexuale si nu se protejeaza decat in felul asta (ea nu a luat niciodata ac si are 28 de ani, de 10 ani nu se proteaza decat prin urinare) era imposibil sa nu ramana macar o data insarcinata. parerea mea eu continua sa creada ca are Dumnezeu grija de ea...dar eu nu sunt prea sigura nustiu  Dumnezeu are dar mai inaintea lui trebuie sa ai si tu grija.

Voua nu vi se pare ciudat ? spranceana


Iarta-ti dusmanii, dar niciodata nu uita numele lor !

Offline

 

#10 2010-12-09 15:33:05

dianah
Sr. member
De la: Zalau
Inregistrat: 2009-02-09
Mesaje: 1877
Site

Re: Urinarea, dupa contact sexual

sincer,si mie mi se pare foarte ciudat ca nu a ramas pana acum,in 10 ani de zile.ceva sigur nu e in regula.


5 Octombrie 2012 a venit pe lume minunea noastra hjarta
Larisa Ema,mami si tati te iubesc pana la cer si inapoi!!!

Offline

 

#11 2010-12-09 15:47:54

fluturascrys
Hero member
De la: Stuttgart
Inregistrat: 2010-09-24
Mesaje: 3486

Re: Urinarea, dupa contact sexual

nustiu  ma gandeam ca nu sunt eu paranoica, pur si simplu nu ramane si nici nu se protejeaza. eu am incercat sa ii spun mai pe ocolite ca ar putea fi vorba despre o problema cesafac  cesafac dar nu prea am succes


Iarta-ti dusmanii, dar niciodata nu uita numele lor !

Offline

 

#12 2010-12-17 20:39:59

dianatzaz
New member
Inregistrat: 2010-12-16
Mesaje: 6

Re: Urinarea, dupa contact sexual

urina este acida..si scade probabilitatea de a ramane insarcinata... e f bine sa urinezi imediat dupa...:)medicul ginecolog mi`a recomandat asta

Offline

 

#13 2010-12-17 20:41:46

daenarys
Vizitator

Re: Urinarea, dupa contact sexual

te asigur,ca dacaia contacte neprotejate poti s aramai gravida.poti sa mergi si de 10 ori dupa la baie ca poti ramai insarcinata.

 

#14 2010-12-17 23:02:26

Izza_bella
Full member
Inregistrat: 2010-12-07
Mesaje: 310

Re: Urinarea, dupa contact sexual

e cam greu s ajunga urina in vagin.. zic eo.snt doua locuri cat de cat diferite..poate o inaltura o parte din sperma de la intrarea in vagin,dar atata.


cold

Offline

 

#15 2010-12-19 01:42:56

Orange
Full member
Inregistrat: 2009-12-04
Mesaje: 723

Re: Urinarea, dupa contact sexual

Doar urinarea dupa contact ??? Nu ma speriati, va rog eu !! big_smile E o aberatie....NU ARE NICI O LEGATURAAAA! In legatura cu faptul ca e recomandabil sa mergi la wc imediat dupa contactul sexual , stiu ca e valabil pentru baieti ca sa nu faca vre-o infectie...pt fete...(cred yo) ca e cel mai bine sa faca un dus smile


Am invatat ca nu merita sa irosesti nici macar o clipa din viata pentru a te gandi la oamenii care nu iti plac sau nu te plac hjarta Va pup si aveti grija de vOi hjarta

Offline

 

#16 2010-12-20 08:37:58

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Urinarea, dupa contact sexual

in primul rand, daca e sa ne gandim la Dumnezeu, cum ar avea grija de ea daca ea face sex fara sa fie casatorita? sau e?
oricum, e posibil sa aiba ea vreo problema medicala sau pur si simplu are maaaaaaare noroc.

Orange, urinarea dupa contact e recomandata femeilor pentru a indeparta bacteriile care se aduna pe uretra in timpul frecarii corpurilor cand are loc contactul sexual.
baietii n-au nicio treaba.

Offline

 

#17 2010-12-20 08:47:20

suzanaj
Sr. member
Inregistrat: 2010-04-22
Mesaje: 1281

Re: Urinarea, dupa contact sexual

nu pot sa cred ce citesc....., si cat are 28 ani ?!!! Recomanda-i forumul asta sa se mai documenteze.


Exista doua moduri de a-ti trai viata:ca si cum nu ar exista miracole sau ca si cum totul ar fi un miracol.(albert einstein)

Offline

 

#18 2010-12-26 17:38:56

monicaberlin
New member
Inregistrat: 2010-12-26
Mesaje: 23

Re: Urinarea, dupa contact sexual

Urinarii imediat dupa contactul sexual ii vad doar o singura utilitate: se elimina posibilitatea ca bacteriile ajunse in uretra in timpul actului sexual sa ascensioneze catre restul aparatului urinar si sa creeze probleme ulterioare. In rest...Doamne iarta-ma, dar nu stiu vreo femeie sa fi purtat vreo sarcina in vezica urinara!

Offline

 

#19 2010-12-28 10:33:36

fluturascrys
Hero member
De la: Stuttgart
Inregistrat: 2010-09-24
Mesaje: 3486

Re: Urinarea, dupa contact sexual

camysh a scris:

in primul rand, daca e sa ne gandim la Dumnezeu, cum ar avea grija de ea daca ea face sex fara sa fie casatorita? sau e?
oricum, e posibil sa aiba ea vreo problema medicala sau pur si simplu are maaaaaaare noroc.

Orange, urinarea dupa contact e recomandata femeilor pentru a indeparta bacteriile care se aduna pe uretra in timpul frecarii corpurilor cand are loc contactul sexual.
baietii n-au nicio treaba.

nu este casatorita  bang dar nu asta ma ingrijoreaza cel mai tare ci faptul ca nu se protejeaza  box poate avea atatea probleme mult mai mari decat o sarcina, care nu zic ca nu ar fi o problema, dar ...sunt altele si mai mari. Refuza orice fel de ajutor, am incercat mai multe modalitati de a discuta cu ea si pe mai multe teme (sarcina, sida, hpv, etc), si am ajuns la concluzia ca fiecare face ce crede de cuviinta cu viata lui..suntem prietene de 12 ani si imi pare rau pentru ea, dar daca ea asa vede lucrurile si nu concepe "probleme" ma cam dau batuta nocry


Iarta-ti dusmanii, dar niciodata nu uita numele lor !

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.