homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Pentru dotoressa


#1 2010-11-20 23:16:40

BabyDoll90
Membru
Inregistrat: 2010-11-20
Mesaje: 1

Pentru dotoressa

am luat anticonceptionale Diane 35 timp de 13 zile din prima zi de ciclu menstrual (06.11) mi'a tinut 6 zile normal dar dupa ce o faceam cu prietenul meu imi curgea sange si am decis sa le intrerup (18.11) nu am terminat blisterul . dar sangerarea continua daca atunci tinea cateva ore acum e tot timpul nu e abundenta dar este  skitarg si ma enerveaza grater .. e din cauza pastilelor hmm k nu mai stiu ce sa cred  huh ..apropo pastilele le'am luat fara prescriptia medicului  bang (nu ma mai certati ca stiu ca am facut o prostie).. o sa se tremine cesafac ?? si are vreun efect negativ ca le'am intrerupt? ..nu am avut nicio reactie de la ele doar dimineata putina greata si nimic altceva ...nu ma trimiteti la doctor ca nu ma duc
1. doctorita e nebuna
2.se cunoaste cu mama
3.e singura din oras  skitarg
ajutati'ma va rog grater

Offline

 



#2 2010-11-21 11:36:59

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Pentru dotoressa

Diane 35 se dau in special pentru dezechilibre hormonale care duc la probleme de sanatate. Daca tot ai luat de capul tau, trebuia sa iei unele cu doza mica de hormoni. Sangerarea e din cauza pastilelor. Daca te informai cat de cat inainte sa le iei sau ai fi citit macar prospectul ai fi stiut ca in primele luni de administrare apare spottingul - o sangerare putin cantitativa care trece dupa ce organismul se acomodeaza cu pastilele. Sangerarea pe care o ai acum dupa ce ai intrerupt pastilele (ceea ce nu trebuia sa faci) se poate considera menstruatie.
Daca tot vrei sa iei anticonceptionale te sfatuiesc sa faci un drum pana in cel mai apropiat oras (nu ar trebui sa coste mult) si sa discuti cu un medic de planning care sa te lamureasca ca pastilele astea nu sunt ca paracetamolul smile Poti sa ii pui cate intrebari vrei, e acolo sa te ajute.
Bafta, si nu te mai juca asa.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#3 2010-11-21 15:46:26

daenarys
Vizitator

Re: Pentru dotoressa

Baby,sangerezi de la intreruprerea ac cam asa s eintampla cand nu duci folia pana la capat.daca nu poti sa mergi la medicul din oras incearca sa mergi in alt oras la altul smile

 

#4 2010-11-24 15:16:12

elenag84
New member
De la: Targu Mures
Inregistrat: 2007-01-25
Mesaje: 12

Re: Pentru dotoressa

Cat timp am alaptat am luat Cerazette iar acum iau Marvelon. Cand am trecut de la cerazette la marvelon am facut pauza de 7 zile. Exista vreun risc sa raman gravida?

Offline

 

#5 2010-11-24 15:28:01

dea_di
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-01-16
Mesaje: 18682

Re: Pentru dotoressa

nu, ai facut bine!


"Nu stii, ca numa-n lacuri cu noroi in fund cresc nuferi?"

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2010-11-24 16:58:52

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Pentru dotoressa

dea_di a scris:

nu, ai facut bine!

nu e adevarat...nu a facut bine deloc...cerazette e contraceptiv doar cu progesteron...rezulta ca nu trebuia facuta pauza deloc
of...da, e cam cu risc elenag84


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#7 2010-11-24 17:17:25

dea_di
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-01-16
Mesaje: 18682

Re: Pentru dotoressa

neutral pfff imi cer scuze cesafac credeam ca se procedeaza la fel ca in cazul celorlalte...


"Nu stii, ca numa-n lacuri cu noroi in fund cresc nuferi?"

Offline

 

#8 2010-11-24 17:31:56

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Pentru dotoressa

nu-i nimic...acum vei stii


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.