homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Raceala in sarcina


#1 2011-01-15 13:06:45

ana_misu
Full member
Inregistrat: 2007-10-03
Mesaje: 230

raceala in sarcina

Ieri mi-a iesit testul de sarcina pozitiv.Dupa calculele mele am intrat in saptamana 4-a de sarcina.
Probleme mea este ca am racit de ieri si am febra si dupa cate stiu eu nu am voie sa iau nici um medicament.
Am baut ceaiuri cu lamaie si masaj cu spirt.Am citit pe net ca dc temperatura corpului depaseste 37 grade e pericol de avort spontan fiind in primele saptamani de sarcina.
Nu stiu ce sa mai fac sa-mi scada febra.Daca a mai patit cineva ca mine si-mi poate da un sfat,va rog din suflet ajutati-ma.Sunt f speriata de un posibil avort spontan.

Offline

 



#2 2011-01-15 15:02:15

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: raceala in sarcina

nu-ti poti suna medicul? mi-e mi s-a recomandat sa iau paracetamol. eu stiu ca e mult mai periculos sa stai cu febra decat sa iei paracetamol. sanatate multa!

Offline

 

#3 2011-01-15 16:17:57

tomina
Hero member
De la: Cluj
Inregistrat: 2007-01-19
Mesaje: 3647

Re: raceala in sarcina

da, febra nu e ok. dar poti bea ceai fierbinte de tei cu lamaie si miere. stiu ca in primul semestru de sarcinaa nu e bine sa se dea medicamente. sanatate


iubesc+Camelia+Matei

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.