homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40-66


#1236 2011-02-13 13:47:37

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

Ana, Smart, laura  puss

Smart  goodluck  rugaciune


.

Offline

 



#1237 2011-02-13 13:48:31

AnaArc
Hero member
De la: Ardeal
Inregistrat: 2010-08-31
Mesaje: 3640

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

Nu e nimeni sa vorbeasca cu mine. Ma pun in pat un pic. Pupici.


Cea mai fericita fiinta de pe pamant din 30.10.2011! Sunt mama! Antonia Gabriela e sufletelul nostru scump si drag! hjarta hjarta hjarta  Doamne iti multumesc pentru minune!

http://www.fertilityfriend.com/home/325a76

Offline

 

#1238 2011-02-13 13:52:25

nerama
Insomniac member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-11-18
Mesaje: 8269

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

pupici din nou puss

noi ne pregatim sa plecam ca e ziua nasului de cununie...
va doresc o duminica placuta in continuare puss

LE: ana puss eu cred ca macar sacul si un punctulet se vede... la mine maine ar fi o saptamana de intarziere...

Ultima oara a fost editat de nerama (2011-02-13 13:54:32)


din 10.10.2011 sunt cea mai fericita mamica hjarta bebe
un anisor si jumatate de fericire, implinire si bucurii

Offline

 

#1239 2011-02-13 13:52:37

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

anuca puss eu zic sa mergi la dr

vrabiut,nu sunt grasa,sunt inca in grafic chicot da celulita am demult.doar cu miscare multa poti scapa cat de cat de ea.da eu nu am timp de miscare din pacate

am terminat sportu,acu mananc si eu putin smile

angel,vleau si eu tort drool si pizza de la vrabi drool mai mananc o data cand ma serviti voi big_smile

neruchi,la multi ani pt nasuuuu! birthday distractie placuta! puss

Ultima oara a fost editat de sonia30 (2011-02-13 13:55:15)


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1240 2011-02-13 13:58:27

nerama
Insomniac member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-11-18
Mesaje: 8269

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

sonia puss


din 10.10.2011 sunt cea mai fericita mamica hjarta bebe
un anisor si jumatate de fericire, implinire si bucurii

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1241 2011-02-13 14:05:12

prigatel
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2009-09-06
Mesaje: 3945

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

mika, da la semnatura ta pot intra. era sa mor inecata cu propriile bale. ideea e ca ma loghez pe google si cand vreau intru pe pictures da mereu eroare. am incercat sa ma loghez si direct pe picasa pe toate conturile si nu merge. am un link de la un album si merge si la mine, dar daca vreau sa vad restul conturilor cu toate pozele nu merge.

Ultima oara a fost editat de prigatel (2011-02-13 14:06:04)


IOANA ALEXANDRA este in bratele noastre - 27.06.2011     http://lb2f.lilypie.com/HJICp2.png
VLAD ANDREI primul nostru pui - 20.10.2005     http://dhbf.daisypath.com/Nfqsp2.png

http://www.fertilityfriend.com/home/prigatel

Offline

 

#1242 2011-02-13 15:17:59

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

ce liniste cesafac


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1243 2011-02-13 15:26:09

bunea georgeta
Platinum member
De la: Prahova
Inregistrat: 2009-07-12
Mesaje: 22533
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

Buna wave

am intrat sa va salut. mi-a venit uratii si ma doare rau burta. merg in pat. poate  intru mai tarziu.  wave

Ultima oara a fost editat de bunea georgeta (2011-02-13 15:32:06)


Va rog nu ma citati!Ajutati-ma sa nu imi iau ban.Multumesc.

Offline

 

#1244 2011-02-13 15:32:36

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

geo puss sa te simti mai bine par


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1245 2011-02-13 16:54:04

AnaArc
Hero member
De la: Ardeal
Inregistrat: 2010-08-31
Mesaje: 3640

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

Ce liniste azi, eu sunt la lucru.

Am inteles Neruca, eu am vreo 4-5 zile, la mine spotingul aparea prin ziua 9-10. Pana joi sper sa se vada. Te pup.

Sonia merg joi nu mai stau, vreau sa fiu linistita, e cam urat ca nu am programare si va trebui sa stau cateva ore pe acolo pana intra programatii, pt programare trebuie sunat cu 2 luni inainte. Te pup si pe tine.

Giorgi imi pare rau de urati. Te pup.

Va pup pe toate.


Cea mai fericita fiinta de pe pamant din 30.10.2011! Sunt mama! Antonia Gabriela e sufletelul nostru scump si drag! hjarta hjarta hjarta  Doamne iti multumesc pentru minune!

http://www.fertilityfriend.com/home/325a76

Offline

 

#1246 2011-02-13 16:55:14

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

hello!
ne-am adunat si noi de pe drumuri, am o durere de burtica si de spate de nu ma pot misca cesafac
de dimineata pusesem ceasul la 8 sa sune sa iau temperatura, dar...de nerabdatoare ce sunt, la 7 juma' eram cu ochii cat cepele.asa ca am luat-o atunci.
are ceva daca in fiecare zi intarzii 10 minute pana ajung la ora 8? nustiu
va pup pe toate


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#1247 2011-02-13 16:55:32

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

anuca puss serviciu usor

poke puss nu cred ca are ceva cateva min.e bine daca poti sa iti iei temp.io n-am putut cesafac

Ultima oara a fost editat de sonia30 (2011-02-13 16:56:30)


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1248 2011-02-13 16:59:51

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

mna, eu nu am probleme, atata timp cat trebuie sa o iau in jur de 8. eu cam ultima trezire-culcare o am la 2-3, deci ar fi timp destul pana la 8.
ma speriasem de dim cand am vaz ce temperatura am, mi s-a parut mica, acum am verificat la fete si-s ok chicot puss


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#1249 2011-02-13 17:24:15

AnaArc
Hero member
De la: Ardeal
Inregistrat: 2010-08-31
Mesaje: 3640

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

Sonia, te pup.

Poke si eu de multe ori am luat-o cu 10-15 min mai repede, e bine ca dormi atatea ore inainte neintrerupt, ziceau fetele ca e relevanta daca dormi inainte 3 ore si cat de cat sa fie la aceeasi ora. Si pe mine in ultimu timp m-a stresat, visam numai termometru, temperaturi, etc., nu mai puteam dormi, daca te uiti in graficul meu am tot bulinute albe in ultimul timp din cauza somnului prost sau ma trezeam si ma gandeam tot la temperatura, trebuia sa o iau ca nu mai puteam adormi daca nu. Abia azi-noapte am dormit in sfarsit mai bine. Iti doresc sa te ajute graficul mult. Te pup.


Cea mai fericita fiinta de pe pamant din 30.10.2011! Sunt mama! Antonia Gabriela e sufletelul nostru scump si drag! hjarta hjarta hjarta  Doamne iti multumesc pentru minune!

http://www.fertilityfriend.com/home/325a76

Offline

 

#1250 2011-02-13 17:34:10

vrabiutza
Sr. member
Inregistrat: 2010-07-20
Mesaje: 1387

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

Am revenit! Am facut pizza,am avut musafiri niste prieteni care au baietel de 2 ani. dar au venit fara bebe! V-amoprit si voua cate o feliutza. A iesit delicioasa! Oricum, altceva nu mai avem de mancare  chicot 
Al meu vrea sa pape numai prostii: gratare. snitzel, cartofi piure, copti, nature, prajiti. Mai mananca cate un carnat de casa...aiureli din astea pe care nu le poti face pt a doua zi. Deci  bucatar  zilnic. E bine k se prepara repede. Ciorbitza dc fac, pap eu o data si restul papa cainele  chicot
Poke, miemi se pare ok TB la 36,7. Eu incepeam pe la 36,4 si restea cam pe la 36,9 dupa ovulatie.
dc e dif de cateva minute nu e nicioproblema, dar la jum de ora dif iti va bifa cu cerculet, nu bulina.Incearca sa o iei luna asta la 7,30 cum aiinceput si o iei de luna viit la 8. goodluck
Sonia, tu ce faci pt celulita?  nustiu
Ana  puss  si  goodluck  la dr, fara griji, k nu fac bine.
Nu stiu ce e cu voi de credeti k e ceva in neregula! Ce ar putea sa fie?  sm
Georgi  puss
Laura, tu esti in poza? ai deja un bebe mic? Ce dulce e! puss


rugaciune Doamne, ai grijă de ingerașii nostri și dă-ne nouă forță să mergem mai departe...
" Dumnezeu permite cu adevărat să se întâmple lucruri rele, dar numai pentru a scoate din acestea un bine și mai mare."

Offline

 

#1251 2011-02-13 17:43:31

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

buna fetelor. abia azi am reusit sa intru si sa va scriu, desi pe forum am fost conectata mai mereu pt ca a stat deschis laptopul. am avut musafiri si de asta nu am mai vb deloc cu voi, au venit niste prieteni in vizita vineri seara. au un ingeras dolofan de 10 luni, o scumpete de copil, cuminte. ce sa mai, e o minune sa ai un copil si sper ca in curand minunea asta sa apara si in viata mea. sotul meu s-a jucat cu cel mic, numai in brate l-a tinut, l-a facut sa rada, l-a pupacit. il ador cand il vad atat de dornic sa avem si noi un ingeras.

v-am cerut parerea sapt treuta in legatura cu mycoplasma+ureaplasma. prietenii astia sunt din iasi, s-au dus la synevo si mi-au luat recipient, mi-au dat o solutie ceva sau nush exact ce e, o sticluta cu un lichid care trebuie tinut in frigider pana voi merge la recoltare, sincer nu stiu ce e. recipient parca totusi am unul singur, dar nu sunt convinsa acum si nici nu pot verifica pt ca sunt la serviciu. voi cand ati facut cum a fost, va mai amintiti?

va pup pe toate, mi-a fost dor de voi, sper ca sunteti bine si voi si ingerasii vostri din burtica(pt cele care traiesc minunea) pusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspuss


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#1252 2011-02-13 17:50:55

vrabiutza
Sr. member
Inregistrat: 2010-07-20
Mesaje: 1387

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

Onutza puss , eu nu stiu despre ce recipient vb. Dar eu stiu k mycoplasma si ureaplasma se fac din secretia vaginala si trebuie sa ergi la gine, k sa-ti ia probe... Fetele au zis k se poate face analiza si din sange, dar emai relevant din secretie.
Fetele zic bine? Sau gresesc?
Tu ai fot pana acum la dr gine?Ce i-a zis?  nustiu
Oricum, din cate imi amintesc, ai zis k incercati pt bebe de 6 luni, nu?
Eu iti urez  goodluck  si  rugaciune  sa vina cat mai repede, dar nu cred k trebuie sa-ti faci griji..6 luni nu st multe. Sunt fete care incearca de ani si tot nu si-au pierdut speranta!
Tu ai CM regulat? De ce nu-ti gaci grafic, macar sa vedem si noi cum evoluezi?  puss


rugaciune Doamne, ai grijă de ingerașii nostri și dă-ne nouă forță să mergem mai departe...
" Dumnezeu permite cu adevărat să se întâmple lucruri rele, dar numai pentru a scoate din acestea un bine și mai mare."

Offline

 

#1253 2011-02-13 17:56:25

AnaArc
Hero member
De la: Ardeal
Inregistrat: 2010-08-31
Mesaje: 3640

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

Onutza mii si mii de scuze, am numit fetele cand le-am pupat, pe tine cred ca nu te-am pupat, acum te pup triplu.

Vrabi merci, eu nu sunt stresata, chiar sunt optimista, asa un pic ma gandesc sa fie bebe in uter, sa fie bine, dar nici nu ma asteptam sa fiu atat de optimista, am facut si eu ca tine, mi-am spus luna aceasta o sa raman gravi, am crezut ca se va intampla si Dumnezeu ne-a ajutat, acum sunt sigura ca o sa ne ajute sa fie bine pana la capat. Pe toate o sa ne ajute. Te pup.

Onutza eu zic sa nu te mai stresezi atat cu analizele, o sa vina bebe mai repede fara stres. Bafta. Te pup.

Ultima oara a fost editat de AnaArc (2011-02-13 18:01:57)


Cea mai fericita fiinta de pe pamant din 30.10.2011! Sunt mama! Antonia Gabriela e sufletelul nostru scump si drag! hjarta hjarta hjarta  Doamne iti multumesc pentru minune!

http://www.fertilityfriend.com/home/325a76

Offline

 

#1254 2011-02-13 18:06:33

vrabiutza
Sr. member
Inregistrat: 2010-07-20
Mesaje: 1387

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

AnaArc a scris:

Onutza mii si mii de scuze, am numit fetele cand le-am pupat, pe tine cred ca nu te-am pupat, acum te pup triplu.

Vrabi merci, eu nu sunt stresata, chiar sunt optimista, asa un pic ma gandesc sa fie bebe in uter, sa fie bine, dar nici nu ma asteptam sa fiu atat de optimista, am facut si eu ca tine, mi-am spus luna aceasta o sa raman gravi, am crezut ca se va intampla si Dumnezeu ne-a ajutat, acum sunt sigura ca o sa ne ajute sa fie bine pana la capat. Pe toate o sa ne ajute. Te pup.

Onutza eu zic sa nu te mai stresezi atat cu analizele, o sa vina bebe mai repede fara stres. Bafta. Te pup.

Onutza  puss  asa trebuie sa faci: sa fii optimista! Si sa te rogo sa duci sarcina la termen fara probleme si bebe sa fie sanatos!  rugaciune
Eu acum am un gand k voi ramane gravi cat mai curand  rugaciune  si de data asta chiar trebuie sa fie bine. Deja imi imaginez k de martisor ii voi face cadou sotului testul cu doua liniutze legat cu un snuruletz!
Dc nu reusesc in martie, o sa-i pun testul in drobul de Paste!  chicot
Fetelor, ajutati-ma si pe mine cu graficul asta, k ma si enerveaza  bang  bang  bang


rugaciune Doamne, ai grijă de ingerașii nostri și dă-ne nouă forță să mergem mai departe...
" Dumnezeu permite cu adevărat să se întâmple lucruri rele, dar numai pentru a scoate din acestea un bine și mai mare."

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.