homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40-70


#1312 2011-02-13 22:15:54

madalyna7
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-10
Mesaje: 4993

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

Asa e, Elle, tot cand vrea el va veni...Somn usor puss
Ana, cam asa e si la mine lunar. Ma dor si ovarele si sanii vreo 3- 4 zile la ovulatie si apoi inainte cu 3-4 zile durerile premenstruale. Doar ca luna asta la ovulatie am avut dureri mai mari decat de obicei si o secretie mai abundenta...A fost mai diferit si automat am prins cateva sperante ca poate s-a prins...smile
Dar o sa aflu peste cateva zile si va anunt.
Va pup, fetele ma duc si eu sa dorm.

Offline

 



#1313 2011-02-13 22:24:12

AnaArc
Hero member
De la: Ardeal
Inregistrat: 2010-08-31
Mesaje: 3640

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

Madalina imi pare rau ca ai asemenea probleme, dar cum ai zis tu Doamne Doamne comanda, asa ca si cu trompa tot o sa-ti dea bebe. puss

Va spun si eu noapte buna tuturor si somn linistit, va pup dragele mele prietene.  puss  puss  puss  puss  puss  wave


Cea mai fericita fiinta de pe pamant din 30.10.2011! Sunt mama! Antonia Gabriela e sufletelul nostru scump si drag! hjarta hjarta hjarta  Doamne iti multumesc pentru minune!

http://www.fertilityfriend.com/home/325a76

Offline

 

#1314 2011-02-13 22:27:26

yk_avk
Full member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2010-04-17
Mesaje: 241
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

buna seara fetelor.am o nelamurire si sper ca voi sa ma ajutati sa deslusesc acest mister.povestea mea este una putin cam lunga dar o sa incerc sa scurtez ca sa nu va rapesc timpul.sa incepem cu inceputul:in urma cu un an am intreupt contraceptivele deoarece eu si sotul meu ne doream si ne dorim un bebe.la 2-3 saptamani am ramas insarcinata,mare bucurie fiind primul bebe din familie,numai ca la vreo 10 saptamani totul sa naruit,diacnostic sarcina cu ou clar.a urmat chiuretajul,medicatia plus analize la fundeni la dr uscatescu.la fundeni mi-a dat aspenter si vitamina e.trecuste aproape 2 luni,menstruatia nu venea.am facut teste cu toate ca stiam ca nu are cum sa fie o posibila srcina.am revenit la doctorita mea si mi-a dat duphaston parca si ma asigurat ca o sa vina.am revenit dupa o luna cu aceeasi problema,lipsa menstrei.dupa eco endovaginal diacnostic sinechie uterina pe col(scuze daca termenii nu sunt cei corecti).a urmat aceeai procedura,chiuretaj,medicatie,fundeni.in cele din urma a aparut si menstruatie dupa o luna.din acel moment menstra a venit in fiecare luna la 33 de zile,numai ca in decembrie a venit la 34 de zile.cum am spus si mai sus eu si sotul meu ne dorim un bebe si tot muncim din octombrie 2010 pana in prezent.pe 8 ianuarie a fost ultima menstruatie iar dupa calculele mele ziua ovulatiei ar fi fost pe 27.urmatoarea menstruatie trebuia sa isi faca aparitia pe 10.02 iar astazi suntem in 13.simptome :sanii umflati,usor grei.dureri suportabile ale abdomeniului,secretie vaginala mai abundenta ca de obicei in aceasta perioada,durere de spate suportabila.ce parere aveti sa fac un test sau sa mai astept cateva zile?imi este teama sa fac un test si sa fiu din nou dezamagita.iar daca este bebe sper sa nu se intample ca data trecuta.a mai trecut cineva prin aceasta situatie?multumesc pentru timpul acordat.astept raspunsurile voastre.pupici


Invingatorii nu renunta niciodata, iar cei ce renunta nu castiga niciodata!
cat de curand yk,jr bebe

Offline

 

#1315 2011-02-13 22:28:07

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

pt fetele care se baga la somn am un pupic dulce si o imbratisare. somn dulce fetelor, sa aveti vise de ciocolata!

avem printre noi cunoscatoare in ale viselor? am fost visata insarcinata in 5 luni... m-a amuzat, ca eu ma gandesc atat de mult la un bebe si altcineva ma viseaza...


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#1316 2011-02-13 22:43:27

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

somn usor,ana kram


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1317 2011-02-13 22:59:10

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

plec acasa, somn dulce tuturor!puss


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#1318 2011-02-13 23:03:38

madalyna7
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-10
Mesaje: 4993

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

yk_avk a scris:

buna seara fetelor.am o nelamurire si sper ca voi sa ma ajutati sa deslusesc acest mister.povestea mea este una putin cam lunga dar o sa incerc sa scurtez ca sa nu va rapesc timpul.sa incepem cu inceputul:in urma cu un an am intreupt contraceptivele deoarece eu si sotul meu ne doream si ne dorim un bebe.la 2-3 saptamani am ramas insarcinata,mare bucurie fiind primul bebe din familie,numai ca la vreo 10 saptamani totul sa naruit,diacnostic sarcina cu ou clar.a urmat chiuretajul,medicatia plus analize la fundeni la dr uscatescu.la fundeni mi-a dat aspenter si vitamina e.trecuste aproape 2 luni,menstruatia nu venea.am facut teste cu toate ca stiam ca nu are cum sa fie o posibila srcina.am revenit la doctorita mea si mi-a dat duphaston parca si ma asigurat ca o sa vina.am revenit dupa o luna cu aceeasi problema,lipsa menstrei.dupa eco endovaginal diacnostic sinechie uterina pe col(scuze daca termenii nu sunt cei corecti).a urmat aceeai procedura,chiuretaj,medicatie,fundeni.in cele din urma a aparut si menstruatie dupa o luna.din acel moment menstra a venit in fiecare luna la 33 de zile,numai ca in decembrie a venit la 34 de zile.cum am spus si mai sus eu si sotul meu ne dorim un bebe si tot muncim din octombrie 2010 pana in prezent.pe 8 ianuarie a fost ultima menstruatie iar dupa calculele mele ziua ovulatiei ar fi fost pe 27.urmatoarea menstruatie trebuia sa isi faca aparitia pe 10.02 iar astazi suntem in 13.simptome :sanii umflati,usor grei.dureri suportabile ale abdomeniului,secretie vaginala mai abundenta ca de obicei in aceasta perioada,durere de spate suportabila.ce parere aveti sa fac un test sau sa mai astept cateva zile?imi este teama sa fac un test si sa fiu din nou dezamagita.iar daca este bebe sper sa nu se intample ca data trecuta.a mai trecut cineva prin aceasta situatie?multumesc pentru timpul acordat.astept raspunsurile voastre.pupici

Buna,
Imi pare rau ca ai trecut prin atatea chinuri si iti doresc din toata inima sa fie bebe acum si sa fie bine pana la capat.
Din pacate nu pot sa-mi dau cu parerea la problema ta pt ca nu am trecut prin asa ceva...poate o alta fata de pe aici stie mai multe.
In ceea ce priveste testul, daca ti-a intarziat menstruatia eu cred ca ar trebui sa-l faci si daca e pozitiv sa te si duci la medic, sa-ti prescrie un tratament pt sustinerea sarcinii sau ceva care sa te ajute sa fie bine.
Si daca nu e pozitiv nu dispera, sunt sigura ca Dzeu te va ajuta! Iti doresc multa bafta si tine-ne la curent! puss


si inca ceva, cred ca ar trebui sa consulti cel putin 2 medici. Nu merge pe mana unui singur medic intr-o problema asa de serioasa...poate lui ii scapa ceva. Ai grija de tine!

Ultima oara a fost editat de madalyna7 (2011-02-13 23:08:09)

Offline

 

#1319 2011-02-13 23:09:06

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

ma bag si eu la nanica.va pup,noapte buna puss


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1320 2011-02-13 23:35:41

nerama
Insomniac member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-11-18
Mesaje: 8269

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

noapte buna si rugaciune Doamne ajuta rugaciune


din 10.10.2011 sunt cea mai fericita mamica hjarta bebe
un anisor si jumatate de fericire, implinire si bucurii

Offline

 

#1321 2011-02-14 00:10:13

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

am terminat si noi filmul..mai bantui pe aici smile
yk, bine ai venit. au trecut deja 4 zile de cand trebuia sa apara uratii, fa un test sa vezi cum esti smile daca e bebic, ar trebui sa se pozitiveze destul de clar


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#1322 2011-02-14 07:32:06

dirida
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-02
Mesaje: 5207

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

neata  wave

ana, nu stiu cum ma simt, incerc sa nu ma mai gandesc. Stau cu sufletul la gura pana face al meu spermograma, iar daca aia iese iar proasta se vor narui toate sperantele mele.
Pe mine nu ma dor sanii deloc de la ovulatie si pana la menstruatie...de fapt nu ma dor deloc nici la ovulatie, nici inainte, nici dupa. Mai sunt un pic umflati cateodata l;a vreo sapt dupa ovulatie. O singura luna parca am avut si eu dureri de sani o zi, prin toamna, si asa am mai sperant, dar degeaba. Imi aduc aminte cand am ramas ma tot dureau sanii de inainte de ovulatie si nu s-a mai oprit durerea deloc pt ca ramasesem graviduta. Deci cand o sa fie la mine bebe sigur voi sti, pt ca eu nu am deloc dureri de sani.
Plus, ca pe mine nu ma doare burta cu cateva zile inainte de cm, si nici spotting nu am. In ziua cand tb sa vina, cu 1 h maxim inainte sa inceapa sa curga calumea incepe si durerea de burta, dar tare, de nu pot sta in picioare. Si cand incepe sa curga, apoi, curge , nu glumeste, spotting nu am deloc. Iar intepaturi pe la ovare mai am pana la cm, dar sunt f surde, si imi aduc aminte cand am ramas ca dureril;e de la bebe erau mai puternice si durau un pic mai mult. In concluzie, eu cred ca am sa stiu cand am sa raman, pt ca toate aceste simptome care se pot confunda cu bebe de inainte de cm eu nu le am.

yk, fa un test, daca e bebe sigur iese la test, pt ca ai deja intarzieri de cm.  goodluck

va pup pe toate


Doamne, te rog, fa o minune si pentru noi!

Offline

 

#1323 2011-02-14 07:44:11

far_away
Hero member
De la: Ardeal
Inregistrat: 2010-06-28
Mesaje: 3650

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

neata fete puss ma duc sa citesc din urma sa vedem daca sunt ceva noutati
va pupesc pe toate puss


My Ovulation Chart sjuk
hjarta mami de Andrei

Offline

 

#1324 2011-02-14 08:05:00

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

neata fete puss

diri,far puss  par


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1325 2011-02-14 08:28:04

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

neata fete dragi puss

parfumel  mornincoffee

Sonia , o cafea neagra  mornincoffee

Diri , o ciocolata  mornincoffee

ieri am lipsit , am facut un tort  hjarta iar pe seara am sarbatorit SF Valentin ca azi sotul meu e plecat

merg sa va citesc  coffestudiu


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#1326 2011-02-14 08:36:00

far_away
Hero member
De la: Ardeal
Inregistrat: 2010-06-28
Mesaje: 3650

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

diri, sonia, angel puss
asa mult ati scrissss big_smile


My Ovulation Chart sjuk
hjarta mami de Andrei

Offline

 

#1327 2011-02-14 08:43:49

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

Sonia , iar ai cazut la butoi ? eu sper ca nu , altfel  sm

YK , bina ai venit , eu zic sa faci un test , iar de e pozitiv sa mergi repejor la doctor

Neruc  goodluck  goodluck azi sa vi cu vesti bune


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#1328 2011-02-14 08:44:48

AnaArc
Hero member
De la: Ardeal
Inregistrat: 2010-08-31
Mesaje: 3640

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

Neata fete dragi, va pup pe toate si va doresc o saptamana cat mai buna, acum mi-am facut si eu un ceai.

Diri fi optimista, gandeste-te ca o sa iasa spermograma bine si o sa vezi ca o sa fie bine. Te pup.

Yk si eu zic sa faci test. Tin pumnii sa iasa pozitiv. Te pup.


Sonia, Angel, Far si cine mai e va pup pe toate.


Cea mai fericita fiinta de pe pamant din 30.10.2011! Sunt mama! Antonia Gabriela e sufletelul nostru scump si drag! hjarta hjarta hjarta  Doamne iti multumesc pentru minune!

http://www.fertilityfriend.com/home/325a76

Offline

 

#1329 2011-02-14 08:46:12

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

neata fetele ....  disperat cat ati scris  disperat .. v-am citit pe diagonala ...


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#1330 2011-02-14 08:49:08

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

Ana , Cmin puss cum va simtiti ?

TIME  trombon  trombon unde ai disparut


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.