homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40-9


#153 2011-02-07 11:29:16

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

puss  coco si puii
si eu zic ca mika ascunde ceva ... chicot


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 



#154 2011-02-07 11:33:02

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

buna fetelor. am lipsit cateva zile si ati avut activitate, nu gluma! ati vorbit muuuuuuult ca abia am reusit sa ajung la zi, dar am gasit si o groaza de vesti bune. felicitari proaspetelor mamici nera, smart si cmin, sa aveti o sarcina usoara si la termen iar bebe sa fie sanatos, la fel si voi! ma bucur din suflet pt voi si la toate celelelate le tin pumnii sa ne aduca in curand vestea cea mare! va pup dulce pe toate, sa aveti o saptamana frumoasa si fertila! si hai cu testele pozitive! pusspusspusspusspusspuss

intrebare: daca nu am mers inca la gineco pt control si analize, ce riscuri sunt pt o sarcina? noi nu mai avem rabdare sa ajung la control, mi-au venit si mie uratii de 2 zile si pana sa merg la gineco ne gandim sa ne punem pe treaba. nu ma gandesc ca as putea ramane asa repede, dar cine stie, lipsa analizelor face rau? si inca ceva... voi ati facut vreodata dragoste cand erati in perioada urata? am citit ca nu e bine, dar cum am fost plecati in weekend cu socrii si am impartit un apartament, aseara nu ne-am mai putut abtine si s-a intamplat...


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#155 2011-02-07 11:33:47

mi_ka
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 1000

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

Angel puss ,abia m-am trezit.Nu am avut timp sa-mi dau seama. rotfl2
Sper sa am o saptamana mai buna.Am discutat aseara si cu barbata-miu si mai m-am linistit.Asa-s eu ,ma stresez tare pentru multe lucruri,iau in carca si problemele altora si uneori ma lasa nervii.Dar sunt ok acum .Or sa vina si vremuri mai bune asa ca le astept cu mai mult optimism.
Imi doresc in schimb sa ma las de fumat.Fumez ataaaaat de mult in ultima vreme.Si nu ma simt prea bine din cauza asta.Ma duc azi sa-mi iau Nicorette.Mai m-am lasat asa .Sper sa-mi iasa de data asta......
Onutza ,apuca-te linistita de treaba.Oricum o sa-ti refaci analizele cand o sa fi insarcinata.Mie aproape ca imi pare rau ca le-am facut acum o luna ,am dat o groaza de bani si avand in vedere ca nu se intampla evenimentul si o sa treaca ceva vreme si oricum va trebui sa le repet.

Ultima oara a fost editat de mi_ka (2011-02-07 11:37:41)


Cand iti doresti ceva cu adevarat tot universul conspira la indeplinirea dorintei tale.

Offline

 

#156 2011-02-07 11:38:53

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

mi_ka eu chiar ma bucur ca le-am facut ca altfel stateam cu morcovul si mai adanc infipt acum ...

fetelor dar voi sunteti supi? ... nu prea ziceti nik ... angel .. sper ca esti departe de butoi  sm

Ultima oara a fost editat de cmin (2011-02-07 11:39:28)


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#157 2011-02-07 11:39:34

cocolina29
Full member
Inregistrat: 2010-12-03
Mesaje: 183

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

Gata, am reusit sa citesc tot!
Vai, dar cate vesti bune!!!  majoreta  majoreta  majoreta
Nu degeaba am scos eu acum cateva zile motatele la incalzire!

Cmin, Smart, FELICITARI!!! Din suflet va urez sa aveti o sarcina usoara, bebici sanatosi si frumosi!  puss  puss
Nera, felicitari si tie, se pare ca sunteti pe drumul cel bun!  rugaciune

Myla, Casa de piatra, sa fiti fericiti si sa va iubiti mult!  puss si pt bebe!

Va pup pe toate!
Angel  puss


Sa visezi un inger?...
Dar am deja un vis...
Si am si un INGER...
Iar INGERUL e visul meu...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#158 2011-02-07 11:43:22

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

Cmin , nici prin gand nu imi trece sa ma mai apropii de butoi , mi-e ca ma impiedic iar , doar ca mi-am stricat ziua cand am vazut ce salariu a luat sotul meu luna asta , ufff fir-ar ea de criza  sm

Parfumel , tu esti suparata pe noi ? de ce nu ai mai intrat deloc ?

Cocof , ce iti fac puiutii ?

Onutza puss


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#159 2011-02-07 11:45:04

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

Asta e Angel .. si eu imi fac griji in privinta banilor ... pana acum nu am avut mari probleme dar acum se vor mai schimba lucrurile ...


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#160 2011-02-07 11:45:49

mi_ka
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 1000

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

Cmin puss ,este ok sa le faci dar te ajuta doar daca ramai destul de repede dupa ce le-ai facut.daca trec doua trei luni gandeste-te ca in perioada asta poti lua de exemplu toxoplasma si nu te mai ajuta cu nimic ca le-ai facut inainte si erau bune.La asta ma refeream.Eu de exemplu le facusem anul trecut ,erau ok .Dar intr-un an nu am ramas.Deci am dat banii degeaba.Acum le-am repetat ,au iesit slava domnului ok dar ,daca se intampla acelasi lucru si nu rama in urmatoarele luni ,sunt irelevante oricum.Oricum ,daca nu ai anticorpi pt toxo ,trebuie sa o repeti de mai multe ori in timpul sarcinii...
Oh ,Angel ,treaba asta cu banii ma deprima si pe mine tare....Asta-i principalul motiv pt care m-au apucat pandaliile zilele astea...

Ultima oara a fost editat de mi_ka (2011-02-07 11:48:04)


Cand iti doresti ceva cu adevarat tot universul conspira la indeplinirea dorintei tale.

Offline

 

#161 2011-02-07 11:47:32

cocof
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-09-22
Mesaje: 6513

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

Angel, un pui e la gradi, iar altul e agatat de sanul meu in fata calculatorului  big_smile si serveste masa de pranz


mami de cocosel din 12.11.10 hjarta
sjuk    ...O POVESTE... ...DOUA POVESTI...

Offline

 

#162 2011-02-07 11:48:50

mi_ka
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 1000

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

Coco  rotfl2  o sa-l faci computerist.....


Cand iti doresti ceva cu adevarat tot universul conspira la indeplinirea dorintei tale.

Offline

 

#163 2011-02-07 11:48:52

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

Cocof , ce frumos , atunci pofta buna lu piticu  hjarta


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#164 2011-02-07 11:52:59

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

Cmin, nu suntem suparate, mai avem treaba kram


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#165 2011-02-07 11:57:12

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

Gata .. oficial nu ma mai gandesc la nimic ... inchid forumul si imi continui si eu treaba ... ca am o gramada ....
va pup ... ne auzim la pauza


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#166 2011-02-07 11:59:37

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

Cmin, spor la treaba wave


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#167 2011-02-07 12:01:46

dirida
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-02
Mesaje: 5207

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

neata  wave

smart, cmin ce bine se vede pe testele voastre  majoreta
vai ce ma bucur pt voi!

onutza, apuca-te de treaba, nu mai analiza atat..si nu incepe cu teste, temp si altele, doar iubit0va cum ati facut aseara...cu muly foc si ai sa vezi ca bebe vine.

nera, eu am citit undeva ca hormonul beta hcg se secreta in sange/urina din momentul fecundarii...adica inainte de nidatie cand se impnateaza in uter. Tu ai facut bhcg si era 9...deci la un test de sarcina nici macar nu iese, eu cred ca el nici nu se implantase in uter inca, deci e posibil ca aceste picaturi maro sa fie de la nidatie wink E posibil sa ma insel la faza asta, deci nu lua de buna 100% ce zic...dar e posbil ce am zis.

Ultima oara a fost editat de dirida (2011-02-07 12:04:05)


Doamne, te rog, fa o minune si pentru noi!

Offline

 

#168 2011-02-07 12:16:16

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

diri, nici nu ma gandeam sa fac calcule, in primul rand ca nu as tine pasul din cauza serviciului. sunt mulktumita ca analizele de sange au iesit toate bune. o sa merg si la gineco luna asta, de acum, ce-o vrea Dumnezeu. n-o sa stau sa calculez perioada de fertilitate sau sa-i spun lui cand e perioada cea mai favorabila, sau temperaturi etc etc. ma las in voia sortii. daca o sa treaca timpul fara rezultate bune, o sa va urmez exemplul. sa inteleg ca nu e rau sa faci dragoste fiind pe stop? recunosc ca nu se intampla des, adica o data pe luna poate, dar suntem amandoi mereu plini de dorinta si obisnuiti sa ne iubim in fiecare zi, saptamana cu stopul e un chin pt noi si cat timp sotul meu nu are nimic impotriva, o zi ne abatem de la regula...

mi_ka multumesc puss
angel puss
si puss la toate care sunteti acum prezente. mi-a fost dor de voi, sa va citesc...

Ultima oara a fost editat de Onutza23 (2011-02-07 12:19:45)


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#169 2011-02-07 12:30:53

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

'neata!

parerea mea este ca sunt foooarte importante analizele INAINTE de sarcina.
ce faceti daca va iese chlamydia, michoplasma, ureaplasma, toxo, lysteria etc cand sunteti deja insarcinate? ia spuneti-mi: faceti tratament cu antibiotic si stati cu stresul posibilelor efecte secundare ale antibioticului asupra sarcinii sau preferati sa nu faceti tratament si sa stati cu stresul posibilelor probleme care pot aparea( avort spontan, nastere prematura, malformatii, etc ) ? este foarte grea alegerea, si nu va doresc sa ajungeti in situatia asta. ca sa nu mai spun ca infectiile sunt greu de tratat pe sarcina, o data din cauza faptului ca posibilitatile de tratament sunt limitate si a doua oara, din cauza sistemului imunitar care pune si el bete in roate.
nu e mai simplu sa faceti analizele dinainte, sa stiti cum stati si sa tratati eventualele probleme inainte de a ramane insarcinate?

Offline

 

#170 2011-02-07 12:55:33

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

garga, ai dreptate, motiv pt care mi-am si facut analizele de sange toate care sunt in lista, plus echograf ginecologic, abdominal si la sani. si toate au fost bune. din pacate nu pot merge acum la gineco, trebuie sa mai astept sa plece stopul, poate peste 2 sapt sa merg la control, sa fac chlamydia si urea+mycoplasma, papanicolau si secretia. nu zic ca nu le fac, doar ca mai intarzii 2 sapt. au si fetele dreptate intr-un fel, le fac luna asta si sunt bune iar peste 3 luni cand raman insarcinata exista si posibilitatea sa nu mai fie bune, nu?


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#171 2011-02-07 13:18:10

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-40

da... e posibil ca intre timp sa contactezi vreo infectie... dar  asta nu inseamna ca trebuie sa sari peste analizele care trebuie facute inainte de sarcina. nu ma refer neaparat la tine acum, vorbesc la modul general.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.