homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Oboezitatea.-5


#77 2011-02-10 20:44:42

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: Oboezitatea.

andreea_andy2 a scris:

Topic mai pueril si mai inutil nu cred ca exista pe forumul asta ...

Si cu asta am incheiat postarile mele aici ... Merg la topicuri unde intr-adevar pot fi utila si pot ajuta ...

de acord!

o tin pe a mea pentru ca tu nu esti in masura sa critici pe nimeni! ca este sau nu comod si indolent nu este treaba si problema ta! cine iti da tie dreptul sa te iei de ele? de ce? pentru ca nu iti place cum arata si se vaita? e problema lor, ai tu grija de silueta ta si de stilul tau de viata, nu vad de ce sa te macine stilul lor.

si eu cand munceam 14 ore pe zi ma ingrasasem din cauza stresului si mancarii puse in geanta si luate pe fuga, cand aveam timp. eram comoda cumva? ca ajungeam la 11 noaptea acasa plecata de la 7 ar fi trebui sa ma duc la sala sa dau jos acele kg? si aveam si eu sesiune ca am facut la zi, si aveam licenta si serviciu unde imi veneau delegatiile non stop si aveam registre pe care nu trebuia sa le gresesc... si ajunsesem sa nu mai intru in pantaloni ca dormeam 5 ore pe noapte si restul le munceam.

si atunci daca cineva m-ar fi criticat ca sunt comoda sau indolenta nu stiu de ce as fi fost in stare...

pe tine te-au afectat niste vorbe spuse la nervi, dar vad ca iti permiti sa arunci cu vorbe in stanga si in dreapta, fara sa te gandesti ca poate jignesti pe altii


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 



#78 2011-02-10 20:46:35

*joy*
Insomniac member
Inregistrat: 2011-02-09
Mesaje: 7760

Re: Oboezitatea.

coraline a scris:

andreea_andy2 a scris:

Topic mai pueril si mai inutil nu cred ca exista pe forumul asta ...

Si cu asta am incheiat postarile mele aici ... Merg la topicuri unde intr-adevar pot fi utila si pot ajuta ...

de acord!

o tin pe a mea pentru ca tu nu esti in masura sa critici pe nimeni! ca este sau nu comod si indolent nu este treaba si problema ta! cine iti da tie dreptul sa te iei de ele? de ce? pentru ca nu iti place cum arata si se vaita? e problema lor, ai tu grija de silueta ta si de stilul tau de viata, nu vad de ce sa te macine stilul lor.

si eu cand munceam 14 ore pe zi ma ingrasasem din cauza stresului si mancarii puse in geanta si luate pe fuga, cand aveam timp. eram comoda cumva? ca ajungeam la 11 noaptea acasa plecata de la 7 ar fi trebui sa ma duc la sala sa dau jos acele kg? si aveam si eu sesiune ca am facut la zi, si aveam licenta si serviciu unde imi veneau delegatiile non stop si aveam registre pe care nu trebuia sa le gresesc... si ajunsesem sa nu mai intru in pantaloni ca dormeam 5 ore pe noapte si restul le munceam.

si atunci daca cineva m-ar fi criticat ca sunt comoda sau indolenta nu stiu de ce as fi fost in stare...

pe tine te-au afectat niste vorbe spuse la nervi, dar vad ca iti permiti sa arunci cu vorbe in stanga si in dreapta, fara sa te gandesti ca poate jignesti pe altii

Nu mai repet la cine si de ce ma refer:-j Hai sa ne vedem de parerile noastre.

Offline

 

#79 2011-02-10 20:50:17

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: Oboezitatea.

de ce sa repeti? ne-am lamurit cu totii  forgetit

iti place sa te iei de lume, dar nu iti place sa se ia lumea de tine. fi tu fericita asa slaba si nu te mai stresa atat de altii, poate te ingrasi wink


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#80 2011-02-10 20:52:31

*joy*
Insomniac member
Inregistrat: 2011-02-09
Mesaje: 7760

Re: Oboezitatea.

coraline a scris:

de ce sa repeti? ne-am lamurit cu totii  forgetit

iti place sa te iei de lume, dar nu iti place sa se ia lumea de tine. fi tu fericita asa slaba si nu te mai stresa atat de altii, poate te ingrasi wink

am zis eu ceva? am fost facuta si pitipoanca de 2lei. ti se pare ca am comentat ceva?smile vad ca tot tie nu iti convine. O seara buna sa ai.

Offline

 

#81 2011-02-10 20:59:16

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: Oboezitatea.

nu-mi convine intr-adevar, pentru ca in general oamenii care catalogheaza ieftin nu imi plac. lumea e plina de pacate si uratenii, nu e nimeni mai presus fata de altii ca sa isi permita "luxul" de a se considera superior.
pentru ca tu esti slaba si arat bine deja te vezi superioara...trist, poate ca intr-adevar ti se potriveste apelativul.
Cum poti sa judeci o persoana dupa kilogramele care le poarta dupa ea? simplu, nu te intereseaza, hai sa dam cu pietre ca e usor big_smile

ca sa citez pentru ca mi-a placut foarte mult cum a spus-o:

popicel a scris:

Iti zic eu, pentru ca la 22 de ani, asa cum n-ai invatat sa scrii n-ai invatat nici sa fii ingaduitoare cu cei din jurul tau, intrucat sunt convins ca daca cineva nu e ingaduitor cu tine aceea e persoana LEA LEA LEA, FOALTE LEA! sad

am observat ca daca se ia lumea de tine (vezi celalalt topci al tau) imediat te plangi si nu stii ce are cu tine, poate sunt invidiosi cesafac poate tu esti invidioasa ca mananci doar salate si nu te apropii de cartofi prajiti big_smile


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

 Publicitate


loading...

#82 2011-02-10 22:00:26

Emm
Hero member
De la: mama de acasa
Inregistrat: 2009-02-05
Mesaje: 2647

Re: Oboezitatea.

Jacqui a scris:

Ce stie ea ce inseamna metabolism lent? Daca ea mananca 1 grefa toata ziua!

subscriu in totalitate.
pe mine de ex ma judeca toata lumea ca arat cum arat, dar nimeni nu se gandeste ca poate am ceva. am slabit intr-un an 23 de kg eram atat de fericita si multumita, ca sa ma ingrase la loc medicul endocrinolog ca s-a bagat peste ac'urile prescrise de ginecolog si mi-a zis sa iau altceva, din motive ca ce luam eu nu erau bune din cauza ca am probleme cu tiroida... si ... din cauza ca am ascultat-o am pus 15 kg la loc. ce-ar trebui sa fac acum? am incercat sa fac ceva sa revin cum am fost, am dat-o inapoi pe regim, dar ghiciti ce? mi s-a facut rau de cateva ori... era sa ajung la spital si am lasat-o moarta, ca imi fac rau tot mie. forgetit eu ce vina am?


Seasons come and go, but I will never change and I’m on my way

Offline

 

#83 2011-02-10 22:06:28

*joy*
Insomniac member
Inregistrat: 2011-02-09
Mesaje: 7760

Re: Oboezitatea.

Emm a scris:

Jacqui a scris:

Ce stie ea ce inseamna metabolism lent? Daca ea mananca 1 grefa toata ziua!

subscriu in totalitate.
pe mine de ex ma judeca toata lumea ca arat cum arat, dar nimeni nu se gandeste ca poate am ceva. am slabit intr-un an 23 de kg eram atat de fericita si multumita, ca sa ma ingrase la loc medicul endocrinolog ca s-a bagat peste ac'urile prescrise de ginecolog si mi-a zis sa iau altceva, din motive ca ce luam eu nu erau bune din cauza ca am probleme cu tiroida... si ... din cauza ca am ascultat-o am pus 15 kg la loc. ce-ar trebui sa fac acum? am incercat sa fac ceva sa revin cum am fost, am dat-o inapoi pe regim, dar ghiciti ce? mi s-a facut rau de cateva ori... era sa ajung la spital si am lasat-o moarta, ca imi fac rau tot mie. forgetit eu ce vina am?

Din start am exclus persoanele cu astfel de probleme:)

Offline

 

#84 2011-02-10 22:09:28

dea_di
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-01-16
Mesaje: 18682

Re: Oboezitatea.

emm, atata timp cat ai incercat si ai ajuns la concluzia ca mai mult rau iti faci, atunci bineinteles ca sanatatea e pe primul plan! ...si eu aveam o prietena in liceu care se tot chinuia sa arate ca mine roll asta in timp ce eu eram disperata sa ma ingras ca imi ieseau toate oasele pe afara neutral ...i-am zis sa aiba grija ce isi doreste, pana la urma a ajuns si in spital signof10 ....sanatatea e pe primul loc si daca ea nu iti permite sa schimbi felul cum arati, cel mai bine e sa inveti sa te accepti asa cum esti si sa nu pleci urechea la comentarii! lumea oricum iti gaseste nod in papura oricum ai fi, deci forgetit


"Nu stii, ca numa-n lacuri cu noroi in fund cresc nuferi?"

Offline

 

#85 2011-02-10 22:09:42

Emm
Hero member
De la: mama de acasa
Inregistrat: 2009-02-05
Mesaje: 2647

Re: Oboezitatea.

BiancaElena a scris:

Emm a scris:

Jacqui a scris:

Ce stie ea ce inseamna metabolism lent? Daca ea mananca 1 grefa toata ziua!

subscriu in totalitate.
pe mine de ex ma judeca toata lumea ca arat cum arat, dar nimeni nu se gandeste ca poate am ceva. am slabit intr-un an 23 de kg eram atat de fericita si multumita, ca sa ma ingrase la loc medicul endocrinolog ca s-a bagat peste ac'urile prescrise de ginecolog si mi-a zis sa iau altceva, din motive ca ce luam eu nu erau bune din cauza ca am probleme cu tiroida... si ... din cauza ca am ascultat-o am pus 15 kg la loc. ce-ar trebui sa fac acum? am incercat sa fac ceva sa revin cum am fost, am dat-o inapoi pe regim, dar ghiciti ce? mi s-a facut rau de cateva ori... era sa ajung la spital si am lasat-o moarta, ca imi fac rau tot mie. forgetit eu ce vina am?

Din start am exclus persoanele cu astfel de probleme:)

tu nu ai de unde sa stii daca femeile alea care stau la fast food au sau nu probleme. judeci ca toata lumea! da port haine stramte si care-i problema? ma simt eu bine, imi place mie, eu ies asa, nu tu! cu ce te deranjeaza? fi tu slabanoaga si poarta ce vrei, stai tu nemancata daca iti place, fa tu ce nu fac eu! ce-ti pasa tie la urma urmei? uite eu nu suport pitzipoancele si tipele de fac botu' cum il ai tu in poza... dar nu comentez frate nimic! e problema ta... poti sa mergi si asa pe strada din partea mea, nu ma apuc sa deschid topicuri acuma ca nu imi plac fetele care fac un bot de... forgetit mai gandeste inainte sa deschizi un topic wink unele persoane se pot simti foarte prost din cauza asta... pt ca nu faci altceva decat sa judeci! si nu cred ca ai dreptul sa o faci...

Ultima oara a fost editat de Emm (2011-02-10 22:12:10)


Seasons come and go, but I will never change and I’m on my way

Offline

 

#86 2011-02-10 22:10:58

Emm
Hero member
De la: mama de acasa
Inregistrat: 2009-02-05
Mesaje: 2647

Re: Oboezitatea.

dea_di a scris:

emm, atata timp cat ai incercat si ai ajuns la concluzia ca mai mult rau iti faci, atunci bineinteles ca sanatatea e pe primul plan! ...si eu aveam o prietena in liceu care se tot chinuia sa arate ca mine roll asta in timp ce eu eram disperata sa ma ingras ca imi ieseau toate oasele pe afara neutral ...i-am zis sa aiba grija ce isi doreste, pana la urma a ajuns si in spital signof10 ....sanatatea e pe primul loc si daca ea nu iti permite sa schimbi felul cum arati, cel mai bine e sa inveti sa te accepti asa cum esti si sa nu pleci urechea la comentarii! lumea oricum iti gaseste nod in papura oricum ai fi, deci forgetit

dea... sunt multe persoane care nu realizeaza treaba asta, cum e si bianca... deci... forgetit da-o-ncolo de treaba! vorba aia "cine esti ca sa judeci? "


Seasons come and go, but I will never change and I’m on my way

Offline

 

#87 2011-02-10 22:13:32

You_and_Me
Diamond member
Inregistrat: 2008-03-13
Mesaje: 26341

Re: Oboezitatea.

Bianca , deja ai creat destule controverse , mai bine ai inchide subiectul ca mai rau faci prin explicatiiile tale  forgetit


..be the best ...fuck the rest smile))

Offline

 

#88 2011-02-10 22:14:36

andreea_andy2
Moderator
Participant la intalnirea nationala
De la: Gurile Deltei
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 10430

Re: Oboezitatea.

Exact asta o sa fac eu acum You ...

Topicul asta nu aduce nimic constructiv acestui forum.


Fericita mamica de Aida Maria!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.