homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici-12-24


#438 2011-02-20 09:42:16

pucca_pucca89
Hero member
Inregistrat: 2009-08-22
Mesaje: 2957

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici-12

multumim deea ...din urma nu prea avem cum sa te ajungem  lol


mamica de Liviu Andrei,din 01.05.2011

Offline

 



#439 2011-02-20 10:45:42

nerama
Insomniac member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-11-18
Mesaje: 8269

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici-12

wave neata burtici puss


din 10.10.2011 sunt cea mai fericita mamica hjarta bebe
un anisor si jumatate de fericire, implinire si bucurii

Offline

 

#440 2011-02-20 10:56:50

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici-12

neata pucca, deea, nearama! kram   par   kram   kram

Pucca majoreta    majoreta    goodluck se apropie bebic    smile   hjarta   sa cresteti mari si frumosi!

Nerama, cum te mai simti?

am dormit asa si asa deea, pt ca bebe se cocoteaza in partea dreapta si ma tine sus , langa tzizi si nu stiu nu pot sa dorm odihnitor, e si greu deja. ma enerveaza sa ma trezez pt la baie in plus.   spranceana    coffestudiu pot sa zic de acum ca abia astept sa vina domnisoru meu..si sa mi revin si fizic ca deja nici nu ma mai pun pe cantar,dar ma pune doctora cand ma voi duce  lol   diablo   tu cum te simti, deea?   puccaa?  cum e la 31 pt tine?

Deeab, poate nu mai are los puiuta..asa si la mine a fost o per in care imi faceam griji ca nu prea misca la fel de des, dar acum si a revenit, ma ia de dim si noaptea cand ma trezesc, nu mai zic seara, nu stiu ce face el acolo, ca picioare puternic nu mi prea da asa...nu ti fa griji, am inteles si eu , pana la urma ca se misca numai ei stiu depinde de ce, cand...

eu abia acum m am trezit din pat, m am trezit la 8 am mancat ceva si apoi repede in pat la caldurica in brate la al meu..si am ramas singura acum, treb sa fac dus.. cascat  Deeab, ai terminat gata cu ex...ce bine. gata cu un stres. eu sunt la Cta si maine ma intorc in buc..mi e asa naspa ca e mai frig acolo...si m-am obisnuit aici, e mai liniste.        par   ati fugit? huh

Ultima oara a fost editat de LikeIt (2011-02-20 11:06:26)


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#441 2011-02-20 11:06:03

pucca_pucca89
Hero member
Inregistrat: 2009-08-22
Mesaje: 2957

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici-12

multumesc cristina  puss
cum sa fie...inca e binisor...dorm cam rau...ba ma dor soldurile si ma foiesc de pe o parte pe alta...fac o treaba 10 minute si stau juma de ora apoi ...si al meu sta cococat in stanga si impunge de zici ca da sa iasa prin piele lol saptmana asta ma duc sa il vad ce face hjarta
si eu abia astept sa iasa..uneori simt ca nici eu nu mai am loc in corpul meu rotfl mai am cate un carcel...dar na..in mare ti-am zis e bine.m-ar bate dumnezeu daca as zice ca nu mai pot ce mi e rau  angel


mamica de Liviu Andrei,din 01.05.2011

Offline

 

#442 2011-02-20 11:08:47

deeab
Full member
Inregistrat: 2010-05-18
Mesaje: 951

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici-12

Nera, ce faci, cum te simti??? Cum stai cu maroneala? A trecut? Am vazut ca ai scris ca ai luat duphaston. Maine mergi la medic, nu-i asa?

pucca ne prindeti din urma dupa ce ,,livrezi" si tu continutul burticii rotfl  rotfl

Like mai ai cateva saptamani bune de facut plimbari nocturne la baie. Bine ca nu te trezesti ca mine si pt mers la baie si pt intors de pe o parte pe alta... si pentru a manca...Pe mine pe la 1-2 noaptea ma apuca cate o foameeeee de-mi vine sa devorez tot frigiderul chicot Tu cand intri in prenatal?Ar trebui sa iti vizitezi dr de fam sa intrebi. Eu am intrat la 31+

Ultima oara a fost editat de deeab (2011-02-20 11:16:18)


Sunt cea mai fericita mamica!
DAVID STEFAN 18.12.2012
DARIA TEODORA 19.03.2011
OANA ANDREEA 09.03 2005

Offline

 

 Publicitate


loading...

#443 2011-02-20 11:10:40

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici-12

neata burtici cu bebici si punctulete puss


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#444 2011-02-20 11:13:07

deeab
Full member
Inregistrat: 2010-05-18
Mesaje: 951

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici-12

Neata angel!!!


Sunt cea mai fericita mamica!
DAVID STEFAN 18.12.2012
DARIA TEODORA 19.03.2011
OANA ANDREEA 09.03 2005

Offline

 

#445 2011-02-20 11:18:05

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici-12

kram  pucca.    rotfl in stanga la tine  lol    big_smile  scumpul. pe mine ma tine acolo sus si nu mi mai simt pielea acolo, parca as anesteziata asa si ma si mananca.  te duci sapt asta super. sunt curioasa ce greutate au acum. si eu abia astept. abia astept sa vii sa ne spui.  eu ma simt ca un hipo.mare.  lol  doar  cate un carcel?   spranceana   ooo, eu seara, nu mai pot, zic ca mi vine sa mi tai picioarele, de la carcei si furnicaturi. si am intrebat doctora de fam si mi-a spus ca apasa bebe pe nu stiu ce , nu mai stiu.

Apropo, fetelor, pucca, deeab, voua vi s-a intamplat sa va curga uneori sange din nas?putin , asa dintr o data si numai dintr o parte...hm...mie da, zilele trecute, o zi da, o zi nu..nu mi s a mai intamplat niciodata, doar acum in sarcina. fetelor, n-am crezut ca va fi atat de greut, ca nu pot sa zic ca nu e uneori..dar nu mi pare rau, abia astept sa vina bebe, sa l am sub observatie.  eu am intrat deja in prenatal, nu stiam ca se da pe luna, am crezut ca se da totul deodata, dar nu...e ca un concediu medical..si treb sa te duci luna de luna la medicul de fam sa ti l dea.. asa e? deeab? la fel si la tine?

Deeab, si la 1-2 noaptea...?  disperat  uiii.  smile pai eu mai mananc seara asa pe la 20...dc mi ar fi foame noaptea, m as trezi. o data mi a fost rau si m am trezit si am mancat o portocala.  sa nu mi ziceti de mancaruri, ca eu aici unde stau nu pot sa mi fac ce vreau stau la o pensiune si mananc in oras de cateva sapt. abia astept sa mi fac eu ce am pofta, niste ...big_smile  crema de zahar ars si orez cu lapte drool  si ciorba din oase de porc..gata nu mai spun nimic smile .
Deeab, tocmai ce spuneai de prenatal..da am intrat de la inceputul saptamanii..a trebuit sa trag o fuga pana in buc pana la doctora.

Nerama, ce bine ca ti a trecut. ai sa vezi mormolocul scump, ai sa vezi   hjarta  e bine sa nu te stersezi face destul de rau am inteles, mai ales in primele 3 luni.  te duci maine la doctor? abia astept sa vii sa ne spui, poate ne arati si o poza. 

Angel  kram

Am inteles, Deeab  kram

Ultima oara a fost editat de LikeIt (2011-02-20 11:30:21)


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#446 2011-02-20 11:19:49

nerama
Insomniac member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-11-18
Mesaje: 8269

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici-12

like puss sunt bine, multumesc kram de aseara pana acum nu a mai aarut nimic... nici pe protej-slip nici pe hartie dupa pipi... sa dea Dumnezeu nici sa nu mai apara rugaciune

deea puss asa e.... am trecut pe duphaston (de la mine putere).... maine il sun pe nenea dr sa vad ce zice... daca nu o sa mai fie maroneala ma duc joi... joi facem 6 saptamani si poate vedem un mormolocel mic si frumos hjarta

pucca puss mai e putin hjarta

angel puss kram


din 10.10.2011 sunt cea mai fericita mamica hjarta bebe
un anisor si jumatate de fericire, implinire si bucurii

Offline

 

#447 2011-02-20 11:28:25

deeab
Full member
Inregistrat: 2010-05-18
Mesaje: 951

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici-12

da like, asa se da concediul prenatal, in fiecare luna


Sunt cea mai fericita mamica!
DAVID STEFAN 18.12.2012
DARIA TEODORA 19.03.2011
OANA ANDREEA 09.03 2005

Offline

 

#448 2011-02-20 11:29:49

pucca_pucca89
Hero member
Inregistrat: 2009-08-22
Mesaje: 2957

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici-12

nu mi a curs sange din nas nustiu
ciorba din oase de porc??vino la mine acsa ca te servesc wink
crema de zahar arsssssss drool  drool  drool  drool
nerama ma bucur tare mult  goodluck
angel  puss

Ultima oara a fost editat de pucca_pucca89 (2011-02-20 11:31:37)


mamica de Liviu Andrei,din 01.05.2011

Offline

 

#449 2011-02-20 11:41:19

deeab
Full member
Inregistrat: 2010-05-18
Mesaje: 951

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici-12

Like, eu doar ce mi-am facut paste cu lapte...si fiica-mi cartofi prajiti cu snitel. Eu mananc orice, oricand pt ca si-asa avem o greutate mica...M-am cantarit zilele trecute si iar am 58 kg disperat  disperat  disperat Si vinerea viitoare ma duc la doctorita de familie pt vaccin si cand o sa vada ca iar am scazut in greutate bang  bang  bang . Maine cred ca o sa ma duc si eu sa fac o eco sa vad ce face bebelina mea acolo de nu se mai misca la fel de mult....

Sa stii ca si eu am avut o perioada in care imi curgea sange din nas fara niciun motiv. Am inteles ca e ceva foarte normal, ca volumul de sange a crescut mult acum, in ultimul trimestru de sarcina, iar fluxul sangvin e foarte rapid si se sparg vasele foarte subtiri


Sunt cea mai fericita mamica!
DAVID STEFAN 18.12.2012
DARIA TEODORA 19.03.2011
OANA ANDREEA 09.03 2005

Offline

 

#450 2011-02-20 11:57:46

pucca_pucca89
Hero member
Inregistrat: 2009-08-22
Mesaje: 2957

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici-12

cartofi prajiti cu snitel  drool  drool mmm... drool io m am cam ferit de prajeli asa ..dar chiar mi ai facut pofta...


mamica de Liviu Andrei,din 01.05.2011

Offline

 

#451 2011-02-20 12:05:44

deeab
Full member
Inregistrat: 2010-05-18
Mesaje: 951

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici-12

Scuze pucca, n-am vrut sa iti fac pofta. Nici eu nu prea mananc prajeli de cand sunt insarcinata,,,Asta a vrut fiicca-mea sa manance


Sunt cea mai fericita mamica!
DAVID STEFAN 18.12.2012
DARIA TEODORA 19.03.2011
OANA ANDREEA 09.03 2005

Offline

 

#452 2011-02-20 12:09:20

razu
Hero member
Inregistrat: 2008-12-11
Mesaje: 4166

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici-12

Ziua buna!
Pucca, saptamani usoare inainte, cu sanatate si buna dispozitie!
Likeit, mie mi-a curs sange dintr-o nara, dar f putin, m-am gandit ca e de la raceala si efortul depus in tusea asta afurisita. De fapt, am citit ca e normal sa mai curga un pic de sange, ceva cu circulatia si capilarele sensibile..Nu cred ca trebuie sa te ingrijorezi.
Duminica frumoasa!


11.05.2011 - Mami si tati sunt fericiti! Minunea noastra de fetita ne umple viata!

Offline

 

#453 2011-02-20 12:10:26

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici-12

as veni sa pap niste ciorbita  partydance  smile dar nu vreau sa deranjez tongue  cred ca e delicioasa drool

lapte cu paste? drool  mie mi plac pastele cu branza sarata asa putin. si eu mananc orice, ca nu ma pot abtine, asta e, oricum nu mananc multe dulciuri. doar 58? eu am..aproape 70 hmm    box  cum o i da eu jos dupaia..nu stiu ca n am mai avut eu greutatea asta niciodata. ma confrunt cu ceva.. in fine..sa vedem. forgetit   tu ai scazut in greutate...oau...eu am stagnat de ceva timp. a , deci e normal sa curga, a...din cauza asta.e bine,m am linistit.  te duci maine? abia astept sa vii, sa veniti si tu si pucca sa ne spuneti ce fac aia micii acolo. partydance  smile 

cartofi prajiti, nah..nu mi prea plac..dar snitelul, da. m am saturat de din astea...eu mi as dori niste mancare gatita, gatita, ca la gospodinele alea mai in varsta care fac de tot felul... big_smile    eu am pofta de orez cu lapte si crema de zahar ars. si mazare, ca tot spunea pucca zilele trecute de mazare. big_smile

razu, duminica frumoasa si tie! exact si mie la fel putin doar dintr o parte. a, si o saptamana buna..tu si lucrezi inca..imi inchipui ce greu iti e cu vremea asta.. sad  sa intri si tu o data in prenatal sa scapi.

Ultima oara a fost editat de LikeIt (2011-02-20 12:13:30)


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#454 2011-02-20 12:14:35

sweetgirl27
Hero member
Inregistrat: 2009-12-26
Mesaje: 2868

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici-12

neatza!
m-am trezit si eu...am stat toata noaptea la botez....ma doare fundu de la stat pe scaun...si spatele....

o sa va arat si poze...dar astept se le descarce o prietena sa mi le trimita...caci stiti ca calc meu are o problema si nu pot sa desc poze...nu citeste cd,dvd..e casat saracu....trebuie altu nou...
razu si eu am  obosit num ai vr la sc...sa vad ce zice dr   cand m aduc in martie...dar as vrea sa-i cer medical pana intru in prenatal in aprilie..ca nici eu nu mai pot,mai ales cand treb sa ma trezesc de dim...si nici la sc nu am chef sa    mai fac nicio ora....de multe ori zic si copiii,haideti doamna sa mai stam si noi,ca si asa sunteti gravi,mai odihniti-va... chicot dar ei ca sa scape smecherii...si  tot odata le pare rau ca nu o sa mai fiu eu,ca saracii zic sa le pun note pana nu plec,ca cine stie cine vn in  locul  meu...
si sincer la cat luam salariu,nu se mai merita niciun efort...dar zici sa-ti faci datoria...

pucca multe sapt inainte...pana la termen....ce trece timpul...acu tevedem cu bebe in brate... kram
deeab  eu nu m-am mai cantarit...dar nici eu nu am mai mult de 56 ...si toata lumea se mira cand ma vede si aude ca am 6 luni....si ca nu m-am ingrasat....ca cica sunt o norocoasa...si eu...ma zbat sa mai ma ingras si eu...sa raman dupa ce nasc macar cu 55 kg....sa nu mai fiu slabanoaga rau...


"O fetita , intrebata unde este casa ei , a raspuns “locul unde este mama”.”

Offline

 

#455 2011-02-20 12:19:27

deeab
Full member
Inregistrat: 2010-05-18
Mesaje: 951

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici-12

Eu as fi vrut sa gatesc, dar inca nu mi-am revenit...nu pot sta asa de mult in picioare. Asa ca o sa gatesc cel mai probabil maine. As vrea sa fac o supa de galuste si niste ardei umpluti.


Sunt cea mai fericita mamica!
DAVID STEFAN 18.12.2012
DARIA TEODORA 19.03.2011
OANA ANDREEA 09.03 2005

Offline

 

#456 2011-02-20 12:31:16

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici-12

salutare si pe azi !
suntem tot aici, tot 2 in 1 big_smile
nu cred ca e dopul ce imi curge mie, trebuie sa fie doar secretia aia afurisita pe care o tratez cu moldamin.
aici ninge si e frumos dar cam innorat.
azi avem 37 +
tic tac ! (sper !!! big_smile )

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.