homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

URGENT!!!!!!va rog


#1 2011-02-17 14:40:32

biomed
Membru
Inregistrat: 2011-02-17
Mesaje: 2

URGENT!!!!!!va rog

Va salut pe toti!
  sunt nou pe aici si scz daca nu am postat conform reglulilor acestui forum
am o intrebare pe care o adresez in special doamnelor si domnisoarele care au administrat sau administreaza Marvelon 21
Dupa cum bine stiti acest produs nu se mai gaseste in farmacii si nici nu se va mai gasi in Romania(asa a vrut firma producatore)
Problema urgenta e ca prietena mea a adiministrat acest produs timp de 3 ani iar acu cand el nu mai este disponibil in Romania as dori si sa-mi spuneni cu ce ati inlocuit acest produs??!!
O farmacista mi-a recomandat Desorelle
A facut cineva trecerea de la Marvelon la Desorelle? si daca da,sa argumenteze putin
Astept un rasp cat mai urgent pt ca peste 2 zile trebuie sa inceapa o noua tableta
va multumesc

Offline

 



#2 2011-02-17 14:45:48

simone11
Full member
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 520

Re: URGENT!!!!!!va rog

Stiu sigur ca Desorelle inlocuieste Marvelon din ce am citit aici pe forum. Deci sa ia linistita Desorelle.
http://forum.anticonceptionale.ro/t1526 … relle.html
uite aici gasesti cate ceva
- practic au aceeasi concentratie, doar producatorul difera

Ultima oara a fost editat de simone11 (2011-02-17 15:21:30)

Offline

 

#3 2011-02-17 16:19:07

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: URGENT!!!!!!va rog

da, marvelon si desorelle au aceeasi compozitie, doar ca sunt facute de firme diferite. le poate inlocui linistita.

Offline

 

#4 2011-02-24 08:37:31

biomed
Membru
Inregistrat: 2011-02-17
Mesaje: 2

Re: URGENT!!!!!!va rog

va multumesc pentru raspunsuri
deocamdata continua cu Marvelon , pentu ca am gasit la o farmacie si am luat destule pana cand o sa reapara peste tot
circula vestea ca o sa apara iar!!
o zi buna va doresc!!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.