homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Shopping-ul - pasiunea mea - 4-51


#951 2011-12-20 22:37:02

green_fairy
Platinum member
De la: undeva...
Inregistrat: 2006-03-11
Mesaje: 19228

Re: Shopping-ul - pasiunea mea - 4

kath, incearca la benvenutti, acolo vazusem incaltaminte mai colorata


partydance Si-mi vine cateodata s'arunc cu grijile, problemele, cu mainile sus in aer...Si-mi place cateodata sa infrunt necazurile, stresul, gandurile cu mainile sus in aer  partydance

Offline

 



#952 2011-12-20 22:50:50

_Summer_
Platinum member
Castigatoare a concursului de MissParticipant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2010-01-27
Mesaje: 20919

Re: Shopping-ul - pasiunea mea - 4

big_smile

Ultima oara a fost editat de _Summer_ (2011-12-20 22:57:16)

Offline

 

#953 2011-12-20 23:03:36

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: Shopping-ul - pasiunea mea - 4

n-am apucat sa vad summer, dar cred ca oricum nu suntem din acelasi oras, imi amintesc ca ai scris odata pe undeva si daca erai din acelasi cu mine, cred ca as fi retinut.
ms oricum.


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#954 2011-12-21 00:10:02

*joy*
Insomniac member
Inregistrat: 2011-02-09
Mesaje: 7760

Re: Shopping-ul - pasiunea mea - 4

Mi-am luat si eu o vesta de blana hjarta , 2camasi,ghetute cu platforma,ghetute fara platforma,si niste cizme inalte (cam ce poarta antonia in noul videoclip big_smile ).
Si kath,si eu am intrat intr-un magazin si am iesit speriata de niste preturi  rotfl2
Deci mi se par exagerate anuminte preturi,ce-i drept investesc in garderoba destul de multi bani,dar parca nici nu as da pe un palton 2600 de lei. Eu sunt de acord ca e firma buna,material exceptional. Dar momentan,la varsta asta nu imi cumpar haine pe care sa le pastrez toata viata sau cel putin cativa ani buni,pentru ca momentan imi place sa imbrac ce se poarta,nu ce e exceptional de bun  hmm
Oare eu`s singura care gandeste asa sau pur si simplu cei din jurul meu sunt f bogati?

Offline

 

#955 2011-12-21 09:35:23

Desert Rose
Full member
Inregistrat: 2008-10-13
Mesaje: 145

Re: Shopping-ul - pasiunea mea - 4

kathrynn a scris:

Florence, eu raman la sfatul initial - ceva cozy-sexy dar de iarna. Chiar am probat azi o rochita care dupa mine ar fi perfecta pt asa ceva - era cu bretelute subtiri, tricotata cu ochiuri mari si captusita, putin in A si peste sani avea blanita. Mi-as fi luat-o dar nu prea am unde sa o port, cel putin nu in curand, plus ca era neagra si parca m-am saturat de atata negru. Sau poate ma razgandesc si o iau  big_smile
Ti-as zice unde e, dar nu cred ca suntem din acelasi oras si magazinul e unul micut anonim, nu e dintr-un lant.

Apropo de shopping, am dat o tura printr-un mall cautandu-mi unele chestii si n-am gasit nimic.
Caut o vestuta de blana, am vazut o gramada dar niciuna nu mi-a placut nici macar un pic.
Caut cizme beige, din cate magazine am vazut, intr-unul singur am vazut ceva ce-mi placea, dar pretul era ori 999 ori 1999, nu mai stiu, ca m-am speriat oricum. Asa-mi trebuie daca intru in magazine de pitipoance. In rest, toate toate incaltarile mi se par foarte terne, numai negre, maro, pe alocuri gri. Nici nu mai sper sa gasesc cumva cizmulite rosii de piele intoarsa sau alte culori de astea ciudate. As vrea si botine beije / crem daca nu gasesc cizme dar nici de alea nu par sa existe.
Oare eu sunt singura ciudata care are nerusinarea sa vrea sa poarte crem / beige iarna????

Poti sa imi spui pls mie , k eu sunt din acelasi oras cu tine ... storstark

Offline

 

 Publicitate


loading...

#956 2011-12-21 09:54:44

Florence_
Insomniac member
Inregistrat: 2008-11-08
Mesaje: 6286

Re: Shopping-ul - pasiunea mea - 4

Multumesc mult, Kath puss
eu's din Buc hmm
cred ca, pana la urma, asa o sa fac - imi iau din toate pt toti chicot

Offline

 

#957 2011-12-21 23:15:42

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: Shopping-ul - pasiunea mea - 4

@ Florence - cu placere  puss orice hotarasti, iti doresc sa te distrezi cat mai bine la party.

@ desert rose - cam tarziu, ca am fost azi pe acolo sa o iau si nu mai era. era la miss miss, la lotus. adorabila  grater

@ bianca - nu esti singura care gandeste asa. si eu sunt in mare parte de aceeasi parere. in sensul ca mie imi place sa am o garderoba diversificata, nu sa dau 1000 lei pe un singur palton cu care sa umblu toata iarna asta si inca vreo 3-4 ierni dupa, ca m-as plictisi dupa o luna de mi-ar veni sa-l arunc cat colo. prefer sa am mai multe pe care sa le alternez, momentan am vreo 5-6 haine de iarna din diverse categorii si culori (palton, blana, fash) din mai multi ani, nu toate noi-noute. si mai vreau un palton rosu.
iar sumele date de oameni pe haine mi se par foarte relative si depind mult de bugetul si de prioritarile fiecaruia. Si mie mi se pare mult sa dai 2500 pe un palton cand ma gandesc la salariul meu, dar pt cineva care castiga de la 10000 lei in sus, nu e asa o gaura in buzunar. Ma rog, eu nu mi-as da un sfert din salariu decat pe pantofi de la marile marci, dar asta e alta poveste  forgetit


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#958 2011-12-21 23:16:29

Gizeh
Banat
De la: Sufletul Marii.Din Adancuri
Inregistrat: 2011-04-01
Mesaje: 12982

Re: Shopping-ul - pasiunea mea - 4

fetele,sa le purtati cu placere kram


Ne dorim si noi bebic

Offline

 

#959 2011-12-21 23:29:08

*joy*
Insomniac member
Inregistrat: 2011-02-09
Mesaje: 7760

Re: Shopping-ul - pasiunea mea - 4

kath,in incaltaminte si eu investesc mai mult  chicot
Un palton rosu am si eu in cap,dar nu stiu pe unde sa mai caut. Majoritatea care le-am gasit depaseau 2000 de lei  supa

Offline

 

#960 2011-12-21 23:40:36

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: Shopping-ul - pasiunea mea - 4

eu am vazut azi in sfarsit unul care mi-a placut, ca pana acum am vazut tot de alea drepte sau in A, ori eu caut cambrat, cu talia marcata. era cam 200 ceea e cam la limita mea de dat pe palton, dar am mai vazut si cizme beige care imi placeau, tot cam la acelasi pret si acuma nu stiu ce sa fac. si inca niste cizme gri mai sporty, ceva mai ieftine.

ma gandesc sa mai dau o tura pe la piata sa vad ce este, ca mi-am mai luat acum vreo 3 ani un palton de acolo si inca e in stare foarte buna.
desi cred ca mai bine astept sa termin cu cumparatul cadourilor de craciun pt altii si apoi ma cadorisesc si pe mine.

offtopic Mama, da ce preturi aveti la Bucuresti!  lol


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#961 2011-12-21 23:46:50

*joy*
Insomniac member
Inregistrat: 2011-02-09
Mesaje: 7760

Re: Shopping-ul - pasiunea mea - 4

kath,ce-i drept nu am avut timp de umblat,doar ce am vazut prin magazinele pe care le frecventez eu cand imi cumpar camasi si blugi  chicot  Acum te rog frumos sa nu te gandesti ca si camasile si blugii au preturi asemanatoare cu paltoanele  lol
Va trebui sa mai merg si eu prin mall-uri,desi in perioada asta ma termina aglomeratia si calcatul in picioare la propriu  roll
Apropo de cizme,am vazut si eu unele sporty,dragute,dragute,albastre si erau si ieftine big_smile Dar din pacate nu am gasit nr meu,ca de obicei  lol

Offline

 

#962 2011-12-22 00:13:12

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: Shopping-ul - pasiunea mea - 4

nu, nu ma gandesc asa, dar stiu ca in Bucuresti toate-s mai scumpe, la modul general.

Apropo de camasi, mie si astea mi se par scumpe cand ma gandesc ca la mine dupa 1 max 2 sezoane se ingalbenesc sub brat si ajung in cel mai bun caz "camasi-pe-sub-pulovar'. De aceea mi se par scumpe cele peste 100 lei. Si am vazut unele chiar foarte frumoase, da nu ma indur sa dau prea mult pe ele (mai mult de 50-60) cand stiu cum se fac.
Doar pe o camasa cu body am dat mai mult, ca am vazut ca toate sunt cam la acelasi pret.
Chiar, la astea voi va mai luati chiloti?


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#963 2011-12-22 00:19:20

*joy*
Insomniac member
Inregistrat: 2011-02-09
Mesaje: 7760

Re: Shopping-ul - pasiunea mea - 4

kath,eu nu port chiloti la niciun body big_smile Nu stiu cat de corect procedez,dar nu prea le vad si rostul chilotilor  lol
In ultima perioada eu am cam evitat body-urile,pentru ca exact cand imi dadea sefu` niste explicatii pretioase,mi s-a desfacut body-ul acolo intre picioare,unde se prinde el in niste...chestii care habar nu am cum se numesc  lol
Si referitor la camasi,si eu trebuie sa imi cumpar f des camasi,pentru ca mi se pare ca dupa cateva spalari se fac urate,cum bine spui tu,bune de purtat pe sub pulovar  roll

Offline

 

#964 2011-12-22 00:58:35

_Summer_
Platinum member
Castigatoare a concursului de MissParticipant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2010-01-27
Mesaje: 20919

Re: Shopping-ul - pasiunea mea - 4

Biannca a scris:

kath,in incaltaminte si eu investesc mai mult  chicot
Un palton rosu am si eu in cap,dar nu stiu pe unde sa mai caut. Majoritatea care le-am gasit depaseau 2000 de lei  supa

20 de milioane ?  va Da ce face frate paltonul ala, iti da de mancare o luna ?  spranceana

Eu cel mai mult am dat aproape 400 pe un palton, anul trecut, dar vreau sa zic ca e in perfecta stare de functionare, o stofa de vis care nu se sifoneaza deloc, arata la fel ca in prima zi. Eu dau maxim 500 de lei pe ceva de imbracat/ incaltat si ar trebui sa fie dragoste la prima vedere...cum au fost unele  visslar

Offline

 

#965 2011-12-22 01:01:52

*joy*
Insomniac member
Inregistrat: 2011-02-09
Mesaje: 7760

Re: Shopping-ul - pasiunea mea - 4

Summer,la fel si eu. Mai mult de 500 de lei nu dau pe un articol.
Bine,singura exceptie am facut-o asta iarna cand am dat 800 de lei pe o pereche de cizme  cesafac  Dar erau prea hjarta

Offline

 

#966 2011-12-22 14:19:29

Jacqui
Platinum member
Inregistrat: 2008-09-18
Mesaje: 18826

Re: Shopping-ul - pasiunea mea - 4

mi-am luat si eu ieri niste cizme stradivarius lol negre, cu toc lol neutral lol sunt o zebraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa hjarta
pun acus o poza big_smile

Offline

 

#967 2011-12-22 19:41:59

carmen_21
Insomniac member
De la: ei
Inregistrat: 2008-03-19
Mesaje: 7980

Re: Shopping-ul - pasiunea mea - 4

Mi-am luat pt revelion o rochita rosie si dresul asta http://www.astratex.ro/dres-linette-116/ciorapi-dresuri .De mult imi doream un dres asa big_smile


Everything will be ok in the end.
If it's not ok, it's not the end.

Offline

 

#968 2011-12-22 20:59:39

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: Shopping-ul - pasiunea mea - 4

foarte sexy, carmen.

bianca, nu pui o poza cu cizmele alea?

pe de alta parte, mi-am gasit vestuta de blana, e chiar mai faina decat imi doream, e integral din blanita bej si cu cordon din imitatie de piele maro.  hjarta acum chiar trebuie sa-mi gasesc botine sau cizme crem, dar partea buna e ca mi-am amintit de niste magazine in care nu am fost.


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#969 2011-12-27 12:44:14

Florence_
Insomniac member
Inregistrat: 2008-11-08
Mesaje: 6286

Re: Shopping-ul - pasiunea mea - 4

stiti cumva unde as putea gasi bocanci de iarna mai ieftini? disperat

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.