homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-41-37


#685 2011-02-24 20:20:08

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-41

neruchi puss ma rog sa iti fie bine rugaciune

angel,m-am saturat,sincer,de tot kkk...asta.vad eu ce-oi face.

ma duc la dus si apoi un film.va pup,noapte buna puss


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 



#686 2011-02-24 20:51:31

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-41

sonia te cred daia am plecat si eu din romania

va spun si eu noapte buna , ne citim maine la cafea  wave


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#687 2011-02-24 20:56:32

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-41

mi_ka, imi pare rau de testul negativ, dar cum au zis si fetele, inca mai ai sanse sa ramai cu burtica. succes maxim!puss
apropo de tigari, sa stii ca daca iti doresti din suflet si ai vointa, le poti lasa. eu am fumat vreo 7 ani, am inceput din prostie si le pufaiam prin clasa a 8-a si in anul 2 de facultate nu-mi ajungea un pachet de tigari la zi. le-am lasat brusc si chiar daca uneori parca simt o pofta asa, nu m-as mai apuca in veci. pe 25 iunie se implinesc 6 ani de cand am renuntat

angel, ai avut dreptate. la doctor a fost bine, consultul ginecologic s-a terminat cu un sfat: sa ma apuc de copii, imediat ce am si rezultatele la analize smile. sper ca ti-a trecut durerea de rinichi. mama mea face cam o data pe an criza de rinichi, are piatra la unul dintre ei, si mai mereu bea ceai de codite de cirese sau altfel de ceai pt rinichi pe care il gaseste. e bine ca nu vrei sa iei pastile, dar e rau daca nu te lasa deloc. sa te faci bine!puss

elle, imi pare rau pt urati sad, curaj ca nu au intrat lunile in sac puss

sonia, succes la spermograma sotului, sa iasa rezultatele cele mai bune! imi pare rau ca esti asa stresata la serviciu puss

poke, f frumoase coafurile alese de tine. eu la nunta am ales una care mi-a placut f mult si care am zis eu ca ma avantajeaza (eu am 1,6 iar sotul 1,8 m) si nici proba nu i-am mai facut. de fapt, cam asa am tinut-o cu toata nunta, rochia, verighetele, coafura si muzica le-am achizitionat din prima, fara alte probe. si am fost multumita! succes sa o alegi pe cea mai frumoasa si tu sa fii stralucitoare! am poze pe facebook daca vrei sa vezi puss

almi, imi pare rau pt analize. nu am reusit sa inteleg la toate despre ce e vorba, dar daca tu esti dezamagita, stiu destule! am facut si eu pap azi si din suflet sper sa iasa bine, sunt pe ganduri acum. mult succes in continuare si dupa tratament sa iasa bune analizele!puss

nera, puss si sa fie bine ingerasul care creste in burtica ta!puss

angel, sonia somn dulce!puss

o intrebare am si eu. azi la synevo am murit de nervi ca mi-au incurcat recipientele pt chlamydia si la gineco nu m-am mai putut duce pt o alta recoltare. am sunat-o pe doctora si mi-a zis sa fac anticorpi din sange, ceea ce am si facut. stiu ca e mai buna analiza din secretie, dar daca as avea ceva rau ar trebui sa iasa si in sange, nu? am citit ca se poate face si din urina, e la fel de relevanta ca cea din secretie? si totusi e ceva ce nu inteleg. analiza care trebuie inainte de sarcina e antigen chlamydia, nu? cu toate astea am citit in mai multe locuri "Nu se recomanda recoltarea secretiei vaginale pentru determinarea  antigenului Chlamydia.". deci cum se face asta ca sa fie o posibila sarcina in siguranta si ferita de chlamydia?

Ultima oara a fost editat de Onutza23 (2011-02-24 21:20:51)


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#688 2011-02-24 21:21:34

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-41

hopsieu

acum am terminat treaba  neutral

va pupacesc pe toate de la A la Z  puss  par

cat ati scris  disperat

Neru puss  par  trebuie sa fie bine, tin pumnii!  rugaciune

bunea georgeta a scris:

Mika , cate hartogarii mai ai de facut!! puss  fi putin mai optimista  par

optimista sunt dar in acelasi timp trebuie sa fiu si realista  wink  puss

Mi_ka  puss  stiu de clinica asta, ramane sa ma hotarasc ce si cum ...imi pare rau de test , dar eu zic ca sperante mai sunt  goodluck  goodluck

Angel  puss  semnatura este de ieri ..doar ca nu ati observat voi  wink

elle  puss imi pare rau ca au venit uratii  sad

bunea georgeta a scris:

neata, poke...si corecteaza mi_ka nu Mika...iar se revolta cineva big_smile

????????????  eventual ma amuz  big_smile  cand ma revolt fac urat  lol

Maya, tin pumnii ! puss  ai un grafic promitator  majoreta  majoreta

Sonia  puss  si  goodluck  goodluck sa aveti rezultat bun la spermograma

Poke , frumi modelele de coafuri  tummenupp

Andreea, bine ai revenit si  goodluck  goodluck  sa vina bebe cat mai repede puss

Almi  puss  supa imi pare rau pentru rezultat ...dar nu uita, toate au o rezolvare  rugaciune

onutza puss  hai mai cum sa incurce recipientele  skitarg
eu am facut din secretie  cesafac

am vrut sa mai scriu ceva si am uitat  dumbom  dumbom

Ultima oara a fost editat de mikado (2011-02-24 21:54:44)


.

Offline

 

#689 2011-02-24 22:28:39

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-41

asa putin ati scris?
pe mine sa ma scuzati fetelor cand dispar asa, dar la mine sta lap toata ziua deschis si cateodata ma ia iubi pe sus sa facem cate ceva si nu apuc sa zic nimic....
am fost la tati ca e ziua lui si ne-am adus aminte ca anul trecut in timpul asta (joia) ne intalneam pt prima data.
si maine seara, in ziua in care implinim efectiv 1 an, le ducem invitatiile la nunta nasilor. sunt asa de fericita pt anul acesta smile


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

 Publicitate


loading...

#690 2011-02-24 22:33:29

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-41

mda...ce multumita am fost eu de ei, azi am murit de nervi pe acolo. am stat un sfert de ora, se tot uita la recipient, eu intrebam daca e vreo problema, ea zicea ca nu, apoi s-a dus sa verifice recipientul. iar cand a venit a zis ca au avut un coleg nou si probabil le-a incurcat, daca persoana care a venit pt recipiente a specificat ca e pt antigen chlamydia. de parca un om daca nu cunoaste ei nu ar fi obligati sa explice diferenta dintre ele. eu una asa consider. ca f bine puteam sa ma duc eu si necunoscand semnificatiile si ce reprezentau analizele, ea ar fi trebuit sa-mi explice. ma rog, m-am enervat f tare. am sunat-o apoi pe doctora si ea a zis sa fac anticorpii din sange. de acum ma rog sa fie bune mycoplasma, pap, cultura de secretie. iar cu chlamydia am citit ca la sange poate iesi negativ, dar la secretie pozitiv. ma rog sa fie in regula totul... abia pe 7-8 voi avea toate rezultatele, astea la synevo pe 3...

poke, eu te inteleg pt ca la fel patesc si eu. sta deschis laptopul iar eu plec, vin, mai ies in oras. si nu apuc mereu sa va scriu...

Ultima oara a fost editat de Onutza23 (2011-02-24 22:36:00)


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#691 2011-02-24 22:42:59

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-41

onu, sper sa iti iasa totul bine!
eu nu stiu ce sa zic cu ovarul asta al meu....oare e posibil sa reactioneze la tratament, dat fiind ca e naturist? nustiu


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#692 2011-02-24 22:47:40

yk_avk
Full member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2010-04-17
Mesaje: 241
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-41

noapte buna fetelor!somnik pufos! puss  puss  puss


Invingatorii nu renunta niciodata, iar cei ce renunta nu castiga niciodata!
cat de curand yk,jr bebe

Offline

 

#693 2011-02-24 22:59:39

nerama
Insomniac member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-11-18
Mesaje: 8269

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-41

noapte buna si de la mine supa


din 10.10.2011 sunt cea mai fericita mamica hjarta bebe
un anisor si jumatate de fericire, implinire si bucurii

Offline

 

#694 2011-02-24 23:00:30

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-41

poke, de ce sa nu reactioneze? eu sunt de parere ca atata timp cat un tratament e luat la indicatia doctorului, acesta da rezultate. sper sa te vindeci repede!puss

daca am facut azi pap, ar fi recomandat sa nu am contact sexual in seara asta?

yk, nera somnic dulce!pusspuss

Ultima oara a fost editat de Onutza23 (2011-02-24 23:01:20)


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#695 2011-02-24 23:28:36

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-41

ma bag si eu in pat. somn dulce celor care inca mai sunteti pe aici!puss


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#696 2011-02-24 23:41:56

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-41

noapte buna !


.

Offline

 

#697 2011-02-25 08:15:16

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-41

buna dimineata fete frumoase puss

Mika esti atat de "prinsa " de hartoage ca nu mai reusim sa te vedem , trimit echipa de descarcerare sa te scoata de acolo ? te pup puss

Onutza cum ma sa iti incurce recipientele  skitarg ma bucur ca restul e ok

va pup pe toate si va invit la cafea  mornincoffee  mornincoffee

Diri o ciocolata  mornincoffee

Ultima oara a fost editat de angel_sweety (2011-02-25 08:18:24)


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#698 2011-02-25 08:30:06

far_away
Hero member
De la: Ardeal
Inregistrat: 2010-06-28
Mesaje: 3650

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-41

neata angelus puss ms de cafea, chiar am nevoie....te uiti putin la gr meu???? sad ma enerveaza ca nu-l inteleg neutral

almi, puss si sa se rezolve problemele...anjul trecut am avut si eu ascus la un pap, am primit tratam cu ovule cu betadina si s-a rezolvat....goodluck sa-ti treaca usor si cu tratam de scurta durata puss

nerucule nu te mai necaji atat, si eu am emotii pt tine/voi dar sper sa fie bine, DD sa fie langa voi si sa va ajute sa treaca iar maroneala puss abia astept sa ne zici ca e bine goodluck

mi_ka sa nu te dezamageasca testul neg....graficul tau arata bine, pana nu apar uratii sunt sanse....mai asteapta cateva zile si repeta testul dar cu unul mai sensibil, nu neaparat mai scump; asa cum zic fetele, femina sunt ok goodluck

onuta goodluck pt ultimele analize care trebuie sa le mai faci ca sa va puteti apuca de treaba puss
pupici si pt restul fetelor puss


My Ovulation Chart sjuk
hjarta mami de Andrei

Offline

 

#699 2011-02-25 08:32:13

dirida
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-02
Mesaje: 5207

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-41

neata  wave
multumesc angel

poke, dar te-ai gandit ca poate e durere de ovulatie....e posibil. De cand te doare? Eu dupa ce am lasat AC in prima luna cand am avut ovulatie, cred ca m-a durut ovarul cu care am ovulat cel mai tare din toate ciclurile care le-am avut. Am si acum intepaturi/dureri dar nu asa mari. Ovarele tale au fost intr-o pauza continua pana acum, si abia isi revin. Na, nu mai stiu de cand ai spus ca te doare, dar daca e doar de cateva zile poate sa fie de la ovulatie.

Eu am primit ieri spermograma, pt ca initial doar imi spusese la tel asistenta. Deci OLIGOTERATOZOOSPERMIE.
Am scapat de asteno...se pare ca totusi tratamentul cu spermotrend a avut un pic de efect si le-a mai marit viteza. E mai buna decat in toamna dar tot rea e, si n-am sanse natural sad.
O sa mergem la dr si sa vedem ce o fi de acum incolo.

Mika, cand intri pe mess, poate iti arat si tie un pic rezultatul sa iti dai cu parerea, e f detalita si cativa parametri care nu-i inteleg.

Ultima oara a fost editat de dirida (2011-02-25 08:35:30)


Doamne, te rog, fa o minune si pentru noi!

Offline

 

#700 2011-02-25 08:38:37

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-41

neata fete puss

in 20 min incep munca.o termin la 12,alerg apoi la un alt consiliu si vin deseara la 5.o sa mananc ceva pe la scoala,ca nu am timp.

va pup pe toate puss


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#701 2011-02-25 08:39:06

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-41

diri puss intr-un fel sau altul , natural , IA , FIV tot trebuie sa avem si noi bebeul nostru , sa nu ne dam batute doar pentru ca viata ne pune multe piedici

Parfumel de azi dimineata m-am uitat la graficul tau , e ciudat dar eu nu cred ca ti-a marcat ovulatia bine , eu am mizat pe z17 dar cum nu prea ma pricep iti pot spune doar parerea mea puss

Sonia pupici lipiciosi si tie puss o zi buna sa ai

Ultima oara a fost editat de angel_sweety (2011-02-25 08:40:14)


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#702 2011-02-25 08:41:39

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-41

multumesc,angel puss si tu la fel


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#703 2011-02-25 08:42:26

far_away
Hero member
De la: Ardeal
Inregistrat: 2010-06-28
Mesaje: 3650

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-41

sonia puss si o zi usurica sa ai
angel...nu stiu cum sa-l interpretez.....mie nu prea mi se pare ca ff mi-a marcat bine....sad offff si luna asta n-am folosit teste de ovulatie....ar fi ajutat sad


My Ovulation Chart sjuk
hjarta mami de Andrei

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.