homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-41-57


#1065 2011-02-25 22:58:24

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-41

Sonia, parerea mea este ca puteti face copii fara probleme. sotul tau poate incerca Selezin pentru mobilitate, la noi a dat rezultate foarte bune.

Offline

 



#1066 2011-02-25 22:59:50

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-41

onuța eu nu sunt dependentă de cafea.. dacă beau bine, dacă nu nu.. nu simt nevoia să beau zi de zi.. cu sau fără ea tot aia e pentru mine.. dar mi se pare chiar aiurea.. sunt at?tea femei care n-au nicio treabă ?n a-și schimba stilul de viață, chiar și ?n perioada sarcinii... și fac copii sănătoși... am o prietenă toată sarcina băga tutun ?n ea ca o locomotivă.. și are un băiețel sănătos tun.. mă mai uit la tv la ?I didn't know I was pregnant? și mă crucesc ce văd acolo... duc o viață normală și nasc copii sănătoși...nici măcar nu știu că sunt gravide... iar eu mă dau de ceasul morții că NU TREBUIE să iau pastile, să consum alcool, să stau ?ntr-un mediu poluat ?nchis (mă refer la spații ?nchise unde se fumează că și aerul de afară e poluat  butter ) și multe altele... i-am zis lui C că-mi bag p*** și nu mai mă stresez... mi-e poftaă de un Garonne pun m?na și beau.. mi-e poftă de un vin - beau.. gata.. măcar știu o treabă butter

sonia dacă 90% au aspect normal și din ăștia 90% - 40% sunt ok după calculele mele din tot volumul aveți ?n perfectă stare 19 milioane de gigei FRESH... restul sunt ba mai leneși ba imobili... eu zic că este destul de bine smile să vezi la unele dintre noi rezultate la spermogramă.. eu mi-am plăns de milă și mie și lui c?nd am aflat ultimul rezultat... luni mergem la următoarea apoi direcția urologie smile deci spermograma voastră este destul de bună puss


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

#1067 2011-02-25 23:00:47

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-41

Sonia, nu exista un vinovat  par  toate se intampla cand vrea cel de sus  puss

green , multumim  puss  si te asteptam printre noi  wink


.

Offline

 

#1068 2011-02-25 23:01:21

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-41

multumesc din suflet fetele puss

sunt asa stresata,plang grater nu stiu ce naiba am in ultimul timp grater


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1069 2011-02-25 23:08:51

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-41

noapte buna!


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1070 2011-02-25 23:10:18

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-41

sonia30 a scris:

multumesc din suflet fetele puss

sunt asa stresata,plang grater nu stiu ce naiba am in ultimul timp grater

kram  kram  kram

noapte buna, poke

Offline

 

#1071 2011-02-25 23:12:49

yk_avk
Full member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2010-04-17
Mesaje: 241
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-41

noapte buna fetele!o seara minunata! puss  puss  puss  puss  puss  la toata lumea!


Invingatorii nu renunta niciodata, iar cei ce renunta nu castiga niciodata!
cat de curand yk,jr bebe

Offline

 

#1072 2011-02-25 23:13:21

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-41

garga puss

si spermatozoizii viabili ce inseamna?ca ii iesira 61 la suta,iar minim scrie 80 la suta

nb,poke wave

almi supa  kram sa te ajute Dumnezeu sa fii sanatoasa si sa fie totul bine rugaciune

Ultima oara a fost editat de sonia30 (2011-02-25 23:14:11)


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1073 2011-02-25 23:13:45

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-41

Sonia, esti foarte stresata, s-au acumulat multe nemultumiri ... fii optimista si incearca sa gandesti pozitiv  puss  par

noapte buna Poke, Yk puss

Almi,  mult succes luni!  puss

Neruca, multa bafta maine, tin pumnii!  puss

Ultima oara a fost editat de mikado (2011-02-25 23:14:16)


.

Offline

 

#1074 2011-02-25 23:16:47

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-41

da,mika,multe supa  puss

va multumesc ca existati,din suflet va spun,nu am spus niciodata nimic fara sa simt.acum ma simt dezorientata,bine ca sunteti aici

imi ziceti si mie ce sunt spermatozoizii viabili? kapitulation

Ultima oara a fost editat de sonia30 (2011-02-25 23:24:28)


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1075 2011-02-25 23:24:09

mi_ka
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 1000

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-41

Buna Fetelor.cat de mult ati scris azi... wow Nu am apucat sa citesc tot,am citit doar pana a spus Angel ca spera ca nu sunt pe butoi ....smile Nu sunt pe butoi smile   si nu-s nici dezamagita.DD stie cand o sa vrea sa-l trimita pe bebe la mine. puss
Almi imi pare rau pt . rezultat.Eu am scris la un moment dat povestea mea aici pe site si vreau sa te incurajez..Si eu am avut o rana pe col.o aveam de la 20 de ani.unii medici imi spuneau ,altii nu.Insa nici unul nu mi-a spus ca ar trebui sa fac cu ea si cum eram destul de ignoranta atunci am last-o asa,ca deh mergeam la medic si ei stiau cel mai bine.Pap-ul imi iesea 2 ,intotdeauna inflamator.Am ajuns la un moment dat pe la 25 de ani la un medic foarte bun care mi-a spus ca vede rana si arata cam urat.mi-a facut urgent o colposcopie(asta trebuie sa faci si tu neaparat) si a vazut rana(am vazut-o si eu) care  sangera foarte tare.Am urmat tratamente(colposeptine,colpothrofine,carpicon-nu toate odata)in speranta ca o sa se vindece prin tratament.Nu s-a intamplat asta .Ar fi trebuit sa fac conizatie ca  si tine insa doctorul a spus ca incearca sa faca electrorezectie cu ansa (erad) o procedura prin care se racleaza portiunea din col cu celulele bolnave.Mi-a facut biopsie ,existau modificari celulare .Ideea este ca dupa Erad nu am mai avut niciun fel de problema.A fost cea mai buna decizie pe care puteam sa o iau.Nu am simtit nimic ,nu a avut niciun efect advers ,acum am ramas doar cu mica cicatrice pe col.Am o prietena care a facut conizatie si ea se simte foarte bine ,anul trecut a ramas insarcinata cu al doilea copil si totul a fost ok.
Sper sa-ti fie de folos experienta mea.Si eu am fost speriata insa acum stau si ma gandesc ca rezolvarea a fost atat de simpla.....gaseste un medic bun in care sa ai incredere.Eu zic ca doctorul la care ai fost si nu ti-a dat pana acum tratament pentru rana ar trebui schimbat.Tratamentul pentru candida nu vindeca rana pe col.....
Va pup pe toate.Recuperez maine.


Cand iti doresti ceva cu adevarat tot universul conspira la indeplinirea dorintei tale.

Offline

 

#1076 2011-02-25 23:24:37

nerama
Insomniac member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-11-18
Mesaje: 8269

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-41

mika mea puss sarut-mana kram sa imi tii si luni cand repet...

sonia puss  linisteste-te ca eu zic ca nu e rea spermograma... daca a ta era rea atunci a noastra cum era la 8 mil??? si 40% mobilitate...
LE: viabil e viu care se misca... daca gresesc sa ma corecteze fetele

pupici puss noapte buna wave

Ultima oara a fost editat de nerama (2011-02-25 23:25:49)


din 10.10.2011 sunt cea mai fericita mamica hjarta bebe
un anisor si jumatate de fericire, implinire si bucurii

Offline

 

#1077 2011-02-25 23:26:07

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-41

mi_ka puss

neru rugaciune  puss ma rog sa iti fie totul bine.si multumesc.noapte buna par

Ultima oara a fost editat de sonia30 (2011-02-25 23:27:19)


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1078 2011-02-25 23:27:50

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-41

fetelor plec acasa, va pp dulce si va citesc maine. noapte buna!


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#1079 2011-02-25 23:34:15

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-41

onuta wave

ma pun si eu la somn,sper sa dorm bine,s-au strans atatea...va pup,noapte buna puss


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1080 2011-02-25 23:36:43

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-41

nera, tin si pentru luni  par

Mi-ka  puss

onutza, sonia, nera,  noapte buna!  puss


.

Offline

 

#1081 2011-02-25 23:46:02

mi_ka
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 1000

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-41

Va pup dragelor,nu stiu cine mai e pe aici...Mika,Sonia,Onutza  puss  puss  puss

Ma bag si eu la nani.Am avut o zi grea azi.Noapte Buna.


Cand iti doresti ceva cu adevarat tot universul conspira la indeplinirea dorintei tale.

Offline

 

#1082 2011-02-25 23:50:57

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-41

merg si eu la somn  cascat  noapte buna!  par  wave


.

Offline

 

#1083 2011-02-26 00:04:44

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-41

mikado a scris:

Almi,  mult succes luni!  puss

mulțumim mika puss

sonia30 a scris:

almi supa  kram sa te ajute Dumnezeu sa fii sanatoasa si sa fie totul bine rugaciune

mulțumesc la fel sonia puss rugaciune

mi_ka a scris:

Almi imi pare rau pt . rezultat.Eu am scris la un moment dat povestea mea aici pe site si vreau sa te incurajez..Si eu am avut o rana pe col.o aveam de la 20 de ani.unii medici imi spuneau ,altii nu.Insa nici unul nu mi-a spus ca ar trebui sa fac cu ea si cum eram destul de ignoranta atunci am last-o asa,ca deh mergeam la medic si ei stiau cel mai bine.Pap-ul imi iesea 2 ,intotdeauna inflamator.Am ajuns la un moment dat pe la 25 de ani la un medic foarte bun care mi-a spus ca vede rana si arata cam urat.mi-a facut urgent o colposcopie(asta trebuie sa faci si tu neaparat) si a vazut rana(am vazut-o si eu) care  sangera foarte tare.Am urmat tratamente(colposeptine,colpothrofine,carpicon-nu toate odata)in speranta ca o sa se vindece prin tratament.Nu s-a intamplat asta .Ar fi trebuit sa fac conizatie ca  si tine insa doctorul a spus ca incearca sa faca electrorezectie cu ansa (erad) o procedura prin care se racleaza portiunea din col cu celulele bolnave.Mi-a facut biopsie ,existau modificari celulare .Ideea este ca dupa Erad nu am mai avut niciun fel de problema.A fost cea mai buna decizie pe care puteam sa o iau.Nu am simtit nimic ,nu a avut niciun efect advers ,acum am ramas doar cu mica cicatrice pe col.Am o prietena care a facut conizatie si ea se simte foarte bine ,anul trecut a ramas insarcinata cu al doilea copil si totul a fost ok.
Sper sa-ti fie de folos experienta mea.Si eu am fost speriata insa acum stau si ma gandesc ca rezolvarea a fost atat de simpla.....gaseste un medic bun in care sa ai incredere.Eu zic ca doctorul la care ai fost si nu ti-a dat pana acum tratament pentru rana ar trebui schimbat.Tratamentul pentru candida nu vindeca rana pe col.....
Va pup pe toate.Recuperez maine.

mi_ka mi-au dat lacrimile c?nd am citit ce mi-ai scris... kram mulțumesc din suflet de ?ncurajare puss
legat de ignoranță... așa eram și eu de c?nd am ?nceput să ?frecventez? secția Ginecologie... dar din păcate nu toată lumea ?și face meseria așa cum trebuie și am rămas cu un gust amar... singurul lucru care mă bucură acum este că am descoperit ACUM ... sper să se și rezolve...
c?t despre medic... mi-am găsit medicul ?n care chiar am ?ncredere.. cel puțin p?nă acum s-a comportat exemplar... a dat dovadă de profesionalism ... nu am văzut așa medic.. nu te lasă să ieși din cabinet p?nă nu pricepi ce ?ndrugă el acolo.. dacă vede că ești debusolată mai explică o dată și ?ncă o dată p?nă ?nțelegi... sper să nu se schimbe... rugaciune
doctorul care mi-a zis prima dată că am o rană pe col a zis că se rezolvă cu tratament.. nu e de speriat.. nu mi-a dat tratament pentru că i-am zis că nu mai pot ajunge la el (el era la Medgidia și eu ?n Năvodari) și că voi merge la alt medic.. și a zis că ?n cazul ăsta ?mi va prescrie următorul medic ce am de luat.. asta se ?nt?mpla ?n februarie 2009... ?n august 2009 am ajuns la doamna doctor Dobre Mihaela Anca... dumneaei nu a mai văzut rana.. uite rana, nu e rana.. ?n 6 luni dispăruse ?n mod miraculos va atunci am făcut tratament doar pentru candida... eu neștiind cum stă treaba am zis că știe dumneaei ce face.. apoi ?n decembrie 2009 ne-am pus pe proiectul bebe.. de atunci am ?nceput să stau aici cu fetele și am mai ?nvățat una-alta.. am mai ?gugălit?, am mai ?nvățat de la alte fete și na, mi-am deschis mintea... ?n decembrie 2009 aveam ovare curate.. ?n iulie 2010 după tratament cu duphaston am mers la alt medic care mi-a zis o BOMBĂ: ovare cu aspect polichistic bang am ?ntrebat eu una-alta... din punctul lui de vedere lăsa la latitudinea mea și trebuia ?să avem răbdare? wow intrasem ?n cabinet bou și ieșisem vacă... mi-a făcut dec?t eco cesafac
?n septembrie 2010 am fost la endocrinolog.. mi-a dat stimulare 2 luni... ?n noiembrie 2010 am ajuns la actualul medic... c?nd mi-a prelevat probe pentru pap și secreție am ?ntrebat de rană.. a zis că nu vede nicio rană pe col dar că am colul sensibil pentru că la prelevare am s?ngerat... și uite-așa am primit rezultatul .... faimos... nu ajungea ca am tip 3 la pap, trebuia să am și candida că deh, poate i se făcea ur?t singur la pap tip 3  box  box  box

hai că iar m-am lungit o grămadă disperat

merg și eu la somn wave

Ultima oara a fost editat de Almi Ingerash (2011-02-26 00:16:08)


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.