homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Microgynon


#1 2011-02-23 11:21:02

ailyin
Membru
Inregistrat: 2011-02-23
Mesaje: 2

microgynon

Buna ziua.am si eu o nelamurire.de un an de zile folosesc anticonceptionale microgynon.in ultimele 3 luni(noiembrie,decembrie,ianuarie) nu le-am mai luat.pe data de 10 februarie mi-a venit menstruatia.a doua zi de ciclu,pe 11 februarrie am luat prima pastila din folie.a treia zi am mai avut putin sangerari iar apoi doua zile o scurgere maronie.dupa alte 2 zile am inceput sa am iar scurgeri maronii care s-au transformar in sangerari.nu sunt f abundente ca la menstruatie,sunt in cantitati mai mici si am dureri usoare ca la menstruatie.mentionez ca am si candida.care este motivul?astept un raspuns urgent.multumesc

Offline

 



#2 2011-02-23 14:54:02

andreea_andy2
Moderator
Participant la intalnirea nationala
De la: Gurile Deltei
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 10430

Re: microgynon

Motivul aparitiei acestor sangerari este microgynonul. Organismul percepe reluarea contraceptivelor ca si cum le-ai lua pentru prima oara. Nu ai de ce sa iti faci griji. Sangerarea se va opri cand organismul tau se va reobisnui cu anticonceptionalele.


Fericita mamica de Aida Maria!

Offline

 

#3 2011-02-23 15:44:21

ailyin
Membru
Inregistrat: 2011-02-23
Mesaje: 2

Re: microgynon

Multumesc pentru raspuns:*

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.