homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Despre escapelle


#1 2011-02-26 18:13:48

mitsumi
Membru
Inregistrat: 2011-02-26
Mesaje: 3

Despre escapelle

Buna ziua,
aseara am avut un contact cu prietenul meu care a insemnat 2-3 secunde la baza vaginului. Mentionez ca sunt virgina si nici nu m-a dezvirginat in urma acelui contact...poate ca suna pueril dar este vreun risc sa raman insarcinata de vreme ce nu a ejaculat si nu m-a dezvirginat, totusi in ideea ca am avut un contact? Ar trebui sa iau escapelle? Va multumesc!

Offline

 



#2 2011-02-26 18:30:05

carmenP
Full member
Inregistrat: 2011-02-25
Mesaje: 115

Re: Despre escapelle

Nu ai cum,esti virgina..din moment ce nici nu te-a penetrat.Dar ai grija sa folosesti prez,nu e ok sa intri in contact ..sunt atatea bts-uri.Deci nu trebuie sa iei nimic!Doar sa fii cu capul pe umeri si sa te protejezi!


hjarta

Offline

 

#3 2011-02-27 13:19:37

mitsumi
Membru
Inregistrat: 2011-02-26
Mesaje: 3

Re: Despre escapelle

Ok, multumesc pentru raspuns! >big_smile<

Offline

 

#4 2011-02-27 15:57:21

moksha
Hero member
Inregistrat: 2009-12-19
Mesaje: 2238

Re: Despre escapelle

mitsumi a scris:

Ok, multumesc pentru raspuns! >big_smile<

eu nu cred ca esti virgina daca ai asemenea activitati. asta e parerea mea. faptul ca multe fete incearca sa ramana cu ideea ca sunt virgine impiedica pana la urma o protectie eficienta, eu asta cred. toate artificiile si practicile complementare, ca altfel nu pot sa le zic, conduc de obicei la probleme.

daca penisul lui a ajuns in apropierea vaginului tau chiar nu cred ca poti sa mai spui ca esti virgina, pentru ca nu e vorba neaparat de integritatea himenului. de aceea, daca esti pregatita sa faci asta, esti pregatita sa faci si sex si pentru asta trebuie sa te protejezi eficient.

in legatura cu ce ai zis, evident ca nu poti sa ramai insarcinata asa. dar poti sa iei de exemplu un mic herpes sau un mare hpv etc. deci eu propun sa fii sincera cu tine, sa te gandesti daca vrei sau nu sa iti incepi viata sexuala cu adevarat si sa te protejezi eficient.

succes.

Offline

 

#5 2011-02-27 16:03:51

mitsumi
Membru
Inregistrat: 2011-02-26
Mesaje: 3

Re: Despre escapelle

Ok, multumesc si pentru parerea ta...sincera sa fiu a fost primul meu contact si a fost o mare greseala de pe urma careia am invatat ceva...mai ales ca nu sunt genul care sa am astfel de activitati...dar asta este, mergem mai departe.

Offline

 

 Publicitate


loading...

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.