homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Pot fii insarcinata?


#1 2011-03-05 19:53:43

mihacoco
Membru
Inregistrat: 2009-04-22
Mesaje: 3

pot fii insarcinata?

buna ziua
numele meu este Mihaela am 31 de ani ,in septembrie am nascut o fetita , primul copil, am avut o nastere dificila ,mi au facut anestezie in coloana,dar nu au facut cezariana ,ci m au ajutat cu forcepsul.....am avut o ruptura de gardul 3.
momentan apaltez dupa 4 luni am avut prima menstruatie fara nici un simptom inainte ,ci doar cateva dureri de spate,ma tinut o saptmana mult mai mult decat de obicei...Am avut contact sexual protejat cu prezervativul si luna acesta nu mi a mai venit am o saptaman intraziata,am facut un test de sarcina si a iesit negativ.....ce poate fii o noua sarcina?sau o dereglare....multumesc frumos o zii buna.

Offline

 



#2 2011-03-05 20:43:45

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: pot fii insarcinata?

ciclurile pot fi neregulate pe perioada alaptarii. daca toate contactele au fost protejate nu-ti face probleme.

Offline

 

#3 2011-03-06 10:34:53

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: pot fii insarcinata?

Pana se regleaza organismul dupa nastere, mai dureaza....Daca ai fost protejata, nu sunt probleme.


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.