homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cu bebelusii la plimbare-44


#818 2011-07-13 11:43:43

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Cu bebelusii la plimbare

czuky a scris:

sper kata sa rezolvi intr-un final.ca eu abia astept sati vad munca de luni de zile par

si eu  puss

Am gasit o mamica care practica AP, chiar in parcul meu!  dance


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 



#819 2011-07-13 11:59:57

czuky
Hero member
De la: timisoara, mosnita noua
Inregistrat: 2010-03-11
Mesaje: 2363
Site

Re: Cu bebelusii la plimbare

blueeyes a scris:

si eu  puss

Am gasit o mamica care practica AP, chiar in parcul meu!  dance

explica la blonda ce este ce am bolduit nustiu


Mamica de Natalia Stefania..multumim Doamne 29.11.2010
Nimic nu doare mai tare,decat lucrul pe care l-ai inteles prea tarziu.

bebe    26+ <3

Offline

 

#820 2011-07-13 13:10:31

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Cu bebelusii la plimbare

ap=attachment prenting (curent de "parenting" care se bazeaza pe ideile de libertate si respect acordate copilului, dar si suport neconditionat din partea parintilor - alaptat la cerere, purtat in brate etc)
mai multe info: http://attachmentparenting.ro/cms/front … p;idart=41

(asta de la fabrica nu-mi raspunde... bai, serios, parca traiesc un banc prost sad )


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#821 2011-07-13 13:21:21

lucky777
Insomniac member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-11-22
Mesaje: 6420

Re: Cu bebelusii la plimbare

Kata, mai suna. Poate-s...in pauza de masa. (mama ei de...tara) Scuzatz'!

Ultima oara a fost editat de lucky777 (2011-07-13 13:22:17)


17.08.2010 Tudor Andrei smile
Doamne, iti multumesc pentru minune!

Offline

 

#822 2011-07-15 13:37:57

czuky
Hero member
De la: timisoara, mosnita noua
Inregistrat: 2010-03-11
Mesaje: 2363
Site

Re: Cu bebelusii la plimbare

intelese si neurinii mei ce inseamna ap..  rotfl

kata?ceva vesti?te stresez acuma stiu sorry sad


Mamica de Natalia Stefania..multumim Doamne 29.11.2010
Nimic nu doare mai tare,decat lucrul pe care l-ai inteles prea tarziu.

bebe    26+ <3

Offline

 

 Publicitate


loading...

#823 2011-07-15 13:44:15

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Cu bebelusii la plimbare

nu ma stresezi (cel mult ma amarasti) dar nici n-am ce vesti da, inca supa
luni mi-au promis calculatia miercuri
miercuri nu mi-a raspuns (3 incercari, al ore dif, pe mobilul directorului - ma are in memorie)
ieri a raspuns altu' pe mobilu' lui si a bagat textul ca "dnul diector e plect prin sectie, a lasat mobilul in birou, il caut acum si-i zic sa va sune IMEDIAT" - right, imediat ala = deloc)
azi urmeaza sa sun, da' mi-e ca-mi consum minutele degeaba grater si URASC sa insist!!

ce ma seaca cel mai tare e ca asta, spre deosebire de primii, parea ffff deschis si sincer box si chiar speram ca va iesi treaba bine si repejor cu ei sad acu... inca sper sa iasa... cum/cand o iesi supa

(daca auziti de una care si-a deschis testorie la et 7 la bloc... io-s aia... peste cativa ani, cand oi avea banii pt asa ceva rotfl )


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#824 2011-07-15 13:47:44

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Cu bebelusii la plimbare

kata are mamaia unu razboi tongue incape in sfragerie si cris ar fi incantat lol

http://ebimuz.ici.ro/admin/poze/upload/exponat/180/467.jpg

Ar fi pacat sa nu reusesti  supa dar celalate de unde procura materialele?


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

#825 2011-07-15 13:55:20

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Cu bebelusii la plimbare

care celelalte ? smile nu mai exista produicatori pe piata rom. doar retaileri pt firmele mari din europa (=2,5-3-4 mil/wrap grater ). inainte era diana de la sling.ro, lucra cu primii la care am apelat si eu, acum se pare a si ei i-au dat cu flitul sad

ms, dar big_smile big_smile la cantatatea pe care as avea-o eu de fcut, in loc sa stau pe forum (si sa mananca, si sa dorm si sa... sa.... sa...), ar tb sa TES continuu la prioductivitatea unei scule manuale big_smile  doar daca il inchiriez cu bunica cu tot lol

LE: si io chiar ma miram "cum de nimeni nu s-a gandit sa investeasca in sectorul asta"... acu sunt sigura ca s-au gandit destui, dar... n-au gasit tesatorie, 'tu-le mama lor, ca POT fabrica si NU VOR sad

Ultima oara a fost editat de katami (2011-07-15 13:59:14)


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#826 2011-07-15 13:59:17

czuky
Hero member
De la: timisoara, mosnita noua
Inregistrat: 2010-03-11
Mesaje: 2363
Site

Re: Cu bebelusii la plimbare

katami a scris:

care celelalte ? smile nu mai exista produicatori pe piata rom. doar retaileri pt firmele mari din europa (=2,5-3-4 mil/wrap grater ). inainte era diana de la sling.ro, lucra cu primii la care am apelat si eu, acum se pare a si ei i-au dat cu flitul sad

ms, dar big_smile big_smile la cantatatea pe care as avea-o eu de fcut, in loc sa stau pe forum (si sa mananca, si sa dorm si sa... sa.... sa...), ar tb sa TES continuu la prioductivitatea unei scule manuale big_smile  doar daca il inchiriez cu bunica cu tot lol

deci sunt praf oamenii astia.dar ai zis ca esti in tratative  cu 3 firme.celalte au picat?


Mamica de Natalia Stefania..multumim Doamne 29.11.2010
Nimic nu doare mai tare,decat lucrul pe care l-ai inteles prea tarziu.

bebe    26+ <3

Offline

 

#827 2011-07-15 14:03:30

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Cu bebelusii la plimbare

daca nu o sa-mi iasa nik cu astia, o sa revin sa-i toc pe ceialti. ca nu, de buna voie vad ca nici de la ei n-am nik.

vorba lu al meu, astia is pe lume ca sa ma dezvete de mania mea cu "nu insista" rotfl


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#828 2011-07-15 14:28:35

lucky777
Insomniac member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-11-22
Mesaje: 6420

Re: Cu bebelusii la plimbare

Kata...se pare ca tre sa insisti.

Eh si daca te ajuta cu ceva...un razboi de tesut din asta prezentat de Miri am si io. E mostenire de la stra-stra-strabunica. wink Are mai bine de 150 de ani, dar tot si-ar face treaba mai bine decat...unii si...altii. sad


17.08.2010 Tudor Andrei smile
Doamne, iti multumesc pentru minune!

Offline

 

#829 2011-07-15 14:47:58

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Cu bebelusii la plimbare

si daca tot ii sa ma plang, pov cu prima fabrica fu asa (JUR ca nu am exagerat niciun pic, EXACT asa a fost):
- i-am contactat in ian, un mail eu, unul sotul
- in febr, sotul i-a sunat su un nene a zis, f amabil, ca ne face, ne-a dat pe mail cantitatea minima pt model (x) si pretul dianei (y), urmand ca noi sa-l avem reevaluat, citez "putin" mai mare.
- la nici 2 zile, EU primesc pe mail raspuns de la alt nene din aceeasi firma, cum ca "nu mai produc materialul solicitat"
- il suna al meu pe al cu care a vb, care ne asigura ca e o greseala si-l invita sa discute face to face. stabilesc o zi de comun acord
- pleca al meu (si cris facuse febra exact in ziua aia), conduce 500 km si ajunge la aia in ziua stabilita. nenea cu care discutase nici macar nu era in firma, dar, telefonic, i-a zis sa disucte cu altu, care era director de productie. ala il primeste cu: "doar n-o sa-mi opresc io productia pt tine". in final, totusi, discuta. in urma discutiei, obtine cantitatea minima pe model (=aprox x/5, VENITA DE LA SINE DIN PARTEA DIRECTORULUI). pretul urma sa fie stabilit exact doar in momentul in care noi le dadeam un pdf cu modelel de tesatura si culorile dorite.
- acasa, io jubilam pt asa cantitati mici.
- trimit un pdf cu muuulte culori (superb, jur) si primesc calculatia de pret (de la un nene nr 3)... =2y. dublu fata de diana. si cantitatea minima pe model... x/2, nu x/5. ii sun, ma asigura ca imi pot face x/5, dar pretul "asta e, ca e manopera multa"
- a doua zi, ii sun si ii intreb, omeneste, totusi care e manopera aia asa multa, NU ca sa-mi faca pomana, ci ca sa vad unde mai pot lucra ca sa scada pretul (adica sa fac model mai putin complicat, culori mai putine etc). imi raspude fff sictirit si-mi zice ca "nu vede unde, asta e pretul, ca de anul tecut s-a triplat pretul la bbc, si, de fapt, nu-i manopera scumpa, sunt firele"
- bun, inghit in sec si accept pretul. dau comanda ferma de x/5 model, la pretul lor.
- nu primesc niciun raspuns, peste cateva zile ii sun, imi raspunde nenea nr 3, care, f politicos, imi explica sec ca el mi-a trimis in oferta cantitatea  minima x/2. ii zic, linistita, cum ca al lui coleg (nenea 2) mi-a zis in 2 randuri, mie si sotului, ca ne face x/5. asta nu, nu, e o greseala, nu se poate.
- sun la nenea 2, asta ma tine in suspans 2 zile (timp in care nici "buna ziua" nu prmeam la tel, NICIODATA), ca sa concl;uzioneze ca "am hotarat, nu se poate". degeaba icerc sa-l intreb de e inainte se putea (repet, oferta lui, nu am tras noi deloc) si acum nu. nu se poate, inchis tel in nasul meu si gata sad
- sun iar la nenea 3 (care, macar, vorbea at de cat omeneste) si-l intreb pe el ce pot modifica i asa fel incat procesul LOR tehnologic sa fie mai usor. el imi zice ca am prea multe culori bang numas nu l-am trimis la dracu, doar io intrebasem si colega-su mi-a zis clar ca nr de cul nu conteaza bang ma calmez si-i zic ca refac pdful, ca sa aiba mai putine culori
- refac, trimit, zice ca ii ok, dau iar comanda
- imi rasp ca, de fapt, stai sa vezi ca nu ii ok, ca nu-s egal distribuite cul
- ma enervez si-i zic sa-mi spuna TOATE pb tehnice si ii indeplinesc cerintele, numa sa le STIU
- imi zice ca nu, oricum nu crede ca ies cantitati asa mici la vopsitorie (desi - nu mai insist sa povestesc in cifre - matematic iesea, calculasem si eu vaorile si ieseau cantitati ok, insa inegale. dar le-as fi putut face egale)
- ii zic ca, in cazul asta, renunt la orice pretentii de cantitate si ii dau comanda de 2 modele, cantit x/2 (EXACT ca in oferta lor SCRISA). i-am zis, ca sa nu mai fie pb si frecusuri degeaba. pt mine era mai putin fain, io as fi vrut 4-6 modele, dar defilam si cu 2, la nevoie.
- si aici bombita. ma suna in 2 ore si-mi zice ca "dl director a hotarat ca nu ami face". sinceer m-a blocat. ii zic ca e oferta LOR SCRISA, STAMPILATA, SEMNATA DE EL. imi zice ca "era la momentul repsetiv" ii zic ca "nu avea termen de vaabilitate specificat" imi zice ca-i pare rau. inchid... si asta a fost

daca ati avut rabdarea sa urmariti, SPER ca ma credeti ca nu avea rost sa inventez povestea asta doar de dragul povestitului. as a fot, mopment cu moment. pt mine (care cred in LOGICA si bun simt si cuvant) a fost putin... socant.

poate da Duimnezeu, amcar, sa nu se repete grater

lucky puss ms mult... eh, daca o fi sa ma bag in as ceva (cred ca va dati seama ca n-am tesut in vi9ata mea lol ),va anunt puss

LE: toata treaba s-a intins din ian pana prin mai si m-a costat vreo 10 mil sad

Ultima oara a fost editat de katami (2011-07-15 14:53:15)


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#830 2011-07-15 15:09:16

lucky777
Insomniac member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-11-22
Mesaje: 6420

Re: Cu bebelusii la plimbare

Kata, ce bataie de joc. sad

Si ne mai plangem ca ne merge prost in tara asta, ca nu avem de nici unele, ca nu avem bani. Ei bine, cred ca ne meritam soarta. sad


17.08.2010 Tudor Andrei smile
Doamne, iti multumesc pentru minune!

Offline

 

#831 2011-07-15 16:57:46

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Cu bebelusii la plimbare

am vb cu nenea pana la urma, se pare ca treburile se vor misc, totusi, chiar daca incetisor... mi-a mai dat detalii, pt pret sa sun luni-marti... parea ca s-ar fi ocupat, totusi... rugaciune smile


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#832 2011-07-15 17:50:14

czuky
Hero member
De la: timisoara, mosnita noua
Inregistrat: 2010-03-11
Mesaje: 2363
Site

Re: Cu bebelusii la plimbare

katami a scris:

am vb cu nenea pana la urma, se pare ca treburile se vor misc, totusi, chiar daca incetisor... mi-a mai dat detalii, pt pret sa sun luni-marti... parea ca s-ar fi ocupat, totusi... rugaciune smile

majoreta  majoreta  majoreta  majoreta
abia astept rezultatele  smile


Mamica de Natalia Stefania..multumim Doamne 29.11.2010
Nimic nu doare mai tare,decat lucrul pe care l-ai inteles prea tarziu.

bebe    26+ <3

Offline

 

#833 2011-07-16 15:10:31

NafNaf
Sr. member
De la: Iasi
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 1781

Re: Cu bebelusii la plimbare

Mamaaa neutral  va  va cata rabdare ai putut sa ai Cata, ce cretini, si multa bataie de joc sad

Macar si sper sa iti fie rasplatit efortul si sa reusesti, iti tin pumnii si eu majoreta  majoreta  majoreta  majoreta va puss  puss  puss  puss


hjarta M&M=S

Offline

 

#834 2011-07-16 15:40:33

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Cu bebelusii la plimbare

multumim pt sustinere, fetele puss


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#835 2011-07-16 16:49:28

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Cu bebelusii la plimbare

kata happydance happydance happydance


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#836 2011-07-16 17:36:36

czuky
Hero member
De la: timisoara, mosnita noua
Inregistrat: 2010-03-11
Mesaje: 2363
Site

Re: Cu bebelusii la plimbare

abia acuma am citit toata poveste cu oameni de o "seriozitate maxima" sad  sad groaznic

sper sa iasa totul bine rugaciune


Mamica de Natalia Stefania..multumim Doamne 29.11.2010
Nimic nu doare mai tare,decat lucrul pe care l-ai inteles prea tarziu.

bebe    26+ <3

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.