homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43-102


#1920 2011-03-25 18:25:03

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

ai! ai! purtat rochia visurilor mele chicot
am gasit-o si eu in mag, dar nu imi venea sad era prea scurta, ca eu sunt inalta, am 1,75 fara tocuri smile si prea imi venea pana sub fund. port eu scurt, dar parca pt cununie nu am vrut sa vina chiar asa. plus ca si corsetul se termina mai sus de talie, deci era musai sa o fac pe comanda...
al doilea model e in genul rochitei mele big_smile
mie imi place muuuult rochia asta http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/2221_danymizrachi_38.jpg si am materialul acasa, imi trebuie doar ocazia sa o fac big_smile
eu am zis ca dupa nunta o sa scot la vanzare rochia de mireasa cu tot cu alte 3-4 rochii de seara pe care le-am tot purtat pe la evenimente si cu care nu mai merge sa ma imbrac pt ca deja m-ar mai vedea aceleasi pers imbacata identic smile si nu imi place! si decat sa se strice in sifonier, mai bine iau chiar si o treime din cat am dat eu pe ele, inapoi...
angel, nu doar 1 ! au fost 4 baterii de chiuveta de baie, 1 de buc si 2 de dus. au fost ft ieftine comparativ cu ce se gaseste in Ro smile

Ultima oara a fost editat de pokemon (2011-03-25 18:30:55)


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 



#1921 2011-03-25 18:27:43

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

da angel, au si modele frumoase. acum ma uitam la colectiile din 2011, inclusiv la rochii de mireasa. poate fur un model care-mi place si-l fac rochie de ocazie smile

poke, la mirandi lucreaza repede si nu te amana pana la nesfarsit. eu cu o luna inainte de nunta m-am dus cu rochia de mireasa la scurtat. si am constatat la proba ca slabisem si-mi era mare toata. si mi-au facut-o cap coada pt corpul meu, a fost identica si a iesit super. eu cu incredere voi apela oricand la ei

Ultima oara a fost editat de Onutza23 (2011-03-25 18:30:39)


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#1922 2011-03-25 18:28:25

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

poke, daca te referi la antibiograma, din cate stiu, nu se face la gardnerella. dar nici prea multe variante de tratament nu sunt. un sfat ar fi sa pui si ovule cu lactobacili dupa terminarea tratamentului. daca doc tau nu-ti da, pune-i o intrebare.

multumim de urari  par

Offline

 

#1923 2011-03-25 18:34:45

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

onu, super ca ii ai acolo, langa tine!

si mie mi-au zis fetele azi ca daca se strica pana la nunta, sa ma duc cu ea la ele si mi-o mai calca o data in aburi smile

ups, nu stiam ca nu se face antibiograma. atunci o sa iau ce zice el. stiu de lactobacili, am mai pus acum ceva timp...
angel, vezi ca am editat in urma referitorl la baterii


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#1924 2011-03-25 18:39:04

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

Poke  rotfl eu cand ai zis bateri ma gandeam la bateri d-alea ca la telecomanda de exemplu  rotfl pai nu e scump deloc, din contra le-ai gasit super

Onutza si eu tot la colectii 2011 ma uit  chicot


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1925 2011-03-25 18:41:51

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

eu nu ma mai uit, ca poate-mi place ceva si am pus-o lol alta rochie nu imi mai fac chicot
da, angel smile le-am luat de un site chinezesc, de la o fabrica ce le produce acolo. stiu ca unele dintre voi poate va veti gandi ca sunt de calitate proasta, insa am vazut o parte din ele in Praktiker si Dedeman, la niste preturi nesimtite: 300 (pt angel, 3 milioane) de lei una pt chiuveta si peste 500(5 milioane)una de cada. si noi le-am luat mult mai frumoase, cu leduri si nebunii si au fost toate cam 1800 (18 milioane) de lei, cam 250 de lei, media. si erau aceleasi, nu ca sunt astea contrafacute. materialul e acelasi si pe astea din oras scria pe cutie doar importatorul si distribuitorul. nu producator, nu din ce sunt facute, nu ce ai in cutie. nimic-nimic! deci clar erau tot chinesesti, doar ca am fi platit comisionul magazinului.
iar ca sa dau 800-1000-1400 de lei, cum am vazut ca sunt astea de firma, nu ne permitem ca sunt multe. poate pe parcurs, cand or ceda astea si vor trebui inlocuite vom lua din astea, dar pana atunci, e perfect ceea ce am luat!
noi am hotarat de la inceput: vom lua tot ce e mai bun pe piata in ceea ce priveste constructia efectiva: fier, beton, caramida, sist de incalzire, gresie, cabluri electriceetc...dar ce se poate schimba relativ usor, nuam vrut sa ne aruncam, pt ca nu stim cat ne va ajunge pana la final constructia.

Ultima oara a fost editat de pokemon (2011-03-25 18:51:16)


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#1926 2011-03-25 18:45:28

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

da poke, chiar ca am noroc, sunt la doar 45 km de mine.  abia astept sa vad rochia ta cap coada, nu pe bucati, corset si fusta smile. sigur e deosebita, ca si tine de altfel

garga, gardnerella asta iese la o simpla lama? eu am facut tratament cu ovule luni la rand cand am tratat rana pe col, ba chiar cred ca aproape un an am avut ovule luna de luna. si probabil am dereglat si eu flora vaginala, cu atatea ovule si irigatii. dar pana la voi nu am auzit de ea...

angel, eu deja am salvat cateva modele smile. imi plac si rochiile lungi, dar nu cred ca ma avantajeaza pt ca eu am doar 1,65 cu tocuri

Ultima oara a fost editat de Onutza23 (2011-03-25 18:51:28)


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#1927 2011-03-25 18:55:49

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

onu, e mai altfel....pt mine, normal, e cea mai frumoasa smile ca de, fiecare cioara isi lauda....penajul lol puss
eu nu stiu daca iese la lama nustiu
ce ma bucur ca s-a dus rana de pe col dance


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#1928 2011-03-25 18:56:39

Savannah
Full member
Inregistrat: 2009-12-03
Mesaje: 778

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

Dirida,da au posibilitatea sa ii congeleze iar in primul an este gratuit dar dupa un an de zile este in jur de 900 si ceva de lei.
Eu nu am facut cu icsi iar preturile sunt urmatoarele
-FIV(cu embriotransfer in ziua 1-3) - 6.798 RON
-FIV (cu embriotransfer ziua)4-5 -7.662 RON
-ICSI(cu embriotransfer ziua)1-3 -8.078 RON
-ICSI(cu embriotransfer ziua) 4-5 -8.942 RON
(tratamentul nu este inclus in pret)
De site nu stiu dar pot sa iti dau numarul de la clinica.
Am uitat sa iti zic ca prima consultatie este 80 de ron


gravida 37+ Doamne ajuta-ne sa fie bine pana la capat si bebe sa creasca mare! rugaciune
Doamne,iti multumim ca esti langa noi si ne asculti rugaciunile rugaciune rugaciune

Offline

 

#1929 2011-03-25 18:57:32

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

Poke sa sti ca asa am fost si noi , tot ce a fost pentru constructie am luat cea mai buna calitate nu ne-am uitat la bani , dar lucrurile care in timp oricum le schimbi , se strica sau poate nu iti mai plac , am cautat sa nu fie asa de scumpe ,( majoritatea produselor sunt fabricate in china chiar daca pe eticheta scrie altceva )
mersi ca ai scris cu bani vechi , eu sunt inca in stadiul de invatat , cand am plecat eu din romania nu erau cei noi


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#1930 2011-03-25 18:58:20

bunea georgeta
Platinum member
De la: Prahova
Inregistrat: 2009-07-12
Mesaje: 22533
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

angel, ai baut cafea la ora asta? wow

poke, dimineata cand mi-a povestit  radea big_smile ..pe moment se suparase putin..de suparare i s-a culcat si morcovul chicot

  garga, multumesc.Sanatate multa lui Stefanel.

   Savanah , mai rar asa dr. din ce povestesti tu...pe mine m-a costat in jur de 3500 e fiv-ul  in afara de analize...tie ti-a cerut cariotipul genetic si avizul de la psiholog?


Va rog nu ma citati!Ajutati-ma sa nu imi iau ban.Multumesc.

Offline

 

#1931 2011-03-25 18:59:32

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

Georgi am baut una mica ca nu reuseam sa ma trezesc , dar eu pot sa beau cate cafele vreau ca tot dorm  chicot


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#1932 2011-03-25 18:59:45

Savannah
Full member
Inregistrat: 2009-12-03
Mesaje: 778

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

nera,poke,onutza va multumesc din inima puss puss
Poke sa vii repede cu test pozitiv ca sa tragem plimbari prin parc cu burticile puss


gravida 37+ Doamne ajuta-ne sa fie bine pana la capat si bebe sa creasca mare! rugaciune
Doamne,iti multumim ca esti langa noi si ne asculti rugaciunile rugaciune rugaciune

Offline

 

#1933 2011-03-25 19:00:39

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

da onu, iese la o simpla lama.

Offline

 

#1934 2011-03-25 19:01:23

bunea georgeta
Platinum member
De la: Prahova
Inregistrat: 2009-07-12
Mesaje: 22533
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

angel , eu daca beau cafea la ora15 , devin nervoasa si adorm foarte greu


Va rog nu ma citati!Ajutati-ma sa nu imi iau ban.Multumesc.

Offline

 

#1935 2011-03-25 19:01:39

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

angel, cred ca doar magnatii isi permit sa cumpere totul in casa fara sa se uite la bani lol
noi astea si lustrele le-am luat chinezesti. dar, recunosc ca am vazut baterii cu 5 dolari si lustre cu 3-4...ei bine, din alea nu as fi avut curaj sa cumpar in vecii vecilor! am invatat in timp, ca nu exista ieftin si bun!
dupa cum ai zis si tu, foooarte multe sunt chinezesti, iar la unele nici macar nu avem habar...
stiu ca mereu ziceai ca nu mai stii echivalentul, d-aia le-am notat si pt tine smile
savana, poate ne intalnim si noi intr-o seara...eventual cand vine si sonia, o prindem si pe smart de urechi si iesim la  alcool  smile

Ultima oara a fost editat de pokemon (2011-03-25 19:04:55)


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#1936 2011-03-25 19:02:36

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

poke, dar tie la ce ti-a iesit gardnerella? eu am facut si lama si culturi de secretie si n-a iesit nimic. e vreo analiza speciala pt ea?

garga, multumesc, acum am vazut ca mi-ai raspuns si tu


gata, in sfarsit am terminat si eu de citit tot


elle, repeta testul, succes sa fie bebe!puss

miika puss, ce vesti bune ne-ai adus de la doctor! felicitari pt spermograma si spermocultura, ai si ovulat... sa ix-uiesti cu mult spor si la urma sa fie cu ochisori! succes!puss
mereu vorbesti de hartoage, pot sa te intreb in ce domeniu lucrezi? esti contabila?smile

sonia puss, mult succes cu tratamentul, sa se vada imbunatatirile cand veti repeta spermograma!

diri puss, ai inceput sa ai cosmaruri noaptea? visezi doctori si operatii pe viu. nu te mai gandi iubita la asta!pusspuss

senso puss, succes la gineco!

mayya, ce vis frumos ai avut, iti doresc sa devina realitate!pusspuss

mi_ka puss, ai revenit la noi!puss cum esti?

smart puss, cand plangi in vis e semn de bucurie in realitate wink

far puss, cat spor ai la ics-uiala, si eu doar tanjesc dupa asta...

georgi puss, tare partea cu visul tau care de fapt a fost realitate rotfl. sticksul a devenit morcov rotfl2.tre sa te mai antrenezi ca sa-l recunosti pe C noaptea, mie imi place cand ma ia sotul prin somn, ma trezesc usor usor si-mi place mult senzatia. azi e buna vestire, e sarbatoare cu cruce rosie si e dezlegare la peste

almi puss, tu pe unde umbli de nu mai intri la noi?

dea puss, mult succes cu prietenul, f frumos din partea voastra ca-i sunteti alaturi, tre sa fii si tu putin mai curajoasa daca vrei sa-i transmiti si lui asta

cmin puss, cum te simti, ce face bebe?

Ultima oara a fost editat de Onutza23 (2011-03-25 19:14:14)


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#1937 2011-03-25 19:06:48

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

onu, hai ca a raspuns garga.mie-mi face, vad, pap si secretie. e adevarat, rezultatul e trecut la secretie...


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#1938 2011-03-25 19:07:49

Savannah
Full member
Inregistrat: 2009-12-03
Mesaje: 778

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

Georgy nu,nu mi-au cerut nici una nici alta.Crede-ma ca eu eram ft dezamagita de doctori in general..dar ei sunt superbi,ii ador.Iti vorbesc atat de frumos..si chiar simti ca sunt langa tine si ca incearca sa te ajute ,am numai cuvinte de lauda la adresa lor.
Dupa embriotransfer ma gandeam ca nu o sa reusesc iar doctorii si asistenta au stat cu mine de vorba pana m-au convins sa am incredere ca am sanse sa raman.
Dupa punctie am stat intr-un salon dragut cu un pat fooooarte confortabil iar asistenta venea din 10 in 10 minute sa ma intrebe daca ma simt bine,daca vreau apa etc


gravida 37+ Doamne ajuta-ne sa fie bine pana la capat si bebe sa creasca mare! rugaciune
Doamne,iti multumim ca esti langa noi si ne asculti rugaciunile rugaciune rugaciune

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.