homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43-33


#609 2011-03-17 21:36:49

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

sonia, o scoti tu cumva la capat, poate totusi nu dureaza o saptamana pana ii dau drumu

angel puss, in sfarsit aparusi. mii de pupici si de la mine. ti-am simtit lipsa aiz pe forum, dar am vazut ca ai fost ocupata cu diverse munci, bine ca ai terminat. felicitari pt noul dormitor, e super ca iesit pe placul vostru
da, sunt bucuroasa ca mai am 3 pastile de luat, duminica termin tratamentul happy. abia astept putina tavaleala drool, e bun si masajul, dar nu se compara nimic cu sexinpat

aoleu ce greu merge forumul, am mai postat o data si nimic bang

Ultima oara a fost editat de Onutza23 (2011-03-17 21:41:43)


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 



#610 2011-03-17 21:42:52

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

sonia, angel, onutza puss
eu tot am incercat  sa citesc din urma dar ma enereveaza forumul ca merge greu rau...

mikule puss sa iti dea Dumnezeu sanatate si bebei, ca mi-ai spus sa nu ma duc la Giulesti sa-mi faca injectiile si mi-ai aratat linkul ala...asa am prins curaj si chiar a fost usor...de acum nu mai mi-e teama smile

eu ies fetele, am hotarat cu al meu sot ca pana la IA sa dormim mai mult, sa ne odihnim, conteaza si pt mine si pt gigeii lui smile  asa ca maxim la 10 ne bagam la somn smile
va pup, noapte buna tuturor puss


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#611 2011-03-17 21:58:17

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

angel,frumos applause

onu,si eu sper sa dea drumu cat mai repede

noapte buna,cris puss


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#612 2011-03-17 22:07:49

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

cris somn dulce, sa aveti grija de voi!puss


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#613 2011-03-17 22:19:04

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

am si eu timp  sa stau cu voi si nu merge forumul neutral


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

 Publicitate


loading...

#614 2011-03-17 22:22:57

madalyna7
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-10
Mesaje: 4993

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

ma dispera forumul asta skitarg
angel, felicitari pt ca ai terminat munca si esti atat de multumita de roade  puss
sonia, poate totusi vine mai repede apa  goodluck

va pup pe toate

Offline

 

#615 2011-03-17 22:38:24

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

mada puss e ingrozitor fara apa,miroase si in baie din canalizare...ma dispera.

si sunt atat de satula de sentimentul ca stau cu frica sa nu imi mai vina uratii si cu speranta pana in ultimul moment

va pup,ma bag la culcare,nu merse forumul deloc neutral parca sa imi faca in ciuda,ca aveam timp sa vorbesc cu voi.noapte buna puss

Ultima oara a fost editat de sonia30 (2011-03-17 23:01:16)


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#616 2011-03-17 23:31:57

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

bună tuturor și pupici puss

Onutza23 a scris:

almi puss, sa-ti dea DD atatia bebei cati iti doresti tu!

mulțumesc! la fel și ție puss

dea_dea a scris:

Far,si eu i-au duphaston,acum ar fi atreia luna,si ultima!Si mie mi l-a dat tot asa,din ziua 16 in ziua 25,2x1/zi!Cert este ca nu stiu daca am ovulat,dar uite cazul lui Almi,ea a ovulat si sub supliment cu progesteron,si se pare ca si eu am ovulat luna trecuta,dar ff nu stiu ce face,ca a tot modificat intruna pana nu a mai pus nici o liniuta!Eu acum nu stiu ce sa zic,eu am mers pe mana doctorului ca daca tot ii spun si aia si aia poate imi va spune ca daca stiu asa de bine de ce mai merg la medic!Eu sunt optimista!Tu acum faci cum crezi ca este mai bine pentru tine! puss

Almi puss Tu parca ai luat Closty,poti te rog sa imi spui cum te-ai simtit de la ele?Sau daca ai facut foliculometrie cat timp le-ai luat? Parca tot ceva estrogeni sunt,asa-i?Sper sa nu gresesc ! kram

deutz puss da, am ovulat după ce am ?nceput tratamentul cu duphaston... ideea e că duphastonul (substanța activă didrogesteron care are ?n componență progesteron) ajută la creșterea endometrului, nu la creșterea foliculilor.. pentru ovulație am făcut stimulare cu closty (substanța activă clomifen citrat)  care ajută la maturarea foliculilor... dar și acesta și-a făcut treaba abia ?n a treia lună.. după astfel de stimulări trebuie să faci pauză o lună (minim) pentru că altfel poți ajunge la hiperstimulare (despre care a vorbit și mika)
referitor la simptomele mele... aveam stări de amețeală, grețuri dar la c?teva zile după ce le terminam de luat forgetit
clomifenul nu este estrogen.. pe prospect la acțiune terapeutică scrie că este antiestrogen smile

c?t despre mers pe m?na medicului... ce să zic.. sunt pățită... p?nă nu m-am documentat și p?nă nu m-am convins pe pielea mea că merg greșit pe m?na medicului, nu am făcut nimic, dec?t să pierd timpul aiurea... recomand tuturor celor care ?ncep lucrul la bebe ?NAINTE să ajungă pe m?na unui medic, să se DOCUMENTEZE ?nainte ce au de făcut, ce investigații sunt necesare... tehnologia din ziua de azi permite să luăm legătura cu diverși medici.. mereu e loc de o părere ?n plus... sau mai multe.. NU faceți greșeala să luați totul de bun (ce vă zice medicul).. dacă v-ați documentat ?nainte să mergeți la el (citind forumuri, diverse chestii pe internet etc) și vi se pare că fiind față ?n față cu medicul la care decideți să mergeți, acesta spune lucruri care se bat cap ?n cap cu ceea ce știți voi, ?NTREBAȚI-L, cereți-i să vă lămurească de ce e ca el și nu cum știți voi... așa vă dați seama ce fel de medic/om este... la mine a devenit criteriul de selectare a medicului... cu actualul medic comunic perfect.. știe că sunt zuză și intru pe net să mă documentez.. și e deja obișnuit.. c?nd ?mi spune ceva și mă vede nedumerită ?ncepe cu: ?spuneți dumneavoastră cum știați? ce ați mai găsit pe net? haideți că vă lămuresc smile ? păi la ceilalți medici mă loveam de: ?ha, așa sunteți voi pacientele, ne?ncrezătoare... citiți pe net și citiți bazaconii? spranceana

bunea georgeta a scris:

Almi , bafta astazi la test puss  goodluck ....mooooaama cati bebei vrei!!! big_smile  puss

da măi vreau bebei mulți.. am fost singură la părinți și acum vreau să umplu casa părinților cu bebei big_smile

angel am fost la școală, am venit acasă m-am enervat un pic...mai mult big_smile apoi m-am pus ?n pat și am adormit.. apoi am fost la prietenii noștri cu fetiță mică de 8 zile chicot și am ajuns acasă și m-am pus pe citit forumul smile

mădă eu cred că ai ovulat ?n ziua 15 smile

azi ni s-a propus să botezăm fetița prietenilor noștri happy am acceptat hjarta

mergi și eu la nani wave puss


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

#617 2011-03-17 23:47:13

nerama
Insomniac member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-11-18
Mesaje: 8269

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

va multumesc fetelor puss sunteti scumpe kram

ma pun sa ma culc ca-s franta...
pupici si noapte buna puss wave


din 10.10.2011 sunt cea mai fericita mamica hjarta bebe
un anisor si jumatate de fericire, implinire si bucurii

Offline

 

#618 2011-03-17 23:57:35

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

hello!  wave
acum am ajuns acasa ...am fost la karting in Afi  chicot

Nera puss  par  la multi ani sotului (tati)  birthday  birthday  sa fie sanatos si sa se bucure de cadoul primit  wink

Crisule puss  par  ma bucur ca ai reusit, ai vazut ca nu e greu  wink   goodluck   sa fie cu noroc!  ma bucur ca ti-am fost de ajutor  kram

Almi sa va traiasca viitoarea finuta si sa va bucurati de ea! si  rugaciune  sa se ia si la voi  wink

Angel puss  par  ce harnicuta ai fost  applause  o poza sa vedem si noi ?

pup fetele care merg la somn  puss

Ultima oara a fost editat de mikado (2011-03-17 23:59:44)


.

Offline

 

#619 2011-03-17 23:59:27

madalyna7
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-10
Mesaje: 4993

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

Dragele mele si eu ma pun in pat
Nu a mers deloc forumul in seara asta box

Sonia, somn usor. Doamne ajuta sa nu-ti vina uratii  rugaciune
Almi puss sa-ti traiasca finutza
Neruc somn usor puss si multi ani fericiti sotului tau kram

va pup pe toate

far, azi n-ai intrat deloc. sper ca esti ok puss

Ultima oara a fost editat de madalyna7 (2011-03-18 00:01:04)

Offline

 

#620 2011-03-17 23:59:51

nerama
Insomniac member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-11-18
Mesaje: 8269

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

mika mea scumpa puss kram multumesc frumos puss puss

m-am pus la nani... noapte buna wave


din 10.10.2011 sunt cea mai fericita mamica hjarta bebe
un anisor si jumatate de fericire, implinire si bucurii

Offline

 

#621 2011-03-18 00:13:27

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

Neru, Mada, noapte buna!  puss  happy

Mi_ka La multi ani!! Sa fii sanatoasa, fericita, iubita si sa ti se indeplineasca toate dorintele!   puss  par
http://s13.rimg.info/153746672ffe77cfca7237807ff29f61.gif http://s13.rimg.info/b4b0e824d02b7b4b3ede0c997b3b8297.gif http://s13.rimg.info/153746672ffe77cfca7237807ff29f61.gif


.

Offline

 

#622 2011-03-18 00:15:04

mayya06
Insomniac member
Inregistrat: 2010-01-28
Mesaje: 8531

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

wave dragele mele

acu au plecat finii, am avut o seara asa frumoasa, am facut o pizza si o prajiturica..ei maine implinesc 6 luni de la nunta ..nu ne-am programat sa sarbatorim dar s-a nimerit

tare putin ati scris azi
pe mine nu m-a lasat spatele, l-am starnit azi cu cutiile alea ..off numa chef de prestat nu am cu durerea asta ..dar mai stii poate trece rodnar

almi  majoreta  felicitari pentru finuta ..ce dragut  hjarta  hjarta

poke  puss sa stapaniti sanatosi tot ce v-ati cumparat

cris  puss  sa mearg bine tratamentul

nera  birthday  birthday sotului tau si multa fericire si sanatate ..normal ca a primit cel mai frumos cadou

angel  applause pentru schimbari

sonia  puss  ce aiurea cu apa ..o saptamana

mika  puss  nu am fost niciodata la karting, suna misto

onutza  puss  acusi scapi de tratament .. goodluck sa scapi de lighioane

restul va pup pe toate , daca am ratat ceva sa ma trageti de maneca  angel

Offline

 

#623 2011-03-18 08:09:18

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

neata fete puss

sunt prima chicot haideti la cafeluta! mornincoffee

mada puss

mi_ka,la multi ani!multa sanatate si  bebic  puss

eu incep munca acasa mai devreme


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#624 2011-03-18 08:31:00

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

neata fete cucuiete , cafea tuturor  mornincoffee  mornincoffee  mornincoffee  mornincoffee

mi_ka  birthday sa fi sanatoasa , iubita si sa ti se indeplineasca visul cat mai repede

mada puss  am citit de accident bine ca nu fi sa intamplat voua imic si sunteti bine , masina se face

Sonia puss o cafe amara  mornincoffee

diri puss o ciocolata calda

Mika o sa va pun o poza daca vreti , daca reusesc sa fac azi daca nu , o sa pun zilele urmatoare

Almi puss de ce te-ai enervat ? felicitari ca vei deveni nasica  majoreta
va pup pe toate si va astept la cafea , eu am si azi treaba puss puss puss

Iar nu merge forumul  skitarg  skitarg

Ultima oara a fost editat de angel_sweety (2011-03-18 09:06:16)


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#625 2011-03-18 09:11:41

bunea georgeta
Platinum member
De la: Prahova
Inregistrat: 2009-07-12
Mesaje: 22533
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

Neata puss ..nu prea ati fost vorbarete ieri


Va rog nu ma citati!Ajutati-ma sa nu imi iau ban.Multumesc.

Offline

 

#626 2011-03-18 09:15:37

cocolina29
Full member
Inregistrat: 2010-12-03
Mesaje: 183

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

Neata fetele! puss
Angel, multumim de cafea!
Mi_ka,  birthday sa ti se implineasca visul si sa fii fericita!
Sonia, imi pare rau ca nu ai apa asa multe zile, dar poate totusi nu dureaza atat si vine mai devreme. Sper sa nu iti vina uratii  goodluck
Almi, ce ai facut la test?
Va pup pe toate, azi am asa multa treaba  disperat


Sa visezi un inger?...
Dar am deja un vis...
Si am si un INGER...
Iar INGERUL e visul meu...

Offline

 

#627 2011-03-18 09:27:30

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-43

neata cocolina puss o zi usora

Georgi puss cum e pe post de dadaca ?


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.